REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2004552
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Tydzień Edukacji Globalnej to międzynarodowa akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych. Ideą TEG jest zapoznanie z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. W naszej szkole TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ zagościł po raz pierwszy we wszystkich grupach świetlicowych oraz
w klasie Id. W tym roku hasło przewodnie TEG brzmiało: „Poznajemy Azję”.

Podczas trwania TEG wychowawcy przybliżyli dzieciom: czym jest Edukacja Globalna, co obejmuje, na co kładzie nacisk, jakie są jej wyzwania i czemu sprzyja… Dzieciaki poznały ciekawy i atrakcyjny kontynent. Zaznajomiły się
z położeniem geograficznym, roślinnością – przyrodą, kulturą, tradycją, muzyką, tańcami, zwyczajami, jedzeniem, ludnością zamieszkującą. Poznały życie codzienne oraz zabawy swoich rówieśników. Zrozumiały zależności między działaniami ludzi i ich skutkami dla przyrody i innych ludzi. Podczas całego tygodnia panowała wspaniała atmosfera, dobra zabawa oraz kreatywne działania – integracja grup, praca w zespołach.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.