REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1963526
Archiwum aktualności rok szkolny 2015/2016
Zakończenie akcji "Rowerowy maj"

Maj dobiegł końca, a wraz z nim zakończyła się trwająca cały miesiąc akcja:

Rowerowy Maj to kampania skierowana do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, promująca zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność i popularyzująca rower jako środek transportu. Liczyły się przyjazdy nie tylko na rowerach, ale także hulajnogach, deskorolkach czy rolkach. O zaangażowaniu naszych uczniów w akcję najlepiej świadczy ilość rowerów przypiętych do stanowisk przed wejściem głównym do szkoły.

2 3 4 5 7 file-page5 1

 
Zakończenie wielkiej zbiórki książek

Akcja wielkiej zbiórki książek w naszej szkole dobiegła  końca.

Dzięki Państwa pomocy zebraliśmy ponad 200 książek, z czego część zasili zbiory biblioteki szkolnej, a reszta  wesprze Fundację Zaczytani.org. Zebrane książki trafią do dzieci  przebywających w szpitalach w całej Polsce. Więcej o akcji na stronie zaczytani.org.

Szkolna biblioteka stanie się bogatsza o około 50 książek z literatury dziecięcej, młodzieżowej oraz popularnonaukowej. Na półkach pojawią się nowe komiksy, opowiadania, leksykony i encyklopedie, a także obowiązkowe lektury, które nie tylko umilą czas wolny uczniom, ale także będą przydatne w nauce.  Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki
i poszukiwania świeżych tytułów, które pojawiły się w zbiorach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy wsparli akcję podarowanymi książkami.

Barbara Bierońska i Martyna Kostowiecka

1 2 3 4

 
III etap konkursu "Wrocław, moje miasto" - Wielka Nagroda Wrocławia

25 maja w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się trzeci etap konkursu wiedzy o Wrocławiu "Wrocław, moje miasto" w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia. Naszą szkołę reprezentowała Basia z klasy 5. Uczennica przeszła najpierw szkolne eliminacje (I etap), w których spośród wielu uczniów została wyłoniona trójka do drugiego etapu. II etap odbył się pod koniec kwietnia w Gimnazjum nr 15 we Wrocławiu. Na początku maja otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, że Basia dostała się do kolejnego - III etapu! Trzymamy kciuki za Basię! :)

 

 
LUBIĘ MATEMATYKĘ- KSIĄŻKĄ DLA UCZNIOW KLAS PIERWSZYCH I NIE TYLKO

W maju uczniowie klasy 1g, 1e, 1c pod kierunkiem nauczycieli rozwijając i doskonaląc swoje umiejętności edukacyjne stworzyli książkę zawierające zadania matematyczne adresowane głównie do uczniów klas pierwszych.

Książka jest wyjątkowa, ponieważ jej twórcami są nie tylko uczniowie klas pierwszych: 1g, 1e i 1c, ale również rodzice klasy 1 g , za co z serca im dziękujemy.

Publikacja ta ma na celu rozwijać u dzieci logiczne myślenie, pamięć, ułatwić również utrwalenie poznanych dotąd wiadomości z zakresu edukacji matematycznej. Więcej informacji na temat książki znaleźć można w zakładce Blog  literacki.


Serdecznie zapraszamy i życzymy udanej matematycznej zabawy.

Autorka pomysłu: Joanna Petri

Realizacja: Joanna Petri, Anna Sobieska, Anna Jakubas

 
Gala Finałowa WDUŚ

17 maja 2016 r. dzieci z klasy 2a reprezentowały naszą szkołę na Gali Finałowej XI edycji projektu "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci", która odbyła się w Parku Staromiejskim. Podczas uroczystego podsumowania projektu, dzieci wzięły udział w wesołym przemarszu wokół Parku. Ponadto z wielkim zainteresowaniem oglądały występy artystyczne, a także pokaz strojów ekologicznych z surowców wtórnych .Uczestniczyły również w grach, zabawach i doświadczeniach ekologicznych przygotowanych przez starszych kolegów.

Renata Piotrowska

1 2 3 4 5 6 7 8

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 28


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.