REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1704827
Archiwum roku szkolnego 2012/2013


NIECODZINNE SPOTKANIE Z WOJSKIEM

3 czerwca uczniowie klasy 1b i 1c mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Wojska Polskiego. Podczas imprezy żołnierze przybliżyli dzieciom swoją pracę, pokazali stroje i sprzęt wojskowy używany na co dzień. Krótka rozgrzewka i musztra pokazała uczniom jak ważna jest w Wojsku dyscyplina i sprawność fizyczna, a wesoła atmosfera sprzyjała zadawaniu pytań i aktywnej zabawie z żołnierzami. Podczas rozmów dzieci popisały się znajomością symboli narodowych i wiedzą o naszym kraju. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety związane z pracą Wojska. Uczniowie zaś w ramach podziękowania za miłe odwiedziny przygotowali dla gości plakat i pamiątkowe laurki. Spotkanie z Wojskiem było dla obu klas niecodziennym prezentem z okazji Dnia Dziecka.

 

Kamila Sobaszek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
Uczniowie klasy 1 c odbiorcami sztuki współczesnej

29 maja uczniowie klasy 1 c wzięli udział w niezwykle ciekawej wycieczce. Celem wyjścia było zwiedzanie wystawy pt.: „Pierścienie Saturna” w dawnym Pałacu Ballestremów. Była to międzynarodowa wystawa instalacji w przestrzeniach zrealizowana w ramach Biennale Sztuki mediów przez fundację WRO Centrum. Dzieci pod opieką przewodnika, pana Krzysztofa oglądały kolejne instalacje, filmy i ekspozycje, które w połączeniu z dźwiękiem dawały zaskakujące wrażenie. Na trzech piętrach starej kamienicy każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Wyjście pokazało, że uczniowie klasy pierwszej są bardzo aktywnymi i zainteresowanymi odbiorcami sztuki współczesnej.

Kamila Sobaszek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
SPOTKANIE Z JOSE TORRESEM

Dnia 27 maja w ramach projektu Wrocław Miasto Tolerancji odbyło się w Naszej Szkole spotkanie z Jose Torresem.  Pierwsza część koncertu dla dzieci zatytułowana była „Wszyscy w jednym rytmie”, druga skierowana do rodziców „Moja druga ojczyzna”. Muzyk przybliżył gościom koncertu bogactwo kulturowe dalekich kontynentów, mówił o tolerancji i wzajemnym szacunku dla wszystkich ludzi niezależnie od koloru skóry czy wyznania. Zgromadzeni świetnie się bawili, a niektórzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności muzyczne na scenie wraz z muzykiem. Liczymy na to, że to nie była ostatnia wizyta Jose Torresa w Naszej Szkole.

Z pozdrowieniami Katarzyna Krychowska.

1 2 3 4 5 6 7
 
RYCERSKA PRZYGODA - WYCIECZKA KLAS DRUGICH
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 
uwaga!

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.