REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2004493
Archiwum aktualności rok szkolny 2015/2016
W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja!

 

Zbliżają się Mikołajki! – czas radości i uśmiechu, czy dla wszystkich?...

POMÓŻ!!!

W dniach od 25.11.2015 r. do 04.12.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 16 organizowana będzie zbiórka darów na rzecz
Schroniska i Noclegowni
św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi

Zebrane rzeczy zostaną przekazane wszystkim potrzebującym z okazji zbliżających się Mikołajek

PROSIMY O PRZYNOSZENIE ŻYWNOŚCI (o długim terminie ważności)
oraz  PRODUKTÓW ORYGINALNIE ZAMKNIĘTYCH

Za Wasze cieplutkie serduszka serdecznie dziękujemy!!

MY I ....WASZ ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!!


Małgorzata Sanigórska, Małgorzata Kamińska oraz wychowawcy świetlicy szkolnej

 
Edubal po polsku i po angielsku

W ubiegłym tygodniu dzieci z klas 1e, 2a, 2b miały możliwość uczestniczyć w zajęciach ruchowo-językowych  z wykorzystaniem piłek  Edubal. Dzięki takim ćwiczeniom uczniowie zdobywają wiedze i umiejętności, nie tylko ruchowe, ale również z języka angielskiego.

Dzieci utrwalały poznane słowa w języku angielskim m.in.  kolory, cyfry, części ciała oraz rozwijały zdolności motoryczne i doskonaliły umiejętności ruchowe m.in. podania i chwyty piłki, kozłowanie i rzuty.

Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem piłek edukacyjnych przyczyniają się także do rozwijania pamięci wzrokowej, słuchowej, spostrzegawczości, orientacji czasowo-przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Zajęcia ruchowe przebiegają w atmosferze radości i współpracy, a co najważniejsze nasi uczniowie poprzez zabawę uczą się poznając lub utrwalając słownictwo w języku angielskim.

 

Anna Wasiak

Katarzyna Krychowska

Dawid Mikoś

Bogumił Włodarczyk

 

1 2 3 4 5 6

 
Dzień Życzliwości

W zeszłym tygodniu przygotowywaliśmy się w naszej szkole do dnia życzliwości. W tygodniu klasy odwiedzały się nawzajem i tworzyły drzewa życzliwości na zasadzie zajęć integracyjnych. Liście, które przyozdobiły drzewa nosiły nazwy imion dzieci. W piątek - 20.11.2015 - drzewa, udekorowały hol naszej szkoły. Namiastkę jesiennego parku udało się stworzyć za pomocą wspólnej pracy wszystkich klas. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 
GÓRA GROSZA 23.11 – 04.12

 

23 listopada rusza XVI edycja akcji Góra Grosza! Każda z klas zbiera MONETY JEDNOGROSZOWE do wyznaczonej przez swojego wychowawcę puszki/pudełka. Dnia 4 grudnia nastąpi podliczenie wszystkich monet i ogłoszenie wyników. Zobaczymy, która z klas uzbiera najwięcej grosików!

Dochody ze zbiórki zostaną przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. Więcej informacji znajdziecie pod adresem:

http://towarzystwonaszdom.pl/penny-mountain/

 

Serdecznie zapraszamy!

Pamiętajcie, każdy grosik się liczy!

Samorząd Uczniowski

 
PROJEKT „EDUKACJA W MIEJSCACH PAMIĘCI”

W dniach 16 oraz 17 listopada 2015 r. klasy piąte udały się na zajęcia do Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań w ramach projektu Edukacja w Miejscach Pamięci. Projekt jest realizowany dzięki współpracy Fundacji „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uczniowie odwiedzili cztery obiekty sakralne, w których spotkali się z przedstawicielami z społeczności luterańskiej, prawosławnej, żydowskiej i katolickiej. Poza zwiedzaniem obiektu i poznawaniem wielokulturowej historii Wrocławia, nasi piątoklasiści podczas zajęć dowiadywali się, czym jest tolerancja i szacunek do osób wyznających daną religię.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 
« pierwszapoprzednia2122232425262728następnaostatnia »

Strona 22 z 28


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.