REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1704789
Aktualności rok szkolny 2013/2014


XV KONKURS RECYTATORSKI ANGLOJĘZYCZNEJ LITERATURY DZIECIĘCEJ

Serdecznie Zapraszamy na Etap Szkolny

XV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego

Anglojęzycznej Literatury Dziecięcej

Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w XV edycji konkursu, w którym można zaprezentować swoje umiejętności wygłaszania tekstu poetyckiego, a także zdolności językowe i aktorskie.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny przygotować do recytacji tekst z literatury dziecięcej (całość albo fragment) w języku angielskim. Czas trwania recytacji do ok.4 minut.

Etap szkolny zostanie przeprowadzony w dniu 17 marca 2014 roku

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są przez koordynatora do dnia 13 marca 2014 roku

-          II etap – 26 kwietnia 2014 r. o godz. 9.00 w ZSP nr 7 przy ul. Koszykarskiej 2-4

W II etapie weźmie udział jeden laureat konkursu szkolnego.

 

Regulamin konkursu w roku 2014

1. Cele konkursu:

*Prezentacja umiejętności uczniów

*Propagowanie nauki języków obcych

*Promowanie aktywności językowej dzieci

*Spotkanie z literaturą obcojęzyczną dla dzieci i młodzieży w oryginale

2. Warunki uczestnictwa

*uczestnicy mogą zaprezentować tylko jeden wiersz lub fragment prozy

*czas recytacji wynosi do ok. 4 minut

3. Oceny i nagrody

*jurorzy oceniający wykonawców będą brać pod uwagę:

  • Interpretację głosową - 40% pkt.
  • poprawność językową, prawidłową wymowę, dykcję -  40% pkt.
  • ogólne wrażenie artystyczne-możliwość posługiwania się rekwizytami i scenografią - 20% pkt.

koordynator etapu szkolnego: Anna Wasiak

 
SUDOKU

W niedzielę, 9 lutego, w Instytucie Matematyki UW odbyły się III Dolnośląskie Mistrzostwa SUDOKU. Poprzedziły je eliminacje szkolne, które wyłoniły uczniów reprezentujących naszą szkołę w składzie: Tymoteusz Dreksa kl.III, Bartek Kozan kl.III,

Marta Komar kl.III, Paweł Czujowski kl.I i Justyna Rojek-Nowosielska kl.I

W Wielkim Finale, składającym się z czterech rund (po każdej rundzie odpadali zawodnicy z najniższymi wynikami) wzięło udział 120 uczestników z kl.I-III z całego naszego województwa. Oto wyniki naszych uczniów:

Paweł Czujowski -  miejsce 9
Tymek Dreksa  - miejsce 15
Justyna Rojek-Nowosielska – miejsce  55
Marta Komar - miejsce 83

GRATULUJEMY!!!!

 

Więcej informacji na stronie:

http://www.fmw.uni.wroc.pl/?q=dla-uczni%C3%B3w/mistrzostwa-w-sudoku/2014/wyniki-fina%C5%82u/wyniki-fina%C5%82u-iii-md%C5%9B-w-sudoku

 
BASKETMANIA

W sobotę 18 stycznia odbył się IV Turniej Basketmanii w Hali „Kosynierka” na ulicy Mieszczańskiej. Chłopcy klas I-III godnie reprezentowali Naszą Szkołę w zawodach. Muszę zaznaczyć, że klasy I i II wygrały wszystkie z trzech zagranych meczy, natomiast klasy trzecie przegrały tylko jeden mecz, ale różnicą zaledwie jednego kosza.

Jestem bardzo dumna z Naszych zawodników, którzy przyczynili się do tak dużego sukcesu.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć, które znajdują się również na stronie WSK Śląsk Wrocław oraz do  kibicowania uczniom przy okazji kolejnych rozgrywek.

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska.

 
Radio z Klasą!

W ramach projektu ”Szkoła w mieście” Radio Wrocław oferuje bardzo ciekawe warsztaty adresowane do dzieci. Zaproponowana tematyka oraz czas trwania zajęć są dostosowane do potrzeb uczniów
i realizacji podstawy programowej. Program jednorazowego warsztatu obejmuje zajęcia poznawcze w Muzeum Radia i zajęcia w studio radiowym.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach radiowych, podczas których:

  • poznali zasady pracy z mikrofonem w przestrzeni studyjnej,
  • ćwiczyli głos kształtując umiejętność słuchania siebie oraz właściwego nadawania znaczenia słowom,
  • pracowali nad tekstem wiersza,
  • przygotowywali i nagrywali fragmenty audycji radiowej – na tematy wybrane przez siebie lub temat podany przez prowadzącego dziennikarza,
  • nagrywanie odbywało się z sygnałami dźwiękowymi - jinglem
    i podkładem muzycznym.

Dzieci poznały od kuchni tajniki pracy dziennikarzy i prezenterów radiowych oraz  realizatorów dźwięku. Współtworzyły swoją pierwszą audycję, która została zapisana na pamiątkowych płytach. Lekcje w studiu radiowym były bardzo ciekawe, dostarczyły wielu wrażeń i emocji, a przede wszystkim umożliwiły zdobycie wiedzy i nowych umiejętności.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
Warsztaty w hali sportowej Hasta la vista

W ramach projektu „Szkoła w mieście” uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych w Squasha. Zajęcia, z którymi niektórzy zetknęli się po raz pierwszy, bardzo się naszym dzieciom spodobały i dostarczyły wielu emocji. Uważnie słuchali instruktorów i pilnie wykonywali ćwiczenia.

Squash jest dyscypliną sportową polegającą na odbijaniu piłki o ścianę w sposób, który w maksymalnym stopniu utrudni ponowne odbicie piłki przez przeciwnika. Obecnie nie jest jeszcze wpisany na oficjalną listę dyscyplin sportowych przez Ministerstwo Sportu RP. Squash nie jest też dyscypliną olimpijską, chociaż światowe władze czynią starania, by tego dokonać. Początki gry związane są z Anglią, a niektórzy brytyjscy zawodnicy do dziś stanowią światową czołówkę. Obecnie squash jest znany na wszystkich kontynentach. Sport ten uprawiany jest w 153 krajach, z których większość jest zrzeszona w federacjach kontynentalnych, które są członkami Światowej Federacji Squasha. W Polsce pojawił się ok. 10 lat temu i szybko zyskuje coraz większe grono zwolenników proporcjonalnie do liczby kortów, których jest coraz więcej. Obecnie (lipiec 2007) jest ponad 100 kortów, a trwa budowa kolejnych obiektów. Propagowaniem tego sportu w Polsce zajmują się głównie portale internetowe i stowarzyszenie o nazwie Polska Federacja Squasha.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 26


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.