REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1965884
Archiwum roku szkolnego 2012/2013
ZWIAD EKOLOGICZNY

9 maja uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zwiadzie ekologicznym w celu poszukiwania na terenach przylegających do szkoły dzikich wysypisk. Zwiad rozpoczęło spotkanie w bibliotece szkolnej, podczas którego uczniowie poznawali budowę i działanie kompasu oraz posługiwanie się mapą. Następnie, uczniowie ze zdjęciami satelitarnymi terenów wokół szkoły udali się w poszukiwaniu zaśmieconych miejsc. Okazało się niestety, że w naszym sąsiedztwie jest wiele porzuconych śmieci, które zanieczyszczają naturalne środowisko. Mapy z zaznaczonymi miejscami wymagającymi sprzątnięcia zostaną przekazane koordynatorom projektu „Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci”. Mamy nadzieję, że pomoże to w posprzątaniu najbliższego nam otoczenia.

 

Kamila Sobaszek – opiekun koła Ligi Ochrony Przyrody

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
Wyjście klas drugich do Humanitarium

W kwietniu klasy drugie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych  w Humanitarium .

Humanitarium to centrum nauki oferujące interaktywną wystawę z elementami multimedialnymi poświęconą człowiekowi i  środowisku , w którym żyje.

Wystawa umożliwia spotkanie z nauką poprzez zabawę , atrakcyjny program edukacyjny wykorzystujący interaktywne eksponaty i nowoczesne multimedia. Wystawę można zwiedzać za pomocą wszystkich zmysłów – wszystkiego można dotknąć , usłyszeć , zobaczyć lub powąchać.

Wystawa została podzielona na kilka sekcji tematycznych :   ,, Anatomia Człowieka ‘’, ,, Świat Zmysłów ‘’, Ekologia i Energia ‘’ , Fizyka na Wesoło ‘’, ,, Medycyna ‘’.

W dziale poświęconym medycynie  każdy mógł sprawdzić się w roli lekarza , pielęgniarki lub pacjenta w miniaturowym pokoju szpitalnym.

W fascynującej  sekcji ,,Anatomia Człowieka ‘’poznaliśmy jak działa serce i układ krwionośny człowieka. Mogliśmy usłyszeć własne tętno .  Odkryliśmy zagadkową naturę mózgu.

W sekcji,, Świat Zmysłów ‘’– czekały na nas zabawne  iluzje optyczne , testery zapachu i równowagi.

Bardzo zainteresował nas dział ,, Fizyka na Wesoło ‘’- poznaliśmy tajniki mechaniki , a dzięki  technice ,, blue box’’ wystąpiliśmy w ,, prawdziwym  ‘’ filmie.

W laboratorium wykonywaliśmy doświadczenia chemiczne. Było to interesujące i niezwykłe przeżycie.

 

Joanna Petri      Dorota Gołębiowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
Wyniki Międzynarodowego Konkursu ,, Kangur Matematyczny”

21 marca w  Polsce oraz w innych krajach odbył się Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur  Matematyczny ‘’.

Ideą Międzynarodowego  Konkursu ,, Kangur Matematyczny ‘ jest stworzenie warunków do wspólnej ,intelektualnej zabawy. Identyczna dla wszystkich  krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań podnoszą jego atrakcyjność .

W naszej szkole w konkursie brali udział uczniowie z  klas drugich .

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie ,, Kangur Matematyczny ‘’zdobyli  :

Mateusz  Ciechowicz  z klasy 2 B oraz Bartłomiej  Kozan z klasy 2 A.

Gratulacje !

Dorota Gołębiowska

 
Zajęcia klas pierwszych pod hasłem "Jesteśmy Europejczykami"

30 kwietnia w naszej szkole odbyły się zajęcia z zakresu edukacji europejskiej, które zorganizowały wspólnie wychowawczynie klas pierwszych. Uczniowie z klasy I a, b i c mieli okazję zintegrować swoje działania wykonując przygotowane zadania dotyczące wybranych krajów Unii Europejskiej - ich położenia na mapie, zwrotów w językach urzędowych, bogactwa kultury i różnorodności kulinarnej. Poprzez wspólną zabawę w grupach złożonych z dzieci różnych klas utworzonych na drodze przypadkowo wylosowanych znaczków uczniowie przyswajali rozumienie pojęcia intergracji europejskiej, poznali melodię hymnu Unii i jej krótką historię. Zajęcia sprzyjały aktywizacji wszystkich dzieci, ich integrowaniu oraz kształtowaniu poczucia świadomości europejskiej na zasadzie "Jestem Polakiem, więc jestem Europejczykiem". Były też ciekawym nawiązaniem do nadchodzących świąt - Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, które ukazały jak ważne miejsce zajmuje nasz kraj w historii Europy.

 

Renata Doroba, Emilia Olejnik – Krupa, Kamila Sobaszek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
Muzyka z zielonej planety

"W kwietniu uczniowie wszystkich klas wzięli udział w audycji

muzycznej Filharmonii Wrocławskiej - Muzyka z zielonej planety

'' Wall-E ratuje świat ''. Muzyka z filmu o uroczym

robocie cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Dzieci miały też okazję

poznać brzmienie sopranu, pianoli, bębna i wiolonczeli".


Hanna Szczecińska
Renata Piotrowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.