REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1084099
DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Akcja Rowerowy Maj 2017 trwa!

 

 

Do końca maja w naszej szkole trwa akcja "Rowerowy maj" której patronuje Urząd Miejski Wrocławia. W kampanii bierze udział ponad 20 wrocławskich szkół podstawowych.

Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy w dniach 4-31 maja 2017 r. przyjeżdżać do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub rolkach. Nawet za jednorazowy przyjazd każdy uczestnik akcji otrzyma drobny upominek!

Głównym celem Kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej.

O czym należy pamiętać? Szczególnie ważne są zasady bezpieczeństwa:

  • wasze pojazdy muszą być sprawne technicznie
  • nie zapominajcie o KASKU
  • dzieci do lat 10 powinny poruszać się tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej.

Apel do uczniów! Hulajnogi zostawiamy wyłącznie w szatni i nie jeździmy nimi po szkole!

 

 
Powitanie wiosny w klasach 4-6 - SU

21 marca uczniowie klas 4-6 mieli okazję wziąć udział w nietypowych, wesołych przerwach pomiędzy zajęciami. Po dwóch pierwszych lekcjach mieliśmy przerwę ruchową, prowadzoną przez panią Magdalenę Pasiekę, w rytmie energetyzującej muzyki. Były również przerwy z pokazem mody wiosennej, czytaniem wierszy o wiośnie, napisanych przez naszych uczniów, a na zakończenie pani Anna Zynek poprowadziła przerwę z zumbą. Tak radośnie powitana wiosna powinna pojawić się za oknami tuż tuż! A tymczasem przedstawiamy jeden z wierszyków, które brały udział w dzisiejszym konkursie poezji wiosennej.

Wiosna

Na gałązce wróbel woła:

„Czemu pani tak wesoła?”

Wszyscy wkoło rozbawieni,

co tak dużo tej zieleni?

Dalie, maki, róże,

popatrz! Co tam w górze?

Ptaki skądś wracają,

wszyscy się uśmiechają.

Jakaś pani kwiaty trzyma.

Popatrz! Poszła gdzieś tam zima.

Wiosna piękna się rumieni,

coraz więcej tej zieleni!

Martyna, kl. 6

 
21 marca - powitanie wiosny!

 

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-6 do udziału w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny! W planach mamy ciekawe przerwy - niespodzianki oraz konkursy! Plakat informujący o wydarzeniu znajdziecie w holu na I piętrze.

 
Edukacja Samorządowa

10 marca 2017 r. Szkolny Samorząd Uczniowski wziął udział w projekcie „Edukacja Samorządowa” w Radzie Miejskiej Wrocławia. Warsztaty rozpoczęliśmy zwiedzaniem Starego Ratusza, poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na temat funkcjonowania dawnych władz miasta, następnie zaprowadzono nas do Nowego Ratusza, gdzie dowiedzieliśmy się, w jaki sposób władze miasta pracują dziś. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali od radnych upominek na pamiątkę.

 
Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim kobietom - małym i dużym - wszystkiego, co najlepsze! Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wpisali swoje życzenia na plakacie oraz ochotnikom z klasy 4a i pani Ani Ziober za pomoc w organizacji! :)

 
Poczta Walentynkowa 2017

 

Wyraź, jak bardzo kogoś lubisz, kochasz lub szanujesz!

Wrzuć kartkę walentynkową do skrzynki, a w piątek trafi ona do adresata.

Koniecznie napisz imię, nazwisko i klasę osoby, której chcesz wysłać kartkę.

Skrzynka dostępna do czwartku, godz. 14:30

Wesołych Walentynek

życzy Samorząd Uczniowski :)

 
Dyskoteka 4-6

Podczas grudniowego zebrania Samorządu Uczniowskiego dyskutowaliśmy na temat karnawału w SP 16. Samorząd zaproponował, aby w klasach 1-3 zorganizować bal przebierańców, natomiast dla klas 4-6 stworzyć prawdziwą dyskotekę. Tak też się stało. Dzięki współpracy z Radą Rodziców, Dyrekcją szkoły i wychowawcami klas, udało nam się wspólnie zorganizować niezapomniany karnawał.

Dyskoteka karnawałowa dla klas 4-6 odbyła się 26 stycznia w godzinach 16.00-18.00 na hali sportowej. Oprawą muzyczną i animacją imprezy zajmował się DJ Soundspace. Dodatkową atrakcją dla uczniów była fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z przyjaciółmi z wykorzystaniem śmiesznych nakryć głowy, okularów i innych gadżetów. Szkolny korytarz natomiast zmienił się w bufet, gdzie każda z klas przygotowała stolik na przekąski. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

 
II Charytatywny Koncert Noworoczny

W dniu 12 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbył się II Charytatywny koncert Noworoczny. Widzowie mogli cieszyć się nie tylko muzyką wykonywaną przez zespół wokalny SP 16, uczniów, nauczycieli i rodziców, ale także podziwiać grę aktorską dzieci z klasy 3d, prezentujących oryginalne jasełka. Koncert miał szczytny cel – podczas, gdy nasi artyści występowali na scenie, aniołki z Samorządu Uczniowskiego dzielnie zbierały pieniążki do skrzynki. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na wsparcie potrzebujących. Pod koniec koncertu skrzynka została oficjalnie przekazana przez Samorząd na ręce Przewodniczącej Rady Rodziców. 
Podsumowanie Góry Grosza 2016/2017

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!


Tegoroczna edycja Góry Grosza dobiegła końca. Jak co roku, społeczność naszej szkoły wykazała ogromną determinację w zbieraniu malutkich monet. Po wielu godzinach spędzonych na liczeniu grosików przez dzieci przy pomocy wychowawców klas, mamy wreszcie wynik! Łącznie zebraliśmy kwotę:

753 zł i 28 gr


Zebrane pieniądze zostaną przesłane za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres Towarzystwa Nasza Dom. Dochód zostanie przekazany na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się we własnych rodzinach.

Każda z klas zbierała grosiki do klasowych puszek. W tym roku największą sumę zebrała klasa 2b - 72 zł 16 gr.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W AKCJĘ!


 
Góra Grosza 2016

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich Uczniów, Rodziców i Pracowników szkoły do udziału w XVII edycji GÓRY GROSZA. Jak co roku, pieniądze zbieramy do klasowych puszek w ciągu dwóch tygodni: akcja trwa od 28 listopada do 9 grudnia. Po tym terminie nastąpi ogłoszenie, która z klas zebrała najwięcej monet. Wszystkie pieniądze zostaną przesłane za pośrednictwem Poczty Polskiej do siedziby Towarzystwa Nasz Dom. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie. LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ!


 
Zebranie Samorządu!

UWAGA!!!

Najbliższe zebranie Samorządu Uczniowskiego odbędzie się we wtorek 29 listopada o godz. 15.05-15.50 w sali 1.067. Zapraszamy przewodniczących klas oraz Zarząd SU

 
Radosna Parada Niepodległości

11 listopada na wrocławskim rynku odbyła się Radosna Parada Niepodległości. Samorząd Uczniowski wraz z kołem historycznym brał udział w przygotowaniach do Parady. Uczniowie klas drugich rozdawali ulotki zachęcające uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły do udziału w paradzie. Natomiast członkowie koła rekonstrukcji historycznej wymyślili temat przewodni dla naszej szkoły w paradzie: "Żołnierze i sanitariuszki". Koło pomagało również w przygotowaniu rekwizytów.

 
Pasowanie na ucznia

14 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski w porozumieniu ze szkolną świetlicą przygotował kartki dla wszystkich nauczycieli naszej szkoły oraz przedszkola. W tym dniu odbyło się także pasowanie na uczniów dzieci z klas pierwszych. Zarząd samorządu wystąpił podczas uroczystości, serdecznie witając młodszych kolegów oraz życząc im samych radosnych chwil w naszej szkole.

 
Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto jest związane z opowieścią o Vashti - dziewczynce, która kompletnie nie wierzy we własne siły. Jednak dzięki wsparciu nauczycielki, Vashti zaczyna dostrzegać w sobie potencjał, dzięki czemu odnosi sukces. Motywem przewodnim opowieści jest kropka, postawiona przez Vashti na czystej kartce, która, połączona z kolejnymi kropkami, zaczyna stopniowo zmieniać się w arcydzieło.

Nasi uczniowie i nauczyciele w dniu święta ubrali się w kropki. Klasy wraz ze swoimi wychowawcami obejrzały film o Vashti, a następnie przeszły do zadania kreatywnego, które polegało na połączeniu kropek według własnej inwencji. Galerię prac można podziwiać w holu szkoły na pierwszym piętrze. tymczasem w galerii zdjęć prezentujemy jedną z klas, wykonującą "kropkowe" zadanie.

Za pomysły i pomoc w przeprowadzeniu akcji dziękujemy pani Bożence Andrzejewskiej.

 
Mamy nowy Zarząd Samorządu!!!

Wrzesień przywitał nas nie tylko piękną pogodą, ale również nowymi wydarzeniami organizowanymi przez Szkolny Samorząd Uczniowski. Pierwszym z nich było powitanie uczniów podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 oraz przedstawienie Zarządu z roku 2015/2016, który urzędował do czasu nowych wyborów. W połowie miesiąca rozpoczęła się kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali wspaniałe plakaty wyborcze, na których prezentowali swoje pomysły. 20 września odbyły się wybory, w których wzięli udział wszyscy uczniowie. Podczas wyborów powołana została komisja wyborcza, która zbierała głosy w klasach oraz komisja do podliczenia głosów. Oto wyniki:

Przewodnicząca - Alicja Szuster

Zastępca - Magdalena Nieplowicz

Zastępca - Irena Matvienko

Sekretarz - Justyna Rojek-Nowosielska

 
Witamy w nowym roku szkolnym!!!

 

____________________________________

 

Archiwum


rok szkolny 2015/2016

____________________________________

 
Dziecka prawa to ważna sprawa!

1 czerwca obchodziliśmy jedno z najmilszych świąt w całym roku - Dzień Dziecka. Chociaż ten wyjątkowy dzień każda z klas spędzała we własnym gronie, Samorząd Uczniowski również o Was (i sobie samym :) ) nie zapomniał! Życzymy wszystkim dzieciom - zarówno tym dużym jak i tym małym - spełnienia wszystkich marzeń!

Aby sprawnie działać w samorządzie, czyli dobrze "samemu się rządzić", trzeba znać swoje prawa. A w tym pomóc Wam miała piosenka o prawach dziecka, która towarzyszyła niektórym klasom oraz świetlicom w tym dniu oraz materiały edukacyjne udostępnione przez Unicef.

 
Wywiad z nauczycielem - Anna Ziober

Drodzy Uczniowie!

Podczas ostatniego zebrania Samorządu Uczniowskiego padła propozycja, aby przeprowadzać cyklicznie wywiady z nauczycielami uczącymi w naszej szkole. Samorząd z radością zaakceptował pomysł Magdy z klasy III a, która okazała się wspaniałą dziennikarką!

Poniżej przedstawiamy pierwszy z wywiadów - z panią Anną Ziober - nauczycielką plastyki, która pracuje również jako wychowawca szkolnej świetlicy.

 

1. Czy dostała Pani kiedyś ocenę niedostateczną z przedmiotu, którego Pani uczy?

Nie, nigdy.

2. Jaki zawód wybrałaby Pani, gdyby nie została Pani nauczycielką?

Gdybym nie była nauczycielką, byłabym projektantką biżuterii albo wykonywałabym witraże. No, w każdym razie byłaby to jakaś dziedzina artystyczna.

3. Jaki dzień pracy w szkole pamięta Pani najbardziej i dlaczego?

Najbardziej to chyba zawsze pamięta się rozpoczęcie roku szkolnego i zakończenie.

4. Jakie było najśmieszniejsze lub najdziwniejsze zachowanie ucznia, z którym się Pani spotkała?

Oj, to dosyć trudne pytanie. Trudne pytanie, ponieważ często mnie zaskakujecie. Nie jestem w stanie teraz przywołać takiej jednej sytuacji, ale bardzo mnie cieszy, kiedy w tematach, które Wam zadaję, odnajdujecie coś ciekawego, ciekawą taką motywację i zaczynacie się tym bawić. Na przykład, Justyna tutaj koło mnie stoi. To przypomniało mi się takie zadanie, które Justyna potraktowała w bardzo, w bardzo nietypowy sposób i miała frajdę z tego.

5. Jakie ma Pani hobby?

Jakie mam hobby? Oprócz tego, że lubię robić różne rzeczy plastyczne, to lubię pisać. Opowieści różne.

 


 
Podziękowanie dla SP 16 za Górę Grosza

Pamiętacie akcję Góra Grosza, która odbyła się w naszej szkole na przełomie listopada i grudnia? To dzięki Wam dzieci z domów dziecka i te, które trafiły do domów zastępczych, mogły spędzić spokojne święta. Za Wasz wkład do akcji i zaangażowanie szkoła otrzymała list z podziękowaniami i dyplomem, które można podziwiać na gazetce Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, która znajduje się w holu szkoły.

 

1 2 3 4
 
Rowerowy maj ruszył pełną parą!

W dniach 4-31 maja nasza szkoła bierze udział w akcji "Rowerowy maj", której patronuje Urząd Miejski Wrocławia. W kampanii bierze udział ponad 20 wrocławskich szkół podstawowych.

Jak wziąć udział? Wystarczy w dniach 4-31 maja przyjechać do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce. Pamiętajcie jednak o BEZPIECZEŃSTWIE - wasze pojazdy muszą być sprawne technicznie i nie zapominajcie o KASKU. Dzieci do lat 10 powinny poruszać się tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej.

Kampania ruszyła na poczatku maja, a o Waszym zaangażowaniu najlepiej świadczy ilość rowerów przypiętych do szkolnych stanowisk rowerowych - zapraszamy do galerii zdjęć! :)

2 3 4 5 7 file-page5 1
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.