REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1882295
aktualnosci sportowe 2016/2017
Runda II Aktywnych Szkół MultiSport

W dniach 19-21.09.2018r. w naszej szkole odbędzie się Runda II Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Nasi uczniowie ponownie zmierzą się z wyzwaniami sprawnościowymi EuroFit+ i z Galaktyką Bezruchu!

Już niebawem uczniowie sprawdzą swoje siły w ćwiczeniach sprawnościowych i ostatecznie stawią czoła przybyszom z Galaktyki Bezruchu. Po upływie sześciu miesięcy od Rundy I, zespół ASM wraca do naszej szkoły, by przeprowadzić testy EuroFit+ i porównać pomiary z wcześniejszymi wynikami. Mamy nadzieję, że nasza wzmożona, codzienna aktywność zaowocuje poprawą.O zwycięstwie w Turnieju zadecyduje największy progres w zakresie wyników EuroFit+ oraz zmian wprowadzonych w szkole. Cała szkolna drużyna, nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice zbierają punkty do rankingu szkół. Zapraszamy do wsparcia nas na sali gimnastycznej. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do koordynatora szkoły - Dawid Mikoś.Trzymajcie za nas kciuki! Zachęcamy do śledzenia rozgrywek:

https://aktywneszkoly.pl/

https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/

https://instagram.com/aktywne_szkoly_multisport

 
Volleymania w SP16!

Przez cały rok szkolny zawodnicy nasze Szkoły bardzo ciężko trenowali i startowali w turniejach projektu Vollymania. Przez cały czas trwania rozgrywek nasi Reprezentanci utrzymywali się w najwyższej, pierwszej lidze! Jest to bardzo trudne osiągnięcie! W minioną sobotę odbył się turniej finałowy, w którym nasi uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie. Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko! Reprezentacja dziewcząt (grająca w kategorii „3” klas 5) zdobyła ostatecznie 5 miejsce we Wrocławiu, a reprezentacja chłopców (kategoria „3” klas 5) ostatecznie uplasowała się na wspaniałym 6 miejscu! Wszystkim zawodnikom bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnej edycji projektu!

Skład dziewcząt:

Martyna Papierska, Magdalena Nieplowicz, Lena Michałków, Weronika Wolsza,

Skład chłopców:

Maksymilian Nowotnik, Jan Mączyński, Jakub Mraz

Magdalena Pasieka

 
Lekkoatletyczne Indywidualne Igrzyska Dzieci - dziewczyny rozbiły bank!

W środę 16 maja na Stadionie Olimpijskim odbyły się Lekkoatletyczne Indywidualne Igrzyska Dzieci. Nasi uczniowie świetnie spisali się zdobywając 5 medali w tym 4 złote i 1 brązowy!

Na najwyższym stopniu podium stanęli:

Julia Cieślachowska w biegu ma 60m z czasem 8,7

Aleksandra Rutkowska w biegu na 300m z czasem 47,7

Martyna Papierska w skoku w dal z wynikiem 4,87

Sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie J.Cieślachowska, A.Rutkowska, M.Papierska, M.Posłuszny z czasem 2:42,8

Brązowy medal wywalczył:

Kacper Malewicz w skoki w dal z wynikiem 4,58

Tuż za podium na 4 miejscu rywalizację zakończyli:

Wiktor Słowiński w biegu na 60m uzyskując czas 8,4

Sztafeta szwedzka chłopców w składzie: K. Malewicz, A. Dreksa, M. Sobolewski, W. Słowiński.

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta uplasowały się na najniższym stopniu podium, chłopcy zajęli ostatecznie 9 miejsce.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników na Mistrzostwach Wrocławia i życzymy powodzenia w dalszym etapie. Strefa wrocławska odbędzie się 29 maja również na Stadionie Olimpijskim!!

 
Awans dziewcząt do finału wojewódzkiego w czwórboju lekkoatletycznym!

We wtorek 15 maja na Stadionie Olimpijskim odbył się finał strefy wrocławskiej w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta w składzie: Julia Cieślachowska, Aleksandra Rutkowska, Martyna Papierska, Martyna Posłuszny, Pola Nowak, Kamila Serafin zajęły 3 miejsce  zdobywając 1226 pkt. Tym samym zapewniając sobie awans do finału wojewódzkiego. Kolejny etap już w najbliższy wtorek (22.05) na Stadionie Olimpijskim. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

 
Awans dziewcząt do strefy wrocławskiej w czwórboju lekkoatletycznym!

W dniach 7-8.05.2018 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbywały się mistrzostwa Wrocławia w czwórboju lekkoatletycznym.
Poniedziałkowe zmagania na drugim miejscu zakończyły dziewczęta z naszej szkoły, zdobywając tym samym awans do dalszej rywalizacji. Zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony, ulegając jedynie dziewczętom ze szkoły sportowej nr 46.
W pierwszym starcie sezonu większość z nich poprawiła swoje rezultaty życiowe!
Podczas zawodów ustanowione zostały nowe rekordy szkoły: Martyna Papierska poprawiła rekord w biegu na 60m – 8,4s oraz w skoku w dal 4,58m. Pobity został również rekord szkoły w czwórboju, dziewczęta w składzie: Martyna Papierska, Martyna Posłuszny, Julia Cieślachowska, Pola Nowak, Aleksandra Rutkowska oraz Vanessa Lenik uzbierały łącznie 1243pkt.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia  w kolejnym etapie, który odbędzie się 15.05.2018r.

We wtorek natomiast swoje zmagania toczyli Panowie. Rywalizację ostatecznie skończyli na 16 miejscu. Tutaj też padło kilka wartościowych wyników, które zawisną na szkolnej tablicy rekordów. Kacper Malewicz w skoku w dal – 4.45m, Artur Dreska w biegu na 1000m uzyskał czas - 3:40,4s. Chłopcy w składzie: Kacper Malewicz, Wiktor Słowiński, Adam Opolski, Maks Guszpit, Artur Dreksa oraz Gerard Wierciński poprawili również rekord szkoły w czwórboju, który przez minimum będzie wynosił 706pkt. Większość składu to chłopcy z IV i V klasy!

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze starty czy to w zawodach drużynowych czy indywidualnych!

 
Wrocławska Olimpiada Młodzieży.

W niedzielę, 13.05.2018r. w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się regionalne zawody dla najmłodszych adeptów lekkiej atletyki (2005-2007), którzy rywalizowali w biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 metrów. Nasi uczniowie, którzy biorą udział w programie Lekkoatletyka Dla Każdego pokazali się z bardzo dobrej strony uzyskując bardzo wartościowe wyniki:

ZUZANNA GAMROT – I miejsce w biegu na 600 metrów rocznik 2005 – 1:45,20s (rekord życiowy), Mimo, iż Zuzia jest absolwentką naszej szkoły dalej uczęszcza na zajęcia w ramach programu LDK.1
Aleksandra RUTKOWSKA - VI miejsce w skoku w dal rocznik 2005 -3,79s.
Julia CIEŚLACHOWSKA -  VIII miejsce w biegu na 60metrów rocznik 2005 - 9,21s.
Martyna PAPIERSKA – I miejsce w skoku w dal rocznik 2006 – 4,65s (rekord życiowy).
Martyna POSŁUSZNY – III miejsce w biegu na 600 metrów rocznik 2006 – 1:59,82s (rekord życiowy).
Gabriela KOPEĆ – X miejsce w biegu na 600metrów rocznik 2006 – 2:09,26s (rekord życiowy).

 
Podsumowanie sezonu przełajowego.

Jak co roku, wczesną wiosną na kąpielisku Morskie Oko odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Z dobrej strony pokazali się uczniowie z naszej szkoły. Chłopcy drużynowo zajęli 10 miejsce natomiast dziewczęta uplasowały się na 5 pozycji.

Poniżej przedstawiamy wyniki biegów indywidualnych:

Dziewczęta klas IV-VI Szkół podstawowych – dystans 900 metrów:

3 miejsce – Martyna PAPIERSKA
12 miejsce – Martyna POSŁUSZNY
W punktowanej  50tce znalazły się również: Milena SZCZYRBA(31), Aleksandra RUTKOWSKA(43).

Jeśli chodzi o chłopców punkty dla naszej szkoły zdobyli: Jakub KASPAR(24), Wiktor SŁOWIŃSKI(36), Maks GUSZPIT(42), Angrii KONOWALOV(49).

 
„Tygrysie pszczoły” z naszej Szkoły.

Cóż to za stwór „tygrysia pszczoła”?  To adept karate Shotokan/WKF - tygrys pracowity jak przysłowiowa pszczółka. Mamy takie pracowite tygrysiątka w szkolnej sekcji karate i właśnie dwoje z nich  tak zorganizowało sobie czas, że w sobotę 19.05. br., wystąpiło w międzynarodowym turnieju 5th Central Poland Open Grand Prix Karate WKF w Pleszewie.Turniej rozgrywany jest przez dwa dni, a konkurencje dziecięce oraz masters (weteranów) w sobotę. W konkurencjach dziecięcych wystąpiło łącznie 319 zawodniczek i zawodników, w tym ekipy z Niemiec, Słowacji, Czech, Ukrainy, Francji i Finlandii. Nasze „tygrysie pszczółki” walczące na tatami w Pleszewie to:

–       Alicja Kosydor – startowała w konkurencji KATA dziewcząt, tzw. U8 czyli adeptek 7-letnich i młodszych;

–       Mateusz Bielerzewski – startował w konkurencjach KATA i KUMITE chłopców,

tzw. U10 – 8-9 latkowie.

Start udany i okraszony brązowymi medalami: Alicja w swojej konkurencji 3 miejsce i Mateusz dwukrotnie na trzecim stopniu podium. Nasi reprezentanci kolejny raz udowodnili, że praca, cierpliwość i wytrwałość skutkuje sukcesem. Słoneczny dzień, blask medali i jupiterów oświetlających podium, a przede wszystkim udział w imprezie w jakiej dotychczas nie brali udziału (chodzi o stronę organizacyjną: sektor zbiórek bez dostępu innych osób, przebieg zawodów wg tzw. czasówki – dokładnie określone czasy rozpoczęcia konkurencji – kto nie stawił się na zbiórce w określonym czasie wypadał z zawodów, przepisy WKF w pełnym zakresie – np.  bez względu na wiek błąd skutkował wykluczeniem z konkurencji). Z formułą zawodów dorośli (mastersi) mieli problem, a co dopiero dzieci. Ale nasze tygrysiątka zrealizowały plan startowy bez zahamowań i strachu. Brawo!!!

I o ile znam trenujące dzieciaki, to jestem przekonany, że mimo zwieńczenia sezonu wygraną w Międzyszkolnej Lidze Karate ( turniej „Budokan Cup” ) - o czym informowałem, nie jest to jeszcze ich ostatnie słowo.

Gratuluję, dziękuję i …. czekam na kolejne sukcesy.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G.Giliński


 
Igrzyska Dzieci w Minipiłce Nożnej Chłopców

W dniu 17.04.2018r. odbyła się I runda Igrzysk Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej Chłopców w strefie Wrocław Centrum.Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 32 we Wrocławiu. Nasza Szkoła rywalizowała w grupie ze Szkołą Podstawową Sióstr Salezjanek oraz Szkołą Podstawową nr 96. Do drugiej rundy awansowała tylko jedna drużyna, która wygrała grupę.

Pierwsze spotkanie nasi chłopcy przegrali minimalnie 2:3 z SP Sióstr Salezjanek. W drugim meczu byli o wiele lepsi od SP nr 96 wygrywając aż 9:1 !

Niestety w tym roku nie udało się nam awansować do kolejnej rundy, a zabrakło tylko jednej bramki w pierwszym meczu.

Serdecznie gratulujemy ładnych bramek i dziękujemy za walkę na boisku. Pozostaje nam liczyć na lepszy wynik w przyszłym roku,  Naszą Szkołę reprezentowali w większości uczniowie z 4 i 5 klas.Skład reprezentacji Naszej Szkoły w Minipiłce Nożnej oraz strzelcy bramek:

Słowiński Wiktor (3 bramki), Mączyński Jan, Guszpit Maksymilian (3 bramki), Kaspar Jakub (1 bramka), Terpiłowski Kajetan, Nowakowski Stanisław, Malewicz Kacper (1 bramka), Woroniec Jan (3 bramki), Kempa Marcin, Wieczorek Michał, Dreksa Artur.

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

 
Powiatowy konkurs z historii wrocławskiego sportu „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”

Towarzystwo Miłośników Wrocławia po raz kolejny było organizatorem konkursu „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”. W tym roku w finale konkursu wzięło udział 12 szkół podstawowych z całego powiatu wrocławskiego.

Nasza Szkoła również miała zaszczyt uczestniczyć w tej imprezie, a reprezentowali nas: Kazimierz Kirszak z klasy 6a oraz Mikołaj Wieczorek z klasy 5a, którzy wcześniej wygrali eliminacje w Naszej Szkole.

Podczas konkursu w I rundzie uczniowie rozwiązywali test z wiedzy wrocławskiego sportu. Niestety nie udało nam się awansować do ścisłego finału, w którym znalazły się 3 drużyny. Chłopcy jednak dobrze się przygotowali i w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz gadżety.

Na koniec każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z gwiazdami wrocławskiego sportu m.in. z Renatą Mauer-Różańską, Mariolą Pawlak-Marzec czy Józefem Traczem, którzy byli w jury konkursu.

Gratulacje dla chłopców i życzymy powodzenia w przyszłym roku !!!

Bogumił Włodarczyk


 
MAMY TO! WYGRALIŚMY MIĘDZYSZKOLNĄ LIGĘ KARATE!

W minioną sobotę 12. maja 2018 r., w ramach rozpoczętej Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży, w obiektach AWF we Wrocławiu, rozegrano turniej Międzyszkolnej Ligi Karate „Budokan Cup” . W imprezie wystartowało 421 adeptów karate  ( od rocznika 2013 do szesnastego roku życia ) WKF z klubowych sekcji WKSA BUDOKAN. Impreza rozgrywana jest 2 razy w roku i stanowi podsumowanie pracy szkoleniowej w sekcjach ( od najmłodszych do 16-latków ) i nie da się ukryć, że jest to rywalizacja pomiędzy trenerami. W minionym roku szkolnym wygraliśmy zdecydowanie ligę, w tym – pierwsza edycja to zwycięstwo reprezentacji ZSP 16, a sobota – zwieńczenie sukcesu i potwierdzenie naszego klubowego prymatu. Brawo!

Barwy Szkoły i Przedszkola reprezentowało 25 „tygrysiątek” - adeptów karate. Byliśmy najliczniejszą ekipą z jednej placówki edukacyjnej.

A co zdobyliśmy:

ZŁOTO

SREBRO

BRĄZ

9

5

11

M E D A L I Ś C I :

PRZEDSZKOLE:

 1. Kacper Bielerzewski  - złoty medal w konk. Kihon dla początkujących;
 2. Antoni Skiba  - złoty medal w konk Kihon dla początkujących;
 3. Mikołaj Matczak  - złoty medal w konk. Kihon dla początkujących;
 4. Marcel Bielawski  - srebrny medal w konk. Kihon dla początkujących;
 5. Bartek Gembicki  - brązowy medal w konk. Kihon dla początkujących;
 6. Damian Dukiel  - brązowy medal w konk. KATA (układy) dla początkujących;
 7. Alicja Kosydor  - brązowy medal w konk. KATA r. 2009 i młodsze i złoty medal w drużynie KATA dziewcząt;
 • Michalina Kotulska – tuż za podium w konk. Kihon dla początkujących;

SZKOŁA:

 1. Mateusz Bielerzewski – złoty medal w KUMITE w swojej wadze i roczniku, srebrny medal w konk. KATA ind. w swoim roczniku oraz srebrny medal w konk. KATA drużynowe chłopców r. 2009;
 2. Jagoda Chorociej – złoty medal w KUMITE w swojej wadze i roczniku, brązowy medal w konk. KATA indywidualne w roczniku i złoty medal w drużynie KATA dziewcząt;
 3. Kajetan Danko – brązowy medal w konk. KATA ind. chłopców w swoim roczniku  i srebrny medal w KATA drużynowym chłopców;
 4. Łukasz Dukiel – złoty medal w konk. KATA ind. chłopców w swoim roczniku i złoty medal w KATA drużynowym chłopców;
 5. Filip Kosydor – brązowy medal w KATA ind. chłopców w swoim roczniku i srebrny medal w drużynie KATA chłopców;
 6. Alina Osiakow – brązowy medal w KATA ind. dziewcząt w swoim roczniku;
 7. Ignacy Biederman – brązowy medal w KATA ind. chłopców gr. początkujących i srebrny medal w drużynie KATA początkujących;
 8. Wojciech Wartecki – złoty medal w drużynie KATA chłopców;
 9. Bartek Konieczny – brązowy medal w KATA ind. chłopców oraz srebrny medal w drużynie KATA;

10. Natalia Rubaj – brązowy medal w drużynie KATA dziewcząt w swoim roczniku;

11. Fabian Botros – złoty medal w KATA dla początkujących i srebrny medal w drużynie KATA chłopców;

12. Michał Matczak – brązowy medal w konk. KIHON chłopców dla początkujących;

13. Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w KATA ind. dziewcząt w swoim roczniku i złoty medal w KATA drużynowym;

* tuż za podium plasowali się w swoich konkurencjach:

Filip Król, Tomasz Antolak, Hanna Wrona, Iga Miaśkiewicz .

To ich wysiłek, determinacja, pot, a czasem łzy złożyły się na ten sukces Naszej Szkoły.

Duże dzięki i gratulacje dla zawodniczek i zawodników, rodziców i kadry szkolnej.

Karate to szkoła charakteru, cierpliwości i pokory, to droga którą kroczymy nie tylko na tatami – w sportowej rywalizacji, ale i w codziennym życiu.

Na zakończenie dodam, że wszyscy moi zawodnicy w tym turnieju wywalczyli łącznie:

11 medali złotych, 7 medali srebrnych i 15 brązowych.

Patrzę na wyniki, patrzę na fotografie i.... wiecie co? Nic nie zastąpi tych roześmianych buziek.

Raz jeszcze dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i udany start.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G.Giliński


 
WOŁÓW CUP 2018

28. kwietnia 2018., w Wołowie odbył się Międzynarodowy Memoriał shihan Leo Lipinskiego, zorganizowany przez Organizację Goju Ryu Shusekikan Polska. W zawodach uczestniczyło 320 zawodniczek i zawodników z 23 klubów krajowych i niemieckich. Oczywiście nas tam nie zabrakło. W klubowej ekipie znalazło się 12 reprezentantów ZSP 16. Nasz klub był najliczniejszym klubem biorącym udział w zawodach, za co zostaliśmy uhonorowani specjalnym trofeum ( jak na zdjęciu ).A oto rezultaty naszych reprezentantów:

- Mateusz BIELERZEWSKIsrebrny medal w konk. kumite drużynowe chłopców; 2 brązowe medale w konk. kumite - wagowe - ( indywidualne chłopców ) - w swojej wadze i wadze+ ; medal brązowy w kumite rocznikowym – open; brązowy medal w konkurencji kata ind. chłopców 8 lat i młodsi;

- Ignacy BIEDERMAN8-me miejsce w konk. kihon chłopców 9 lat i młodsi

- Jagoda CHOROCIEJsrebrny medal w konk. kumite ind. dziewcząt 8-9 lat -30kg; brązowy medal w kumite ind. dziewcząt 8 lat – open; brązowy medal w konk. kumite drużynowe dziewcząt 10-11 lat; brązowy medal w konk. kata ind. dziewcząt 8 lat i młodsze;

- Łukasz DUKIEL – piąte miejsce w konk. kata ind. chłopców w swoim roczniku;

- Filip KOSYDOR brązowy medal w konk. kata ind. chłopców wiek 9 lat; 

- Bartek KONIECZNYsrebrny medal w kumite drużynowym chłopców;

- Iga MIAŚKIEWICZmiejsce 8-me w konkurencji kata ind. dziewcząt 8 lat i młodsze;

- Alina OSIAKOVsrebrny medal w konk. kichon dziewcząt 9 lat i srebrny medal w drużynie kumite dziewcząt;

- Natalia RUBAJbrązowy medal w konk. kumite drużynowe dziewcząt 10-11 lat;

- Jerzy SKOBLIŃSKI6-te miejsce w konk. kihon chłopców 9 lat i młodsi;

oraz „tygrysiątka” z Naszego Przedszkola:-

–       Kacper Bielerzewski8-me miejsce w konk. kihon chłopców 7 lat i młodsi;

–       Alicja KOSYDOR – srebrny medal w konkurencji kihon dziewcząt 9 lat i mł.;

Łącznie ekipa ZSP 16 zdobyła:  4 medale srebrne i 8 medali brązowych ( medale

w konkurencjach drużynowych liczy się w klasyfikacji jako jeden mimo, że wszyscy uczestnicy drużyny są dekorowani ).

Bardzo udany start dzieciaków.

Bartek Konieczny pierwszy start w życiu w kumite i to w drużynie – brawo! Warto było.

Jagoda Chorociej – poprowadziła do boju w kumite drużynowym ekipę dziewcząt – super. Indywidualnie srebro i brązy – można tylko chwalić. Prawdziwa wojowniczka.

Mateusz Bielerzewski – co prawda bez złota, ale multimedalista – na następne zawody musi mieć większą torbę na trofea. Praca procentuje.

Alina Osiakov – pierwsze zawody i od razu 2 srebra. Co to będzie jak nieco okrzepnie i nabierze rutyny.

Iga Miaśkiewicz  i Ignacy Biederman– pierwsze zawody w życiu, na dodatek w formule WKF. Brawo, jeszcze bez medalu, ale wszystko przed nimi.

Natalia Rubaj – idealny przykład, że ćwicząc trzeba cierpliwości i spokoju. Brawo, zwyciężyła sama z sobą i dobra postawa w drużynie.

Pozostali zawodnicy jak zwykle na swoim poziomie, może zabrakło nieco szczęścia, ale woli walki i zwycięstwa nikomu nie odmówię.

Tu nie ma przegranych. Wchodząc na tatami już jesteście zwycięzcami.

Przed nami majowy start w Międzyszkolnej Lidze Karate, tu też pokażemy tygrysi pazur.

Rodzicom serdeczne dzięki. Zawodnikom gratulacje.

Pozdrawiam Wszystkich

Oss,

Stefan G. Giliński


 
LEKCJA INTEGRACYJNA Z PRZEDSZKOLAKAMI

Lekcje integracyjne mają na celu zaszczepienie w wychowankach świadomości, iż są oni członkami pewnej społeczności, a ich klasa czy sala gimnastyczna jest miejscem wspólnej zabawy i pracy. Dzięki takim spotkaniom uczniowie są wdrażani do porozumiewania się z innymi, budowane są więzi między uczniami, a młodszymi kolegami i koleżankami, dzieci wprowadzane są do współodpowiedzialności.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, wspólne ćwiczenia pod okiem nauczycieli dostarczyły samych pozytywnych emocji.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

 
KARATE : MALI – WYTRWALI. BYLIŚMY NA MISTRZOSTWACH EUROPY.

13. kwietnia nasza ekipa – która wcześniej wywalczyła sobie prawo startu w barwach reprezentacji Polski – wzięła udział  w 8th SKDUN European Karate Championship & 8th SKDUN European Kohai Cup ( Mistrzostwa Europy Karate Shotokan organizacji SKDUN oraz Mistrzowski Turniej Uczniów – chodzi o stopnie wyszkolenia w karate ). Zawody trudne, konfrontacja z przedstawicielami innych nacji, zasady rywalizacji odmienne od tych, które ćwiczymy – WKF.  Wyjątkowo impreza odbywała się tym razem w Polsce i gościliśmy na tatami w Dąbrowie Górniczej.

Pojechaliśmy na zawody po naukę i żeby poznać klimat dużej międzynarodowej imprezy: to trudne dla dzieci startować bez kontaktu z rodzicami, przy ograniczonym dostępie trenera do zawodnika ( takie wymogi SKDUN ), konieczności samodzielnego podejmowania decyzji i …. kontakcie z obcojęzycznymi sędziami

( dobrze, że uczymy się języków obcych, bo poza sędziami nie było tłumaczy ). Zasady proste: wygrywasz, pozostajesz w grze, bo przecież na tatami spotkali się najlepsi z najlepszych.

Wróciliśmy zadowoleni, bo znalezienie się w takim gronie w finałowych 8-kach w danych konkurencjach jest sukcesem, tym bardziej, że zdarzało się rywalizować z zawodnikami  znacznie starszymi wiekiem i stażem zaawansowania ( np. z posiadaczmi niebieskich, brązowych czy nawet czarnych pasów ).

Nasi reprezentanci wykazali hart ducha, odporność na stres ( mimo młodego wieku ) i wolę walki, a także pokorę – przymioty jakie cechują  prawdziwych karateków.

Z mojej strony olbrzymie podziękowanie dla całej naszej 6-tki:

Ali Kosydor, Jagódki Chorociej, Małgorzatki Stankiewicz, Mateusza Bielerzewskiego, Łukasza Dukiela i Filipa Kosydora.

Niektórzy spytają o medale, a naszą odpowiedzią będą kolejne starty, bo przebijamy się do grona najlepszych i już stanowimy - jako sekcja - w środowisku polskiego karate rozpoznawalną markę.

A poza tym czy oprócz nas ktoś jeszcze startował w Mistrzopstwach Europy?

Gratuluję, dziękuję i pozdrawiam!

Oss,

Stefan G. Giliński


 
14 International Karate WKF „RONIN CUP”

24. marca 2018 r., w Dąbrowie Górniczej, startowaliśmy w międzynarodowym turnieju Karate WKF. W imprezie wzięło udział  170 zawodiczek i zawodników z 14 klubów.

Nasz klub – WKSA „Budokan” Wrocław reprezentowała 19-osobowa ekipa, w skład której wchodziło 8 członków sekcji karate ZSP 16.

W klasyfikacji medalowej Klub zajął 3 miejsce zdobywając 8 medali złotych, 9 – srebrnych i 5 brązowych. Nasz ( ZSP 16 ) wkład w dorobek klubowy to :

3 medale złote ( 2 indywidualnie i 1 drużyna ), 4 medale srebrne i 3 medale brązowe.

Szkolni i przedszkolni medaliści to :

- Alicja KOSYDOR – złoto - w kata ind. dziewcząt  kat. 7 lat i młodsze;

- Filip KOSYDOR – złoto – w kata ind. chłopców  kat. 9 lat;

- drużyna dziewcząt w kata ( kat. 9 lat i młodsze ) – złoto – drużyna w skłądzie:

Jagoda CHOROCIEJ, Alicja KOSYDOR, Małgorzata Stankiewicz;

- Kacper BIELERZEWSKI – srebro – w kata ind. chł. Kat. 7 lat i młodsi ( pierwszy krok );

- Jagoda CHOROCIEJ – srebro – kumite ind. dziewcząt kat. 7-8 lat, open;

- Alicja KOSYDOR – srebro – kumite/fantom dziewcząt kat. 7 lat i młodsze;

- Małgorzata STANKIEWICZ – srebro – w kata ind. dziewcząt kat. 8 lat;

- Mateusz BIELERZEWSKI – brąz – w kata ind. chłopców w kat. 8 lat oraz

drugi medal tego samego koloru w kumite ind. chłopców kat. 9-10 lat ( - 28 kg );

- Jagoda CHOROCIEJ – brąz – w kata ind. dziewcząt kat. 8 lat.

Takie wyniki bardzo cieszą i pokazują stałą progresję. W konkurencji kata ind. dziewcząt kat. 8 lat,  całe podium jest klubu – złota medalistka z WKSA Budokan ( Milena Żurek ) i pozostałe medalistki      ( nasze dziewczynki z ZSP 16 ) też – prymat w roczniku, gdzie startuje bardzo dużo dziewcząt, a poziom jest wyrównany.

Kumite – tu uczymy się, ale jak na drugi start wynik satysfakcjonujący. W sportowej walce nasze tygrysiątka pokazują pazur – potrzeba czasu, pokory i wytrwałości w treningu, a będzie o nich głośno na krajowych tatami ( mata ) i nie tylko. Medale z logo WKF mają swoją dodatkową warość i troszkę inaczej „smakują”.

Gratulacje dla ZAWODNICZEK i ZAWODNIKÓW oraz RODZICÓW – tu podziękowanie, że znieśliście wymogi zawodów w formule WKF – ograniczony dostęp do pociech w czasie startu.

Przed nami kwietniowe Mistrzostwa Europy i KOHAI CUP.

S.G. Giliński


 

 
Finał Miejski w Tenisie Stołowym

Po raz pierwszy w historii Naszej Szkoły wzieliśmy udział w Finale Miejskim w Tenisie Stołowym. Nasze dziewczynki w składzie: Magdalena Nieplowicz, Maja Cichocka i Justyna Rojek-Nowosielska znalazły się w szóstce najlepszych szkoł we Wrocławiu! Poziom zawodów był bardzo wysoki. Uczestniczkami finału były w większości zawodniczki, które trenują w klubach sportowych. Reprezentantki Naszej Szkoły dały z siebie wszystko i w ostateczności zajęły 6 miejsce.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i liczymy na powtórkę wyników na przyszły rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć z zawodów.

Bogumił Włodarczyk

 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 2 z 8


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.