REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1483147
Aktualności rok szkolny 2013/2014
KOKURS WIEDZY-ZAWSZE ZDROWI

18 października odbył się szkolny etap konkursu wiedzy o zdrowiu pod hasłem Zawsze zdrowi. Głównymi celami konkursu było: pogłębianie wiedzy na temat zasad higieny osobistej i otoczenia, znaczenia pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu młodego człowieka oraz znaczenia ruchu i ćwiczeń fizycznych.

Etap szkolny konkursu polegał na wyłonieniu trojki półfinalistów, którzy reprezentować będą naszą szkołę w finale. Do testu przystąpiło 18 uczniów z klas trzecich. Uczestnicy otrzymali do rozwiązania test obejmujący wiadomości z zakresu: promocji zdrowia, zdrowego odżywiania, higieny osobistej i otoczenia oraz bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Maja Napolska - klasa 3a

Aleksandra Słaby - klasa 3a

Kamila Wąs – klasa 3b

Lena Bylicka- klasa 3a ( rezerwowa)

Uczestnicy tego etapu utworzą drużynę trzyosobową i będą reprezentować naszą szkołę w VII Międzyszkolnym Konkursie Zawsze zdrowiu, organizowanym przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego, Koło Wrocławskiego Stowarzyszenia Narodowego Czynu Pomocy Szkole przy SP nr 9 oraz SP nr 44 we Wrocławiu.

 

Organizatorzy konkursu: J. Petri, A. Wasiak, K. Krychowska, M. Dobrucka

1 2 3 4 5 6 7 8

 
SPOTKANIE Z KOMISARZEM LWEM

Komisarz Lew to policjant pracujący w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu od 2001 roku. Wybrały go dzieci, które uczestniczyły w policyjnym konkursie na projekt graficzny maskotki policyjnego symbolu przyjaciela dzieci. W tym roku nie mógł nas odwiedzić, bo troszkę choruje. W jego imieniu odwiedził wszystkich naszych uczniów z kl.I i kl.0 miły  gość, który opowiadał o pracy  Policji i pomagał naszym dzieciom utrwalić prawidłowe zachowania aby być bezpiecznym.

1 2 3 5
 
PASOWANIE NA UCZNIA

14 października 2013 r. czyli w Dzień Edukacji Narodowej miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla uczniów klas pierwszych, ale również dla ich rodziców, uczniów pozostałych klas i wszystkich nauczycieli – pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

Uczniowie ubrani w stroje galowe z niecierpliwością i podekscytowaniem czekali na to wyjątkowe wydarzenie. Po krótkich występach uczniów głos zabrała pani dyrektor, Małgorzata Mazur, po czym uczniowie przeszli przez „Bramę Wiedzy” i zostali przyjęci przez panią dyrektor w poczet uczniów poprzez dotknięcie piórem mierzącym ok 2 m!

Uczniowie klas drugich i trzecich z radością powitali swoich młodszych kolegów w gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 16.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
KONKURS SZKOLNY

„PRZEBRANIE NA HALLOWEEN”

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE:


1.1. Organizatorem konkursu pod nazwą "Przebranie na Halloween" jest ZSP nr 16

1.2. Regulamin Konkursu dostępny jest zarówno u organizatora jak też na stronie internetowej szkoły
1.3. Uczestnikiem Konkursu może być każdy uczeń ZSP nr 16

1.4 Koordynatorem konkursu jest pani Anna Wasiak2. ZAŁOŻENIA KONKURSU:

2.1. Konkurs będzie ogłoszony na stronie internetowej szkoły ZSP nr 16 oraz przez nauczycieli języka angielskiego w klasach 0-III
2.2 Konkurs będzie przeprowadzony i rozstrzygnięty dnia 24 października 2013 roku

3. PRZEBIEG KONKURSU:

3.1. Udział w konkursie jest dobrowolny

3.2 Konkurs polegać będzie na przebraniu ucznia w  ‘halloweenowy’ strój i zaprezentowanie go Dnia 24 października. Laureatów konkursu wybiera Komisja Konkursowa.


3.3. Zwycięzcami Konkursu zostaną 3 osoby, których zgłoszenia konkursowe zostaną uznane przez Komisję Konkursową za najciekawsze i najstraszniejsze.

4. PRZYZNAWANIE NAGRÓD:

4.1. Zwycięzcy wyłonieni zostaną 24 października
4.2 Zwycięzcy powiadomieni zostaną o wygranej bezpośrednio w tym samym dniu
4.3. Nagrody poszczególnych laureatów zostaną wręczone tego samego dnia.

 

Koordynator konkursu: Anna Wasiak

 
SPOTKANIE AUTORSKIE

Dnia 10 października w bibliotece szkolnej wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Petkiem. Pisarz opowiadał dzieciom o swoich książkach, o tym skąd czerpie tematy i pomysły do pisania. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali o podróżach i wyprawach pisarza, oglądali wykonane przez niego zdjęcia, byli zafascynowani przygodami jakie go spotkały zarówno na mroźnej Syberii jak i w gorących krajach Ameryki Południowej. Na zakończenie pisarz przedstawił swoją najnowszą powieść dla dzieci pt. „Zaklęcie dla Golema”. Autor wpisał wielu uczniom pamiątkowe dedykacje do książek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
REGULAMIN KONKURSU SZKOLNEGO - ZAWSZE ZDROWI

 

1.Organizatorzy: Joanna Petri, A. Wasiak, K. Krychowska, M. Dobrucka

2.Adresaci: uczniowie klas trzecich

3.Cele konkursu:

 • pogłębianie wiedzy na temat zasad higieny osobistej i otoczenia,
 • znaczenie pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu młodego człowieka,
 • znaczenia ruchu i ćwiczeń fizycznych dla prawidłowego rozwoju,
 • nabywanie umiejętności dbania o swoje zdrowie,
 • kształtowanie aktywnej postawy wobec zdrowia swojego i innych,
 • uwrażliwienie na zdrowotne potrzeby swoje i innych,
 • kształtowanie pożądanych nawyków i zachowań zdrowotnych,

4.  Przebieg konkursu.

Etap I -  szkolny:

a)      „Najlepsi w szkole” – I Etap szkolny – półfinałowy - przeprowadzony będzie przez nauczycieli – organizatorów konkursu. Etap szkolny polega na indywidualnym rozwiązaniu testu obejmującego wiadomości z zakresu:

 • promocji zdrowia,
 • zdrowego odżywiania,
 • higieny osobistej i otoczenia,
 • bezpieczeństwa w życiu codziennym,
 • życia bez nałogów,
 • ruchu w życiu człowieka,
 • pierwszej pomocy.

b)  Zwycięzcami konkursu zostaną 3 osoby, które zdobędą najwyższą liczbę punktów z testu.

c)  Test oceniany będzie przez Komisję konkursową. W skład Komisji Konkursowej wchodzą organizatorzy etapu szkolnego.

d) .Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą przez Panią Joannę Petri do 16 października 2013 roku.

e) Zwycięzcy etapu szkolnego reprezentują szkołę w etapie międzyszkolnym tworząc zespół trzyosobowy. Szkoły mające jeden lub dwa oddziały klas trzecich mogą zgłosić do etapu międzyszkolnego jedną drużynę trzyosobową, szkoły mające trzy, cztery i więcej oddziałów klas trzecich mogą wystawić dwie drużyny trzyosobowe.

f) Etap II –międzyszkolny: - Uczestnicy tego etapu utworzą drużynę trzyosobową i będą reprezentować naszą szkołę w VII Międzyszkolnym Konkursie Zawsze zdrowiu, organizowanym przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego, Koło Wrocławskiego Stowarzyszenia Narodowego Czynu Pomocy Szkole przy SP nr 9 oraz SP nr 44 we Wrocławiu.

 

Organizatorzy konkursu: J. Petri, A. Wasiak,

K. Krychowska, M. Dobrucka.

 
Trener osiedlowy

Trener osiedlowy Dawid Mikoś zaprasza na październikowe zajęcia, które będą odbywać się na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 16.  Aktualny rozkład zajęć na najbliższe tygodnie:Poniedziałek   16,45 – 20,00 ( od 18,30 SP 61 )
Wtorek            16,45 – 19,30
Środa               17,00 – 20,00 ( SP 61 )
Czwartek         16,45 – 20,00  ( hala od 18,00 do 20,00 )
Piątek               16,45 – 19,30


Godziny zajęć mogą ulec zmianie, dlatego zapraszamy na stronę www.trener-osiedlowy.pl , gdzie znajduję się aktualny harmonogram. Podczas wyjść z młodzieżą na turnieje, festyny etc. oraz w przypadku niepogody zajęcia się nie odbywają.Od najbliższego czwartku (10.10.2013 ) ruszamy z zajęciami dla uczniów SP 16 w szkolnej hali sportowej. Zajęcia będą odbywać się od 18,00 do 19,00, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.


Trener osiedlowy Dawid Mikoś

Tel. 792484982

 
UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

 

Dnia 14 października 2013r. o godzinie 10.00 w  hali sportowej odbędzie się uroczyste pasowanie na ucznia. Próba generalna dla klas pierwszych odbędzie się o godzinie 9.00.

Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia!

 
BICIE REKORDU

16 października Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przy współpracy z Polską Radą Resuscytacji oraz szkołami uczestniczącymi w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować ” w samo południe ustanowi rekord w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy. Nasza Szkoła będąca uczestnikiem programu będzie brała udział w tym wydarzeniu, dlatego rozpoczęliśmy już przygotowania, aby wypaść jak najlepiej i podołać wyzwaniu. Dzieci klas II-III oraz nauczyciele zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy w zeszłym roku szkolnym, przyszła więc pora na tegoroczne dzieci z klas pierwszych. Muszę przyznać, że dzieci z klas II spisały się na medal, pomagając w szkoleniu kolegów i koleżanek z klas młodszych. Zdjęcia poniżej są tego dowodem.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo z przebiegu akcji w Warszawie za pośrednictwem kanału Youtube Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Będziemy wspólnie z organizatorami akcji przyczyniać się do ustanowienia rekordu!

Pozdrawiam:

Katarzyna Krychowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 
PROJEKT „KSIĄŻKA”

 

 
CERTYFIKAT „Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci”

W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka uczestniczyła w projekcie ekologicznym pod hasłem „Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci”. Projekt ten ma charakter edukacyjny, a jego głównym celem jest kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych. W wyniku szeregu działań przeprowadzonych na terenie szkoły i zaangażowania społeczności uczniowskiej oraz wszystkich nauczycieli udało się nam uzyskać certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

Koordynatorem projektu była Pani Kamila Sobaszek.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.