REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1704764
Archiwum roku szkolnego 2012/2013


KRÓLIKI

Króliki  to zwierzątka niezwykle ufne w stosunku do człowieka, dające się łatwo oswoić. Jednak, by było to możliwe należy w kontakcie z nimi być bardzo łagodnym i cierpliwym - dowiedzieli się uczniowie klasy Ib podczas zajęć edukacyjnych z Panem Przemysławem Bąbelewskim.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obserwowali zwierzęta, głaskali je i przytulali.

Jak się potem okazało wielu entuzjastów chciało tego miłego, wspaniałego towarzysza zabaw zabrać do domu…

Dziękujemy Karolowi i Jego Tacie za tę fascynującą lekcję przyrody!

Uczniowie klasy Ib i wych. Emilia Olejnik-Krupa

 

1 2 3 4 5 6 7
 
PIERWSZA POMOC IB

Zajęcia edukacyjno-wychowawcze poświęcone tematyce pierwszej pomocy przedmedycznej mają na celu przygotowanie uczniów do podejmowania aktywności w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu ludzi.

Dlatego też wiele uwagi poświęcamy kształceniu i rozwijaniu empatii oraz umiejętności działania w sytuacjach niebezpieczeństwa.

Uczniowie klasy Ib kolejny już raz wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Pana Mariusza Litwina, wykwalifikowanego ratownika medycznego. Tym razem, poza przypomnieniem podstawowych informacji na temat sposobu działania w sytuacjach wymagających udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczniowie uczyli się trudnej sztuki bandażowania. Z jakim efektem, oceńcie samiJ.

 

Uczniowie klasy Ib i wych. Emilia Olejnik-Krupa

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
GALA FINAŁOWA PROJEKTU EKOLOGICZNEGO „WROCŁAWSKIE DZIECI UCZĄ SEGREGOWAĆ ŚMIECI”

15 maja odbyła się Gala Finałowa VIII edycji projektu ekologicznego „Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci”, w którym uczestniczy nasza szkoła. Impreza odbyła się w „Parku Staromiejskim”, gdzie wśród zieleni drzew i przy pięknej, słonecznej aurze spotkali się reprezentanci wszystkich szkół i przedszkoli biorących udział w projekcie. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie z klasy 1c. Galę rozpoczął barwny „Przemarsz ekoludków” złożony z wszystkich przybyłych dzieci, które z kolorowymi balonami i transparentami okrążyły teren wokół parku. Następnie na scenie występowały grupy przedszkolaków, które śpiewały ekologiczne piosenki i tańczyły w rytm wesołych, dziecięcych melodii. W przerwach między występami odbył się konkurs na strój ekologiczny, wykonany z surowców wtórnych, w których uczestniczyła także nasza reprezentantka. Podczas całego spotkania działały stoiska ekologiczne przygotowane przez gimnazjalistów biorących udział w projekcie, na których odbywały się gry, zabawy i doświadczenia. W trakcie gali można było obejrzeć zdjęcia wykonane w trakcie warsztatów fotografii otworkowej oraz prace laureatów wielu ekologicznych konkursów. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i pokazało jak wiele wrocławskich dzieci zaangażowanych jest w działania na rzecz ekologii.

Kamila Sobaszek – opiekun szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
RYCERSKA PRZYGODA

6 maja  uczniowie klas drugich przemierzali szkolne korytarze w przepięknych strojach księżniczek i zacnych rycerzy. Wszystko to za sprawą gościa, który przybył do naszej szkoły , by przybliżyć dzieciom czasy epoki średniowiecza. By nadać ważności temu dniu, dzieci w ten odległy i zamierzchły czas przeniósł przedstawiciel Bractwa Rycerskiego.  Podczas wspólnego spotkania uczniowie zapoznani zostali z bronią, zwyczajami i historią rycerstwa.

Dzisiejsze zajęcia były wstępem do czekającej dzieci wycieczki do zamków. Podczas eskapady nie zabraknie wielu atrakcji, między innymi: wejście na wieżę, gry fabularnej “Zdobywanie Zamku, konkursu łuczniczego i ogniska z kiełbaskami.

Teraz nie zostało nic innego jak odliczanie kolejnych dni dzielących dzieci od wycieczki oraz przygotowywanie strojów rycerskich.

Joanna Petri i Dorota Gołębiowska

1 2 3 4 5 6 7

 
WIOSNA W SADZIE I OGRODZIE

Dni stają się coraz cieplejsze i bardziej słoneczne, na drzewach pojawiają się pierwsze pąki, rano słychać radosny śpiew ptaków, brzęczące owady w powietrzu, wieczorne rechotanie żab - słowem natura budzi się do życia! To wiosna! Lubiana przez wszystkich pora roku.

8 maja uczniowie klas drugich, wybrali się na ogródki działkowe, na których wiosna przywitała ich swoimi kolorami i zapachem. W maju, w ogrodzie pachnie bzem i konwaliami. Uczniowie mieli okazję cieszyć się też widokiem kwitnących: tulipanów, szachownic, szafirków, bergenii, serduszki wspaniałej, barwinka, floksów szydlastych, bratków, niezapominajek , stokrotek i fiołków. Maj w ogrodzie to także czas kwitnienia: wczesnych tawuł, obsypującego się różowym i kwiatami migdałka, tamaryszku, złotlinu, pigwowców, mahonii, żarnowców.

Ty też możesz zaprosić wiosnę do swojego ogrodka i cieszyć się pierwszymi oznakami zbliżającego się lata!

Joanna Petri i Dorota Gołębiowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.