REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2004530
Archiwum aktualności rok szkolny 2015/2016
Wrocław Światową Stolicą Książki 2016

Nasze miasto jest nie tylko Europejską Stolicą Kultury. Wrocław otrzymał również przyznawany przez UNESCO  tytuł  Światowej Stolicy Książki 2016.

Komitet selekcyjny wyróżnił miasto za wyjątkowe atuty programu zarówno pod względem jakości, jak i różnorodności jego elementów, a zwłaszcza za szczególne skupienie na zaangażowaniu społeczności lokalnej, a także promocję branży wydawniczej i księgarskiej oraz bibliotek na poziomie regionalnym i międzynarodowym.

Kadencja rozpoczyna się 23 kwietnia i potrwa dokładnie rok, a miasto przygotowało z tej okazji specjalny program obchodów, dedykowany między innymi promocji książki, promocji czytelnictwa wśród różnych grup odbiorców, zaangażowaniu w akcje przemysłu książkowego w tym bibliotekarzy, wydawców  i księgarzy.

23 kwietnia kilka wyjątkowych wydarzeń uświetni ceremonię otwarcia Światowej Stolicy Książki 2016. Na wrocławskim rynku w Kamienicy pod Złotym Słońcem otwarte zostanie Muzeum Pana Tadeusza, odbędzie się także specjalna edycja Europejskiej Nocy Literatury.


Od 23 kwietnia również w naszej szkole zawiśnie logo Światowej Stolicy Książki 2016, które będzie przyświecało akcjom promującym czytelnictwo i książki wśród uczniów.

 
Wielkanocne konkursy techniczne

PISANKI, KRASZANKI

 

W dniu 18 marca 2016 roku wyłoniono zwycięzców spośród uczniów klas 1 – 5, którzy brali udział w II edycji technicznych konkursów wielkanocnych.

Uczniowie wykonywali prace w dwóch kategoriach:

- pisanka

- stroik świąteczny (stojący lub wiszący)

Na konkurs zgłoszono 12 wspaniałych pisanek i stroików.

Wszystkie konkursowe prace są urocze i niepowtarzalne.

Członkowie komisji po naradzie przyznali miejsca i wyróżnienia następującym uczniom:

 

Konkurs – pisanka:

1 miejsce - Ola  Słaby

2 miejsce - Ala  Kwiatek

Wyróżnienie – Zosia  Biel

Wyróżnienie – Ida  Laskowska

Konkurs – stroik świąteczny:

1 miejsce – Wiktor  Wiśniewski

2 miejsce – Olga  Laskowska

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I UCZNIOM WYRÓŻNIONYM!

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za wysiłek włożony w wykonanie bajecznych prac i mocno gratuluję! Tak trzymać :)

 

Sławomira Anna Jąkalska

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

 
Matemtyczne porty

14 marca uczniowie klasy 1a i 1g wyruszyli w matematyczną podróż do odległych i nieznanych im miejsc. Środkiem lokomocji były matematyczne okręty. Pokonując wyzwania, uczniowie przybywali do matematycznych portów: Liczydełkowa, Figurkowa, Zegarkowa, by w końcu móc odpocząć i zrelaksować się w Piłkarzykowie i Chusteczkowie.

Pod tymi tajemniczymi nazwami kryją się oczywiście zadania, które czekały na dzieci, w każdym matematycznym porcie. I tak to, w sposób zaplanowany przez nauczycieli, uczniowie poprzez zabawę, doskonalili swoje umiejętności matematyczne. Uczestnicy zabawy wzajemnie oddziaływali na siebie w trakcie „pracy”, natychmiast korygowali swoje błędy, bez koniecznej w innych sytuacjach interwencji nauczyciela.

Gdy często przekazywana w tradycyjny sposób wiedza matematyczna bywa dla wielu zbyt trudna, zabawa w tym samym czasie zachęca do myślenia i często ona właśnie bywa dla uczniów kluczem do zrozumienia skądinąd trudnych zagadnień matematycznych. Tak też było tego pięknego marcowego dnia.

Z matematycznym pozdrowieniem

Joanna Petri i Dorota Gołębiowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
PROJEKT- HODOWLA ROŚLIN

Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli projekt „Hodowla roślin”. Najpierw poznali zasady hodowli oraz dowiedzieli się, czego rośliny potrzebują do życia, a zaraz potem zgodnie podzielili się obowiązkami i każdy miał swój mały wkład w sadzeniu cebulek kwiatowych lub w zasianiu nasion rzeżuchy, pietruszki lub aksamitek. Dzieci w klasach będą odpowiedzialne za swoje rośliny, które będą podlewały,  prowadziły wnikliwe obserwacje i dokonywały pomiaru ich wzrostu. Na podstawie własnych doświadczeń uczniowie będą dowiadywali się, jak zbudowana jest roślina oraz jakie czynniki są jej potrzebne do prawidłowego rozwoju.

Życzymy wytrwałości w realizacji zamierzonych celów wszystkim pierwszoklasistom – ogrodnikom.

Wychowawcy klas pierwszych

1 2 3 4 5 6 7 8

 
Warsztaty Wielkanocne

W dniu 08.03.2016 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których dzieci z klasy: 1g, 2a, 2c, 2d, 2f, 3b, 3d zostały zapoznane z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Pani Teresa Tesa opowiedziała dzieciom o Wielkiej Krainie Świątecznej w której królują pisanki.

W miłej atmosferze pomysłów było bardzo wiele. Dzieci wspaniale spisały się malując pisanki. Zajęcia wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój.

W następnym tygodniu kolejne klasy (1f i 1h) skorzystają z talentu i pomysłowości Pani Teresy i też wezmą udział w warsztatach.

Renata Piotrowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 13 z 28


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.