REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2004497
Archiwum aktualności rok szkolny 2015/2016
Dinozaury

W minionym tygodniu klasy 1f i 1h zdobywały wiedzę na temat dinozaurów. Dzieci szukały informacji na temat Diplodoka, Tyranozaura, Pinakozaura i Triceratopsa za pomocą różnych źródeł informacji. W klasie 1f powstały piękne plakaty, a klasa 1h przygotowała prace plastyczne. W piątek obie klasy spotkały się żeby sprawdzić swoją wiedzę w formie quizu i dobrej zabawy. Dzieci z wypiekami na twarzy odpowiadały na pytania i obie klasy zdobyły maksymalną ilość punktów. Nawet, gdy sugerowałyśmy z Panią Anią żeby dwa razy się zastanowiły czy rzeczywiście Diplodok nie uganiał się za swoim ogonem, wszystkie pierwszaki zgodnie zaprzeczały. Było dużo śmiechu i pozytywnych emocji, dlatego w nagrodę, dzieci zamieniły się w prehistoryczne stworzenia.

Ewa Witkowska-Kocik i Ania Sorsa

1 2 3 4 5 6 7 8

 
Nowa zakładka na stronie Naszej Szkoły

Sport w naszej szkole

 

Od ferii na stronie naszej szkoły widnieje zakładka „Sport w naszej szkole”, w której można znaleźć m.in. informacje dotyczące: aktualnych wydarzeń sportowych, rozkładu zajęć dodatkowych, sukcesów naszych uczniów, programów i projektów które realizujemy, rozwoju ruchowego dzieci, oraz zapoznać się z sylwetkami nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole czy pochwalić się Państwa aktywnością ruchową podejmowaną razem z dziećmi.  Zachęcam do  przesyłania na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. informacji o sukcesach Państwa dzieci w zawodach sportowych, które odbywały się poza rozgrywkami szkolnymi. Jeśli Państwa dzieci uczęszczają na zajęcia sportowe do  klubu sportowego, reprezentują  klub na zawodach i odnoszą sukcesy, warto się tym pochwalić. Informacje te będą zamieszczane w zakładce „Sukcesy naszych uczniów”. Chcielibyśmy również, aby dzielili się Państwo z nami informacjami na temat aktywności ruchowej, którą podejmują Państwo razem ze swoimi dziećmi, np.: wycieczki rowerowe, wyjazdy na narty, wyjścia na łyżwy, nordic walking, piesze wycieczki górskie i wielu innych form aktywnego spędzania czasu wolnego. Mile widziany będzie krótki opis oraz kilka zdjęć, które zamieścimy w zakładce „Rodzinna aktywność ruchowa”. Poza tym w zakładce „Informacje dla rodziców” będą państwo mogli znaleźć informacje dotyczące: rozwoju ruchowego dzieci,  form aktywnego spędzania czasu wolnego, wpływu aktywności ruchowej na pozostałe sfery rozwoju dzieci jak również informacje na temat zawodów szkolnych czy terminów spotkań z trenerem (jeśli takowe będzie konieczne). Będą tam również zamieszczane linki do ciekawych artykułów związanych ze sportem szkolnym czy szeroko pojętą aktywnością ruchową i rozwojem ruchowym dzieci. Jeśli przeczytają Państwo na jakiś ciekawy artykuł związany ze wspomnianą tematyką również proszę o przesłanie linku bądź jego treści na mój adres e-mail, a postaram się go zamieścić w zakładce „Informacje dla rodziców”.

W imieniu wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania naszej zakładki.

 

 

Krzysztof Lewkowicz

Nauczyciel wychowania fizycznego

 
V GALA POEZJI DZIECIĘCEJ

26 lutego  odbyła się w naszej szkole V Gala Poezji Dziecięcej. Uczniowie klas 1- 3  po 1 reprezentancie z każdej klasy, recytowali wiersze znanych i lubianych poetów. Uczestnicy gali wykazali się nie tylko znajomością poezji polskiej, ale również wielką inwencją twórczą. Jury miało nie lada problem, aby wyłonić 3 uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas XVI Miejskiego Konkursu Recytatorskiego - Spotkanie z wierszem.

Po burzliwych obradach ogłoszono wyniki. Wyróżnienie otrzymali: Maja Tomaszewska – Lelo, Julia Rosiak oraz Martyna Papierska.

Osoby wyróżnione przechodzą do etapu dzielnicowego i 15 marca reprezentować będą naszą szkołę w XVI Konkursie Recytatorskim.

Wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

Koordynatorzy:

Joanna Petri, Dorota Gołębiowska i Małgorzata Łabentowicz

1 2 3 4 5 6 7 8

 
UWAGA!!!

Uwaga !  nowy numer telefonu  do  zgłoszeń nieobecności na obiadach 793-035-189.

 
Zapraszamy do wspólnego kibicowania druzynie Impel Wrocław

W dniu 5 marca o godzinie 19.00 drużyna Impel Wrocław rozgrywa mecz ligowy przeciwko drużynie Budowlani Łódź.  Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami zapraszam do wspólnego kibicowania. Zainteresowanych rodziców proszę o przesłanie na maila  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. danych tj. :  dzieci -  imie i nazwisko oraz numer pesel, dorośli -  imie i nazwisko oraz numer tel (w przypadku kilku osób dorosłych wystarczy telefon do jednej osoby). Proszę również o podanie klasy do której uczęszcza dziecko, którego rodzic zgłasza rodzine do wspólnego kibicowania. Zgłoszenia przyjmuję do czwartku do godz. 20.00. W piątek do zainteresowanych osób prześlę informację o dokładnej  godzinie i miejscu zbiórki pod hala Orbita.

Autor: Krzysztof Lewkowicz

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 28


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.