REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1483146
Aktualności rok szkolny 2013/2014
SZKOLNY KOKURS JĘZYKOWY

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKOWYM – WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

 

Koordynator: Anna Wasiak

Cele konkursu:

Prezentacja umiejętności uczniów

Propagowanie nauki języków obcych

Poszerzenie wiedzy o krajach anglojęzycznych

Promowanie aktywności językowej dzieci

Warunki uczestnictwa:

Uczniowie wykonują pracę plastyczną w dowolnej technice i formie (np. przestrzennej  lub płaskiej)

Tematem Prac są Kraje Anglojęzyczne (np. element kultury, geografii, charakterystyczne potrawy dla danego kraju, mieszkańcy, miasta  itp.)

Prace przyjmowane są w trzech kategoriach:

1. Dla klas „0” i pierwszych – uczestnicy przedstawiają pracę plastyczną oraz umieszczają na niej tytuł pracy w języku angielskim

2. Dla klas drugich – uczestnicy przedstawiają pracę plastyczną oraz w pracy muszą się znaleźć krótkie informacje w języku angielskim na prezentowany temat.

3. Dla klas trzecich – uczestnicy przedstawiają pracę plastyczną oraz do pracy musi być dołączony krótki tekst po angielsku opisujący temat zawarty w pracy.

Prace muszą być wykonane samodzielnie

Nie dopuszcza się prac zbiorowych.

Termin oddania prac:  16.05.2014

 • Podpis na pracy powinien zawierać: imię i nazwisko autora, klasę.
 • Prace proszę zostawiać u nauczycieli języka angielskiego
 • Oceny prac zarówno pod względem językowym jak i plastycznym dokona komisja, powołana przez koordynatora. Najlepsze prace zostaną nagrodzone
 • Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej ZSP Nr 16.

 

Anna Wasiak

 
Akcja „Sprzątanie świata”

24 kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata. Celem akcji było skuteczne i efektywne kształtowanie postaw dzieci zgodnych z etyka ekologiczną. Uczniowie pod opieką nauczycieli porządkowali teren wokół szkoły, zbierając śmieci w specjalnie przeznaczone do tego typu odpadów worki: kolor biały - szkło bezbarwne, żółty - plastik, metale, opakowania wielowymiarowe, kolor niebieski - papier, kolor zielony - szkło kolorowe, kolor czarny - odpady zmieszane. W trakcie lekcji wychowawczych uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze – co zrobić, by było ich jak najmniej. 

Izabela Napora

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
EDUKACJA FILMOWA

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to bardzo dobra okazja do tego, aby zapoznać dzieci z wartościowymi filmami. Dzięki uczestnictwu w projekcie Szkoła w Mieście nasi uczniowie mieli okazję wyjść do kina na film Svein i szczur. Po projekcji filmu odbyły się warsztaty plastyczne. Taka forma lekcji urozmaica szkolne zajęcia i jest atrakcyjnym środkiem wspomagającym proces dydaktyczny oraz w możliwie przystępny sposób mówi o ważnych sprawach.

Film, który obejrzeli nasi uczniowie opowiadał o niezwykłej przyjąźni chłopca ze szczurem. Z jednej strony pokazywał ich ciekawe przygody, z drugiej- ukazywał problemy i to, jak z nimi sobie radzić.

Dzięki takim filmom uczniowie dowiadują się, że każdy, niezależnie od wieku, ma swój świat, swoje problemy, wyzwania i musi uczyć się stawiać im czoła.

Takie wyjście do kina, to nie tylko rozrywka, ale również okazja do rozmowy i kreatywnego myślenia o sztuce filmowej.

 

3 4 5 6 7 8
 
Uwaga

 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI – ELEKTRYCZNA BAŚŃ EKOLOGICZNA

SP nr 34 we Wrocławiu była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Literackiego Elektryczna baśń ekologiczna. Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych - klas 1-3 oraz klas 4-6. Zadaniem uczestników było napisanie tekstu utrzymanego w konwencji baśni. Treść pracy miała zachęcać czytelnika do działań na rzecz ochrony środowiska, a konkretnie do właściwego postępowania z elektrośmieciami.

Martyna Tomusiak uczennica z klasy 3a SP 16 znalazła się w gronie zwycięzców. Zdobyła 1 miejsce za samodzielne napisaną baśń pt. „Pan automat i jego armia”.

Ponadto 3 wyróżnienia ( na trzy możliwe) otrzymali:

Julia Stawińska z klasy 3a SP 16 za baśń „Zygmunt XI w akcji”.

Tymoteusz Dreksa z klasy 3a SP 16 za baśń „ Magiczna podróż w kosmos tostera- Jasia”.

Lena Bylicka "z klasy 3a SP 16 za baśń pt.: „Elektrośmieci i Kasia”.

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów dla laureatów konkursu odbędzie się

8 maja w SP nr 34 we Wrocławiu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Joanna Petri

 
POLANICA ZDRÓJ

14 kwietnia 2014 roku, klasy Ib i Id udały się na wycieczkę do Polanicy Zdrój, miasta położonego w atrakcyjnym zakątku Polski - Kotlinie Kłodzkiej. Mieliśmy   niepowtarzalną okazję poczuć i zobaczyć klimat oraz piękne pejzaże okolicznych Gór       Stołowych i Bystrzyckich. Po przyjeździe na miejsce, celem naszej wyprawy był Park      Zdrojowy znajdujący się w centrum miasta. Park ten słynie z różnorodnej flory a jego        starannie utrzymany kompleks roślinności wpisany został do rejestru zabytków.             Zwiedziliśmy także Pijalnię „Wielkiej Pieniawy” gdzie mogliśmy posmakować     tamtejszej wody źródlanej mającej właściwości lecznicze oraz Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej, który wybudowany został w 1925 roku.  Ostatnim punktem         wycieczki były odwiedziny w „zaprzyjaźnionej” Szkole Podstawowej EDUKATOR gdzie          zjedliśmy smaczny obiad. Ponieważ pogoda nam dopisała wszyscy bawiliśmy się na         boisku szkolnym. Wyjazd ten zaliczamy do bardzo udanych.

1 2 3 4
 
DZIECIAKI SADZENIAKI

Klasa 1d wzięła  udział w projekcie ekologicznym „Dzieciaki Sadzeniaki”. Projekt  został przygotowany we współpracy z firmą Leroy Merlin.

Założeniami projektu są: podzielenie się z dziećmi z elementami wiedzy ekologicznej i przyrodniczej, zwrócenie uwagi na potrzebę kształtowania otoczenia oraz zapoznanie dzieci z metodą sadzenia roślin i  pielęgnacją kwiatów i innych roślin.

Dzieci brały udział w prelekcji dotyczącej podstaw ochrony środowiska, zapoznały się podstawowymi zagadnieniami ekologii oraz wzięły czynny udział w przesadzaniu kwiatów i w nauce pielęgnacji roślin. Nie zabrakło miłych niespodzianek, które przygotowali dla nas zaproszeni goście. Każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę drobny upominek oraz piękne kwiaty, którymi opiekujemy się jak prawdziwi ogrodnicy.

Zajęcia bardzo się dzieciom podobały. Jeszcze raz dziękujemy i czekamy na nasze następne spotkanie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
Turniej ortograficzny

8 kwietnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 27 we Wrocławiu odbył się

XIV Miejski Turniej Ortograficzny dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Celem konkursu jest utrwalenie w formie zabawy zasad pisowni wyrazów z ż i rz, doskonalenie umiejętności pracy ze słownikiem ortograficznym oraz rozwijanie umiejętności współpracy w zespole.

Po komisyjnym otwarciu koperty przez doradcę metodycznego edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań, które opracowane zostały przez  zespół złożony z doradców WCDN i koordynatorów konkursu.

W ortograficznych zmaganiach wzięło udział  10 drużyn z wrocławskich szkół podstawowych. Drużyny reprezentujące poszczególne szkoły wyłonione zostały podczas eliminacji szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a: Julia Lichocka , Bartłomiej Kozan i Julia Stawińska.

Komisja wyłoniła zwycięzców. Drużyna z naszej szkoły zdobyła IV miejsce, od pierwszego dzieliło ją zaledwie 3,5 pkt. Zespoły reprezentowały bardzo wysoki poziom. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Petri

1 2 3 4
 
SPEKTAKL TEATRALNY „KALOSZE SZCZĘSCIA”

16 kwietnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli  spektakl  pt.: „Kalosze szczęścia” na motywach baśni J.Ch Andersena  Wspólnie przenieśliśmy się do baśniowej historii, która była wyprawą w głąb ludzkiej duszy, próba odkrycia czego tak naprawdę pragniemy i co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
I-wszy Międzyszkolny Turniej Szachowy „Puchar Wrocławskiej Wieży”

 

W dniu 9 kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym turnieju szachowym. Zawody były możliwością aktywnego-szachowego spotkania zgodnie z maksymą: GENS UNA SUMUS (jesteśmy jedną rodziną).

 

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 16 w składzie:

 1. Łukasz MARKOWSKI kl. III b
 2. Mikołaj WIECZOREK kl. I a
 3. Sebastian OSIAKOW  kl. III b
 4. Jakub KASPAR kl. II c
 5. Piotr MATUSZ kl. I c
 6. Stanisław NOWAKOWSKI kl. I a
 7. Gabriela KOPEĆ kl. I e
 8. Justyna ROJEK-NOWOSIELSKA kl. I d
 9. Jan MĄCZYŃSKI kl. I a
 10. Aleksandra HUZAR  kl. I e

 

wywalczyła drużynowo    VIII miejsce

GRATULUJEMY!!!!

 

Do zawodów, które odbywały się w Szkole Podstawowej nr 15, zgłoszonych było 18 zespołów. Nasi uczniowie startowali w takiej imprezie po raz pierwszy, dlatego miejsce w finałowej ósemce jest wielkim osiągnięciem.

Zawodników przygotowuje pan Piotr Towgin.

 

Życzymy dalszych sukcesów !!!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
Zyczenia

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.