REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1483197
Aktualności rok szkolny 2013/2014
Narodowe Święto Niepodległości

 

 
Podziękowania

 

 
KOŁO PRZYRODNICZE

Za nami miesiąc działalności szkolnego „Koła przyrodniczego”. Podczas pierwszych zajęć zdążyliśmy się poznać i polubić. W ramach Dni Ochrony Przyrody odbyły się zajęcia poświęcone gatunkom zwierząt chronionych w Polsce - szczególnie jeżom i nietoperzom. Korzystając z pięknej jesiennej aury zebraliśmy liście, z których powstał zielnik oraz ciekawe prace plastyczne. Dzielnie ćwiczyliśmy rozpoznawanie gatunków drzew liściastych i iglastych. Zwróciliśmy też uwagę na „Światowy Dzień Zwierząt” mówiąc o odpowiednim traktowaniu domowych pupili. Październik zakończył się naszym udziałem w „Szkolnym Festiwalu Dyni”.

 

Zajęcia koła odbywają się w każdą środę o godz. 11:40 – 12:25 w Sali nr. 0.072.

 

Kamila Sobaszek – opiekun Koła Przyrodniczego

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 
KONKURS „ZAWSZE ZDROWY”

26 października w sobotę uczennice klasy trzeciej naszej Szkoły wzięły udział

w VII Międzyszkolnym Konkursie „Zawsze Zdrowy”, organizowanym przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego Koło Wrocławskiego Stowarzyszenia Narodowego czynu Pomocy Szkole przy Szkole Podstawowej nr 9 oraz Szkołę Podstawową nr 44 we Wrocławiu. Tematem głównym konkursu była promocja zdrowia, higiena osobista i otoczenia. Dziewczynki godnie reprezentowały naszą Szkołę i zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki konkursowiczów. Odbył się także konkurs rzutów do kosza, w którym Nasze uczennice zdobyły drugie miejsce!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

1 2 3 4 5 6 7 8

 
Nauczyciele też się uczą Sprawozdanie ze szkolenia w Dublinie

Od 29.09.2013 r. - 12.10.2013 r. uczestniczyłam w kursie " In-Service course for non-native teachers of English," zorganizowanym w ramach programu Comenius-Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej.  Kurs organizowany był przez jedną ze szkół językowych w Irlandii – The Linguaviva Centre, położonej w centrum Dublina. W zajęciach uczestniczyli nauczyciele z rożnych krajów europejskich (Niemcy, Włochy, Finlandia, Polska), co stworzyło szansę na wymianę doświadczeń.

Głównym założeniem kursu było podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli oraz zapoznanie ich z nowoczesnymi metodami i formami pracy.            Zajęcia zorganizowane zostały w sposób profesjonalny, przy użyciu nowoczesnej technologii komunikacyjno – informatycznej, gdyż  założeniem kursu było promowanie nowoczesnych metod kształcenia, między innymi metody komunikacyjnej (Communicative Approach), podejścia leksykalnego do nauczania języków obcych (Lexical Approach) oraz nauki języka obcego zorientowanej na zadania (Task-Based Learning).

Miałam także możliwość poznania ciekawych gier i zabaw językowych, ćwiczeń poświęconych wymowie oraz metody łączącej tradycyjne sposoby nauczania języka z wykorzystaniem technologii informacyjnych. Zajęcia miały na celu doskonalenie umiejętności prowadzenia rozmów, nauki wymowy, nauczania gramatyki, planowania lekcji, kładły jednocześnie nacisk na praktyczne wykorzystanie języka, doskonalenie umiejętności w obrębie czterech sprawności językowych: mówienia, czytania, słuchania oraz pisania.

Podczas kursu stosowane była rozmaite formy i metody pracy: praca indywidualna, praca w parach, w grupach, dyskusja, debata "za i przeciw", mini wykład, symulacje, warsztaty. Wykorzystywano nagrania wideo, prezentacje multimedialne, a jednocześnie materiały takie jak:  teksty literackie, wycinki prasowe, artykuły z Internetu, teksty piosenek. W trakcie kursu odbywały się  również zajęcia, podczas których uczyliśmy się języka irlandzkiego.

Wraz z innymi uczestnikami kursu brałam udział w zajęciach kulturoznawczych. Uczestniczyłam w zwiedzaniu Dublina, poznawaniu ciekawych i ważnych zakątków miasta, niezliczonych zabytków oraz atrakcji turystycznych. W ramach zajęć odwiedziłam liczne muzea, galerie, najstarszą uczelnię w kraju, katedry, kościoły, parki i ogrody. Niebanalny i ciekawy przekaz prowadzącego Georga Marsha sprawił, że nauka historii i kultury Irlandii stała się dla mnie ogromną przyjemnością. W trakcie kursu wzięłam udział w wycieczkach do Belfastu oraz do pobliskiej miejscowości – Howth. Miałam możliwość zobaczenia wspaniałych klifów Cliffs of Moher na zachodnim wybrzeżu Irlandii, nad Oceanem Atlantyckim. Niezwykłość i piękno przyrody Parku Narodowego w Wicklow oraz Glendalough sprawiło, że długo jeszcze będę je wspominać. Podobnie Giant's Causeway, Grobla Olbrzyma, oryginalna formacja skalna na wybrzeżu Irlandii Północnej (składająca się z ciasno ułożonych kolumn bazaltowych) oraz niezapomniane widoki z mostu linowego Carrick-a-Rede zapierały dech w piersiach. Wyjazdy miały charakter integracyjny i sprzyjały nawiązaniu kontaktów międzynarodowych.

Oprócz wyjazdów do malowniczych miejsc, brałam udział w trzygodzinnej lekcji tańca irlandzkiego, prowadzonej przez zawodową tancerkę oraz profesjonalnego muzyka, (który zaprezentował tradycyjne irlandzkie instrumenty muzyczne). Niezapomnianym przeżyciem było wyjście (wraz z rodziną, u której mieszkałam) do teatru: Bord Gáis Energy Theatre na musical pt. "Heartbeat of home." Dwudziestu tancerzy nie tylko zaprezentowało taniec irlandzki, ale także tańce latynoamerykańskie oraz taniec współczesny przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Występowi towarzyszyły efekty 3D oraz iluminacja świetlna.

Program szkolenia był intensywny, ale niezwykle interesujący,
myślę, że zadowolił każdego uczestnika. Za mocną stronę kursu uważam sposób prowadzenia zajęć przez wykładowców, różnorodność materiałów szkoleniowych, a także otwartość i życzliwość w stosunku do uczestników kursu. Czynniki te zapewniły miłą, przyjazną atmosferę, sprzyjającą pracy zespołowej i integracji międzynarodowej.
W czasie dwutygodniowego pobytu pogłębiłam wiedzę z zakresu metodyki języka angielskiego, udoskonaliłam umiejętności językowe, poznałam historię, kulturę i tradycje irlandzkie. Podczas różnych codziennych sytuacji spotkałam się z życzliwością ze strony mieszkańców Dublina.

Pomimo wielu formalności, które należało spełnić, warto wziąć udział w tego rodzaju szkoleniu, skorzystać z możliwości jakie daje dofinansowanie z UE. Jest to okazja do poznania innych nauczycieli, wymiany doświadczeń związanych z wykonywaniem tego samego zawodu. Dodatkowym atutem jest przełamanie barier kulturowych i integracja europejska. Wyjazd daje możliwość podzielenia się doświadczeniem z wychowankami, w celu zmotywowania ich do nauki języka obcego. Zachęcam każdego nauczyciela do skorzystania z tego typu szkoleń. Dla mnie uczestnictwo w kursie było ważnym doświadczeniem zawodowym i możliwością zdobycia nowej wiedzy i umiejętności.

 

Magdalena Wyrwa

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 
Halloween 2013!!!

Dnia 24.10.2013r. w naszej szkole odbył się konkurs „Przebranie na Halloween”. Konkurs polegał na przebraniu uczniów w 'halloweenowy' strój i zaprezentowanie go Komisji Konkursowej. W skład komisji weszły panie:

- Anna Wasiak

- Magdalena Wyrwa

- Renata Piotrowska

Z roku na rok wybór laureatów jest bardzo trudny, z całą pewnością można stwierdzić, że wszystkie stroje były bardzo straszne, pomysłowe i fascynujące. Na szczególną uwagę zasługiwały bardzo realistycznie zrobione makijaże.

Zwycięzcami konkursu zostały 4 osoby (III miejsce ex aequo 2 osoby), których przebranie było najciekawsze.

Laureatami konkursu w roku szkolnym 2013/2014 zostali:

 

Kamila Wąs kl. 3b

Olga Laskowska kl. 1b

Jakub Mraz kl. 0a

Martyna Tomusiak kl. 3a

 

Zwycięzcom SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

Koordynator konkursu

Anna Wasiak

1 2 3 4 5 6

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października świętowaliśmy - Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

W naszej szkole dzień ten uczniowie spędzili bardzo radośnie. Klasy pierwsze zostały uroczyście pasowane. Natomiast klasy drugie i trzecie w rytmie muzyki i pląsów przypomniały sobie wiadomości z zakresu bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania i  ekologii. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy i  wielu  życzeń dla nauczycieli.

 

Joanna Petri  i Renata Doroba

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
REKORD ŚWIATA

W środę 16 października przyczyniliśmy się do ustanowieniu  rekordu świata w resuscytacji. W akcji koordynowanej przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięli udział uczniowie klas I i II Naszej Szkoły, w sumie ponad 120 osób. Dzieci z radością podjęły wyzwanie i dzielnie podołały zadaniu. Jesteśmy dumni z postawy Naszych uczniów, tym bardziej, że sama idea jest ważna i warto ją propagować.

Dziękuję Wam kochani w imieniu całego grona pedagogicznego

Katarzyna Krychowska, Małgorzata Dobrucka

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
ALFIK MATEMATYCZNY

ALFIK MATEMATYCZNY

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

edycja XIX

odbędzie się w środę 27 listopada 2013

 

Regulamin

Wilczyn, 1 września 2013r.

1. Organizatorem XIX edycji konkursu Alfik Matematyczny jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ.

2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe.

3. Zawody mają miejsce tylko raz – 27.11.2013 r. w godz. 13:00 - 14:39 (75 minut - test, 15 minut - sprawy organizacyjne, w szkołach ponadgimnazjalnych przewidziano 90 min na test). Każda zmiana godziny musi być potwierdzona zgodą organizatora pod rygorem dyskwalifikacji. Uczeń rozwiązuje test w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnej Komisji.

4.  Konkurs należy przeprowadzić zgodnie z regulaminem i instrukcją, która będzie przesłana wraz z materiałami konkursowymi. Instrukcja może wprowadzić drobne zmiany regulaminu.

Aktualny regulamin konkursu Alfik Matematyczny znajduje się  na stronie www.jersz.pl . Informacje na temat przebiegu konkursu i jego zmian np. terminu będą aktualizowane na bieżąco na stronie www.jersz.pl.

 

Koordynatorzy konkursu: D. Gołębiowska, M. Łabentowicz

 
UWAGA!!!

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE SP NR 16

 

PODARUJ INNYM POZŁACANE SŁOŃCEM:

  • JESIENNE BUKIETY, ZWIERZĄTKA WYKONANE Z ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW,
  • SŁOICZEK SOKU MALINOWEGO,
  • SŁODKOŚCI,
  • JESIENNE OWOCE.

ZBIÓRKA DARÓW ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 22 - 30 PAŹDZIERNIKA (DO GODZINY 12.30).

PROSIMY O PRZEKAZANIE PODARKÓW WYCHOWAWCOM KLAS.

WSZYSTKIE ZEBRANE RZECZY ZOSTANĄ ZAWIEZIONE I WRĘCZONE

PENSJONARIUSZOM DOMU OPIEKI

PRZY UL. KARMELKOWEJ WE WROCŁAWIU.

ZA WSZYSTKO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Joanna Petri

Anna Wasiak

 
PROGRAM KIK/34

Drodzy rodzice!

Jak już z pewnością Wiecie Nasza Szkoła realizuje program KIK/34 „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach podstawowych i edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży”. Zgodnie z powiedzeniem „słowa uczą, ale przykłady pociągają” dzieci i młodzież uczą się bardzo wiele o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej od swoich rodziców i pozostałych członków rodziny (babcia, dziadek, ciocia, wujek itd.). Dlatego dajmy dziecku przykład! Specjalnie dla państwa powstanie zakładka na Naszej stronie internetowej, w której będą znajdowały się wskazówki pomocne w realizacji założeń programu, a tym samym przyczyniające do popularyzacji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Mam nadzieję, że skorzystają państwo z Naszej propozycji.

Więcej informacji już wkrótce w zakładce dla rodziców zatytułowanej : „ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU SZKOLNYM.”

ZAPRASZAM I POZDRAWIAM: Katarzyna Krychowska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.