REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1704764
Aktualności rok szkolny 2013/2014


XIV MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY

6 maja w SP nr 108 we Wrocławiu odbył się XIV Miejski Konkurs Matematyczny. Adresatami konkursu byli uczniowie klas trzecich z wrocławskich szkół podstawowych.       Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy ( szkolny) odbył się w naszej szkole. W drodze eliminacji wyłoniono 2 zwycięzców, którzy reprezentowali naszą szkołę w etapie dzielnicowym. Byli nimi – Tymoteusz Dreksa z klasy 3a i Mateusz Ciechowicz z klasy 3b. Uczestnicy etapu dzielnicowego mieli do rozwiązania zadania tekstowe w ciągu 60 minut. Treść zadań dotyczyła czterech podstawowych działań na liczbach w zakresie 1000, figur geometrycznych i ich obwodów, obliczeń zegarowych i kalendarzowych, pieniężnych.   Laureaci etapu międzyszkolnego wezmą udział w etapie miejskim. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Joanna Petri

1 2 3

 
„KWIATOWE BOMBARDOWANIE”

Dnia 28.04.2014 w naszej szkole odbył się happening „Kwiatowe bombardowanie”. Wzięły w nim udział dzieci z klasy 0b, które podczas zajęć sporządziły „bomby kwiatowe” z ziemi, gliny, wody i nasion kwiatów otrzymanych od organizatora. Uformowane kulki zostały posadzone w ogródku szkolnym. Teraz

z niecierpliwością czekamy na efekty naszych przyrodniczych działań. Cieszymy się, że przyczynią się one
do upiększenia terenu wokół szkoły.

Happening był częścią kampanii „Nasz Czysty Wrocław”. Kampania ta została objęta honorowym patronatem Pani Anny Szarycz – wiceprezydent Wrocławia.

Małgorzata Włodarska

1 2 3 4 5 6 7 8

 
Konkurs wiedzowo-praktyczny w ramach projektu WDUŚS

Dnia 25.04.2014 dzieci z klas 0a i 0b reprezentowały naszą szkołę podczas „Konkursu wiedzowo- praktycznego w ramach projektu WROCŁAWSKIE DZIECI UCZĄ SEGREGOWAĆ ŚMIECI”. Konkurs odbył się w Przedszkolu Nr 48, a jego celem było popularyzowanie postaw proekologicznych oraz upowszechnianie wiedzy na temat roli przyrody w życiu człowieka. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną- wykonując zadania i odpowiadając na pytania, a także umiejętnościami praktycznymi w konkurencjach sportowych czy np. segregując odpady. Wybrane dzieci z „zerówek” wspaniale reprezentowały naszą placówkę. Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody oraz pamiątkowy dyplom, a w sali obok czekał słodki poczęstunek.

Małgorzata Włodarska

1 2 3 4 5 6 7 8

 
KONKURS INTERPRETACJI

W kwietniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXXIX Konkursie Interpretacji dziecięcych.

W pierwszym etapie udział wzięło 125 dzieci z Wrocławia i okolic. Do finału jury zakwalifikowało 23 uczestników, wśród których znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Weronika z klasy IIa i Martynka z klasy IIIa. Dziewczynki wykazały się wyjątkowymi zdolnościami aktorskimi prezentując przygotowane przez siebie utwory literackie. Wszyscy uczestnicy po występie otrzymali dyplom laureata oraz maskotkę. W trakcie obrad jury mogliśmy oglądać występy taneczne oraz uczestniczyć w warsztatach tanecznych.

Martynka zajęła III miejsce.

Gratulujemy sukcesu.

1 2 3 4 5 6
 
Dzień ziemi

Światowe święto „Dzień Ziemi” było obchodzone przez uczniów naszej szkoły w dniach 23-25 kwietnia. W ciągu trzech dni powstało wiele prac plastycznych nawiązujących do ochrony środowiska, wychowawcy zorganizowali z uczniami zajęcia tematyczne oraz wyjścia w celu sprzątania terenu wokół szkoły i na terenie osiedla Krzyki, a klasy drugie wyjechały w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła w mieście” na warsztaty ekologiczne do Muzeum w Galowicach. Uczestnicy szkolnego Koła Przyrodniczego zorganizowali zwiad ekologiczny, podczas którego szukali dzikich wysypisk śmieci na terenie przylegającym do szkoły, a znalezione śmieci w miarę możliwości posprzątali zgodnie z zasadami selektywnej zbiórki odpadów. Worki i rękawice niezbędne do sprzątania dostarczyła szkole spółka EkoSystem we współpracy z Departamentem Edukacji we Wrocławiu.

 

Kamila Sobaszek – opiekun szkolnego koła przyrodniczego

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 26


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.