REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2030943
Archiwum aktualności rok szkolny 2015/2016
WOŚP Ratujemy i uczymy ratować

We wtorek 20 października uczniowie klas I i II oraz nauczyciele Naszej Szkoły jak co roku, wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy w ramach programu WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Gościem specjalnym był pan Zbigniew Nowakowski Ratownik z Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który dzielił się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem z Naszymi dziećmi i ich opiekunami.

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już niemalże do wszystkich szkół podstawowych w Polsce, dlatego bardzo cieszymy się, że możemy w nim uczestniczyć już od kilku lat.

Nasi uczniowie mają szansę uczyć się pierwszej pomocy, wiedzą co to są uciśnięcia i wdechy, znają numery wszystkich telefonów alarmowych.

Dziękuję za pomoc pani Ani Sobieskiej w organizacji zajęć, nauczycielom za zaangażowanie, a dzieciom przede wszystkim gratuluję odwagi.

1 2 3 4 5 6

 
Jesienne inspiracje

Pokochaj jesień

Spróbuj pokochać jesień                                                                     
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami.


Kolorowo jak wiosną
barwne liście ostatki zieleni
Dadzą chwilę radosną
twą szarość życia mogą odmienić.

Wieczór szybciej nastaje
słońce też znika wcześniej niż latem
Lecz nowe czy nie daje
chwile spokoju skorzystaj zatem.

Tadeusz Karasiewicz

Jesień to magiczny i pełen kolorów czas, natura zmienia się dynamicznie i inspiruje do tworzenia barwnych prac plastycznych naszych uczniów. Wystawa "Inspiracje jesienne" utworzona była z prac uczniów SP 16 w holu szkoły.

2 3 4 5 6 7 8

 
Kibicujemy wspólnie z rodzinami drużynie Impel Wrocław

W niedzielę 25.10.2015 dzieci z naszej szkoły biorące udział w zajęciach z piłki siatkowej w ramach projektu Volleymania miały okazję wspólnie wraz ze swoimi rodzinami kibicować drużynie piłki siatkowej kobiet Impel Wrocław. O godzinie 14.45 piętnaścioro dzieci i ich bliscy, w sumie 40 osób, zasiadło na trybunach Hali Orbita po to, by dopingować wrocławską drużynę, która podejmowała drużynę Developers Rzeszów. Wrocławska drużyna wygrała 3:0 i był to 3. mecz drużyny Impelu w tym sezonie i trzeci wygrany. Podczas całego meczu nasi uczniowie dzielnie wspierali siatkarki trenujące w naszej szkole i wraz ze swoimi rodzinami wyszli z hali zadowoleni, że mogli w tak ciekawy sposób spędzić niedzielne popołudnie. Było to pierwsze ale nie ostatnie wspólne kibicowanie drużynie Impel Wrocław.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

 
Książki naszych marzeń

Nasza szkoła bierze udział w rządowym programie "Książki
naszych marzeń". W ramach programu dysponujemy kwotą 2700 zł na 
zakup nowych książek do biblioteki. Zgodnie z założeniami programu 
mają to być książki wybrane przez uczniów, które chcieliby mieć w 
bibliotece szkolnej. W związku z tym w holu szkoły przez najbliższe 
dni będzie stała skrzynka, do której uczniowie mogą wrzucać swoje 
propozycje książek (karteczki z tytułem i autorem). 
Rodzice znają najlepiej upodobania czytelnicze swoich pociech. 
Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dzieciom w wyborze 
ciekawych tytułów, naprowadzenie na coś interesującego i wartego 
przeczytania. 
W bibliotece znajdują się nowe katalogi wydawnictw, można 
zapoznać się z nowościami książkowymi.

 

https://men.gov.pl/pl/jakosc-edukacji/program-ksiazki-naszych-marzen

 
Wycieczka dla osób wyróżnionych

W dniach 3-4 października odbyła się wycieczka dla wyróżnionych uczniów z klas 5a i 5b. Dwudniowy wyjazd był nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce za rok szkolny 2014/2015. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Planetarium Śląskie w Chorzowie, gdzie uczestniczyliśmy w seansie „Niebo nad Śląskiem”. Po pokazie udaliśmy się na warsztaty, podczas których obserwowaliśmy niebo przez teleskop. Uczniowie mieli również możliwość zważenia się na specjalnej wadze, która wskazywała, ile ważyliby przebywając na Marsie, Wenus i innych planetach. Z chorzowskiego obserwatorium udaliśmy się do Bochni. Zanim jednak dotarliśmy na miejsce, zatrzymaliśmy się w Krakowie, aby przejść brzegiem Wisły pod Smoka Wawelskiego. W Bochni czekało na nas mnóstwo atrakcji. Po zjeździe w głąb kopalni i odłożeniu bagażu wyruszyliśmy ścieżką edukacyjną na zwiedzanie podziemia. Tutaj odbyliśmy przejażdżkę kolejką podziemną oraz uczestniczyliśmy w podziemnym seansie kinowym. Następnie, już po obiadokolacji, zjeżdżaliśmy na górniczej zjeżdżalni oraz graliśmy w piłkę nożną i koszykówkę na podziemnym boisku sportowym. Ostatnią z atrakcji była dyskoteka w komorze „Kołdras”, gdzie również czekał na nas nocleg.

Następnego dnia z rana wyruszyliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Przeszliśmy malowniczą Doliną Prądnika do Bramy Krakowskiej, zwiedziliśmy także Grotę Łokietka. W jaskini przewodnik opowiedział nam kilka ciekawych legend, przekazał również wiadomości o naciekach skalnych. Choć wieczorem wróciliśmy już do Wrocławia, wrażenia z wycieczki dały się słyszeć na szkolnych korytarzach jeszcze przez cały kolejny tydzień. Zapraszamy do galerii zdjęć!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

 
« pierwszapoprzednia2122232425262728następnaostatnia »

Strona 25 z 28


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.