REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1386336
BARBÓRKA

100 LAT  „GÓRNICZY STAN NIECH ŻYJE NAM,

NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN”

Barbórka – tradycyjne polskie święto górnicze obchodzone 4 grudnia w dniu św. Barbary – patronki górników. Według przekazów historycznych tradycja ta sięga Średniowiecza. W grudniowy poranek uczniowie klasy 2b i 2d gościli zasłużonego górnika,  który przybył w pięknym galowym stroju. Tematem spotkania była Barbórka, praca górników oraz zwyczaje z tym zawodem związane. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści pana górnika   
i z podziwem oglądali przyniesione pamiątki, min.: ordery, medale i odznaczenia. W nagrodę za wspaniałe zajęcia pan górnik pozwolił wszystkim chętnym dzieciom przymierzyć prawdziwe górnicze „czako”. Dzieciaki prezentowały się pięknie  i dumnie.

01 02 03 04 05 06

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.