REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1704783
Aktualności rok szkolny 2013/2014


ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym (7-13 lat), pochodzących z rodzin wielodzietnych (3+), których miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 1500 zł brutto

Zajęcia poprowadzi artysta-plastyk, który wprowadzi dzieci w ciekawy świat rozmaitych technik twórczej pracy!

W trakcie zajęć dzieci poznają różnorodne materiały oraz techniki plastyczne, m.in. malowanie różnymi narzędziami (palcem, pędzlem, patykiem, gąbką, pęczkiem waty); rysowanie i malowanie na rozmaitych płaszczyznach o różnej fakturze i formacie, (na papierze, kartonie i płótnie; za pomocą różnych technik: kredką ołówkową, mazakiem, świecą, pastelą, malowanie farbą plakatową, akwarelą, tuszem; lepienie z różnych mas plastycznych; wycinanie z papieru, kartonu i tkaniny prac tematycznych, dekoracyjnych i abstrakcyjnych; wykonywanie prac z gazet, bibuły i szarego papieru.

Warsztaty będą się odbywać w dniach 18-22 sierpnia (I turnus) i 25-29 sierpnia (II turnus) w siedzibie Centrum (ul. Kuźnicza 29a) w godz. 9.00-11.00 (grupa młodsza) i 11.30-13.30 (grupa starsza)

Zapisy: biuro WCTD, ul. Kuźnicza 29a lub (71) 341 80 02 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław

 
Informacja

Nauka religii/etyki w szkole organizowana jest w szkole na podstawie:

  • Rozporządzenie MEN z 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach
  • Rozporządzenie MEN z dnia 15 marca 2014r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach
  • Rozporządzenie MEN z 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych

 

Druk oświadczenia znajduje się w dokumentach do pobrania.

 
PÓŁKOLONIE LATO 2014

 

KLIKNIJ->>>SZKOŁY I PLACÓWKI OŚWIATOWE ORGANIZUJĄCE PÓŁKOLONIE - LATO 2014 r.

 
IX EDYCJA KONKURSU DZIELI NAS PÓŁ WIEKU

W IX edycji konkursu  pod patronatem: pani poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg,  kina Nowe Horyzonty, Centrum Integracji i Rozwoju Społecznego oraz Księgarni ZaRogiem, wzięli udział uczennice i uczniowie od zerówki do klas maturalnych. W tym również uczniowie z klasy 3a  naszej szkoły. Tematem konkursu był PORTRET OSOBY STARSZEJ OD AUTORKI/AUTORA O CO NAJMNIEJ 50 LAT.. Nagrody zostały przyznane w następujących kategoriach: portretu literackiego, fotografii,  pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką.

 

W kategorii PORTRET LITERACKI

Dzieci ze szkół podstawowych nagrody i wyróżnienia otrzymali:

NAGRODY:

Lena Bylicka ze Szkoły Podstawowej nr 16, klasa 3a

WYRÓŻNIENIA:

Maja Napolska z SP 16, klasa 3a

Ola Słaby z SP 16, klasa 3a

Julia Lichocka z SP 16 , klasa 3a

W kategorii PORTRET PLASTYCZNY wyróżnienia otrzymali:

EWA GRZESINSKA z SP 16 , klasa 3a

ALA MUSZYŃSKA z SP 16 , klasa 3a

Nagrodzonych i Wyróżnionych organizatorzy zaprosili wraz z nauczycielami-opiekunami, rodzinami
i osobami portretowanymi na uroczystość wręczenia nagród, 10 czerwca
do kina Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Nauczycieli – opiekun  Joanna Petri

 
KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Wspólnie z dziećmi i wychowawczyniami świetlic podsumowaliśmy udział uczniów kl.I w ogólnopolskim programie „Klub bezpiecznego Puchatka” i w kl.II-III w międzynarodowym projekcie „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Był to jednocześnie czas radości otrzymywanych dyplomów dla wszystkich uczestników i podziękowań dla prowadzących cykle zajęć.

Jednocześnie gratulujemy uczniom kl. III : Oli Zimoch, Ali Kwiatek, Julii Tomczyk, Kamili Wąs, Oli Słaby oraz Olkowi Sobolowi i Dawidowi Jakimowiczowi , którzy reprezentowali naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczna szkoła”. Zajęliśmy 8 miejsce w województwie dolnośląskim i 42 w zestawieniu ogólnopolskim na 276 szkół biorących udział.

1 2 3 4 5

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 26


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.