REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1963488
Archiwum aktualności rok szkolny 2015/2016
Współpraca z Fundacją Centaurus

Nasze wiosenne drzewa i róże były tłem dla akcji charytatywnej 7 maja we Wrocławiu, na pl. Solnym odbył się koncert, występy artystyczne oraz szereg innych atrakcji dla rodzin na rzecz podopiecznych Fundacji Centaurus - koni, zwierząt gospodarskich, psów i kotów.


Nasza szkoła wzięła czynny udział w tym wydarzeniu wypożyczając wiosenne drzewa oraz wykonujac papierowe róże, które były niezwykle atrakcyjnym tłem dla wydarzeń. Podziękowania należą się nauczycielom, którzy wykonali drzewa na Dzień Ziemi oraz grupce wychowawców ze świetlicy szkolej, którzy wykonali mnóstwo papierowych kwiatów wspomagani przez swoich wychowanków. .

Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowali: nauczyciel w świetlicy (nauczyciel plastyki) Anna Ziober oraz uczeń klasy trzeciej Dominik wraz z rodziną. Zdjęcia ukazują scenerię, więcej zdjęć znajdziecie Państwo już niebawem na stronie Fundacji.

Nasza szkoła otrzymała czasopisma przybliżające działania Fundacji oraz sylwetki zwierząt. Czasopisma bedą ogólnodostępne w bibliotece szkolnej od dnia 10.05.2016.

 

1 2 3 4 5

 
Dzień Eksperymentów

W klasach pierwszych, drugich i trzecich  odbył się Dzień Eksperymentów. Niektórzy mieli zaproszonych gości specjalnych- nauczycieli fizyki i chemii, a inni nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzali doświadczenia sami. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzących zgłębiali tajniki wiedzy, wykonując  doświadczenia fizyczno-chemiczne. Podczas warsztatu uczniowie wykonali szereg eksperymentów, m.in.: stworzyli niewidzialną mapę skarbów, uzyskali odpowiedzi na pytania:  co to jest nurek kartezjański, czym jest widmo widzialne, jak wyglądają magnetyczne zabawy, eksperymentowali z kolorami, a także bawili się w grę "Znajdź ten dźwięk".


Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 
SPACER PO OSTROWIE TUMSKIM

W kwietniu uczniowie z klasy 1g i 1a zwiedzali najpiękniejsze miejsca na Ostrowie Tumskim.

Z zachwytem podziwiali najstarszą część miasta pełną zabytków, wspaniałej architektury i  malowniczych widoków.  Podczas spaceru z wrocławskim przewodnikiem poznali najciekawsze legendy związane z ważnymi wydarzeniami  historycznymi dotyczącymi Wrocławia i jego mieszkańców. Byli również świadkami krótkiej etiudy teatralnej, w której główne role grały panie wychowawczynie, a mama Ani – pani przewodnik była jej narratorem.

Niezwykła atmosfera panująca na Ostrowie Tumskim oraz rekwizyty – elementy strojów z dawnych czasów sprawiły, że wszyscy uczestnicy wycieczki  z przyjemnością przenieśli się za pomocą swojej wyobraźni do dawnych czasów.

Wychowawczynie klasy 1a i 1g

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
Zdobywamy Ślężę!

27 kwietnia klasa 4c wraz z paniami: Martyną Drzewiecką i Ewą Dymałą, a także z p. Agnieszką Kostką – przewodnikiem górskim i organizatorem wycieczki, pojechała  do Sobótki, by wejść na górę Ślężę.  Mimo iż nic nie zapowiadało wymarzonej pogody, aura okazała się sprzyjająca. Podczas spaceru górskim szlakiem dowiedzieliśmy się wiele o skałach występujących na Przedgórzu Sudeckim, roślinności i zwierzętach zamieszkujących tamte tereny. Na szczycie Ślęży zjedliśmy drugie śniadanie, a także wypełniliśmy kartę pracy, która sprawdzała naszą wiedzę na temat zdobytego szczytu. W doskonałych nastrojach zeszliśmy na dół i cali i zdrowi wróciliśmy do szkoły. Oby jak najwięcej takich wycieczek!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 
Przedszkolaki w klasie pierwszej
27 kwietnia klasa 1 h i pięciolatki z naszego przedszkola spotkały się na wspólnej lekcji. Pokazaliśmy przedszkolakom, że lekcje, to nie tylko praca z podręcznikiem. Mieliśmy dyktando... graficzne nie ortograficzne, potem graliśmy w karty i Bingo... matematyczne. Było mnóstwo pozytywnych emocji.
Anna Sorsa
1 h
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 28


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.