REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403726
Archiwum rok szkolny 2014/2015
Podziękowanie

 
JASEŁKOWO – w wykonaniu zespołu DAMY RADĘ

Już niedługo święta… rodzinny i pełen

ciepła to czas. Niech urzeknie Was choinki

cudny blask. Kolędujcie ile tchu w piersi,

niech sąsiedzi wiedzą, że jesteście najgłośniejsi!

Dzisiaj w Betlejem wesołą nowinę ogłoszono:

Dzieciątko Jezus na świecie się pojawiło

i wiele ludzkich serc tym odmieniło!

Tymi słowami rozpoczął się występ rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16
oraz z  Przedszkola Nr 16, tworzących szkolno-przedszkolny zespół teatralny „Damy radę”. Po okresie prób i przygotowań, aktorzy wystawili dla całej społeczności szkolnej oraz przedszkolnej i dla wszystkich zaproszonych gości – JASEŁKA.
W świątecznym nastroju, w przepięknej scenerii, rodzice dumnie i z ogromnym zaangażowaniem prezentowali swoje role. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało – dzieci wspaniale wspierały aktorów we wspólnym kolędowaniu.                                         Były brawa i gromkie okrzyki radości.

Mnóstwa prezentów pod zieloną choinką,

pyszności na wigilijnym stole,

wspaniałej rodzinnej atmosfery,

wypełnionej melodią polskich kolęd,

a także wystrzałowego Sylwestra

i spełnienia marzeń w Nowym Roku życzy

Zespół „Damy radę”

Link z nagranym (amatorsko) filmem z występu: http://youtu.be/SNVGjXf8yg0

 
Życzenia

 
KONKURS MATEMATYCZNY KOMA

Pod koniec listopada w naszej szkole odbyły się eliminacje międzyszkolne do X edycji konkursu matematycznego KOMA. Troje uczniów z klas czwartych: Zosia, Mateusz i Tymek zakwalifikowało się do finału. Dnia 6 grudnia reprezentowali naszą szkołę na Finale konkursu KOMA, który odbył się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konkurs ma niespotykaną formę. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Uczniowie wysłuchują ok. godzinnego wykładu z matematyki, a następnie przez 60 minut rozwiązują zadania dotyczące tego samego tematu.

 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MOJA ŚWIĄTECZNA CHOINKA”

Czwarta edycja konkursu „Moja świąteczna choinka” zorganizowanego przez naszą szkołę dobiegła końca. Jury po raz kolejny zmierzyło się z niezwykle trudnym zadaniem i wybrało sześć spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac. Ich autorzy otrzymają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto ustanowiono dwie nagrody publiczności, przyznane przez uczniów naszej szkoły oraz ich opiekunów w drodze powszechnego głosowania.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów konkursu:

 

I KATEGORIA – PRACE PLASTYCZNE PŁASKIE

Miejsce I: Natalia Świech

Miejsce II: Noa Sawaguchi

Miejsce III: Krzysztof Rybak

 

II KATEGORIA – PRACE PLASTYCZNE PRZESTRZENNE

Miejsce I: Kalina Osipiuk

Miejsce II: Olimpia Krawczyńska

Miejsce III: Aleksandra Kempińska

 

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Maja Śmiech

Karolina Krzemionka

 

Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom, a laureatom składamy serdeczne gratulacje.

 

 

Karolina Wyszomirska

Martyna Drzewiecka

1 2 3 4 5

 
Plakat

 
Informacja dotycząca przerwy świątecznej

Informujemy, że zimowa przerwa świąteczna w tym roku rozpoczna się 22 grudnia i potrwa do 31 grudnia 2014r. . To dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktycznych. Podczas przerwy świątecznej w szkole organizowane są zajęcia opiekuńczo–wychowawcze.

Ponadto przypominamy, że 2 i 5 stycznia 2015r. nie są dniami zimowej przerwy świątecznej. W naszej szkole nie ustalono dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

 
Blog literacki

Wszyscy wielcy pisarze byli kiedyś dziećmi, dlatego im wcześniej weźmie się pióro do ręki, tym większa szansa na stworzenie wielkiego dzieła. Nasz blog jest wyjątkowy, bo tworzony z myślą o dzieciach i przez dzieci – uczniów Szkoły  Podstawowej nr 16 we Wrocławiu.

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Dlatego też możemy się tu spodziewać wszelakich tematów; od opowiadania o księżniczce ratującej samotnego rycerza z ponurej wieży, poprzez relację z pasjonującej wycieczki szkolnej, lirycznego wiersza, po przepis na ulubione pierniczki.

Blog jest kontynuacją projektu „Książka”, w ramach którego powstał zbiór opowiadań pt. „O czym piszą dzieci”.

Nic, tylko czytać. Zapraszamy!

 

http://www.opowiadaniasp16.blogspot.com/

 
Świetny występ młodych piłkarzy z klasy IIa, w Mikołajkowym turnieju piłki nożnej.

Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbył się "Mikołajowy turniej mini piłki nożnej z trenerem osiedlowym", gdzie świetnie zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy turnieju uczniowie klasy IIa. W turnieju udział wzięło 6 zespołów prowadzonych przez trenerów osiedlowych. Spotkania zostały rozegrane systemem "każdy z każdym", gdzie zawodnicy walczyli o każdą piłkę, starając się grać najlepiej jak potrafią. Po całym dniu meczowym najlepszym zespołem okazał się Grunwald team, natomiast świetne 3 miejsce zajęli najmłodsi zawodnicy turnieju reprezentujący barwy SP 16. Bardzo serdecznie gratulujemy! ;)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 
AKCJA MIKOŁAJKOWA

 
MIKOŁAJKI

6 grudnia – jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie.

W polskim kalendarzu zapisany jest dzień, który niesie wiele radości, zabawy
i upominków – to dzień 6 grudnia tzw. Mikołajki. Tradycją naszej szkoły stało się już, że do wszystkich grzecznych uczniów przychodzi św. Mikołaj, który zawsze opamięta o małym upominku. W tym roku szkolnym również nie mogło go zabraknąć, wszak dzieci grzecznych, miłych i uczynnych w naszej szkole nie brakuje. Uczniowie zostali obdarowani świątecznymi paczkami, a w podzięce zaśpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Radości tego dnia było wiele. Wszystkie dzieci dziękowały Mikołajowi za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne. Szkoda, że następne mikołajki dopiero za rok.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.