Biblioteka galeria
Lekcje w bibliotece

Nauczyciele i uczniowie lubią pracować w bibliotece. W czasie zajęć i lekcji wykorzystują wszystkie zbiory biblioteczne i tablicę multimedialną.

Święto Pluszowego Misia

25 listopada dzieci uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych, podczas których poznały historię pluszowej zabawki oraz misiowych bohaterów literackich. Opowiadały o swoich pluszowych niedźwiadkach i opisywały ich przygody. Uczniowie klas pierwszych wykonały portrety misiów.

Spotkanie autorskie

Dnia 10 października w bibliotece szkolnej wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Petkiem. Pisarz opowiadał dzieciom o swoich książkach, o tym skąd czerpie tematy i pomysły do pisania. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali o podróżach i wyprawach pisarza, oglądali wykonane przez niego zdjęcia, byli zafascynowani przygodami jakie go spotkały zarówno na mroźnej Syberii jak i w gorących krajach Ameryki Południowej. Na zakończenie pisarz przedstawił swoją najnowszą powieść dla dzieci pt. „Zaklęcie dla Golema”. Autor wpisał wielu uczniom pamiątkowe dedykacje do książek.

Teatr w bibliotece

Dnia 20 września 2013 r. w bibliotece szkolnej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie klas 0a i 0b oraz 1c, 1d, 1e, a także dzieci w wielu innych szkołach naszego miasta obejrzały internetową transmisję spektaklu pt. „Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach” emitowaną ze studia Telewizji Polskiej we Wrocławiu. Przedstawienie bardzo przypadło dzieciom do gustu.

WARSZTATY LIŚCIAKI W BIBLIOTECE

Podczas  jesiennych spacerów  dzieci zbierają piękne kolorowe liście, które stają się inspiracją do tworzenia pomysłowych prac. W bibliotece uczniowie wykonali ciekawe kompozycje i przy tej okazji poznali nazwy drzew, z których spadły liście.

„MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI”

Do udziału w konkursie plastycznym zostało zgłoszonych 50 prac – wszystkie bardzo ładne, ciekawe i pomysłowe. Jury miało niemały  kłopot, aby wyróżnić po trzy najlepsze z każdej kategorii. Po długich obradach zostali wyłonieni zwycięzcy:

Prace samodzielne:

Marianka Archacka kl.0a, Zosia Ździebło kl.1c, Ania Plak kl.2b

Prace wykonane z rodzicami:

Celinka Dudzic kl. 0b, Kinga Dąbrowska kl.1b, Mikołaj Grzyb kl.2a

Dziękujemy  wszystkim uczestnikom za udział, serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów.

Bookcrossing we Wrocławiuv

Pierwszego dnia wiosny delegacja z klasy 2a udała się na uroczystość otwarcia kolejnej skrzynki bookcrossingowej w naszym mieście. Wydarzenie to miało miejsce we Wrocławskim Teatrze Lalek , docelowym miejscem skrzyneczki będzie Park Staromiejski. Nasi uczniowie  przekazali  do skrzyneczki książkę „Najpiękniejsze bajki świata”, która została wcześniej opatrzona specjalnymi wklejkami informującymi o uwalnianiu i wędrowaniu książek.

LEKCJE W BIBLIOTECE

Uczniowie chętnie uczestniczą w lekcjach bibliotecznych prowadzonych przez bibliotekarza i innych nauczycieli. Lekcje odbywają się w sposób tradycyjny z wykorzystaniem zgromadzonych zbiorów – książek i czasopism. Urozmaicane są także poprzez stosowanie nowoczesnych technologii dostępnych w naszej szkole. Dzieci z dużym zaangażowaniem i swobodą pracują na tablicy interaktywnej. Lekcje przeplatane są ciekawymi pokazami filmowymi i prezentacjami multimedialnymi.

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA!

BIBLIOTEKA SZKOLNA zaprasza czytelników do:

• przestronnej czytelni przeznaczonej do pracy własnej uczniów, zajęć czytelniczych, lekcji bibliotecznych, projekcji programów edukacyjnych i filmów dla dzieci,
  • wypożyczalni z wolnym dostępem do półek z literaturą piękną dla dzieci oraz lekturami,
  • nowoczesnej czytelni multimedialnej, z której uczniowie będą korzystali podczas zajęć komputerowych.

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2