REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1704839
Archiwum roku szkolnego 2012/2013


OBCHODY DNIA ZIEMI

 

22 kwietnia uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Ziemi. Tego dnia w propagowanie inicjatyw ekologicznych włączył się Samorząd Uczniowski i szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody. Uczniowie ze wszystkich klas wzięli udział w zajęciach o tematyce ekologicznej zorganizowanych przez wychowawców. Powstały plakaty na temat ochrony środowiska, hasła o szanowaniu przyrody i piosenki ekologiczne. Uczniowie integrując się z naszą planetą zadbali o kolory na swoich strojach i tego dnia dominowała zieleń, błękit i brąz. W czasie zajęć wszyscy wspólnie posprzątali teren wokół szkoły w myśl idei, że współpracując można wiele osiągnąć. W naszej szkole dbamy o to, żeby nawyki ekologiczne rozwijać w codziennym życiu, a takie dni jak Dzień Ziemi jest uhonorowaniem takich działań.

 

Kamila Sobaszek – opiekun szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
ZIEMIA – BŁĘKITNA PLANETA

Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zwanej Błękitną Planetą,  dlatego też  każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko od święta.

22 kwietnia - piękny słoneczny dzień. Od dawna promyki słońca nie zaglądały tak intensywnie do sal lekcyjnych. Dzieciom trudno było w tym dniu siedzieć w ławkach. Nie mogły doczekać się, by wyjść z sal lekcyjnych ,zakasać rękawy i  zabrać się do pracy. Tak też się stało. Jednak przy tak wielkim sprzątaniu nie sposób, było zapomnieć i wziąć do serca ważne rady. Jedna z bardzo ważnych rad brzmi „ Ruszajcie się!”.

Zajęcia w terenie to symbol swobody i radości, to nie wyuczona naturalna forma ruchu, która daje dzieciom możliwość pełnego wyżycia się. Gry i zabawy terenowe stwarzają okazję do wyrabiania ogólnej sprawności, kształtowania cech motorycznych, mają także bardzo duże znaczenie wychowawcze. Wyrabiają zaradność, samodzielność, wytrwałość, opanowanie, umiejętność zespołowego działania, szlachetne współzawodnictwo, inicjatywę, pomyślność, dają możliwość wypróbowania własnych sił, stwarzają sposobność do wyrobienia odwagi, silnej woli, zdyscyplinowania, dostrzegania uroków w bezpośrednim obcowaniu z przyrodą, kształcą spostrzegawczość wzrokową i słuchową oraz ogólną orientację w terenie.

Po cennych radach i ćwiczeniach uczniowie zabrali się do rysowania plakatów, które adresowane były do mieszkańców Ziemi. A czego dotyczyły, spróbujcie odpowiedzieć sami.

 

Lekcję przygotowały i poprowadziły: Joanna Petri i Katarzyna Krychowska

1 2 3 4 5 6 7

 
Wycieczka klasy I c do Radia Wrocław

19 kwietnia klasa 1 c wybrała się na wycieczkę do siedziby Radia Wrocław przy ul. Karkonoskiej. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Radia, w którym zobaczyli pierwsze odbiorniki radiowe, zabytkowe mikrofony, aparaturę pomiarową, pamiątki, zdjęcia i dokumenty. Wielką atrakcją dla dzieci były odwiedziny w studiu, z którego nadawany jest program Radia Ram. Podczas audycji na żywo prowadzonej przez Panią Monikę Jaworską uczniowie opowiadali o pogodzie i sposobach spędzania czasu wolnego przy deszczowej aurze. Na zakończenie klasa zwiedziła salę koncertową Radia Polskiego.

Kamila Sobaszek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 
DZIEŃ OTWARTY

Podczas Dnia Otwartego odwiedziło nas wiele dzieci zainteresowanych nauką w SP 16. Przybyły wraz ze swoimi rodzicami oraz rodzeństwem. Wszyscy z podziwem zwiedzali szkołę i uczestniczyli w zajęciach, które przygotowali nauczyciele oraz instruktorzy prowadzący zajęcia pozalekcyjne. Nasi uczniowie zaprezentowali gościom ciekawy program artystyczny – występy taneczne i pokaz gimnastyki korekcyjnej.  Rodzice uzyskali odpowiedzi na pytania dotyczące kwestii organizacyjnych pracy szkoły oraz całego jej zaplecza. Goście nie szczędzili słów uznania i zachwytu pod adresem naszej placówki. Bardzo dziękujemy wszystkim , którzy odwiedzili nas w tym dniu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
KOMISARZ LEW

Do uczniów kl.I i kl.0 przybył nietypowy gość - KOMISARZ LEW. Wizyta wzbudziła wiele radości, emocji i nawet zaskoczenie,ze bohater dzieci jest taki duży....Opowiadał nam o bezpiecznych zachowaniach : spotykaniu nieznajomego, przejściu przez ulicę i jak sie zachować kiedy cos nam zagraża.Obiecał wracać do nas co roku, tak mu sie u nas spodobało.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 33


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.