REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1483220
DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
KIERMASZ

Nasza szkoła  bierze udział w projekcie UNICEF "Wszystkie kolory świata". Projekt jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w krajach Afryki.

Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.  W związku z tym, 24 stycznia   zorganizowaliśmy w naszej szkole "Kiermasz ciast". Chętni rodzice i nauczyciele upiekli wspaniałe słodkości – babeczki, ciasteczka, ciasta.

Cel był szczytny każda złotówka zebrana w tym dniu, została przekazana na konto UNICEFF, dzięki tej kwocie zostaną zakupione szczepionki  ratujące życie dzieciom. Zainteresowanie kiermaszem przeszło nasze najśmielsze oczekiwanie, uczniowie byli bardzo hojni, kupowali do momentu, aż słodkości zniknęły ze stołów.

Kiermasz okazał się wielkim sukcesem, ponieważ po  podliczeniu pieniędzy okazało się, że udało się nam zebrać 610,31zł.

Samorzad i Wolontariat

 

 
Poczta Walentynkowa

W dniach od 13 lutego Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Pocztę Walentynkową.  Zaadresowane kartki można było wrzucać do skrzynki w holu szkoły. W czwartek w dniu Walentynek skrzynka była już pełna.  Również tego dnia wyruszył walentynowy listonosz, aby dostarczyć kartki adresatom.  Niestety nie policzyliśmy kartek, ale było ich naprawdę bardzo dużo.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz za pomoc. Do zobaczenia za rok :-)

Samorząd Uczniowski

 

 
Wybory

Dnia 1 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W tym celu została powołana komisja wyborcza, która czuwała nad przepisowym głosowaniem.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do zarządu SU:

Przewodniczący – Mikołaj Sobolewski
I Zastępca – Mikołaj Dadej
II Zastępca - Artemii  Palnitki

 
Podsumowanie akcji - Rowerowy Maj

Akcja Rowerowy Maj w naszej szkole dobiegła końca!
Serdeczne podziękowania dla:
Uczniów, którzy dzielnie przyjeżdżali do szkoły na rowerach, rolkach, deskorolkach, wrotkach, hulajnogach.

Rodziców uczniów, którzy wspierali swoje dzieci w aktywnych dojazdach, pomagali je organizować i sami przyjeżdżali do szkoły lub pracy aktywnie 
Nauczycieli , którzy motywowali uczniów dając przykład i jeżdżąc do szkoły rowerem, sprawdzali frekwencję rowerową oraz wspierali dzieci.

Kochani, nasza szkoła zajęła 10 miejsce w rankingu dużych szkół.

Nasza frekwencja wyniosła 33.3%

W przyszłym roku również startujemy w nadziei, że będzie jeszcze lepiej!

 
Ruszamy z akcją „Rowerowy maj”

Nasza szkoła bierze udział w kampanii „Rowerowy maj” organizowanej przez Urząd Miejski Wrocławia.

Celem kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia poprzez zachęcanie do pokonywania drogi do szkoły na rowerze, hulajnodze czy rolkach.

Jest to już trzecia edycja kampanii realizowana we Wrocławiu, do której zgłosiło się  42 szkoły podstawowe i 4 przedszkola z Wrocławia.

 

Kampania trwa 18 dni od 7 do 30 maja 2018 r.

 

O czym należy pamiętać?   Szczególnie ważne są zasady bezpieczeństwa:

  • wasze pojazdy muszą być sprawne technicznie
  • nie zapominajcie o KASKU
  • dzieci do lat 10 powinny poruszać się tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej.

Apel do uczniów!

Hulajnogi zostawiamy wyłącznie w szatni i nie jeździmy nimi po szkole!

 
Spotkanie z przedszkolakami

Klasa 6a odwiedziła grupy przedszkolne. Celem spotkania było czytanie przedszkolakom bajek oraz spędzenie czasu na wspólnej zabawie. 
Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygotowanych przez uczniów fragmentów - pojawiły się takie teksty jak „Król lew” czy „Nela – mała podróżniczka”. Kolejnym punktem spotkania były wspólne gry i zabawy, które wywołały dużo śmiechu i radości.
Na zakończenie przedszkolaki nagrodziły uczniów piosenkami, wierszykami, a nawet cukierkami. 
Zarówno przedszkolaki jak i szóstoklasiści mają nadzieję, że uda się jeszcze powtórzyć takie spotkanie.

Ania Sobieska

Marta Harkt

 
Kącik relaksu

Jak pewnie zauważyli wszyscy - "kącik relaksu" już powstał.

Bardzo prosimy o szanowanie To miejsce dla NAS :)

Wnęka na parterze  spodobała nam się od razu, gdyż jest  dobrze oświetlona, światłem dziennym i bardzo przestrzenna. Cały samorząd zaczął się zastanawiać jak zagospodarować ten zakątek, ale nie było problemów.

 
KIERMASZ CIAST

Dnia 13 marca w naszej szkole odbył się szkolny kiermasz ciast zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Ciasta przygotowali uczniowie  z pomocą swoich rodziców.

Na stołach królowały muffinki, babeczki, rurki, wafle, szarlotki, desery, ciasta marchewkowe, serniki, biszkopty, i wiele innych słodkości. Wszyscy uczestnicy kiermaszu mogli kupić w przystępnej cenie swój ulubiony słodki przysmak. Chętnych było wielu… przyszli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Krótko mówiąc – raj dla podniebienia i.. łasuchów.  Było pysznie!

Planujemy kolejny kiermasz. ;)

Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na kącik uczniowski.

Serdeczne podziękowania dla osób, które zaangażowały się w pieczenie i sprzedaż ciast. Dziękujemy również kupującym.

 
Kiermasz ciast

 
Walentynki

Walentynki coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne.

W naszej szkole, jeszcze przed „Walentynkami” Samorząd przygotował skrzynkę na listy, do której uczniowie wrzucali listy, którymi chcieli obdarować swoje sympatie. W dniu 14 lutego przedstawiciele SU roznieśli po klasach POCZTĘ WALENTYNKOWĄ.  Nie zabrakło słodkich upominków.

 
Szkolna dyskoteka karnawałowa

W środę 07.02.2018 r. odbyła się dyskoteka dla klas IV-VI.  Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:30 i trwała do 18:30. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Szkolny  we współpracy z Radą Rodziców. Nad bezpieczeństwem naszych szkolnych tancerzy czuwali wychowawcy klas.

Nasi uczniowie potrzebowali chwili, by poddać się tanecznym pląsom. Dość szybko jednak do tańczących dołączali kolejni uczniowie. Dodatkową atrakcją dla uczniów była fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z przyjaciółmi z wykorzystaniem śmiesznych nakryć głowy, masek.  Szkolny korytarz natomiast zmienił się w bufet, gdzie każda z klas przygotowała stolik na przekąski. Nie zabrakło również wyśmienitych gofrów!!

Wszyscy bardzo dobrze się bawili i do domu wracali z uśmiechem.

 
Akcja „Góra Grosza” dobiegła końca

Szkoła co roku przystępuje do akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo „NASZ DOM”.  W dniach od 27 listopada do 2 stycznia 2018r. została zorganizowana zbiórka grosików  w naszej szkole. Każda klasa wykonała skarbonkę na potrzeby „Góry Grosza”.

Celem akcji „Góra Grosza” było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

W tym roku zebraliśmy 465.21 złotych. Kwota w drobnym bilonie ważyła ponad 45kg!  Najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku największą sumę zebrała klasa III c – 63.20 zł.

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W AKCJĘ!

 
DYSKOTEKA

 
Akcja Rowerowy Maj 2017 trwa!

 

 

Do końca maja w naszej szkole trwa akcja "Rowerowy maj" której patronuje Urząd Miejski Wrocławia. W kampanii bierze udział ponad 20 wrocławskich szkół podstawowych.

Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy w dniach 4-31 maja 2017 r. przyjeżdżać do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub rolkach. Nawet za jednorazowy przyjazd każdy uczestnik akcji otrzyma drobny upominek!

Głównym celem Kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej.

O czym należy pamiętać? Szczególnie ważne są zasady bezpieczeństwa:

  • wasze pojazdy muszą być sprawne technicznie
  • nie zapominajcie o KASKU
  • dzieci do lat 10 powinny poruszać się tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej.

Apel do uczniów! Hulajnogi zostawiamy wyłącznie w szatni i nie jeździmy nimi po szkole!

 

 
Powitanie wiosny w klasach 4-6 - SU

21 marca uczniowie klas 4-6 mieli okazję wziąć udział w nietypowych, wesołych przerwach pomiędzy zajęciami. Po dwóch pierwszych lekcjach mieliśmy przerwę ruchową, prowadzoną przez panią Magdalenę Pasiekę, w rytmie energetyzującej muzyki. Były również przerwy z pokazem mody wiosennej, czytaniem wierszy o wiośnie, napisanych przez naszych uczniów, a na zakończenie pani Anna Zynek poprowadziła przerwę z zumbą. Tak radośnie powitana wiosna powinna pojawić się za oknami tuż tuż! A tymczasem przedstawiamy jeden z wierszyków, które brały udział w dzisiejszym konkursie poezji wiosennej.

Wiosna

Na gałązce wróbel woła:

„Czemu pani tak wesoła?”

Wszyscy wkoło rozbawieni,

co tak dużo tej zieleni?

Dalie, maki, róże,

popatrz! Co tam w górze?

Ptaki skądś wracają,

wszyscy się uśmiechają.

Jakaś pani kwiaty trzyma.

Popatrz! Poszła gdzieś tam zima.

Wiosna piękna się rumieni,

coraz więcej tej zieleni!

Martyna, kl. 6

 
21 marca - powitanie wiosny!

 

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-6 do udziału w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny! W planach mamy ciekawe przerwy - niespodzianki oraz konkursy! Plakat informujący o wydarzeniu znajdziecie w holu na I piętrze.

 
Edukacja Samorządowa

10 marca 2017 r. Szkolny Samorząd Uczniowski wziął udział w projekcie „Edukacja Samorządowa” w Radzie Miejskiej Wrocławia. Warsztaty rozpoczęliśmy zwiedzaniem Starego Ratusza, poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na temat funkcjonowania dawnych władz miasta, następnie zaprowadzono nas do Nowego Ratusza, gdzie dowiedzieliśmy się, w jaki sposób władze miasta pracują dziś. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali od radnych upominek na pamiątkę.

 
Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim kobietom - małym i dużym - wszystkiego, co najlepsze! Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wpisali swoje życzenia na plakacie oraz ochotnikom z klasy 4a i pani Ani Ziober za pomoc w organizacji! :)

 
Poczta Walentynkowa 2017

 

Wyraź, jak bardzo kogoś lubisz, kochasz lub szanujesz!

Wrzuć kartkę walentynkową do skrzynki, a w piątek trafi ona do adresata.

Koniecznie napisz imię, nazwisko i klasę osoby, której chcesz wysłać kartkę.

Skrzynka dostępna do czwartku, godz. 14:30

Wesołych Walentynek

życzy Samorząd Uczniowski :)

 
Dyskoteka 4-6

Podczas grudniowego zebrania Samorządu Uczniowskiego dyskutowaliśmy na temat karnawału w SP 16. Samorząd zaproponował, aby w klasach 1-3 zorganizować bal przebierańców, natomiast dla klas 4-6 stworzyć prawdziwą dyskotekę. Tak też się stało. Dzięki współpracy z Radą Rodziców, Dyrekcją szkoły i wychowawcami klas, udało nam się wspólnie zorganizować niezapomniany karnawał.

Dyskoteka karnawałowa dla klas 4-6 odbyła się 26 stycznia w godzinach 16.00-18.00 na hali sportowej. Oprawą muzyczną i animacją imprezy zajmował się DJ Soundspace. Dodatkową atrakcją dla uczniów była fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z przyjaciółmi z wykorzystaniem śmiesznych nakryć głowy, okularów i innych gadżetów. Szkolny korytarz natomiast zmienił się w bufet, gdzie każda z klas przygotowała stolik na przekąski. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.