REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1606441
Archiwum aktualności rok szkolny 2015/2016
MISTRZ DOBREJ ZABAWY

17 maja uczniowie klasy 1a i 1g uczestniczyli w warsztatach plastycznych i kulinarnych w Centrum Inicjatyw Wszelakich. Podczas zajęć uczniowie wykonali prezent dla mamy, taty oraz własnoręcznie lepili pierogi. Warsztaty miały na celu rozwijanie umiejętności manualnych oraz  doskonalenie umiejętności matematycznych.

Zanim pyszne, ruskie pierogi znalazły się na talerzach, uczniowie musieli dokładnie odmierzyć i poddać dokładnej analizie ilość składników, z których  następnie powstały pierogi. Przepiękne serce dla mamy i brelok dla taty wymagał nie lada precyzji oraz umiejętności posługiwania się igłą i nitką. Wszystkie zajęcia zakończyły się sukcesem dzieci. Każde dziecko otrzymało Certyfikat Mistrza Dobrej Zabawy.

J. Petri, A. Sobieska, D. Gołębiowska

1 2 3 4 5 6 7

 
Podwójny sukces klasy 2e!

W ubiegły czwartek 12.05.2016 odbyło się uroczyste rozdanie nagród w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Kwiaty, kwiatki, kwiatuszki”. Konkurs organizowała świetlica przy Szkole Podstawowej nr 1 we Wrocławiu. Prace konkursowe były wykonane niezwykle misterną techniką, czyli mozaiką. Uczeń klasy 2e – Ryszard Kępa  zajął w nim I miejsce. Doceniono kunszt i pracę włożoną w wykonanie kompozycji złożonej z malutkich kwadracików. Prace naszego zwycięzcy oraz pozostałych uczestników w klasy 2e (Julii Dębskiej, Izabeli Marek, Tymona Kotowskiego) można podziwiać na wystawie w SP nr 1 przy ul. Nowowiejskiej 78 oraz w galerii poniżej.

Konkurs organizowany przez SP nr 76 we Wrocławiu także wygrała uczennica klasy 2e- Olesia Zikii.  Tematem prac była wiosenna łąka. Olesia wybrała nietypową technikę – quilling, jej pomysł został doceniony i nagrodzony pierwszym miejscem.

Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Kamińska

1 2 3 4

 
Hydropolis

9 maja 2016 roku klasy 2a i 2e wybrały się na wystawę poświęconą wodzie do Hydropolis. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali w jaki sposób powstała woda, czy jest jej dużo w kosmosie i jak trafia na Ziemię. Przewodnik przedstawił techniki kamuflażu, wynalazki wielkich starożytnych inżynierów, właściwości wody. Po wielu wrażeniach czekała na nas strefa relaksu, gdzie dzieci odpoczywały na wielkich leżakach.

Renata Piotrowska

Małgorzata Kamińska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

 
Goalball - godzina wychowawcza na hali sportowej

16 maja klasy piąte spotkały się na sali gimnastycznej w ramach godziny wychowawczej i zajęć w-f, aby wspólnie spróbować swoich sił w goalballu. Goalball jest grą drużynową, przeznaczoną dla osób niewidomych i słabowidzących. Istotą gry jest kierowanie się jedynie zmysłem słuchu i dotyku - podczas meczu wykorzystuje się piłkę dźwiękową, a linie boiska wyznaczone są specjalną taśmą z wyczuwalną linką. Dla wyrównania szans, wszyscy zawodnicy mają zasłonięte oczy. Na zajęciach gościliśmy pana Piotra Kazimierskiego - instruktora goalball, zawodnika drużyny Goalball Wrocław oraz byłego zawodnika zespołu Bierutów Start Wrocław, który zdobył 5 medali w mistrzostwach Polski (w tym złoty w 2010 roku). Pan Piotr opowiedział uczniom o zasadach gry i poprowadził zajęcia w taki sposób, aby wszyscy uczniowie mieli okazję zagrać w krótkim meczu. Zajęcia, podczas których piątoklasiści mieli okazję wczuć się w sytuację, w jakiej na co dzień znajduje się osoba niewidoma, były dla nich również cenną lekcją szacunku i tolerancji.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 
Drużynowy sukces szachistów. Trzecie miejsce w III Pucharze o Wrocławską Wieżę!

11 maja w Szkole Podstawowej nr 15 odbyła się trzecia edycja rozgrywek szachowych o Puchar Wrocławskiej Wieży. Nasza reprezentacja w składzie: Adam Biel, Paweł Czujnowski, Grzegorz Haraźny, Aleksandra Huzar, Gabriela Kopeć, Stanisław Nowakowski, Justyna Rojek-Nowosielska, Mikołaj Wieczorek oraz Gerard Wierciński trenowana przez pana Piotra Towgina, zajęła zaszczytne 3 miejsce. Warto nadmienić, że Mikołaj Wieczorek wygrał wszystkie pojedynki, a Paweł Czujnowski pokonał aż 5 przeciwników. Drużynie i trenerowi jeszcze raz gratulujemy!

3 4 5
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 28


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.