REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1483193
Aktualności rok szkolny 2013/2014
Szkoła w mieście

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z prezentacją na temat realizacji zajęć w ramach projektu „Szkoła w mieście” w roku szkolnym 2013/2014.

LINK DO PREZENTACJAI ->> POBIERZ

 
Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W tegorocznym konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych wzięło udział kilkanaście prac uczestników z klas 0-III.

Prace przedstawiały różne aspekty kultury, geografii czy też sztuki Państw Anglojęzycznych.

 

Jury w składzie:

Joanna Petri

Magdalena Wyrwa

Anna Wasiak

wyłoniło po jednym zwycięzcy z każdej kategorii tj.

 

w kategorii klas 0-I  pierwsze miejsce zajął Adam Cebula (kl. 1e)

w kategorii klas II – pierwsze miejsce zajęła Ola Kempińska (kl. 2b)

w kategorii klas III – pierwsze miejsce zajęła Ewa Grzesińska (kl. 3a)

 

Jury przyznało także wyróżnienia dla:

-          Gerarda Wiercińskiego (kl. 1c)

-          Olgi Laskowskiej (kl. 1b)

-          Jakuba Dojlido (kl. 1a)

-          Adama Dolasińskiego (kl. 1e)

-          Tomka Grzesińskiego (kl. 1a)

 

Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY! I zachęcamy do udziały w następnych edycjach konkursu.

 

Anna Wasiak


CSS Gallery:
No images found in folder /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/images/aktualnosci/02062014/3

 
NASZE SUKCESY – FINALIŚCI XIV MIESKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Z wielką radością informujemy, że do finału XIV Miejskiego Konkursu Matematycznego klas trzecich przeszli uczniowie naszej szkoły:

Tymoteusz Dreksa – kl. 3a i Mateusz Ciechowicz – kl. 3b.

Laureatom gratulujemy osiągniętego sukcesu i zapraszamy do udziału w finale

4 czerwca 2014 roku w SP nr 50 we Wrocławiu.

Joanna Petri i  Dorota Gołębiowska

 
Wrocławski Dzień Przedszkolaka

24.05.2014 r. na stadionie miejskim odbył się Wrocławski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu naszą szkołę w paradzie reprezentowały dzieci i rodzice z klasy 0a, 0b. Hasłem tegorocznej edycji było: Wrocław widziany z kosmosu. Impreza rozpoczęła się w samo południe.
Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na lądowanie gościa z kosmosu - Krecika. Aby ułatwić mu znalezienie stadionu, dzieci machały niebieskimi karteczkami, a na płycie  pojawiły się m.in. Odra, Most Grunwaldzki, wrocławskie ZOO i Sky Tower.
Przedszkolaki bawiły się w czterech strefach: Piratów, Rycerzy, Indian i w strefie kosmicznej.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 
XIV MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY

6 maja w SP nr 108 we Wrocławiu odbył się XIV Miejski Konkurs Matematyczny. Adresatami konkursu byli uczniowie klas trzecich z wrocławskich szkół podstawowych.       Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy ( szkolny) odbył się w naszej szkole. W drodze eliminacji wyłoniono 2 zwycięzców, którzy reprezentowali naszą szkołę w etapie dzielnicowym. Byli nimi – Tymoteusz Dreksa z klasy 3a i Mateusz Ciechowicz z klasy 3b. Uczestnicy etapu dzielnicowego mieli do rozwiązania zadania tekstowe w ciągu 60 minut. Treść zadań dotyczyła czterech podstawowych działań na liczbach w zakresie 1000, figur geometrycznych i ich obwodów, obliczeń zegarowych i kalendarzowych, pieniężnych.   Laureaci etapu międzyszkolnego wezmą udział w etapie miejskim. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Joanna Petri

1 2 3

 
„KWIATOWE BOMBARDOWANIE”

Dnia 28.04.2014 w naszej szkole odbył się happening „Kwiatowe bombardowanie”. Wzięły w nim udział dzieci z klasy 0b, które podczas zajęć sporządziły „bomby kwiatowe” z ziemi, gliny, wody i nasion kwiatów otrzymanych od organizatora. Uformowane kulki zostały posadzone w ogródku szkolnym. Teraz

z niecierpliwością czekamy na efekty naszych przyrodniczych działań. Cieszymy się, że przyczynią się one
do upiększenia terenu wokół szkoły.

Happening był częścią kampanii „Nasz Czysty Wrocław”. Kampania ta została objęta honorowym patronatem Pani Anny Szarycz – wiceprezydent Wrocławia.

Małgorzata Włodarska

1 2 3 4 5 6 7 8

 
Konkurs wiedzowo-praktyczny w ramach projektu WDUŚS

Dnia 25.04.2014 dzieci z klas 0a i 0b reprezentowały naszą szkołę podczas „Konkursu wiedzowo- praktycznego w ramach projektu WROCŁAWSKIE DZIECI UCZĄ SEGREGOWAĆ ŚMIECI”. Konkurs odbył się w Przedszkolu Nr 48, a jego celem było popularyzowanie postaw proekologicznych oraz upowszechnianie wiedzy na temat roli przyrody w życiu człowieka. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną- wykonując zadania i odpowiadając na pytania, a także umiejętnościami praktycznymi w konkurencjach sportowych czy np. segregując odpady. Wybrane dzieci z „zerówek” wspaniale reprezentowały naszą placówkę. Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody oraz pamiątkowy dyplom, a w sali obok czekał słodki poczęstunek.

Małgorzata Włodarska

1 2 3 4 5 6 7 8

 
KONKURS INTERPRETACJI

W kwietniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXXIX Konkursie Interpretacji dziecięcych.

W pierwszym etapie udział wzięło 125 dzieci z Wrocławia i okolic. Do finału jury zakwalifikowało 23 uczestników, wśród których znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Weronika z klasy IIa i Martynka z klasy IIIa. Dziewczynki wykazały się wyjątkowymi zdolnościami aktorskimi prezentując przygotowane przez siebie utwory literackie. Wszyscy uczestnicy po występie otrzymali dyplom laureata oraz maskotkę. W trakcie obrad jury mogliśmy oglądać występy taneczne oraz uczestniczyć w warsztatach tanecznych.

Martynka zajęła III miejsce.

Gratulujemy sukcesu.

1 2 3 4 5 6
 
Dzień ziemi

Światowe święto „Dzień Ziemi” było obchodzone przez uczniów naszej szkoły w dniach 23-25 kwietnia. W ciągu trzech dni powstało wiele prac plastycznych nawiązujących do ochrony środowiska, wychowawcy zorganizowali z uczniami zajęcia tematyczne oraz wyjścia w celu sprzątania terenu wokół szkoły i na terenie osiedla Krzyki, a klasy drugie wyjechały w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła w mieście” na warsztaty ekologiczne do Muzeum w Galowicach. Uczestnicy szkolnego Koła Przyrodniczego zorganizowali zwiad ekologiczny, podczas którego szukali dzikich wysypisk śmieci na terenie przylegającym do szkoły, a znalezione śmieci w miarę możliwości posprzątali zgodnie z zasadami selektywnej zbiórki odpadów. Worki i rękawice niezbędne do sprzątania dostarczyła szkole spółka EkoSystem we współpracy z Departamentem Edukacji we Wrocławiu.

 

Kamila Sobaszek – opiekun szkolnego koła przyrodniczego

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 
PANTOMIMA NIE BOLI

Realizacja projektu edukacyjnego ,, Szkoła w mieście’’ we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.

W ramach projektu edukacyjnego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Teatrze Pantomimy.

,, Pantomima nie boli” to oferta edukacyjna , która  motywuje do działania i poszukiwań różnych form spędzania wolnego czasu,  sprzyja rozwijaniu pasji i kreatywności;  zajęcia są też okazją do zapoznania się z tradycją teatralną Wrocławia.

W części praktycznej uczniowie zapoznają się bezpośrednio z techniką pantomimy, z warsztatem aktora mima i sposobami budowania roli i spektaklu w teatrze ruchu, bez użycia słowa.

Uczniowie podczas zajęć zrozumieli  jak można komunikować się za pomocą ciała, gestów, mimiki, czyli technik pozawerbalnych, które rozwijają w nas empatię, wrażliwość na język ciała i jego świadomość.

 

Dorota Gołębiowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
SZKOLNY KOKURS JĘZYKOWY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKOWYM – WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

 

Koordynator: Anna Wasiak

Cele konkursu:

Prezentacja umiejętności uczniów

Propagowanie nauki języków obcych

Poszerzenie wiedzy o krajach anglojęzycznych

Promowanie aktywności językowej dzieci

Warunki uczestnictwa:

Uczniowie wykonują pracę plastyczną w dowolnej technice i formie (np. przestrzennej  lub płaskiej)

Tematem Prac są Kraje Anglojęzyczne (np. element kultury, geografii, charakterystyczne potrawy dla danego kraju, mieszkańcy, miasta  itp.)

Prace przyjmowane są w trzech kategoriach:

1. Dla klas „0” i pierwszych – uczestnicy przedstawiają pracę plastyczną oraz umieszczają na niej tytuł pracy w języku angielskim

2. Dla klas drugich – uczestnicy przedstawiają pracę plastyczną oraz w pracy muszą się znaleźć krótkie informacje w języku angielskim na prezentowany temat.

3. Dla klas trzecich – uczestnicy przedstawiają pracę plastyczną oraz do pracy musi być dołączony krótki tekst po angielsku opisujący temat zawarty w pracy.

Prace muszą być wykonane samodzielnie

Nie dopuszcza się prac zbiorowych.

Termin oddania prac:  16.05.2014

  • Podpis na pracy powinien zawierać: imię i nazwisko autora, klasę.
  • Prace proszę zostawiać u nauczycieli języka angielskiego
  • Oceny prac zarówno pod względem językowym jak i plastycznym dokona komisja, powołana przez koordynatora. Najlepsze prace zostaną nagrodzone
  • Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej ZSP Nr 16.

 

Anna Wasiak

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.