REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2030876
Archiwum aktualności rok szkolny 2015/2016
Spotkanie z wikingiem

„Proszę Pani, czy ten pan jest prawdziwym Wikingiem?” – takie pytanie dało się słyszeć na szkolnych korytarzach 6 listopada, kiedy to na zajęciach szkolnego koła rekonstrukcyjnego gościliśmy wyjątkową osobę. Nasz gość, pan Łukasz Wojciechowski - historyk oraz członek koła rekonstrukcyjnego, przybył do nas w stroju Wikinga, aby poprowadzić z dziećmi niezwykle ciekawe zajęcia o życiu codziennym, wyprawach wojennych i wierzeniach Wikingów. Nasi młodzi odkrywcy zadawali mnóstwo pytań, na które nasz gość chętnie udzielał odpowiedzi. Uczniowie mieli ponadto niepowtarzalną okazję przymierzenia elementów zbroi, takich jak hełm, karwasze, czy rękawice ochronne.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
Lekcja integracyjna

W piątek 13 listopada w Hali Sportowej Naszej Szkoły gościliśmy chłopców i dziewczynki z najstarszej grupy Przedszkola nr 16. Celem zajęć była integracja dzieci z uczniami szkoły, budowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania. Wspólne ćwiczenia miały służyć rozwijaniu więzi pomiędzy dziećmi oraz wzmocnieniu pozytywnego obrazu samego siebie poprzez pozytywne relacje z innymi osobami.

Na lekcji panowała miła atmosfera, dzieciom towarzyszyły uśmiechy od początku, aż do momentu zakończenia spotkania. Znaczna różnica wieku pomiędzy ćwiczącymi spowodowała duże zaangażowanie ze strony starszych uczniów w pomoc i opiekę nad przedszkolakami przy wykonywaniu zadań.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Ze sportowym pozdrowieniem Katarzyna Krychowska

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 
Rada Osiedla Krzyki - Partynice

Od początku funkcjonowania Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 współpracuje ze środowiskiem lokalnym, między innymi z Radą Osiedla Krzyki-Partynice. Rada Osiedla zawsze bardzo życzliwie odpowiada na zgłaszane potrzeby. Już trzeci rok Rada dofinansowuje zakupy nowych książek do naszej biblioteki szkolnej. Do tej pory dzięki współpracy z Radą zostało zakupionych 260 egzemplarzy książek: lektur, pozycji literatury popularno-naukowej oraz literatury dziecięcej i młodzieżowej. W związku ze stale zwiększającą się ilością uczniów w naszej szkole Rada przyznała nam kolejne środki na zakup brakujących książek.

Dziękujemy bardzo Radzie Osiedla za dotychczasową pomoc i współpracę i składamy serdeczne życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Życzliwości.

 
Dzień Misia

W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYM SIĘ

DNIEM MISIA

PROSIMY, ABY:

W KLASACH 1-3

1. NAUCZYCIELE PRZEDSTAWILI UCZNIOM  HISTORIĘ MASKOTKI – GENEZĘ POWSTANIA MISIA.

2. NASTĘPNIE ZAPREZENTOWALI  ZDJĘCIA PRZEDSTAWIAJĄCE  UKOCHANE MISIE Z DAWNYCH CZASÓW – OD PIERWSZEJ POŁOWY XX W. NA TABLICACH INTERAKTYWNYCH W KLASACH LUB W SZKOLNEJ BIBLIOTECE ORAZ ZAPOZNALI UCZNIÓW Z NAJBARDZIEJ ZNANYMI BOHATERAMI LITERACKIMI ORAZ FILMOWYMI (W POLSCE MIŚ USZATEK I COLARGOL).

3. NAUCZYCIELE PRZECZYTALI DZIECIOM FRAGMENTY WCZEŚNIEJ WYBRANEJ KSIĄŻKI O MISIACH, KORZYSTAJĄC  ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

4. UCZNIOWIE WYKONALI ILUSTRACJĘ DO PRZECZYTANEGO FRAGMENTU KSIĄŻKI.

5. WYTYPOWANI W KLASIE UCZNIOWIE KLAS TRZECICH NAPISALI OPOWIADANIE LUB WIERSZ O MISIU.

6. WSZYSTKIE PRACE PLASTYCZNE I LITERACKIE NALEŻY ODDAĆ DO DNIA 23 LISTOPADA DO P. JOANNY PETRI LUB P. DOROTY GOŁĘBIOWSKIEJ.

W KLASACH 4-5

  1. 1. KAŻDA KLASA PRZYGOTOWAŁA ZESTAWIENIE BIBLIOGRAFICZNE KSIĄŻEK O MISIACH I NIEDŹWIEDZIACH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ.
  2. 2. WYTYPOWANI W KLASIE UCZNIOWIE NAPISALI RECENZJE WYBRANYCH KSIĄŻEK Z PRZYGOTOWANEGO ZESTAWIENIA i PRZESŁALI RECENZJE NA ADRES: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  3. 3. KLASY PRZYGOTOWAŁY JEDEN KRÓTKI SPOT REKLAMOWY (max. 30 sekund) ZACHĘCAJĄCY DO PRZECZYTANIA WYBRANEJ KSIĄŻKI O MISIACH (technika dowolna, może być np. nagrany telefonem komórkowym, nagranie przesłać na wyżej wymieniony adres mailowy lub zostawić na komputerze uczniowskim w bibliotece) LUB PLAKAT REKLAMUJĄCY WYBRANĄ KSIĄŻKĘ.
  4. 4. WSZYSTKIE PRACE PRZESŁAĆ LUB ODDAĆ DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ DO DNIA 23 LISTOPADA.

DNIA 25 LISTOPADA PROSIMY, ABY:

  1. 1. DZIECI PRZYNIOSŁY ZE SOBĄ ULUBIONEGO MISIA.
  2. 2. KAŻDĄ KLASĘ PROSIMY O WYKONANIE 1 ZDJĘCIA I PRZESŁANIE GO DROGĄ ELEKTRONICZNĄ DO ORGANIZATORÓW.
  3. 3. NAUCZYCIELI ANGLISTÓW PROSIMY W TYM DNIU O PRZECZYTANIE FRAGMENTÓW KUBUSIA PUCHATKA W WERSJI POLSKIEJ I ANGIELSKIEJ.
  4. 4. ZWYCIĘZCÓW NAJLEPSZYCH PRAC LITERACKICH Z KLAS 3 - 5 PROSIMY O ODCZYTANIE SWOICH DZIEŁ W KLASACH MŁODSZYCH.

WSZYSTKIE PRACE ZOSTANĄ ZAPREZENTOWANE W HOLU SZKOŁY NA WYSTAWIE,
A OPOWIADANIA I WIERSZE ORAZ RECENZJE I SPOTY REKLAMOWE ZOSTANĄ ZAMIESZCZONE NA BLOGU LITERACKIM.

MIŁYCH WRAŻEŃ

ŻYCZĄ ORGANIZATORZY

J. Petri, B. Bierońska i D. Gołębiowska

 
Certyfikat

 
« pierwszapoprzednia2122232425262728następnaostatnia »

Strona 23 z 28


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.