I MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI „NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE WIERSZE”

Dnia 8 maja w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się I MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI „NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE WIERSZE”.

Konkurs zrealizowany został w ramach trwającego w świetlicy szkolnej oraz
w klasie 1d tygodnia pod hasłem: PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA.

Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno mowy ojczystej, rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu, podnoszenie kultury żywego słowa, kształtowanie umiejętności prezentacji tekstu poetyckiego. Jury w swojej ocenie brało pod  uwagę dobór repertuaru, właściwą dykcję, poprawną wymowę, właściwą intonację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Każdy z uczestników przygotował wiersz związany z tematyką konkursu. Do zmagań konkursowych przystąpiło 25 uczniów. Wszyscy wykazali się wspaniałą znajomością wierszy polskich poetów oraz ich interpretacją.

Wyniki:

1.      miejsce – Wiktoria Zyber ze SP nr 76

2.      miejsce – Adam Szachewicz ze SP nr 16

3.      miejsce – Adam Dolasiński ze SP nr 16

Wyróżnienia:

Wiktoria Tomczyńska ze SP nr 76, Hanna Maternowska ze SP nr 16, Magdalena Nieplowicz ze SP nr 16.

Organizatorzy oprócz części oficjalnej przygotowali niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku. Wszyscy uczestnicy konkursu zastali nagrodzeni drobnymi upominkami i wielkimi brawami.

Zwycięzcom gratulujemy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, a także rodzicom uczniów za pomoc w realizacji konkursu.

Aleksandra Chmiel, Małgorzata Sanigórska

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23