Odsłon : 2091606
Odznaka STEM School Label dla naszej szkoły

Nauczyciele naszej szkoły współpracują z European Schoolnet, konsorcjum 34 ministerstw edukacji z siedzibą w Brukseli, które jest organizacją non-profit zaangażowaną w przekształcanie nauczania i uczenia się w szkole z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i innowacji, doskonalenie nauczycieli i  wspieranie międzynarodowej współpracy szkół i nauczycieli, finansowane przez Komisję Europejską. European Schoolnet jest współorganizatorem międzynarodowych wydarzeń edukacyjnych i realizuje wiele projektów wspierających podnoszenie jakości edukacji. Jednym z takich projektów jest STEM School Label, dotyczących działalności w ramach przedmiotów z tzw. grupy STEM, w skład której wchodzą: nauki przyrodnicze (science), technologia (technology), inżynieria (engineering) i matematyka (math). Dzięki STEM School Label można ocenić swoją szkołę za pomocą internetowego narzędzia do samooceny zgodnie z kryteriami definiującymi szkołę STEM. To narzędzie samooceny pomaga określić wymagane obszary rozwoju. Projekt umożliwia nauczycielom wymianę doświadczeń i ewentualnie współpracę.  Po wypełnieniu Formularza oceniającego, przesłaniu opisów kilku naszych aktywności oraz studium przypadku dołączyliśmy do 300  szkół (Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Litwa, Portugalia, Rumunia, Serbia, Hiszpania, Izrael, Turcja, Albania, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Ukraina), które uzyskały za swoją działalność odznakę COMPETENT STEM School Label. Jesteśmy pierwszą polską szkołą, której przyznano taką odznakę.

Uznano następujące opisy naszych STEM-owych aktywności: Designing 3D elements of the lunar base, CODING TO SAVE THE PLANET, World Environment Day, Pilot Coding Classes, Videoconference on the Eratosthenes experiment, Interschool space hackathonu, Decode Us!, Introduce a Girl to Engineering, Let's learn geometry with geogebra app. Nasze studium przypadku to „Europejski Tydzień Kodowania 2019”  (został dodany do Galerii Case Studies).

Iwona Kowalik

10 porad dla rodziców