REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1440536
Archiwum rok szkolny 2014/2015
Pilne ! Ważne ! Radosne !

Dyrekcja ZSP nr 16 oraz  połączone Rady Rodziców Szkoły i Przedszkola

składają najserdeczniejsze podziękowania każdej z 1289 osób, które oddały swój głos na  projekt nr 167 zgłoszony przez rodziców ZSP 16 w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dzięki Państwa głosom zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy na przedłużeniu ul. Wieczornej, który pozwoli udostępnić ZSP nr 16 swoje boisko szkolne poza godzinami pracy placówki (popołudnia i weekendy!)dzieciom i młodzieży –  co wyeliminuje problem niebezpiecznych zachowań powodujących uszczerbki na zdrowiu przy przechodzeniu przez ogrodzenie na teren ZSP i umożliwi bezpieczne i aktywne spędzanie czasu wolnego.

Podziękujcie w naszym imieniu   rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom i  znajomym, którzy swoimi głosami wsparli inicjatywę Rodziców :)


 
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dbając o rozwój postawy obywatelskiej, w roku szkolnym 2014/2015 wybory do samorządu uczniowskiego w ZSP nr 16 zostały zorganizowane w nietypowy sposób. Każdy kandydat, aby zaskarbić sobie przychylność uczniów, musiał zaplanować

i przeprowadzić kampanię wyborczą. Na czas kampanii korytarze szkolne zamieniły się w agorę, gdzie ubiegający się o głos - głównie poprzez plakaty - prezentowali swoje poglądy i plany. Lista pretendentów zamknęła się przy numerze 43. Głosowanie odbyło się 30.09.2014 r., a udział w nim wzięło 17 klas.

Po niecierpliwym oczekiwaniu (czas liczenia głosów) okazało się, że najwięcej ich  zdobyła Justyna Rojek-Nowosielska.

Na opiekuna Samorządu Uczniowskiego uczniowie wybrali p. Olgę Łagowską.

Mamy nadzieję, że tegoroczny Samorząd znakomicie ubogaci życie naszej szkoły, tak jak to czynili poprzednicy. Nowej Pani opiekun oraz jej załodze życzymy wytrwałości i wielu sukcesów na polu działań społecznych.

1 2 3 4
 
Udział naszych uczennic na Ogólnopolskich Zawodach Gimnastyki Artystycznej w Szczecinie.

Sukcesem zakończył się udział naszych uczennic Zuzanny Piaseckiej i Zofii Biel (z klasy IV a) na Ogólnopolskich Zawodach Gimnastyki Artystycznej w Szczecinie.        W sportowej rywalizacji wzięło udział blisko 130 zawodniczek z całej Polski (m.in. Warszawy, Poznania, Szczecina, Bielska Białej, Gdyni, Krakowa, Katowic).  Zarówno Zosia jak i Zuzia zakwalifikowały się w swoich kategoriach wiekowych do ścisłego finału tzn. ośmiu najlepszych zawodniczek. Ich układy były połączeniem bardzo wysokiego poziomu sportowego jak i wyrazu artystycznego, co znalazło odzwierciedlenie w wysokich ocenach sędziowskich.

Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kolejnych zawodów, które odbędą się już w przyszły weekend (w Poznaniu).

1 2 3 4 5 6 7
 
AKACJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA” W KLASACH I-III

W ramach działań promujących ekologiczny styl życia oraz akcji „Sprzątanie Świata”, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w cyklach zajęć tematycznych, organizowanych przez wychowawczynie klas. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, że „Sprzątanie Świata” jest akcją niebywale potrzebną, gdyż zachęca ludzi do działania, uczy odpowiedzialności, pobudza inicjatywę i pomysłowość. Po niezwykle ciekawie przeprowadzonych zajęciach, pełnych twórczych wyzwań i nastawionych na kreatywność uczniów, panie wychowawczynie z dumą powiedziały, że są przekonane, iż tego typu akcje owocują chęcią dbania o środowisko i udowadniają, że są niezwykle istotnym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia. Zwieńczeniem trwania akcji było stworzenie galerii z prac dzieci, pod wspólną nazwą „Dbamy o naszą planetę”.

1 2 3 4 5
 
SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

Wraz z początkiem roku szkolnego w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”, wszystkie klasy pierwsze odwiedził Pan Policjant – Bartosz Mrówka. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Pan policjant opowiadał dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach pieszo, rowerem oraz w samochodach. Przestrzegał przed rozmowami z obcymi. Uświadomił również uczniom zagrożenia wynikające z niewłaściwych zachowań na terenie budowy. Podczas zajęć uczniowie z dumą prezentowali swoją wiedzę, grzecznie odpowiadając na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania, to Pan Bartosz odpowiadał na pytania uczniów, którzy chcieli dowiedzieć się wszystkiego
o pracy policjanta.

Dziękujemy Panu policjantowi za bardzo pouczającą lekcję.

1 2 3 4 5 6 7
 
UWAGA RODZICE !

Zapraszamy gorąco i serdecznie do głosowania na projekt nr 167 zgłoszony przez rodziców ZSP 16 w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Dzięki Państwa głosom zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy na przedłużeniu ul. Wieczornej, który pozwoli udostępnić ZSP nr 16 swoje boisko szkolne poza godzinami pracy placówki (popołudnia i weekendy!)  dzieciom i młodzieży –  co wyeliminuje problem niebezpiecznych zachowań powodujących uszczerbki na zdrowiu przy przechodzeniu przez ogrodzenie na teren ZSP i umożliwi bezpieczne i aktywne spędzanie czasu wolnego.

Otwarcie istniejących bramek w ogrodzeniu placówki, w sposób realny zwiększy bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły  od strony ul. Skarbowców – uczniowie będą szli chodnikiem, bez kontaktu z pojazdami.

Budowa ciągu jest okazją do utwardzenia terenu, który prowadzi do miejskiego placu zabaw, uczniowie i dzieci przedszkolne będą mogli również dojść do placówki od strony mniej ruchliwej ul. Róży Wiatrów.

Zgłoszony projekt inwestycji jest kompleksowym rozwiązaniem dla tego dotychczas nieuporządkowanego terenu. Jest odpowiedzią na istniejące od lat potrzeby społeczności lokalnej związanej z ZSP nr 16.

Dlatego w dniach 15-28.09.br proszę koniecznie zagłosować na projekt 167 .

Szczegóły www.wroclaw.pl/wbo

 

 

Do głosowania zaproście rodzinę, przyjaciół, sąsiadów, znajomych i nieznajomych.

Z góry serdecznie Wam dziękujemy za każdy głos :)

 

 

Dyrekcja ZSP nr 16

oraz połączone

Rady Rodziców Szkoły i Przedszkola

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 16

Wraz z pierwszym dzwonkiem, w podniosłych nastrojach oraz z wielką ochotą i dumą w sercu rozpoczęły rok szkolny 6 i 7 –latki ze Szkoły Podstawowej nr 16. Szkoła rozpoczyna rok szkolny już po raz czwarty i co roku przybywa w niej coraz więcej uczniów. W tym roku szkolnym powstało aż 7 klas pierwszych. Jest to wynik dużego zaufania ze strony nowych dzieci i ich rodziców, ale i ogromnego zadowolenia ze strony już uczęszczających uczniów oraz ich rodziców. Szkoła również po raz pierwszy powitała w swoich murach klasy czwarte, które jak dotąd tworzą najstarsi uczniowie szkoły.

Jak co roku Dyrekcja oraz panie wychowawczynie przygotowały dla swoich najmłodszych uczniów niespodziankę – po uroczystym powitaniu przez Dyrekcję Szkoły Panią Małgorzatę Mazur wszystkich dzieci i ich rodziców oraz zaproszonych gości, po przedstawieniu kadry pedagogicznej i krótkiej części oficjalnej, nastąpiła prawdziwa zabawa „Na dobry początek roku szkolnego”, którą przygotowali i prowadzili Państwo Brzozowscy. Przygotowany spektakl , pt. : „Jasiu i Tola  idą do szkoły”,
pięknie oddał nastrój ważnego dnia dla wszystkich uczniów oraz ich rodziców. Nie zabrakło dobrej muzyki, humorystycznego tekstu oraz balonów, które cudnie ozdabiały salę gimnastyczną szkoły. Wszystkim dzieciom, rodzicom oraz zaproszonym gościom  wesołe, kolorowe oraz roześmiane rozpoczęcie roku bardzo się podobało. Z wielką ochotą dzieci udały się do swoich klas wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami.

Dzieciom i ich rodzicom życzymy udanego roku szkolnego 2014/2015, samych  sukcesów oraz wielu niezapomnianych chwil.

 
INFORMACJE

Informacja: Stypendia szkolne

http://www.wroclaw.pl/stypendia-szkolne

Informacja: Wyprawka szkolna

http://www.wroclaw.pl/wyprawka-szkolna-na-rok-20141

 
UWAGA

 

 
WAKACJE

 
« pierwszapoprzednia1112następnaostatnia »

Strona 12 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.