Archiwum Galeria Świetlica 2015/2016
Kampania "Nasz Czysty Wrocław"

Przedstawiamy wesołą fotorelację z gali podsumowującej kampanię ,,Nasz Czysty Wrocław" 2016 z dn. 9.06.2016.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich, Julia i Wiktor, którzy zajęli III miejsce w konkursie ,,Rozświetlony Wrocław" w kategorii klas 1-3 oraz uczennica klasy pierwszej Karolina, która reprezentowała swoją klasę i naszą szkołę w happeningu ,,Kwiatowe bombardowanie".

Z zapartym tchem oglądaliśmy występy artystyczne, galerie nagrodzonych prac... Wreszcie nadszedł ten moment - wręczenie dyplomów i nagród. Dodatkowo Karolinka odebrała dla naszej szkoły przepiękną różę- sama dokonała wyboru. Różę będziecie Państwo mogli niebawem podziwiać w ogródku szkolnym. Po części artystycznej i wręczeniu nagród organizatorzy uraczyli nas zdrowym i niezwykle estetycznie wyglądającym poczęstunkiem. Był nawet czas na chwilę wspólnej zabawy na korytarzu szkolnym.

To był niezapomniany dzień o którym szybko nie zapomnimy.

Pozdrawiamy

Julka, Karolinka, Wiktor i Anna Ziober

koordynator kampanii w SP Nr 16

P. S. Niebawem w holu naszej szkoły zobaczycie Państwo wystawkę podsumowującą przebieg kampanii.

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Bębenek i jego przyjaciele

Dnia 03.06.2016r odbył się ostatni koncert muzyczny pt. „Bębenek i jego przyjaciele”, w pełni finansowany przez Szkołę. Artyści L.B.K zaprezentowali instrumenty z grupy membranofonów. Dzieci poznały dźwięki wydobywane z bębna. Przy akompaniamencie pianina muzycy prezentowali zarówno popularne, jak również mniej znane utwory dzieciom. Wspólne tańce i rytmiczne dźwięki zachęciły słuchaczy do wspólnej zabawy. Koncerty Lubuskiego Biura Muzycznego organizowane w naszej szkole umożliwiły poznanie uczniom wielu instrumentów i obcowanie z muzyką. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty i odkrywanie w nich tajemnic muzyki.

Wycieczka do Myśliborza

W dniu 24 maja dzieci z klas 2c i 3d pojechały do Myśliborza do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa Salamandra, gdzie wzięły udział w warsztatach ekologicznych. Uczniowie wyposażeni w przewodniki i podzieleni na 3, 4-osobowe zespoły, udali się w teren, aby wykonać kilka zadań przygotowanych przez pracowników ośrodka, m.in. rozpoznawali kwiaty i rośliny zielone i osłuchiwali drzewa. Nie obyło się też bez pikniku na świeżym powietrzu. Na pamiątkę każdy uczestnik wycieczki otrzymał magnesik z salamandrą i firmowy ołówek.

WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU „Wrocław moje miasto”

W ramach projektu „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”, odbył się w miesiącu maju rodzinny konkurs plastyczny, pt. ”Wrocław moje miasto”.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:

I miejsce – Iana, klasa 2d
II miejsce – Rozalia, klasa 3a
III miejsce – Sebastian, klasa 1c
Wyróżnienie – Julia, klasa 3a

Serdecznie gratulujemy!

M. Sanigórska, A. Chmiel

Bądź kumplem, nie dokuczaj!

19 maja grupę IV odwiedziła nasza szkolna pani Pedagog, która poprowadziła zajęcia z cyklu "Bądź kumplem, nie dokuczaj". Dzieci uczyły się, jak powinny się zachować w przypadku dokuczania - nie tylko z perspektywy ofiary, ale również świadka: Kiedy należy zareagować? Komu zgłosić problem? Podsumowaniem zajęć było namalowanie przez dzieci w grupach scenek, które przedstawiały przykładowe koleżeńskie zachowanie.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 15