REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1963511
Archiwum aktualności rok szkolny 2015/2016
ŚWIETLICA

Uwaga, Rodzice!

Przypominamy, że zgodnie z nowym regulaminem świetlicy, uczniowie zapisani do świetlicy w bieżącym roku szkolnym nie biorą udziału w rekrutacji na przyszły rok. Warunkiem gwarancji miejsca w świetlicy jest złożenie do sekretariatu wniosku o woli kontynuacji do 30 IV 2016 r. Wniosek można pobrać ze strony internetowej szkoły (zakładka "dokumenty do pobrania").

 
Dzień MATEMATYKI

12 marca 2016 roku (sobota) przypadł Dzień Matematyki.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się – w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata.

W Polsce pierwsze obchody „Dnia Matematyki” odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Organizatorzy, co roku, zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

W tym roku zgłosiło się ponad 700 szkół, w tym nasza. W ramach DM, który odbył się 14 marca zorganizowaliśmy klasowe turnieje matematyczne.

Uczniowie klas I-III wyruszyli w matematyczną podróż do odległych i nieznanych im miejsc. Środkiem lokomocji były „matematyczne okręty”. Pokonując wyzwania, uczniowie przybywali do „matematycznych portów”: Liczydełkowa, Figurkowa, Zegarkowa, by w końcu móc odpocząć i zrelaksować się w Piłkarzykowie i Chusteczkowie. W każdym porcie kryły się  zadania, które czekały na dzieci. Uczniowie brali również udział w rozgrywkach „ Z tabliczką mnożenia w tle”, zabawie „Milczek” – utrwalającej tabliczkę mnożenia, w matematycznym turnieju - „Matematyka z przysłowiami”.  W niektórych klasach uczniowie połączeni w kilkuosobowe zespoły, mierzyli się z zadaniami logicznymi oraz zabawami matematycznymi m. in. grami planszowymi i karcianymi, domino, grą w kości, zabawami z figurami.

Uczniowie klas IV-V rozgrywali zespołowy turniej matematyczny - „Matematyka z przysłowiami”.

I tak oto, w sposób zaplanowany przez nauczycieli, uczniowie poprzez zabawę, doskonalili swoje umiejętności matematyczne, utrwalali dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia, logiczne myślenie jak również integrowali się we wspólnym działaniu. Zadania i rywalizacja wzbudziły wiele pozytywnych emocji, które widoczne są na umieszczonych poniżej zdjęciach. Ponadto w dniach 4-20 marca odbył się konkurs dla klas IV i V. Na tablicy „Matematyka” wyeksponowano 25 zadań, których rozwiązania należało oddać na specjalnych kartach odpowiedzi.

 

Justyna Lis

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 15

 
KONKURS ORTOGRAFICZNY- ORTOGRAFICZNY ZAWRÓT GŁOWY

1.Organizator: Szkoła Podstawowa Nr16 we  Wrocławiu.

Koordynatorzy: Joanna Petri i Małgorzata Łabentowicz

2.Adresaci: uczniowie klas trzecich

3.Cele konkursu:

  • utrwalenie w formie zabawy zasad pisowni wyrazów z głoskami miękkimi
  • wdrażanie dzieci do czytelnego i estetycznego pisma
  • umiejętność współpracy w zespole

4.  Przebieg konkursu.

Etap I- klasowy:

„Najlepsi z klasy” – I Etap - klasowy - wstępny - przeprowadzony będzie przez nauczycieli poszczególnych klas. Teksty dyktand oraz testy z zakresu nauki ortografii na poziomie klasy przygotowuje nauczyciel uczący w danej klasie.

Etap II -  szkolny- 06.04.2016, sala 1.064, godz. 10:15:

  1. 1. „Najlepsi w szkole” - II Etap szkolny – półfinałowy - przeprowadzony będzie przez nauczycieli – koordynatorów konkursu. Do etapu szkolnego przechodzą osoby, które otrzymały największą ilość punktów w eliminacjach klasowych. Etap szkolny składa się z dwóch etapów:

a) I etap - indywidualny, w którym uczniowie samodzielnie piszą Test poprawności językowej ( do drugiego etapu zakwalifikują się  osoby z najwyższymi wynikami)

b) II etap – zadania praktyczne: krzyżówki, ustne odpowiedzi, praca ze słownikiem ortograficznym

  1. 2. Zwycięzcy II etapu reprezentują szkołę w etapie międzyszkolnym tworząc zespół trzyosobowy. Szkoły mające więcej niż 4 oddziały klas III,  mogą zgłosić do etapu międzyszkolnego drugi zespół
  2. 3. Etap III –międzyszkolny: - Uczestnicy tego etapu zostaną powiadomieni o miejscu i czasie trwania turnieju. Zadania konkursowe opracowuje zespół złożony z doradców WCDN i koordynatorów konkursu. Laureaci etapu dzielnicowego wezmą udział w etapie miejskim.

Koordynatorzy konkursu: Joanna Petri i Małgorzata Łabentowicz

 
ODYSEJA UMYSŁU

Odyseja Umysłu® to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, którego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek.

Podczas zajęć uczymy się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażujemy się w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Jesteśmy uczniami, którzy nie boją się marzyć, myśleć nieszablonowo i tworzyć oryginalne rozwiązania.

To wszystko odbywa się pod okiem czujnych trenerów, czyli Pani Małgorzaty Łabentowicz, Pani Hanny Goldmann- Połom, Pani Renaty Doroby, Pani Małgorzaty Dobruckiej i Pani Joanny Stajniak.

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły brali udział w Eliminacjach Regionalnych Odysei Umysłu.

W tym roku szkolnym wystartowały 3 drużyny, które pod okiem trenerów pracowały nad rozwiązaniem następujących problemów długoterminowych:

1. Nowe życie rzeczy.

2. Połów pełen pomysłów.

3. Między nami zwierzętami.

 

Dla drużyny Pani Małgorzaty Łabentowicz, Pani Hanny Goldmann- Połom i Pani Joanny Stajniak występ w konkursie zakończył się ogromnym SUKCESEM. Drużyna w składzie: Julia Kawalec, Lena Michałków, Antonina Kałuża, Maja Cichocka, Amelia Grądziel, Gerard Wierciński i Wojciech Listwan zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysły i niebawem wyjedzie reprezentować naszą szkołę do Gdyni.

 

TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI !!!

Trenerzy i Odyseusze

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
WITAJ WIOSNO!!!

Za oknami więcej słońca, temperatura trochę wyższa. To znak, że nadeszła długo wyczekiwana przez wszystkich WIOSNA.

21 marca w radosnych nastrojach uczniowie klas I-III "wyszli z ławek" na ulice naszego osiedla, aby wspólnie z nauczycielami przywitać wiosnę. Ubrani na kolorowo, z muzyką i uśmiechem na twarzy maszerowali i głosili mieszkańcom nadejście tej pięknej pory roku.

Korowód wiosenny to nie tylko zwykły spacer. To także lekcja kultywowania tradycji związanych z powitaniem wiosny oraz lekcja przyrody, podczas której uczniowie utrwalają podstawowe wiadomości związane ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie.

 

Koordynatorzy: Małgorzata Sanigórska, Małgorzata Łabentowicz

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 28


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.