Archiwum galeria zdjęć 2013/2014
I Wrocławski Międzyświetlicowy Turniej w Zbijaka" - reprezentacja naszej świetlicy 27.05.2014

SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

Dnia 14 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 1c, 1e i 2a uczestniczyli w spotkaniu ze stomatologiem Panią Agnieszką Jagielską-Kirpluk, która wyjaśniała jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak należy je szczotkować. W czasie spotkania jak i po spotkaniu dzieci za swoją aktywność, dociekliwość i cierpliwość zostały obdarowane prezentami od sponsorów. Za co serdecznie dziękujemy!

Świetlicowe Halloween

30 października już po zmroku w naszej szkole zawitały duchy, wiedźmy i inne straszydła – tak, odbyło się świetlicowe Halloween! Uczniowie wraz z rodzicami powtórzyli trochę angielskich słówek podczas prezentacji oraz brali udział w różnych konkurencjach, mieli za zadanie m.in. stworzyć mumię, latać na miotłach, zjadanie smacznych i zdrowych jabłek tańczyć i świetnie się bawić – po zdjęciach widać, że to ostatnie na pewno się udało!

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólną zabawę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Łapiemy ostatnie promienie słońca.

Zajęcia w świetlicy nie odbywają się jedynie w pomieszczeniach. Do dyspozycji dzieci jest także boisko szkolne i plac zabaw.  Gdy tylko pogoda dopisuje, każdy chce zaczerpnąć świeżego powietrza. Dzieci chętnie korzystają z “kręciołków” oraz pajączka, na którego chętnie się wdrapują. Do dyspozycji mają również piłki do kosza i piłki nożnej oraz sprzęt niezbędny do rozegrania rozgrywki unihokeja. Dla tych, którzy chcą odpocząć wystawiane są stoliki z krzesełkami, aby wygodnie
w promieniach słonecznych móc rysować, kolorować czy odrabiać zadania domowe.

1 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Sietlica

Świetlica szkolna jest doskonałą okazją dla uczniów, by bliżej się poznać, uzupełnić swoją wiedzę, ale również rozwijać swoje zainteresowania.

Celem działalności świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych.

Świetlica jest miejscem, gdzie prowadzimy działania wspierające  wszechstronny rozwój dziecka, wzbogacamy wiedzę o otaczającym świecie, zapewniamy pomoc w nauce, odpoczynek, rozwijanie zainteresowań oraz rozrywkę.

Poniżej przedstawiono jeden dzień z „życia” świetlicy - grupa IV

Anna Wasiak