REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2004503
Archiwum Galeria Świetlica 2015/2016
Bądź kumplem, nie dokuczaj!

W kwietniu odbyło się spotkanie dzieci z gr. XV (kl. 3a) z pedagog w ramach zajęć pod hasłem "Bądź kumplem. Nie dokuczaj". Uczniowie rozmawiali na temat relacji koleżeńskich oraz o konsekwencjach niewłaściwych zachowań. Oglądali krótkie filmiki edukacyjne przedstawiające zachowania dzieci w różnych sytuacjach oraz spoty ze znanymi ludźmi (m.in. sportowcami), którzy zachęcali do właściwych zachowań i odpowiedniej postawy koleżeńskiej. W grupach próbowali ustalić dlaczego dokuczanie jest złe, a także wspólnie wypracowali Kodeks Dobrego Kumpla.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
"Przygoda z Ekoludkiem"

25.04.2016. odbył się XX Międzyświetlicowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej "Przygoda z Ekoludkiem", zorganizowany przez SP 90. Nasza szkoła reprezentowana była przez Jasia i Adasia z grupy XI (kl. 2c). Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z wiedzy ekologicznej oraz przeprowadzali różne eksperymenty i doświadczenia. Czas w oczekiwaniu na werdykt jury umilił  nam spektakl "Chcemy mieć czyste miasto" w wykonaniu uczniów SP 90 oraz poczęstunek. Nie udało nam się stanąć na podium, ale świetnie się bawiliśmy i już szykujemy się do konkursu za rok.

1 2 3 4 5 6 7 8

 
,,Kwiatowe bombardowanie" w naszej szkole przeprowadzone w ramach kampanii ,,Nasz Czysty Wrocław".

 

Sadzenie cebulek i sadzonek miało miejsce 18 kwietnia 2016 pod bacznym okiem Pana konserwatora, który opiekuje się ogródkiem szkolnym i terenem zielonym wokół szkoły. Udział w tym zadaniu wzięły dwie klasy, klasa pierwsza i druga. Wyznaczony teren został przygotowany, ziemia wzruszona i oczyszczona z chwastów. Następnie dzieci planowały układ sadzenia cebulek i sadzonek. Sadzonki zostały posadzone na planie koła, co widać na załączonych zdjęciach. Cebulki zostały posadzone również z zachowaniem symetrii, ale na rezultaty będziemy musieli poczekać. Dzieci współpracowały ze sobą, wymieniając się zadaniami, komentowały poczynania kolegów. Tylko pogoda nam nie dopisała, było zimno, wietrznie.

 

Dziękujemy organizatorowi - ,,Zielonemu Przedszkolu" nr 121 we Wrocławiu za otrzymane materiały do upiększenia przestrzeni naszej szkoły.

1 2 3 4 5 6 7 8

 
Jak dbać o zdrowie i higienę?

W tygodniu 18-22 kwietnia odbyły się prelekcje z naszą szkolną panią pielęgniarką na temat zdrowego stylu życia i dbania o higienę osobistą. W zajęciach wzięły udział wszystkie grupy świetlicowe.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
Przedszkolaki w grupie III- Akcja "Mój starszy kolega/ koleżanka"

Również w ramach tygodnia „Apatyt na zdrowie” nie zapomnieliśmy o ruchu, który pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Z tej okazji 14.04.2016 r. grupę III odwiedziły przedszkolaki z grupy V. Dzieci wzięły udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych na świeżym powietrzu. Po zajęciach ruchowych  wszystkie dzieci udały się na plac zabaw gdzie mogły spędzić więcej czasu razem. Dziękujemy za wspólne zajęcia. :)

1 2 3 4 5 6 7 8
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 15


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.