REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2004575
Archiwum Świetlica Galeria 2014/2015
NASZE HOBBY

W drugim tygodniu grudnia wychowankowie świetlicy mieli okazję podzielić się w grupach swoimi zainteresowaniami. Gimnastyka artystyczna, piłka nożna, koszykówka, orgiami, muzyka, gra na instrumentach, taniec, malowanie, czytanie, matematyka, przyroda, historia, gry planszowe i konstrukcyjne, tworzenie budowli z klocków to tylko niektóre z prezentowanych przez naszych uczniów hobby. Owe zajęcia uświadomiły dzieciom jak wiele można nauczyć się od swoich kolegów oraz zachęciły do nowych form nauki i zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Tydzień Edukacji Globalnej to międzynarodowa akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych. Ideą TEG jest zapoznanie z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. W naszej szkole TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ zagościł po raz pierwszy we wszystkich grupach świetlicowych oraz
w klasie Id. W tym roku hasło przewodnie TEG brzmiało: „Poznajemy Azję”.

Podczas trwania TEG wychowawcy przybliżyli dzieciom: czym jest Edukacja Globalna, co obejmuje, na co kładzie nacisk, jakie są jej wyzwania i czemu sprzyja… Dzieciaki poznały ciekawy i atrakcyjny kontynent. Zaznajomiły się
z położeniem geograficznym, roślinnością – przyrodą, kulturą, tradycją, muzyką, tańcami, zwyczajami, jedzeniem, ludnością zamieszkującą. Poznały życie codzienne oraz zabawy swoich rówieśników. Zrozumiały zależności między działaniami ludzi i ich skutkami dla przyrody i innych ludzi. Podczas całego tygodnia panowała wspaniała atmosfera, dobra zabawa oraz kreatywne działania – integracja grup, praca w zespołach.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
 
ŚWIETLICOWE ANDRZEJKI

 

W dniu 27.11.2014 r. w naszej świetlicy odbył się bal andrzejkowy dla uczniów wraz z rodzicami. Na naszych gości czekało mnóstwo atrakcji – stoiska z wróżbami, malowanie twarzy, kolorowe balony w różnych kształtach, wiele zabaw ruchowych i tanecznych, a także tor przeszkód na miniszczudłach. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę!

 

Wychowawcy świetlicy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

 
BAL JESIENNEGO LIŚCIA

Na przełomie października i listopada wszystkie grupy uczestniczyły w zorganizowanych przez wychowawców świetlicy jesiennych balach. Zabawy odbywały się w grupach łączonych, po 3-4 klasy, dzięki czemu uczniowie mieli okazję zintegrować się z kolegami z innych grup. Sale przed rozpoczęciem zabawy zostały przepięknie udekorowane jesiennymi ozdobami wykonanymi przez uczniów. Podczas balu na naszych wychowanków czekało wiele atrakcji, takich jak konkursy, wspólne zabawy i tańce.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
 
WARSZTATY DLA RODZICÓW

W październiku odbyły się pierwsze warsztaty dla rodziców oraz dzieci z klas 1, pt.: „Bawimy się wesoło”. Zajęcia były prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego – Weroniki Sherbone, która znana jest z tego, że wykorzystuje bardzo proste zabawy wczesnodziecięce. Dzięki tej metodzie buduje się relacje pomiędzy dorosłym a dzieckiem, a jednocześnie wspomaga się rozwój psychoruchowy.

W kameralnym gronie, zarówno przybyłe mamy, jak i dzieci świetnie się bawiły. Już teraz zapraszamy na kolejne zajęcia – STYCZEŃ 2015. Poniżej zdjęcia naszych „modelowych par”.

Dziękujemy

p. Małgosia i p. Bogumił

1 2 3 4 5 6 7 8

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA W ŚWIETLICY

W drugiej połowie września w naszej świetlicy odbyło się sprzątanie świata. Wszystkie grupy świetlicowe z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w akcji. Dzieci zdobywały wiedzę na temat segregacji śmieci oraz uczyły się, jak wielkie znaczenie ma dbałość o środowisko naturalne. Młodsi uczniowie stworzyli wspaniałe plakaty oraz komiksy promujące ochronę przyrody, pracowali również z tablicą multimedialną. Starsi natomiast w sposób praktyczny poznawali pojęcie recyklingu – z na pozór niepotrzebnych odpadów oraz skrawków materiałów utworzyli nowe przydatne przedmioty oraz modne kreacje. Niektóre z grup, zaopatrzone w zapas wielkich worków foliowych oraz rękawic ochronnych, wyruszyły w teren. Sprzątaniu towarzyszyło wiele emocji – od zaskoczenia ilością śmieci w naszym otoczeniu po radość, że możemy choć trochę pomóc w ratowaniu naszego środowiska.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 3 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.