REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1440471
Archiwum rok szkolny 2014/2015
LEKCJE ARCHEOLOGII W KLASACH CZWARTYCH

Pod koniec października na lekcjach historii w klasach czwartych gościliśmy historyków oraz archeologów, doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego – pana Piotra Piętkowskiego oraz pana Tomasza Pełecha. Nasi goście porwali uczniów w magiczną podróż w pradawne czasy. Czwartoklasistom zostały przedstawione zdjęcia z wykopalisk prowadzonych w naszym mieście (na Placu Nowy Targ) oraz w różnych zakątkach świata. Obaj panowie odpowiedzieli na mnóstwo pytań zadawanych im przez uczniów.

W listopadzie z kolei czwartoklasiści mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia, a nawet dotknięcia autentycznych artefaktów pochodzących z różnych epok. (Najstarsze swym rodowodem sięgały nawet epoki kamienia oraz epoki brązu!) Zabytki zostały nam udostępnione dzięki uprzejmości Dyrektora Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, profesora Artura Błażejewskiego.

 

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom oraz Panu Profesorowi.

 

Karolina Wyszomirska

wraz z uczniami klas IVa i IVb

1 2 3 4 5

 
TRZYMAJ SIĘ PROSTO!

TRZYMAJ SIĘ PROSTO!

Starożytni pouczają nas o konieczności kształtowania trzech sprawności: zwinności, zdrowia i piękna.

Wady postawy to dziś prawdziwa plaga wśród dzieci i młodzieży; główne przyczyny ich powstawania to siedzący tryb życia, spędzanie czasu wolnego przed ekranem telewizora i komputera, noszenie ciężkiego plecaka, używanie nieprawidłowo wyprofilowanych mebli. Wady postawy i wynikające z nich dolegliwości można skorygować przez gimnastykę korekcyjną oraz regularne uprawiane sportu.

„Trzymaj się prosto!” to program, którego celem jest zapobieganie pogłębianiu się i utrwalaniu wad postawy ciała u dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji, dążąc do tego, aby wady postawy u dzieci były jak najwcześniej wykrywane i korygowane, a dzięki działaniom edukacyjnym wzrastała świadomość rodziców.

Nauczyciele klas I-IV otrzymali materiały edukacyjne pomocne w prowadzeniu lekcji śródlekcyjnych, przygotowana gazetka przybliżyła dzieciom i rodzicom występujący problem. Mamy nadzieję, że zaprezentowane zestawy ćwiczeń domowych pozwolą poprzez systematyczną pracę  osiągnąć zamierzony cel.

Główną atrakcją akcji był korekcyjny tor przeszkód, który dzieci mogły pokonać, sprawdzając tym samym swoje umiejętności sportowe.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ.

ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO:

KATARZYNA KRYCHOWSKA, MARZENA SAKOWICZ, DAWID MIKOŚ.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 
Uwaga!

Zasady korzystania z telefonów komórkowych przez uczniów naszej szkoły reguluje STATUT

Obowiązkiem każdego ucznia jest przestrzeganie postanowień zawartych w Statucie, a zwłaszcza:

Przestrzeganie zakazu korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych na terenie szkoły; uczniowie mogą korzystać z telefonów komórkowych wyłącznie w celu kontaktu z rodzicami w uzasadnionych przypadkach i po uzyskaniu zgody nauczyciela;


 
PODZIĘKOWANIA

 
ŚNIADANIE DAJE MOC

Dnia 7 listopada 2014 r.  w naszej szkole odbyło się uroczyste śniadanie w klasach
I-III w ramach programu "Śniadanie Daje Moc". Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz edukacja najmłodszych poprzez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

W klasach, w czasie zajęć edukacyjnych panie wychowawczynie wspólnie z dziećmi i rodzicami przygotowały pyszne, pożywne śniadanie, które wszyscy ochoczo zjedli razem w szkole. Dzięki temu dzieci uświadomione zostały, jak ważne jest zjedzenie wartościowego śniadania. W klasach trzecich lekcje o zdrowym śniadaniu odbyły się w języku angielskim.

Wszyscy uczniowie z naszej szkoły wiedzą już, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia oraz, że dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej się koncentrujemy podczas zajęć i mamy więcej siły do zabawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć…

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

 
XIII RADOSNA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

Już po raz trzynasty 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości, ulicami naszego miasta przemaszerowała Radosna Parada Niepodległości. Tego dnia o godz.11:00, na pl. Gołębim rozpoczął się uroczysty apel niepodległościowy, po którym wyruszyła Radosna Parada Niepodległości.
W Paradzie wzięli udział kombatanci, harcerze, dzieci i młodzież wrocławskich szkół oraz władze miejskie i wojewódzkie. W tegorocznej Paradzie już po raz trzeci  uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami. Wszyscy wyglądali pięknie i barwnie (przygotowana w szkole gazetka z okazji Dnia Niepodległości okazała się bardzo pomocna), jak przystało na tę okoliczność. Uczniowie mieli na głowach biało-czerwone wianki, koszulki z logo szkoły oraz najważniejszy symbol – orzeł biały, który swą wielkością zdominował wszystkich. Transparent naszej szkoły dumnie nieśli przyjaciele szkoły.

Wszyscy podążaliśmy ulicami Wrocławia radośnie obchodząc Święto Niepodległości. Radosna Parada Niepodległości zapadnie w pamięci naszym uczniom, rodzicom
i nauczycielom.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
 
Założenia do strategii edukacyjnej Miasta Wrocławia”.

 
Radosna Parada Niepodległości we Wrocławiu

 
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Drodzy Rodzice!

Cała społeczność szkolna przygotowuje się do radosnych obchodów Święta Niepodległości. W związku z tym i Państwa zachęcamy do wspólnego włączenia się.

Za nami już:

  1. Wykonanie gazetek informujących o obchodach Święta Niepodległości – hol szkoły.

Przed nami:

  1. Lekcja historii o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
  2. Apel z okazji Święta Niepodległości.
  3. Przygotowanie wianków – BIAŁO-CZERWONYCH oraz ORŁA - nasz symbol na paradę z okazji odzyskania niepodległości.
  4. Parada Niepodległości – 11.11.2014 r. – na wrocławskim Rynku, na którą już dzisiaj zapraszamy całą społeczność szkolną wraz
    z rodzicami . Zbiórka na placu Gołębim przed wejściem do Pasażu pod Błękitnym Słońcem o godzinie 11:00.

 

Barbara Bierońska i Małgorzata Sanigórska

 
Regulamin rodzinnego konkursu „Dom – moją Planetą”

1. Konkurs trwa od 3 listopada 2014 r. do 19 listopada 2014 r., co oznacza, że w tym terminie uczestnicy mogą dostarczać prace konkursowe.

2. Aby wziąć udział w konkursie, należy:

- wykonać pracę: forma płaską, format A3; technika dowolna

- załączyć do niej metryczkę, w której znajdzie się: imię i nazwisko dziecka oraz rodzica, klasa dziecka oraz zgoda o treści: „Wyrażam zgodę̨ na publikację wizerunku zgodnie z art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 2000 r., Nr 80, poz. 904 z późn. zmianami).”

- dostarczyć ją do wychowawców świetlicy lub do nauczycielki klasy Id - p. Małgorzaty Sanigórskiej (s. nr 1.065).

3. Prace zostaną ocenione w jednej kategorii wiekowej – szkoła podstawowa.
Oceny dokona jury, w skład którego wchodzą:

- Pani Aleksandra Chmiel – Kierownik świetlicy szkolnej

- Pani Barbara Bierońska - Bibliotekarz

- Pani Małgorzata Sanigórska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

- Pani Anna Ziober – wychowawca świetlicy.

4.Celem konkursu jest:

- doskonalenie sprawności manualnej dziecka

- nabywanie umiejętności wypowiadania się w formie pracy plastycznej

- poznanie różnych metod i form plastycznych

- rozwijanie wyobraźni i pomysłowości

- zachęcenie rodzin do spędzania czasu razem i wspólnego działania.

5. Wszystkie otrzymane prace na konkurs nie będą zwracane autorom – zostaną wykorzystane jako dekoracja holu szkoły w roku szkolnym 2014/2015, w ramach trwania TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ (17.11.2014 r. – 21.11.2014 r.)

6. Uczestnik, w przypadku otrzymania nagrody, wyraża zgodę na zamieszczenie imienia  i nazwiska oraz zdjęcia pracy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 16.

7. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 26.11.2014 r.

 
Biblioteka szkolna

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.