REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1697546
Aktualności rok szkolny 2013/2014


Uwaga

 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI – ELEKTRYCZNA BAŚŃ EKOLOGICZNA

SP nr 34 we Wrocławiu była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Literackiego Elektryczna baśń ekologiczna. Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych - klas 1-3 oraz klas 4-6. Zadaniem uczestników było napisanie tekstu utrzymanego w konwencji baśni. Treść pracy miała zachęcać czytelnika do działań na rzecz ochrony środowiska, a konkretnie do właściwego postępowania z elektrośmieciami.

Martyna Tomusiak uczennica z klasy 3a SP 16 znalazła się w gronie zwycięzców. Zdobyła 1 miejsce za samodzielne napisaną baśń pt. „Pan automat i jego armia”.

Ponadto 3 wyróżnienia ( na trzy możliwe) otrzymali:

Julia Stawińska z klasy 3a SP 16 za baśń „Zygmunt XI w akcji”.

Tymoteusz Dreksa z klasy 3a SP 16 za baśń „ Magiczna podróż w kosmos tostera- Jasia”.

Lena Bylicka "z klasy 3a SP 16 za baśń pt.: „Elektrośmieci i Kasia”.

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów dla laureatów konkursu odbędzie się

8 maja w SP nr 34 we Wrocławiu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Joanna Petri

 
POLANICA ZDRÓJ

14 kwietnia 2014 roku, klasy Ib i Id udały się na wycieczkę do Polanicy Zdrój, miasta położonego w atrakcyjnym zakątku Polski - Kotlinie Kłodzkiej. Mieliśmy   niepowtarzalną okazję poczuć i zobaczyć klimat oraz piękne pejzaże okolicznych Gór       Stołowych i Bystrzyckich. Po przyjeździe na miejsce, celem naszej wyprawy był Park      Zdrojowy znajdujący się w centrum miasta. Park ten słynie z różnorodnej flory a jego        starannie utrzymany kompleks roślinności wpisany został do rejestru zabytków.             Zwiedziliśmy także Pijalnię „Wielkiej Pieniawy” gdzie mogliśmy posmakować     tamtejszej wody źródlanej mającej właściwości lecznicze oraz Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej, który wybudowany został w 1925 roku.  Ostatnim punktem         wycieczki były odwiedziny w „zaprzyjaźnionej” Szkole Podstawowej EDUKATOR gdzie          zjedliśmy smaczny obiad. Ponieważ pogoda nam dopisała wszyscy bawiliśmy się na         boisku szkolnym. Wyjazd ten zaliczamy do bardzo udanych.

1 2 3 4
 
DZIECIAKI SADZENIAKI

Klasa 1d wzięła  udział w projekcie ekologicznym „Dzieciaki Sadzeniaki”. Projekt  został przygotowany we współpracy z firmą Leroy Merlin.

Założeniami projektu są: podzielenie się z dziećmi z elementami wiedzy ekologicznej i przyrodniczej, zwrócenie uwagi na potrzebę kształtowania otoczenia oraz zapoznanie dzieci z metodą sadzenia roślin i  pielęgnacją kwiatów i innych roślin.

Dzieci brały udział w prelekcji dotyczącej podstaw ochrony środowiska, zapoznały się podstawowymi zagadnieniami ekologii oraz wzięły czynny udział w przesadzaniu kwiatów i w nauce pielęgnacji roślin. Nie zabrakło miłych niespodzianek, które przygotowali dla nas zaproszeni goście. Każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę drobny upominek oraz piękne kwiaty, którymi opiekujemy się jak prawdziwi ogrodnicy.

Zajęcia bardzo się dzieciom podobały. Jeszcze raz dziękujemy i czekamy na nasze następne spotkanie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
Turniej ortograficzny

8 kwietnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 27 we Wrocławiu odbył się

XIV Miejski Turniej Ortograficzny dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Celem konkursu jest utrwalenie w formie zabawy zasad pisowni wyrazów z ż i rz, doskonalenie umiejętności pracy ze słownikiem ortograficznym oraz rozwijanie umiejętności współpracy w zespole.

Po komisyjnym otwarciu koperty przez doradcę metodycznego edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań, które opracowane zostały przez  zespół złożony z doradców WCDN i koordynatorów konkursu.

W ortograficznych zmaganiach wzięło udział  10 drużyn z wrocławskich szkół podstawowych. Drużyny reprezentujące poszczególne szkoły wyłonione zostały podczas eliminacji szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a: Julia Lichocka , Bartłomiej Kozan i Julia Stawińska.

Komisja wyłoniła zwycięzców. Drużyna z naszej szkoły zdobyła IV miejsce, od pierwszego dzieliło ją zaledwie 3,5 pkt. Zespoły reprezentowały bardzo wysoki poziom. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Petri

1 2 3 4
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 26


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.