REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1404599
NOC WRÓŻB - ANDRZEJKI

Wigilia Świętego Andrzeja, czyli popularne Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Uczniowie klasy Id, Ie, IIc, IIIa, IIIb, IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 16 w nietypowy sposób spędzili noc z 28 na 29 listopada 2014 r.  Gdy wydawało się, że w piątkowy wieczór szkolne korytarze umilkną, … nasi uczniowie zjawili się o godzinie 19.00 pod swoimi klasami, by wziąć udział w zabawie, pt.: „Noc Wróżb – Andrzejki”.

Dzieci powitały wychowawczynie klas wraz z innymi nauczycielami. Uczniowie zaopatrzeni w śpiwory, karimaty, poduszki i oczywiście ulubione maskotki oraz we własny prowiant podążyli do klasy, aby przygotować salę do zabawy
i zaplanowanego nocowania. Najpierw odbyły się rozgrywki umysłowe
i sprawnościowe opracowane przez wychowawczynie. Później dzieci uczestniczyły w zabawach na sali gimnastycznej (tańce, wróżby, gry sportowe - podczas zabaw śmiechu było co niemiara) a następnie zasiadły do wspólnej kolacji przygotowanej wcześniej przez rodziców.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na ten niezwykły, inny niż wszystkie wieczór – wieczór tajemniczych zabaw, połączony
z tańcem i słodkim poczęstunkiem.

Ten wieczór pełen atrakcji i niespodzianek z pewnością był dla dzieci niezapomnianym przeżyciem. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że za rok imprezę należy powtórzyć.

Zapraszamy do galerii.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.