REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1963473
Archiwum aktualności rok szkolny 2015/2016
Animacja poklatkowa

W styczniu uczniowie z klas 3c, 3e i 2g uczestniczyli w warsztatach animacji poklatkowej. Pracowali nad filmem pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”, do którego samodzielnie wykonali wszystkie potrzebne rysunki, makiety i rekwizyty, nagrali narrację i ścieżkę dźwiękową. Dzieci całkowicie samodzielnie wykonały wszystkie zdjęcia niezbędne do realizacji filmu. Uroczysta premiera miała miejsce 11 kwietnia w bibliotece szkolnej, na którą przybyli uczniowie biorący udział w warsztatach, ich rodzice, nauczyciele oraz animatorzy kierujący pracą uczniów.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=drnVGbhejCY

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
ODYSEJA UMYSŁU W GDYNI

W tym roku szkolnym jedna z drużyn Odysei Umysłu w dniach 2-3 kwietnia reprezentowała naszą szkołę w Finale Ogólnopolskim.

Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni zapełnił się w tych dniach młodymi artystami i konstruktorami. Tegoroczny finał Odysei Umysłów przyciągnął 1,5 tys. dzieci i młodzieży z całej Polski. Uczestnicy przedstawiali jury rozwiązania kilku problemów m.in. technicznych i humanistycznych oraz brali udział w zadaniach spontanicznych. Dzielnie i z zasadami fair-play młodzi ludzie walczyli o możliwość uczestniczenia w finale Światowej Odysei Umysłu, która odbędzie się w USA oraz w Festiwalu Europejskim. Wszystkie grupy, które przyjechały do Gdyni, prezentowały niezwykle wysoki  poziom. Jednak prawdziwy Odyseusz wie, że w Odysei Umysłu nie ma przegranych, bo każdy, kto wystąpił jest zwycięzcą. W tym konkursie chodzi o proces twórczy i satysfakcję z możliwości udziału w kolejnych etapach.

Nasza drużyna wróciła z Gdyni z wspaniałą NAGRODĄ OMERA za postawę fair-play. Było to dla naszej drużyny ogromne wyróżnienie. Uśmiech i łzy szczęścia widoczne były na naszych twarzach, gdy na wielkiej scenie, przed ogromną publicznością, odbieraliśmy nagrodę z rąk samego Omera.

Uczestnicy przygotowywali się do konkursu przez kilka miesięcy, w drużynach 5-7 osobowych pod okiem trenerów z pasją. Podczas przygotowań do Odysei dzieci uczyły się czegoś innego niż w szkole, bo wiedzę teoretyczną wreszcie mogły wykorzystać w praktyce, dając upust swojej kreatywności.

W sobotę rano zmierzyliśmy się z zadaniem spontanicznym. Po poranku pełnym wrażeń udaliśmy się na obowiązkowy wypoczynek nad morze. W niedzielę czekało nas wystąpienie teatralne.

Drużyna Odyseuszy chciałaby również na stronie swojej szkoły oficjalnie podziękować Pani Dyrektor i sponsorom za sfinansowanie wyjazdu do Gdyni.

W dniach 2-3 kwietnia na 25 edycję finału do Gdyni przyjechało 210 najlepszych grup z całej Polski. Wśród tych drużyn MY-WSPANIAŁE DZIECIAKI Z ZSP NR 16.

Trenerzy z pasją i kreatywni Odyseusze

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

 
EKSPERYMENTY W KLASACH PIERWSZYCH

W kwietniu klasa 1a i 1g uczestniczyła w zajęciach w Akademii Odkrywców, organizowanych w Centrum Inicjatyw Wszelakich w ramach projektu Szkoła w mieście.

Uczniowie pod czujnym okiem prowadzących zgłębiali tajniki wiedzy, wykonując  doświadczenia fizyczno-chemiczne. Podczas warsztatu uczniowie wykonali szereg eksperymentów, m.in.: stworzyli niewidzialną mapę skarbów, uzyskali odpowiedzi na pytania:  Co to jest nurek kartezjański? Czym jest widmo widzialne? Jak wyglądają magnetyczne zabawy?, a także bawili się w grę "Znajdź ten dźwięk".

Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej klas I

1 2 3 4 5 6

 
Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

12 kwietnia uczennica klasy IV b, Karolina Olszewska, wzięła udział w XXII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym, odbywającym się w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia. Odbył się on w Szkole Podstawowej nr 51 na ul. Krępickiej. Pomimo tego, że Karolinie nie udało się zająć punktowanego miejsca to jej występ był bardzo dobry. Temat przewodnim tegorocznych wystąpień to „Europejska Stolica Kultury – taki jest nasz Wrocław”. Uczennica naszej szkoły z zaciekawieniem opowiadała o 4 projektach realizowanych we współczesnym Wrocławiu, które doskonale wpisują się w program ESK. Trudnością tego konkursu był fakt, że tekst wygłaszanej mowy należało przygotować samemu.

Małgorzata Wojtusiak-Bąbka

1 2

 
Ekologiczny Pokaz Mody

W trakcie trwania Konkursu Piosenki Ekologicznej dzieci z naszej szkoły wystąpiły na pokazie mody. Stroje zostały przygotowane przez wszystkie grupy świetlicowe i zaprezentowane na scenie.Kolory i bogate dodatki kreują trendy na nadchodzący sezon. Zapraszamy do galerii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 28


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.