REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1882239
aktualnosci sportowe 2016/2017
Siatkarskie ”3” dziewcząt brązowymi medalistkami Wrocławia!

Siatkarki startujące w rozgrywkach klas V wywalczyły 3 miejsce we Wrocławiu! To, podobnie jak chłopcy, największe osiągnięcie w minisiatkówce naszej Szkoły! Dziewczyny przebyły długą drogę, aby ostatecznie w finale spotkać się z najlepszymi pięcioma zespołami we Wrocławiu. Po ogromnej walce, i towarzyszącemu jej zmęczeniu, dziewczyny uległy jedynie szkołom sportowym o profilu siatkarskim (podobnie jak chłopcy: SP 3 i SP 50). Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy pomagali nam na niższych szczeblach rozgrywek, które były rozgrywane w naszej Szkole. Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów!

Skład:

Amelia Sozańska (4c)

Martyna Zimoch (4c)

Martyna Papierska (5a)

Magdalena Nieplowicz (5a)

Weronika Wolsza (5a)

Lena Michałków (5c)

 

Magdalena Pasieka

 
Finał Strefy Centrum w Tenisie Stołowym - 2 miejsce dziewcząt!

W lutym po raz pierwszy Nasza Szkoła była organizatorem Finału Strefy Centrum w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody były podzielone na dwa dni, w których najpierw w grze podwójnej rywalizowały dziewczynki, a w kolejnym dniu chłopcy.

Naszą Szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Magdalena Nieplowicz, Maja Cichocka i Justyna Rojek-Nowosielska oraz chłopcy – Mikołaj Wieczorek, Jan Mączyński i Maciej Drozdowski.

W turnieju dziewcząt wśród 10 szkół nasza drużyna wywalczyła 2 miejsce, które dało nam awans do Finału Miejskiego. Jest to największy sukces naszej szkolnej reprezentacji w tenisie stołowym! W finałowej grupie pokonaliśmy SP nr 76 wynikiem 2:1 oraz ulegliśmy 1:2 zwyciężczyniom całego turnieju czyli SP nr 64.

W turnieju chłopców rywalizowało 12 szkół, a nasza drużyna zajęła 5 miejsce, które też jest bardzo dobrym wynikiem.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.

Marzena Sakowicz, Bogumił Włodarczyk, Dawid Mikoś.

 
VI TURNIEJ KARATE GOJU RYU „WIŃSKO CUP'2018”

VI TURNIEJ KARATE GOJU RYU „WIŃSKO CUP'2018”

TO DOPIERO POCZĄTEK SEZONU, A MY  JESTEŚMY GÓRĄ !!!

10. marca 2018 r., rozegrano VI Turniej Karate Goju Ryu w Wińsku. Nasz udział w tych zawodach stał się już tradycją. Tradycyjnie też jesteśmy najliczniejszym klubem Karate WKF ( „Budokan” Wrocław ) przystępującym w Wińsku do rywalizacji z klubami Organizacji Shuseikan Poland ( rywalizowało łącznie 27 klubów ) i …. dominującym w rywalizacji sportowej.

Z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 16 startowało 16 zawodników, a nasz dorobek medalowy przedstawia się następująco – szczęśliwa 13 :

medale złote

medale srebrne

medale brązowe

3

2

8

W zawodach barw Przedszkola Nr 16 bronili:

–      Kacper BIELERZEWSKIbrązowy medal w konkurencji kichon chłopców ur. 2010 i młodsi i krążek w takim samym kolorze w konkurencji fantom chłopców ur. 2011 i młodsi;

–      Damian DUKIEL – startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi. Rywalizował w tej samej grupie co Tomek Trojnar – do medalu było blisko;

–      Alicja KOSYDOR – start w 4 konkurencjach, dorobek 3 medale: 2 złote i brązowy; kichon dziewcząt ur. 2010 i młodsze – złoto, kata Shotokan dziewcząt ur. 2010 i młodsze – złoto; brąz w kata Shotokan dziewcząt ur. 2009

( wszyscy wiemy, że Ala to rocznik 2012 a wystartowała jeszcze w znacznie starszej grupie );

–      Michalina KOTULSKA – startowała w konkurencjach: tor przeszkód dziewcząt ur. 2011 i młodsze oraz kichon dziewcząt ur. 2010 i młodsze. Obie konkurencje ukończyła w finałowej 8-ce;

–      Antoni SKIBA - startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi. Grupa duża, a wśród rywali 2 kolegów ( Tomek i Kacper ) - i podobnie jak Tomek –  w 2 konkurencjach tuż obok strefy medalowej.

–      Tomasz TROJNAR – startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi.

Bliski strefy medalowej w 2 konkurencjach – zabrakło nieco szczęścia i zmęczenie zrobiło swoje.

Były to drugie zawody dla naszych „Tygrysiątek” ( za wyjątkiem Ali Kosydor – bo ta zawodniczka jest już „weteranką” jeżeli chodzi o starty w zawodach ) i powiem szczerze, że jestem z NICH dumny. Dzieciaki pokazały charakter i wolę walki – to nie jest takie łatwe wygrać z samym sobą ( trema ), a potem z przeciwnikiem – niejeden dorosły ma z tym kłopot.

Liczę, że w majowym, wrocławskim „Budokan Cup” ekipa przedszkolna będzie liczniejsza i mocno przyczyni się do wygrania Międzyszkolnej Ligi Karate.

Teraz rezultaty uczniów SP 16 :

–      Ignacy BIEDERMAN – trenuje od września 2017, pierwsze zawody i złoty medal w konkurencji kichon chłopców ur. 2010 i młodsi;

–      Małgorzata STANKIEWICZ  - srebrny medal w konkurencji kata Shotokan  dziewcząt ur. 2010 i młodsze;

–      Łukasz DUKIELmedal brązowy w konkurencji kata Shotokan chłopców ur. 2009;

–      Filip KOSYDOR – medal srebrny w kata Shotokan chłopców ur. 2009 i medal brązowy w kata Shotokan chłopców r.2008 ( też udany start w wyższym roczniku );

–      Wojciech WARTECKI – tuż za podium, po „bratobójczym” repasażu w Łukaszem. Grupa rocznika 2009 na każdych zawodach jest liczną i trudną grupą i obfituje w „bratobójcze pojedynki”;

–      Jagoda CHOROCIEJ – brązowy medal w kata Shotokan dziewcząt ur. 2008

( start w wyższej grupie wiekowej ) i brązowy medal w KUMITE ( walka )

dziewcząt r.2009-2008, w wadze poniżej 30 kg;

-    Mateusz BIELERZEWSKI – brązowy medal w KUMITE ( walka )

chłopców r.2009-2008, w wadze +30 kg.

Kilka słów komentarza odnośnie startu naszej dwójki w KUMITE:

był to pierwszy start w ich życiu w sportowej rywalizacji w walce. Faktycznie Jagoda i Mateusz wywalczyli te medale. Przezwyciężyli strach, podjęli walkę i co najważniejsze walkę czystą, bez kontuzji, bez demolowania przeciwnika. Kumite to nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim panowanie nad emocjami i precyzyjna realizacja wskazówek trenera. Dzięki! Miło było patrzeć jak procentują  spędzone godziny na treningach i „wiadra” potu, a czasem łzy.

Mamy dwa diamenty w kumite, które trzeba szlifować w czasie żmudnych treningów.

Wyniki z Wińska to dobra prognoza przed majową Międzyszkolną Ligą Karate. Jeżeli mamy ją wygrać jak w ubiegłym roku szkolnym, to Rodziców proszę o zaangażowanie i liczniejsze uczestnictwo dzieciaków. To nie są zawody dla wybrańców.

Część tej ekipy wystartuje 24. marca br. w bardzo mocnym, międzynarodowym turnieju RONIN CUP w Dąbrowie Górniczej.

Dziekuję za udział i wyniki, pozdrawiam

Stefan G. Giliński


 
Spotkanie z przedstawicielem Aktywnych Szkół MultiSport

W poniedziałek, 26 lutego w naszej szkole odbyły się Warsztaty Konsultacyjne w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport (ASM) (https://aktywneszkoly.pl). Warsztaty są elementem Rozgrzewki, czyli drugiego etapu Turnieju ASM, a ich celem jest wypracowanie Planu Treningowego dla szkoły.

Plan Treningowy to zestaw skutecznych w realizacji działań zwiększających poziom codziennej aktywności fizycznej uczniów.

Chcemy, by uczniowie mieli energię do działania i chęć do nauki, byli samodzielni i nie bali się stawiać czoła codziennym wyzwaniom, również poza szkołą. Powiedzenie „ruch to zdrowie”, należy rozumieć już nie tylko w kontekście poziomu odporności dziecka, ale też w trosce o jego prawidłowy rozwój, zdolności poznawcze i optymalną pracę młodych mózgów.

Cieszy nas wysoka frekwencja podczas warsztatów konsultacyjnych, w których wzięli udział przedstawiciele kadry pedagogicznej, rodziców, a także uczniowie, którzy wspierając organizację warsztatów promowali słuszną ideę Wolontariatu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich obecnych powstał wszechstronny Plan Treningowy, odnoszący się zarówno do funkcjonowania samej szkoły, jak i jej najbliższego otoczenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy zmieniać świat dzieci na lepszy.

 
Siatkarska reprezentacja „3” chłopców trzecią drużyną we Wrocławiu!!

To największy sukces naszej szkolnej reprezentacji siatkówki chłopców od początku istnienia naszej Szkoły. Zawodnicy przeszli przez eliminacje strefy i ćwierćfinały jak burza! Mimo siarczystych mrozów, które towarzyszyły naszej reprezentacji w podróżach na kolejne turnieje, dali z siebie wszystko i dostali się do ścisłej szóstki Szkół Wrocławskich. Podczas turnieju finałowego zagrali najlepsze swoje spotkania, grając jak równy z równym nawet ze szkołami sportowymi. Poziom rozgrywek rośnie z roku na rok, podobnie jak umiejętności naszych uczniów. Turniej zakończyliśmy na 3 miejscu we Wrocławiu, tuż za dwoma szkołami sportowymi (SP 50, SP 3). To ogromny sukces, który pokazuje, jak silna siatkarsko - sportowo staje się nasza Szkoła. Gratulujemy serdecznie i czekamy na więcej!

Skład:

Jan Mączyński (5a)

Maksymilian Nowotnik (5d)

Klaudiusz Szczepański (5a)

Jakub Mraz (4a)

Mikołaj Wieczorek (5a)

Tomasz Niebudek (4a)

Magdalena Pasieka

 
Volleymania daje czadu!!!

Miesiąc luty (i początek marca) obfitował w rozgrywki siatkarskie. Również uczniowie uczestniczący w projekcie Volleymania miel szansę sprawdzenia swoich umiejętności aż dwukrotnie. Pierwszy turniej odbył się 10.02 i zaowocował wygraniem przez dziewczęta (rozgrywki trójek) awansu z drugiej ligi do PIERWSZEJ. Dziewczyny zagrały fantastyczne spotkania – wygrały wszystkie swoje mecze i uplasowały się na pierwszym miejscu grupy. Chłopcy również rozegrali bardzo dobre spotkania, co pozwoliło im utrzymać się w pierwszej lidze na miejscu czwartym.

Drugi turniej odbył się 3.03 i był pierwszym przetarciem się dziewcząt w pierwszej lidze. Dziewczyny zagrały koncertowo i wywalczyły miejsce trzecie. Chłopcy zagrali bardziej odważnie niż we wcześniejszym turnieju, pokonując między innymi dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej numer 50! Ostatecznie chłopcy zajęli trzecie miejsce w pierwszej lidze. Czekamy na kolejne turnieje i już teraz liczymy na podobne rezultaty!

Skład dziewcząt:

Lena Michałków

Weronika Wolsza

Martyna Papierska

Magdalena Nieplowicz

Skład chłopców:

Jan Mączyński

Maksymilian Nowotnik

Jakub Mraz

Magdalena Pasieka

 
SP 16 lubi pływać

W tym roku nasza Szkoła po raz pierwszy wytypowała reprezentację do zawodów pływackich. W całej Strefie Wrocławskiej zgłosiło się jedynie 12 szkól, które rywalizowały na 2 poziomach, których wyniki sumowały się i dawały wspólną klasyfikację końcową. Pierwszym etapem  była sztafeta 8x25m stylem dowolnym, w której pływali: zmiana 1 i 2 uczniowie klasy 3, 3 i 4 zmiana uczniowie klas 4, 5 i 6 zmiana uczniowie klas 5, 7 i 8 zmiana uczniowie klas 6. Drugim etapem były indywidualne starty uczniów na dystansach 50m stylami: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym (tylko klasy 5 - 6). Nasi uczniowie dali siebie wszystko i w ostatecznej klasyfikacji zajęli 10 miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Pływaniu zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Dodatkowo w swojej klasyfikacji wiekowej srebrny medal zajął Konstanty Nowak w stylu grzbietowym. Serdecznie gratulujemy i już szykujemy się na zawody w kolejnych latach!

Skład oraz dystanse:

Dziewczęta:

Maja Turoń – styl dowolny

Karolina Kędziora – styl klasyczny

Ewelina Pietraszuk – styl grzbietowy

Marta Trynkiewicz – styl dowolny

Weronika Wolsza – styl grzbietowy

Martyna Papierska – styl klasyczny

Nadia Jasieniecka – styl dowolny

Aleksandra Bosy – styl motylkowy

Chłopcy:

Medyński Krzysztof – styl dowolny

Konstanty Nowak – styl grzbietowy

Jakub Mraz – styl grzbietowy

Wawrzyniec Gonet – styl klasyczny

Maksymilian Nowotnik – styl klasyczny

Adam Biel – styl motylkowy

Nazar Jakovenko – styl grzbietowy

Saturnin Malus – styl dowolny

GRATULACJE!!

Magdalena Pasieka

Katarzyna Krychowska

 
Siatkarskie „4” w strefie Centrum

Miesiąc luty to miesiąc siatkówki również dla uczniów reprezentujących naszą szkołę w rozgrywkach „4” chłopców i dziewcząt. Obie nasze reprezentacje miały szansę rozegrać dwa turnieje, organizowane w naszej szkole. Przyjęliśmy reprezentacje innych szkół ze Strefy Centrum, wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem naszej szkoły, nie tylko poziomu zawodów. Mimo wspaniałego dopingu (za co bardzo dziękujemy kibicom) żadna z reprezentacji nie awansowała do trzeciego etapu rozgrywek. Grali najlepiej jak mogli, ale czasem trzeba uznać wyższość przeciwnika. Gratulujemy wyniku i woli walki.

Magdalena Pasieka

 
III Indywidualny Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 8.02.2018 roku w Naszej Szkole odbył się już „III Indywidualny Szkolny Turniej Tenisa Stołowego”. Zawody były podzielone na dwie kategorie: chłopców i dziewcząt. Udział wzięło 14 uczniów z klas III-VI.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Magdalena Nieplowicz, która w decydującym pojedynku pokonała Maję Cichocką 2:0. Magda tym samym obroniła tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem. III miejsce zajęła Justyna Rojek-Nowosielska pokonując w ostatnim meczu Darynę Synkevich 2:1.

W kategorii chłopców również jak przed rokiem najlepszy okazał się Mikołaj Wieczorek, który pokonał w grupie finałowej Jasia Mączyńskiego 2:0 oraz Maćka Drozdowskiego 2:0. Drugie miejsce zajął Jaś Mączyński, a trzecie Maciek Drozdowski. W grupie walczącej o miejsca IV-VI, czwarte miejsce zajął Klaudiusz Szczepański, piąte Maks Nowotnik, a VI Antoś Gabryjelski, który tym samym zajął najwyższe miejsce wśród trzecioklasistów. Dalsze miejsca zajeli: Karol Mazur, Adaś Zoń i Patryk Połtyn.

Zwycięzcy otrzymali puchar oraz dyplomy, a najlepsze 3 osoby z każdej kategorii będą reprezentowały Naszą Szkołę w zawodach międzyszkolnych.

Serdecznie gratujemy wszystkim uczestnikom turnieju!!!

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z w/w zawodów.

Bogumił Włodarczyk

 
„Dolnośląskie Zimowe Igrzyska Dzieci w Łyżwiarstwie”

Błękitna Sztafeta i Złoty Krążek Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

1 lutego 2018r. uczniowie i uczennice Naszej Szkoły spróbowali swoich sił w zawodach, które odbyły na jednym z Wrocławskich lodowisk. Był to Nasz debiut w tej dyscyplinie, dlatego nikt się nie spodziewał, że osiągniemy tak duży sukces. Zaskoczyły dziewczynki zajmując VI miejsce spośród 14 szkół w Finale Dolnośląskim i V miejsce w Mistrzostwach Wrocławia, chłopcy natomiast VI miejsce w Finale Dolnośląskim, ale uwaga w Mistrzostwach Wrocławia uplasowali się na III miejscu, zdobywając tym samym brązowy medal Igrzysk!

Radości i szczęściu nie było końca. Gratuluję rodzicom udanych, wysportowanych dzieci, nauczycielom wychowania fizycznego efektywnego przygotowania uczniów do udziału w zawodach. Zapraszam do obejrzenia zdjęć na stronie Szkolnego Związku Sportowego.

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

 
Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w trójboju gimnastycznym.

Sukcesem zakończył się finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w trójboju gimnastycznym. Nasza drużyna w składzie:

  • Natalia KRUK – IVc
  • Hanna FELUŚ - IIIb
  • Aleksandra ŁOWIŃSKA - IVe
  • Nina TOPOLNICKA - IVd
  • Malwina ŚLIWIŃSKA - Vb
  • Kinga TYRCZ - Vb
  • Veronika MATVIIENKO – Ivd

zajęła wysokie 6 miejsce.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT

 

Miejsce

Szkoła

Punkty

1

SP 3 Złotoryja

165,7

2

SP Kiełczów

158,2

3

ZS 21 Wrocław

157,4

4

SP 36 Wrocław

148,1

5

SP 46 Wrocław

146,1

6

SP 16 Wrocław

143,5

7

SP 71 Wrocław

142,7

8

ZSP Wisznia Mała

137,4

9

SP Trzebnice

110,1

10

SSP 72 Wrocław

76,4

11

SP 80 Wrocław

69,3

12

SP Węgliniec

64,9

13

SP Rokitnica

58

14

SP Wojcieszów

56,8

15

SP Zwrócona

55,3

16

SP 2 Wrocław

46,7

17

SP 10 Legnica

28,9

18

SP 16 Legnica

28,9

19

SP 1 Bolesła

27,9

20

SP Wilków

27,8

21

SP 4 Chojnów

25,2

Nasza Szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tych zawodach – dlatego jesteśmy niezmiernie dumni z tak dobrego miejsca. W zawodach udział wzięło 21 reprezentacji z całego województwa dolnośląskiego, startowało blisko stu uczniów.

 

Dodatkowo niezmiernie cieszą miejsca w konkurencji indywidualnej - 9 miejsce Natalii Kruk, 13 miejsce Hanny Feluś oraz 20 miejsce Niny Topolnickiej (na 78 startujących zawodniczek).

 

BRAWO DZIEWCZYNY !!!


 
Szkolny konkurs z historii wrocławskiego sportu „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”

W Naszej Szkole odbył się I Etap konkursu z wiedzy o wrocławskim sporcie „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”. Wzieli w nim udział chętni uczniowie z Naszej Szkoły z klas IV-VI. W sumie zgłosiło się 10 osób. Dwoje uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów zakwalifikowało się do kolejnego etapu.

W II etapie, który będzie finałem konkursu, udział wezmą wszystkie szkoły z Wrocławia. Naszą Szkołę reprezentować będą Mikołaj Wieczorek z klasy Va oraz Kazimierz Kirszak z klasy VIa, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie.

Finał odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. Konkurs bierze udział w XXIII edycji „Wielkiej Nagrody Wrocławia”.

Życzymy zatem powodzenia chłopakom i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik.

 
I Mikołajkowy Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W hali sportowej Naszej Szkoły po raz pierwszy odbył się „Mikołajkowy Szkolny Turniej Tenisa Stołowego”.  Były to zawody drużynowe dla dziewczynek i chłopców. Każda klasa (III-VI) mogła zgłosić dwie dwuosobowe drużyny. Udział wzięło 26 uczniów z klas III-VI.

Turniej podzielony był na 4 grupy, z których do ćwierćfinałów awansowały po 2 najlepsze dryżyny z grupy. Ostatecznie w finale spotkały się dwie drużyny z klasy Va. Para Mikołaj Wieczorek i Jaś Mączyński pokonała parę Magdalena Neplowicz i Mikołaj Sobolewski. W meczu o III miejsce klasa Vc (Maja Cichocka i Gerard Wierciński) pokanała klasę VIb (Maciek Drozdowski i Wojtek Olesiejuk).

Najlepsza drużyna zdobyła puchar, medale i dyplomy.  Drużyny z miejsc II-III również zdoyły medale oraz dyplomy. Organizatorem turnieju był pan Bogumił Włodarczyk.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów !!!

Ostateczna kolejność „I  Mikołajkowego Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego”:

1. Klasa Va „I”  (Mikołaj Wieczorek i Jan Mączyński)

2. Klasa Va „II” (Magdalena Neplowicz i Mikołaj Sobolewski)

3. Klasa Vc        (Maja Cichocka i Gerard Wierciński)

4. Klasa VIb       (Maciej Drozdowski i Wojciech Olesiejuk)

5-8. Klasa IIId „II” (Antoni Gabryjelski i Kamil Dziaczyński)

Klasa Vd „I” (Justyna Rojek-Nowosielska i Maksymilian Nowotnik)

Klasa Vd „II” (Patryk Połtyn i Kamil Wieczorek)

Klasa VIa     (Dominik Rossegger i Kazimierz Kirszak)

9-13.Klasa IIIf       (Karol Mazur i Mateusz Bielerzewski)

Klasa IIId „I” (Adam Zoń i Olivier Załuski)

Klasa VIc     (Lena Koprowska i Nazar Iakovenko)

Klasa IIIe     (Igor Stachniewicz i Artemii Palnitki)

Klasa IIIc     (Konstanty Nowak i Szymon Gogolewski)

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

 
Turniej Aktywnych Szkół MultiSport

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Nasza szkoła pomyślnie przeszła kwalifikacje do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport i tym samym znalazła się w etapie Rozgrzewki.

W ramach tego etapu, każda z zakwalifikowanych szkół, otrzyma Mikrogrant. W dniach od 29 stycznia do 28 lutego, przeprowadzony zostanie Warsztat Konsultacyjny, podczas których wspólnie wypracujemy specjalny Plan Treningowy. To właśnie na podstawie przebiegu Warsztatów oraz jakości Planów Komisja Konkursowa wyłoni ostateczną listę szkół, która zostanie zaproszona do udziału w Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport. Chętne osoby zapraszamy do współpracy!

Ze sportowymi pozdrowieniami,

Zespół Nauczycieli WF


 
Minikoszykówka w SP 16

W czwartek 16 listopada na trening koszykówki dziewczynek klas III-IV Naszej Szkoły zawitały tegoroczne Mistrzynie Polski, koszykarki Ślęzy Wrocław - Tijana Ajduković i Zuzanna Sklepowicz. Wspólne zajęcia dostarczyły dziewczynkom dużo radości i dodatkowej motywacji do dalszej pracy. Kolejną miłą niespodzianką dla naszych młodych koszykarek były "Mikołajki ze Ślęzą", które odbyło się 26.11.2017r. w hali AWF Wrocław. Dziękujemy rodzicom za „słodkie” wsparcie! W sobotę 9 grudnia dziewczynki rozegrały kolejny turniej organizowany przez 1KS Ślęza Wrocław, gdzie pokazaliśmy się z dobrej strony pomimo gry przeciwko starszym grupom.

Dnia 21.11.2017r. reprezentacja chłopców w koszykówce rozpoczęła zmagania w rozgrywkach strefy Centrum W-w. W pierwszej rundzie udało nam się pokonać drużyny SP 34 oraz SP 99 i awansować do drugiej rundy. W kolejnym etapie zajęliśmy 2 miejsce w grupie i wywalczyliśmy awans do finału Strefy Centrum. W turnieju finałowym zajęliśmy 4 miejsce i ostatecznie w klasyfikacji końcowej uplasowaliśmy się na 4 pozycji na 17 startujących reprezentacji! Cieszy fakt, że byliśmy zdecydowanie najmłodszą reprezentacją i w kolejnym roku może być tylko lepiej.

W grudniu rozegraliśmy dwa świąteczne turnieje: 6.12.2017r. zostaliśmy zaproszeni przez DZkosz na Mikołajkowy turniej rozegrany w hali WKK we Wrocławiu oraz 19.12.2017r. w Szkole Podstawowej Nr 24. Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, ale przede wszystkim świetnie się bawili. W przyszłym roku nasze drużyny zagrają w turniejach organizowanych przez 1KS Ślęza, Basketmanii WKS Śląsk Wrocław oraz w rozgrywkach „Pierwszy Dwutakt” organizowanych przez DZkosz. Serdecznie gratulujemy dobrych występów w całym 2017 roku!

 
„Szkoła z certyfikatem promowania aktywności fizycznej”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat  "Szkoła z certyfikatem promowania aktywności fizycznej". Wyróżnienie zostało wręczone podczas VI Konferencji dla koordynatorów ds. promocji zdrowia organizowanej przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocław oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Wyróżniono 34 wrocławskie placówki oświatowe - przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Certyfikat przyznany jest na okres 2 lat.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 3 z 8


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.