REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1990306
Archiwum aktualności rok szkolny 2015/2016
Konkurs Piosenki Ekologicznej

5 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole międzyszkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej organizowany w ramach XI edycji projektu Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci. W muzycznej rywalizacji udział wzięło kilkanaście zespołów z wrocławskich podstawówek. Jury oceniało kreatywność prezentacji, powiązanie piosenki z tematyką ekologiczną oraz walory wokalne występu.  Prawdziwą gratką były autorskie teksty piosenek oraz akompaniament na żywo, które urozmaicały prezentacje niektórych zespołów. Podczas narady sędziów odbył się również pokaz mody ekologicznej zorganizowany przez dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Wszystkie wykonania cechował wysoki poziom, ale na podium stanęły:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 113

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 64

Zabawę zwieńczył wspólne śpiewanie zwycięskiej piosenki. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zespołom!

Organizatorzy: Hanna Goldmann-Połom, Renata Piotrowska

1 2 3 4 5

 
XI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination

„Bo zwyciężyć mogą ci, którzy wierzą, że mogą”

/Wergiliusz/

Destination Imagination (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. Program zachęca dzieci, młodzież do podejmowania procesu tworzenia - w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty.

W dniach 01.04.16 r. – 03.04.16 r. odbyła się we Wrocławiu XI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni.
Naszą szkołę w tym wspaniałym programie reprezentowało aż 5 drużyn: „Szybkie Pioruny” „Zwariowani”, „Krzyki”, „Smart Team”, „Kreatywne Kreatury” oraz
9 trenerów DI: Małgorzata Sanigórska, Małgorzata Kamińska, Anna Sorsa, Pola Fedyszyn, Zuzanna Czyszczoń, Magdalena Marczak, Ewa Dymała, Martyna Drzewiecka, Sławomira Jąkalska. Drużyny reprezentowali uczniowie z klas 1-5. Zmagali się oni z wyzwaniami podstawowymi („Wyzwanie Drużynowe” oraz Wyzwanie „Na Już”) przewidzianymi przez organizatorów, np.: Wyzwanie Teatralne „NA TROPIE”, Wyzwanie improwizacyjne „ALE NEWS!”, Wyzwanie konstrukcyjne „GRASZ? GRAM!”.

Dzieci wzięły także udział w wyzwaniu z Drużyną Bliźniaczą. W tym miejscu należy wspomnieć, że drużyna „Zwariowani” zajęła I miejsce w tym wyzwaniu. Zmagania drużyn, oceniane były przez ekspertów przypisanych do poszczególnych wyzwań. Drużyna z klasy 5 – „Kreatywne Kreatury” okazała się najlepiej punktowaną drużyną w naszej szkole, zajęła też czwarte miejsce w swojej grupie wiekowej w wyzwaniu konstrukcyjnym. To duże osiągnięcie, zważywszy na fakt, że czasie Olimpiady dziewczęta rywalizowały z gimnazjalistami w drugim poziomie wiekowym.

Trzy dni wrażeń oraz kreatywnych zmagań przyniosły wiele pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i znajomości! Drużyny ochoczo zapowiedziały swój udział na kolejnej Olimpiadzie z jeszcze ambitniejszymi planami realizacji.

Wszystkim uczestnikom oraz Trenerom serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

(praca zbiorowa - Zespół DI - SP nr 16)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 
Mistrzostwa szkoły w piłkarzykach stołowych

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w II mistrzostwach szkoły w piłkarzykach stołowych, więcej informacji na plakacie oraz u nauczycieli wychowania fizycznego.

1 2 3 4 5
 
Po zimowej przerwie na boisko wracają zajęcia w ramach programu "Trener Osiedlowy"

Trener osiedlowy Dawid Mikoś, zaprasza od 4 kwietnia na zajęcia o charakterze rekreacyjno-sportowym,
które będą odbywać się na boisku przy ZSP Nr 16.

Aktualny rozkład zajęć:

Poniedziałek       17:00 – 18:45

Wtorek              16:15 – 19:30

Środa                14:30 - 16:30

Czwartek           16:15 – 19:30

Piątek                16:15 – 18:15

 

Godziny zajęć mogą ulec zmianie, dlatego zapraszamy na stronę www.trener-osiedlowy.pl, gdzie znajduję się aktualny harmonogram. Podczas wyjść z młodzieżą na turnieje, zawody sportowe oraz w przypadku niepogody zajęcia na boisku nie odbywają się.

Operatorem programu jest:

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy

ul. Borowska 1-3 Wrocław 50-529

Adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Telefon:(71) 367-33-16

Faks:   (71) 367-33-15

Zapraszamy!

Trener Osiedlowy

Dawid Mikoś

Tel. 792484982

FB: www.facebook.com/trener.osiedlowy.3

1 2 3 4 5 6 7 8

 
KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH

6 kwietnia odbył się szkolny etap Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich.  W tym roku zadaniem uczniów było zmierzenie się z zasadami pisowni wyrazów z głoskami miękkimi.

W szranki stanęło 27 uczniów, którzy otrzymali największą ilość punktów w eliminacjach klasowych. Etap szkolny składał się z dyktanda, a następnie z zadań praktycznych: krzyżówek, rebusów, ćwiczeń ortograficznych.

W wyniku eliminacji szkolnych do etapu międzyszkolnego przeszły następujące osoby, które reprezentować będą naszą szkołę w etapie międzyszkolnym, tworząc dwa zespoły trzyosobowe: Maja Cichocka, Antonina Kałuża, Julia Kawalec, Martyna Papierska, Michał Marczak, Mateusz Mierzwiński

Etap międzyszkolny odbędzie się 22 kwietnia, zwycięzcy etapu szkolnego zostaną powiadomieni o miejscu i czasie trwania turnieju. Laureaci etapu dzielnicowego wezmą udział w etapie miejskim.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ortograficznych.

 

Koordynatorzy konkursu:

Joanna Petri i Małgorzata Łabentowicz

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 28


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.