Aktualności świetlica 2019/2020

Wiosna

Cyknij wiosnę

Dzień Kolorowych Skarpetek

21 marca - kalendarzowy pierwszy Dzień Wiosny, lecz nie tylko. Jest to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień ten obchodzony jest od 14 lat, zaś od 2012 roku również pod patronatem ONZ (Organizacji Narodów Zjednoczonych). Data 21 marca symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi przyczynę zespołu Downa.

Pierwszą polską organizacją, która włączyła się w obchody w 2006 roku było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski „Jeden Świat” w Białymstoku (od 2009 roku: Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi ).

W miarę możliwości przyłączamy się do akcji organizowanej na całym świecie – w tym także w Polsce, którą jest Dzień Kolorowych Skarpetek. Ubierzmy kolorowe, różnobarwne, niepasujące do siebie skarpetki. Tym gestem damy znak naszej solidarności, oraz tolerancji, ogromnego szacunku i wsparcia wszystkim tym osobom :)

A. Garczyńska

Świetlicowe inspiracje

Zapraszamy na stronę.

Będziemy tam zamieszczać najróżniejsze inspiracje i zadania plastyczne, muzyczne, ruchowe, edukacyjne, dla dzieci

oraz rodziców i opiekunów, które być może pomogą na nudę, a przy okazji wniosą trochę wiedzy i radości.

Miłej pracy twórczej :)

Zajęcia czytelnicze w Bibliotece Publicznej

3go marca uczniowie klasy 2b wzięli udział w zajęciach czytelniczych o tematyce detektywistycznej w Bibliotece Publicznej przy ul. Jesiennej.

Uczniowie zapoznani zostali z jednym z opowiadań detektywistycznych serii „Federalne Biuro Śledcze”, których autorem jest Sven Jönsson- pisarz bestsellerów detektywistycznych dla dzieci i młodzieży.

Fabuła książki jest pełna zagadek, uruchamia logiczne myślenie. Interaktywne sekcje zachęcają do udziału w przygodzie agenta Czajki, który na pokładzie pociągu próbuje znaleźć sprawcę kradzieży. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii oraz starały się ją rozwiązać.

Uczniowie podczas zajęć mieli okazję identyfikować odciski palców a także wykonać swój odcisk! Ponadto wzięli udział w rozwiązaniu kilku zagadek m.in. w rozszyfrowaniu zakodowanego listu. Na zakończenie dzieci zakodowały swoje imiona.

Grupa z dużym zaangażowaniem wzięła udział w zajęciach, które poszerzyły ich wiedzę czytelniczą i detektywistyczną. W maju wracamy zdobywać po raz kolejny nową wiedzę! :)

A.Garczyńska, A .Wodzyńska

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w naszej klasie jest dniem wyjątkowym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było, a to za sprawą chłopców z klasy 2a, którzy przygotowali na ten dzień wiele niespodzianek i atrakcji.

Były życzenia, piosenki i drobne upominki oraz konkurs na SUPER DZIEWCZYNĘ. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało męskie jury.

Aby zostać SUPER DZIEWCZYNĄ trzeba było poddać się wielu próbom.

Nasze kandydatki  miały za zadanie  min. rozpoznać typowo męskie przedmioty i wyjaśnić do czego służą, jak najdłużej dmuchać piórko, rozpoznawać po zapachu przyprawy.  Kandydatki  odpowiadały także na ciekawe i podchwytliwe pytania.  Wiele emocji dostarczyła zabawa taneczna.

Było dużo śmiechu i dobrej zabawy!

Beata Waincetel

Międzynarodowy Dzień Pizzy

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy- jednej z najbardziej znanych potraw na świecie. W świetlicy ten dzień obchodziliśmy 7 lutego.

Tego dnia dzieci zostały zapoznane z historią pizzy, poznały jej pierwotne miejsce i dowiedziały się gdzie powstała pierwsza pizzeria na świecie. Po zaczerpnięciu wiedzy na temat pizzy, uczniowie opowiadali jakie składniki do niej najbardziej lubią, jaką pizzę jedzą najczęściej czy tez przygotowują w domach.

Na koniec zajęć dzieci przygotowały pizze według swoich upodobań z papieru!

Przygotowane pizze wzięli w specjalnych pudełkach do domów a także przyozdobili nimi gazetkę świetlicową! Na sam widok aż ślinka cieknie! :)

A.Garczyńska, A.Wodzyńska

Walentynki

Walentynki kojarzą nam się przeważnie z zakochanymi parami. Jednak naszym wychowankom bardziej z okazywaniem miłości i sympatii bliskim osobom – swoim rodzicom, dziadkom, rodzeństwu. To również wspaniała okazja, by podziękować swojej koleżance czy koledze za ich obecność. Uczniowie z klasy 1b dowiedzieli się skąd wzięło się to święto i specjalnie na tę okazję przygotowali piękne serca, które wręczyli ukochanym osobom. W trakcie pracy nad laurkami, panowała miła i wesoła atmosfera. To był bardzo radosny dzień!

Adrianna Kasperkiewicz

Misie

W naszej świetlicy szkolnej nie ma miejsca na nudę – codziennie robimy coś nowego. Tym razem dzieci z klasy 1b ćwiczyły sprawność ruchową rąk, a także swoją cierpliwość oraz koncentrację. Tworzyły postać misia, rysując linie według instrukcji, krok po kroku. Wszystkie rysunki zostały pięknie ozdobione.

Adrianna Kasperkiewicz

Kapsuła czasu

Kapsuła czasu to sposób na przeniesienie odrobiny teraźniejszości do przyszłości.

Ot, na przykład w 1876 roku ktoś wpadł na taki pomysł w Strzegomiu, zapakował do urny listy, monety, gazety i ukrył dla potomności. Tę historyczną niespodziankę odkryto dopiero w 2013 roku, czyli po ponad 100 latach.

Uczniowie klasy 2b rozpoczynający Nowy Rok, stworzyli własne kapsuły czasu, zatrzymując w nich swoje najpiękniejsze wspomnienia z 2019 roku!

Pięknie napisane najistotniejsze fakty z minionego roku, zostały ozdobione rysunkami i włożone do kopert, których strzec przez lata obiecali Rodzice :)

Taka kapsuła czasu będzie dla dzieci nie tylko wspaniałą pamiątką, lecz również dzięki niej, dzieci zobaczą jak wszystko się zmienia- to co lubią, o czym marzą a nawet to w jaki sposób piszą! Otwarcie kapsuły za kilka lat, będzie dla nich z pewnością świetną niespodzianką!

A.Wodzyńska

« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »