REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1963520
Archiwum rok szkolny 2014/2015
Wiersz pt. „Wakacje”, napisany przez uczniów klasy 4B

„Wakacje”

 

Drogi Kolego,

Niedługo wakacje,

Więc spotka Cię

coś dobrego, miłego

i przyjemnego.

 

W wakacje nuda

Nigdy nie gości,

Bo wakacje to czas

Radości.

 

Będziesz żeglował

Na słoneczku

I opalał się na

Piaseczku.

 

Możesz też

Wybrać się w góry

I dotknąć pięknej,

Białej chmury.

 

Poznasz dużo fajnych

Zwierzątek i to będzie

Twój początek,

A jedząc loda,

Pomyśl, że to też

Przygoda.

 

Możliwości jest bardzo wiele,

Mógłbyś polecieć nawet na Seszele!

 

 

Autorzy:

Uczniowie klasy 4B

 
Szkolny „Konkurs MISTRZ SKRZYŻOWAŃ”

Konkurs MISTRZ SKRZYŻOWAŃ – wyniki

 

W poniedziałek 08 czerwca 2015 odbył się konkurs rozwiązywania „krzyżówek drogowych” z pierwszeństwa przejazdu na różnych skrzyżowaniach mający na celu wyłonić MISTRZA SKRZYŻOWAŃ.

 

Jest mi miło poinformować, że Mistrzem, a raczej Mistrzynią skrzyżowań została bezkonkurencyjna ZOSIA BIEL z klasy 4a.

Wicemistrzynią została OLA ZIMOCH z klasy 4b.

Trzecie miejsce zajęła JULIA PRZYBYŁOWICZ z klasy 4a.

OGROMNE BRAWA!!

 

Wszystkim uczestnikom gratuluję wiedzy i zaangażowania!

 

 

 

Serdecznie gratuluję!

Sławomira Anna Jąkalska

 
Świat smoków nie tak odległy od ludzkiego.... Wrażenia ze spektaklu ,,Smoki” PWST

W dniu 22 maja grupa świetlicowa X (klasa 2d), w ramach trwania świetlicy była na spektaklu ,,Smoki” w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu – pod opieką wychowawcy Anny Ziober i pani psycholog Marty Czapińskiej.

Grupa mogła się przekonać, ze smoki istnieją podobnie jak ludzie i nie jest to bajka, a ich świat nie jest tak odległy od naszego. Pomimo początkowych uprzedzeń możliwa jest współpraca i prawdziwa przyjaźń...

Dzieci i opiekunów urzekła fabuła, scenografia i kostiumografia, a także wybitna gra aktorów. Po przedstawieniu uczniowie wręczyli aktorom- smokom papierowe kwiaty z motywem lilii wodnej (pomysł wychowawcy) a reżyserowi własnoręcznie wykonany album o smokach.

Na pamiątkę zostało wykonanie niezwykłe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia spektaklu i polecamy go innym uczniom.

grupa X z wychowawcą

 
Młodzieżowe Igrzyska Sportowe szukamy talentów na World Games!

Dnia 29 maja reprezentacja naszej szkoły z bardzo dobrym skutkiem wystartowała w zawodach międzyszkolnych „Młodzieżowe Igrzyska Sportowe – szukamy talentów na World Games!”. Zawody przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej Nr 47 we Wrocławiu. Byliśmy najmłodsza reprezentacją wśród wszystkich szkół i po bardzo zaciętej walce zajęliśmy świetne III miejsce! Gratulacje dla dziewcząt i chłopców z II i III klas, którzy reprezentowali naszą szkołę na zawodach. Brawo!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

 
Starożytne igrzyska olimpijskie

28 maja na szkolnym boisku odbyły się starożytne igrzyska olimpijskie. Zajęcia były połączeniem lekcji historii z lekcją wychowania fizycznego w klasach czwartych. Zeus, Hera oraz Afrodyta przybyli w tym dniu prosto z Olimpu, aby sprawdzić wiedzę czwartoklasistów na temat starożytnej Grecji i ogłosić zawody w klasycznym pięcioboju olimpijskim. Wszyscy uczniowie walczyli z wielkim zaangażowaniem, za co obie klasy zostały nagrodzone zwycięskim wieńcem laurowym.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

 
Konkurs MISTRZ SKRZYŻOWAŃ

Drodzy Rodzice i Uczniowie klas czwartych

W poniedziałek 08 czerwca 2015, w godzinach 13.15-14.00 odbędzie się konkurs rozwiązywania „krzyżówek drogowych” z pierwszeństwa przejazdu na różnych skrzyżowaniach.

Są jeszcze wolne miejsca, więc serdecznie zapraszam do udziału.

Dla uczestników przewiduję oceny i nagrody rzeczowe.

 

Serdecznie pozdrawiam!

Sławomira Anna Jąkalska

 
UWAGA !!!

W związku ze zmianą wzoru legitymacji szkolnych wprowadzoną rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 grudnia 2014 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych informujemy, że zgodnie z § 2. 1. w/w rozporządzenia legitymacje szkolne wydane na drukach według dotychczasowych wzorów zachowują ważność do czasu ukończenia przez ucznia nauki w danej szkole, z zastrzeżeniem, że w legitymacjach szkolnych wydanych na drukach według dotychczasowych wzorów, na drugiej stronie tych legitymacji nad tekstem: „Poświadcza uprawnienie do ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego i autobusowego”, wpisuje się odręcznie numer PESEL ucznia, a w przypadku osoby, która nie posiada numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Wpis opatruje się małą pieczęcią urzędową szkoły. Wpisu dokonuje osoba upoważniona przez dyrektora szkoły.

 

W związku z powyższym informujemy, że należy zgłosić się do sekretariatu szkoły do P. Małgorzaty Wesołowskiej z legitymacją szkolną oraz numerem pesel dziecka w celu dokonania stosownego wpisu.

W świetle prawa legitymacje bez wpisanego numeru PESEL traktowane są jako nieważne i nie poświadczają uprawnień do ulgowych przejazdów.

 
Szkolny konkurs „Wiedzy o krajach anglojęzycznych” dobiegł końca!

Spośród wielu wspaniałych prac zostali wyłonieni zwycięzcy w kategoriach klas I-II oraz III‑IV. Miło nam ogłosić, że laureatami konkursu zostali:

Klasy I-II:

  1. Jakub Dojlido 2a
  2. Adam Cebula 2e
  3. Maria Bazan 1f

Wyróżnienia:

Julia Minartowicz 2a

Jakub Mraz 1a

Jan Jaśkiewicz 1c

 

Klasy III-IV:

  1. Julia Przybyłowicz 4a
  2. Julia Stawińska 4a

Wyróżnienie:

Zofia Biel 4a

 

Prace laureatów i pozostałych uczestników można podziwiać w holu szkoły.

Gratulujemy!

 
WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO – „KANGUR MATEMATYCZNY”

Znamy już wyniki konkursu matematycznego „Kangur matematyczny”.

W naszej szkole w konkursie udział wzięło 61 uczniów. Każdy z nich otrzymał nagrodę uczestnika – Magiczny wąż. Natomiast po ogłoszeniu wyników przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych na niektórych uczestników czekały dodatkowe nagrody i dyplomy. Najwyższy wynik w szkole oraz dyplom LAUREATA zdobył Mateusz Ciechowicz z klasy IV B. Dyplom z wynikiem bardzo dobrym otrzymał Bartłomiej Kozan z klasy IV A. Natomiast dyplomy z wyróżnieniem otrzymali: Hania Ciechowicz z klasy 3a, Weronika Wrona z klasy 3a, Adaś Dolasiński  z klasy 2e, Paweł Czujowski  z klasy 2e, Wojtek Listwan z klasy 2c, Gerard Wierciński z klasy 2c oraz Magdalena Nieplowicz
z klasy 2a.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW!

Urszula Jędrzejak


 
UWAGA

 

 
SZKOŁY I PLACÓWKI OŚWIATOWE ORGANIZUJĄCE PÓŁKOLONIE - LATO 2015 r.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.