REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1882244
aktualnosci sportowe 2016/2017
Ratujemy i Uczymy Ratować

W dniach 23 i 26 stycznia uczniowie klas I, jak co roku, wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy w ramach programu WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak należy wezwać pomoc, rozpocząć RKO oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy bardzo chętnie brali w nich czynny udział. Spotkania takie mają na celu uświadomienie, że każdy z nas może pomóc innym w razie wypadku. Gratulujemy wszystkim „Młodym Ratownikom”!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Magdalena Pasieka

Anna Sobieska


 
Ciąg dalszy promocji The World Games 2017 w naszej szkole – odsłona 3 – Lacrosse !

W ramach promocji dyscyplin, które będą rozgrywane podczas TWG 2017, we wtorek 24.01.2017 naszą szkołę odwiedzili zawodnicy wrocławskiej drużyny lacrosse – „Kosynierzy”. Uczniowie mieli możliwość nauki tej dyscypliny od najlepszych w Polsce.
W szkole zagościli reprezentanci oraz trener kadry Polski, który  jest Indianinem. To właśnie Indianie dawno temu stworzyli tę grę. Nasi goście poprowadzili dwie lekcję z lacrosse, w której udział brało łącznie około 80 uczniów z klas drugich i piątych. Dzieci mieli możliwość korzystania z profesjonalnego sprzętu, uczyli się podawać i przyjmować piłkę oraz strzelali na bramkę, co jak się później okazało wcale nie jest taką łatwą sprawą ;)
Podczas wszystkich zajęć panowała sportowa i miła atmosfera. Gracze wrocławskiej drużyny byli pod wrażeniem sprawności uczniów, obiecali, że wiosną z przyjemność jeszcze raz nas odwiedzą J

Dziękujemy wrocławskiej drużynie za przybycie. Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty :)

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji w galerii w zakładce "Sport w naszej szkole".

Aleksandra Szyrwiel

 
Trening otwarty z zawodniczkami drużyny Impel Wrocław

16 grudnia w naszej szkole odbył się wspólny trening otwarty siatkarek drużyny Impel Wrocław oraz uczniów naszej szkoły uczęszczających na zajęcia dodatkowe z piłki siatkowej. Drużynę Impel Wrocław reprezentowało siedem zawodniczek: Joanna Kaczor, Agnieszka Kąkolewska, Megan Courtney, Micha Hancock, Magdalena Stasiak, Adrianna Wysocka oraz Barbara Cembrzyńska. Wśród uczniów naszej szkoły udział w zajęciach wzięły zarówno najmłodsi uczestnicy zajęć dodatkowych z piłki siatkowej czyli uczniowie klas trzecich, jak i dzieci z klas IV-VI. W sumie we wspólnym treningu uczestniczyło ponad 30 uczniów. Trening zaczął się od rozgrzewki, którą poprowadził trener przygotowania motorycznego drużyny Impel Wrocław Łukasz Zarębkiewicz. Po ćwiczeniach wzmacniających główne partie mięśniowe uczestnicy treningu przeszli do ćwiczeń z piłkami. Uczniowie wraz z zawodniczkami doskonalili odbicie oburącz górne oraz odbicie oburącz dolne. Podczas ćwiczeń zawodniczki poprawiały, doradzały oraz dopingowały naszych uczniów co wpływało bardzo pozytywnie na efektywność wykonywanych ćwiczeń. Następnie uczniowie jak i zawodniczki przystąpili do rywalizacji w grze uproszczonej na jedno odbicie sposobem oburącz dolnym. Po treningu wszyscy uczestnicy zrobili razem pamiątkowe zdjęcia oraz mogli także poprosić o autografy i zdjęcia indywidualne z zawodniczkami. Zajęciom przyglądali się również rodzice niektórych dzieci biorących udział w zajęciach. Zawodniczki obiecały, że w  przyszłym semestrze odbędzie się kolejny trening otwarty z ich udziałem. Nasi uczniowie już nie mogą się doczekać.

 

Zapraszamy do obejrzenia szerszej fotorelacji w galerii w zakładce „sport w naszej szkole”.

Krzysztof Lewkowicz

 
Promocja ultimate frisbee w ramach The World Games - Wrocław 2017!

W ramach promocji dyscyplin, które będą rozgrywane podczas The World Games 2017, w piątek 02.12.2016 naszą szkołę odwiedzili zawodnicy wrocławskiej drużyny KS AZS AWF FLOW Wrocław, a także reprezentanci kadry narodowej w tej dyscyplinie. Nasi goście poprowadzili lekcję z ultimate, w której udział brało około 60 uczniów z drugich i piątych klas.
Po przeprowadzonej lekcji zawodnicy brali też udział w zajęciach dodatkowych poświęconych tej dyscyplinie.
Podczas wszystkich zajęć panowała sportowa i miła atmosfera. Gracze wrocławskiej drużyny byli pod wrażeniem sprawności uczniów, byli też mile zaskoczeni umiejętnościami dzieci biorących udział w zajęciach pozalekcyjnych. Frisbee w Naszej szkole cieszy się popularnością, co widać było po zainteresowaniu dzieci oraz długich kolejkach po autografy :)
Zawodnicy drużyny FLOW, po tak miłym przyjęciu, obiecali, że będą nas odwiedzać cyklicznie!

Dziękujemy wrocławskiej drużynie za przybycie. Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty :)

Zajęcia pozalekcyjne z tej dyscypliny sportu odbywają się w Naszej szkole w poniedziałki i piątki od godziny 15:05-15:55

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Aleksandra Szyrwiel

 
Wyniki konkursu "Moja świąteczna choinka"

VI edycja międzyszkolnego konkursu "Moja świąteczna choinka" już rozstrzygnięta! Jak co roku, napłynęło do nas mnóstwo ciekawych prac płaskich i przestrzennych, z których jury wybrało po 3 najpiękniejsze w dwóch kategoriach.

Kategoria prac płaskich:

1. miejsce - Julia Emilianowicz, SP 118

2. miejsce - Maja Piątek, ZS 13

3. miejsce - Natalia Bober, SP 27

Kategoria prac przestrzennych:

1. miejsce - Mateusz Bielerzewski, SP 16

2. miejsce - Martyna Basiak, SP 21

3. miejsce - Natalia Nowicka, SP 27

Serdecznie gratulujemy laureatom!

 
Bardzo dobry występ naszej reprezentacji w turnieju Volleymanii klas IV i V

W dniu 11 listopada na hali wielofunkcyjnej AWF we Wrocławiu odbył się pierwszy w tym roku turniej dla klas IV i V w ramach programu Volleymania. Nasi uczniowie zarówno w kategorii klas IV jak i V wypadli bardzo dobrze. W klasach czwartych nasza szkolę reprezentowały dwie drużyny, z których każda składała się z trzech zawodników (2+jeden rezerwowy). Obie drużyny wygrały po dwa z czterech spotkań. Zaznaczyć trzeba, że cała szóstka (pięciu chłopców i jedna dziewczynka) reprezentująca naszą szkołę to uczniowie klas trzecich, a więc rywalizowali z uczniami starszymi od siebie. Bardzo dobry występ zanotowali nasi uczniowie w rozgrywkach "trójek"czyli zawodach klas piątych. Czworo naszych reprezentantów, z których tylko jeden jest uczniem klasy piątej, a pozostali to uczniowie klas czwartych, wygrali wszystkie pięć spotkań i zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie dzięki czemu w kolejnym turnieju będą grali w I lidze, w której spotka się ze sobą sześć najlepszych drużyn z klas piątych. W turnieju swój debiut zanotowały także dziewczynki z klas czwartych, które reprezentowały nasza szkołę w kategorii klas piątych. Niestety nie udało się jeszcze wygrać żadnego meczu, ale nasze uczennice dzielnie walczyły ze starszymi koleżankami. Gratulujemy udanego występu naszym reprezentantom.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Krzysztof Lewkowicz

 
Sukces ucznia naszej szkoły!

W drugim tygodniu listopada w Szczyrku odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w szachach. W zawodach wziął udział uczeń naszej szkoły Mikołaj Wieczorek. Główną nagrodą dla najlepszej czwórki uczestników był awans do Mistrzostw Polski chłopców do lat 12, które odbędą się w kwietniu przyszłego roku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych.
Po zaciętej walce Mikołaj zajął drugie miejsce i dołączył do grona finalistów.

Być może w kwietniu uda mu się powtórzyć swój sukces z tegorocznych wakacji, którym było zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w szachach błyskawicznych. Na pewno będzie to zdecydowanie trudniejszym zadaniem gdyż tym razem Mikołaj będzie rywalizował z chłopcami o rok starszymi (fot. organizatorzy).

 
POBILIŚMY REKORD GUINNESSA! – Artur Siódmiak CAMP na Torwarze

W środę 23 listopada reprezentacja Akademii Małych Mistrzów Piłki Ręcznej odwiedziła Halę Torwar w Warszawie dzielnie uczestnicząc w próbie pobicia rekordu Guinnessa. Z zaproszenia, które otrzymaliśmy od Artura Siódmiaka i jego Fundacji, mogliśmy skorzystać dzięki wsparciu Dyrekcji oraz Rady Rodziców, za co bardzo dziękujemy. W warszawskim Torwarze odbył się „Artur Siódmiak CAMP” czyli spektakularna lekcja wychowania fizycznego, połączona z próbą ustanowienia rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną. Podczas CAMP’u w Warszawie każdy uczestnik miał okazję uścisnąć dłoń swojego idola i razem z nim stawić czoła sportowemu wyzwaniu. Na Torwarze byli z nami m.in. Monika Pyrek, Maja Włoszczowska, Milena Radecka, Klaudia Jans-Ignacik, Otylia Jędrzejczak, Marek Kolbowicz, Piotr Małachowski, Tomasz Majewski, Paweł Zagumny oraz Andrzej Wrona. Atmosfera podczas wyjazdu była rewelacyjna, a wspomnienia z pewnością pozostaną w pamięci na długi czas.

REKORD OCZYWIŚCIE ZOSTAŁ POBITY!

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Oficjalna galeria zdjęć dostępna pod adresem: https://www.facebook.com/pg/FundacjaAkademiaSportu/photos/?tab=album&album_id=1313374468706460

 

Marta Łyszczyk

 
Promocja Biegu na Orientację w ramach The World Games Wrocław 2017

Projekt promocji Biegów na Orientację, odbywający się w naszej szkole  9 i 11 listopada, został bardzo ciepło przyjętyt przez uczniów klas 4, 5 i 6. Podczas trwania zajęć uczniowie poznali przepisy tej dyscypliny, nauczyli się posługiwać mapą terenu naszej szkoły, przygotowaną specjalnie na te zajęcia. Uczestnicy zajęć przebiegli trasę próbną, dzięki której mogli praktycznie zastosować wiedzę poznaną podczas wykładu prowadzących. Drugi bieg odbył się już na zasadach rywalizacji w parach lub w całej klasie. Uczniowie kończąc zajęcia mogli poznać swój czas, a najlepsi zostali nagrodzeni małymi upominkami od organizatorów. Dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy świetnych wyników!

 

Zapraszamy do obejrzenia szerszej fotorelacji w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Magdalena Pasieka

 
Pierwszy turniej "Basketmanii" za nami!

W dniu 05.11.2016r. odbył się pierwszy w tym sezonie festiwal mini koszykówki w ramach Basketmanii - WKS Śląsk Wrocław, w którym wzięło udział wielu młodych adeptów koszykówki z wrocławskich oraz podwrocławskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały drużyny złożone z uczniów klas III-IV, którzy rywalizowali z rówieśnikami, dodatkowo chłopcy z klas IV zagrali w kategorii drużyn V-VI. Bardzo cieszy duża frekwencja zawodników i rodziców w turnieju łącznie uczestniczyło ponad 40 chłopców z SP 16! W kategorii klas III-IV nasi zawodnicy wygrali pięć spotkań, natomiast w turnieju klas V-VI nasi chłopcy bardzo ładnie zaprezentowali się na tle starszych kolegów. Turnieje takie jak ten to przede wszystkim świetna zabawa pozwalająca zaszczepić w dzieciach pasję do sportu. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki od sponsora całego wydarzenia. Ponownie byliśmy najliczniejszą grupą na zawodach!

 

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć w zakładce sport w naszej szkole.

 

Dawid Mikoś

 
Mistrzostwach Wrocławskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach

Reprezentacja naszej Szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Wrocławskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach organizowane przez Wrocławski SZS. Zawody odbyły się 09.11.2016r. w Hali Stulecia. Nasza drużyna w składzie: Gerard Wierciński, Grzegorz Haraźny, Kazimierz Kirszak, Aleksandra Huzar, Stanisław Nowakowski oraz Gabriela Kopeć wywalczyła 20 miejsce. Niestety w naszej drużynie nie znalazł się Mikołaj Wieczorek, który w tym czasie brał udział w Półfinałach Mistrzostw Polski. Zdobyte umiejętności w wyniku rywalizacji z tak silnymi przeciwnikami i doświadczenie na pewno pozwoli poprawić wynik w przyszłości. Trzymamy kciuki za kolejny występ!

 

Marta Łyszczyk


 
Zwycięstwo chłopców w Finale Strefy Wrocławskiej w badmintonie!

W dniu 7 listopada w hali Hasta la vista przy ul. Góralskiej we Wrocławiu odbyły się Finały Strefy Wrocławskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców. Zawody świetnie rozpoczęli nasi zawodnicy, którzy wygrali wszystkie spotkania grupowe i z pierwszego miejsce awansowali do finału. Dziewczęta trafiły do bardzo wymagającej grupy, gdzie po dzielnej walce zostało nam grać o miejsca 7-9. Nasze zawodniczki w drugiej rundzie gładko wygrały wszystkie mecze i zajęły 7 miejsce. Drużyna chłopców w spotkaniu finałowym po przegranej pierwszej grze pojedynczej świetnie odpowiedziała w kolejnych pojedynkach i po bardzo zaciętej walce zwyciężyła cały mecz 3:2. Tym samym zostając najlepszą drużyną we Wrocławiu i w strefie Wrocławskiej. Nasi chłopcy uzyskali awans do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 21.11.2016r. we Wrocławiu.

Gratulujemy naszym reprezentantom ogromnego sukcesu!

Zapraszamy do obejrzenia szerszej fotorelacji z turnieju w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".


Dawid Mikoś


 
Mini koszykówka dziewcząt - eliminacje strefa Centrum Wrocław.

Reprezentacja dziewcząt w koszykówce po dwóch wygranych spotkaniach, które odbyły się 24.10.2016r. w naszej szkole wywalczyła awans do półfinału strefy Centrum W-w. Kolejna runda odbędzie się 15.11.2016r. w naszej szkole. Trzymamy kciuki za kolejny dobry występ!

 

Dawid Mikoś

 
Korekcyjny tor przeszkód w ramach akcji "Trzymaj się prosto"

25 października w naszej szkole w ramach akcji „Trzymaj się prosto” dzieci z klas I-III brały udział w korekcyjnym torze przeszkód, który był rozstawiony na całej hali sportowej. Uczniowie wykazywali się dużą aktywnością i zaangażowaniem podczas wykonywanych ćwiczeń. Dodatkowo w szkole przygotowana została gazetka na temat profilaktyki wad postawy.

„Trzymaj się prosto” to program, którego celem jest zapobieganie pogłębianiu się i utrwalaniu wad postawy ciała u dzieci i młodzieży poprzez wczesne ich wykrywanie i korygowanie poprzez działania edukacyjne i korekcyjne oraz kształtowanie nawyku aktywności ruchowej i odpowiedzialności za własne zdrowie.

Wady postawy to coraz większy problem zdrowotny naszego społeczeństwa. W ostatnich latach znacząco wzrosła ilość dzieci z wadami postawy. Statystyki są alarmujące – ponad 80% dzieci w Polsce ma wady postawy.

Ignorowanie tego problemu u dzieci prowadzić może do licznych powikłań w dorosłym życiu, jak dyskomfort i bóle pleców, ale także obniżenie ogólnej sprawności fizycznej, ograniczenie szybkości, wytrzymałości, zwinności i siły, zmniejszenie wydolności układu krążenia i oddychania oraz zmniejszenie sprawności układu ruchowego.

Zapraszamy do obejrzenia szerszej galerii zdjęć w zakładce „sport w naszej szkole”.

 

Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele gimnastyki korekcyjnej:

Bogumił Włodarczyk i Krzysztof Lewkowicz

 
Udany występ uczniów ZSP 16 w MZL w Karate WKF

29. października 2016 r.  nasi uczniowie - członkowie sekcji karate startowali w XXV Mistrzostwach Ziemi Legnickiej w Karate WKF ( pierwszy start w tym sezonie i w nowym roku szkolnym ).Wyniki naszych adeptów karate:

- złoty medal w konkurencji kata drużynowe chłopców – M. Bielerzewski, F. Kosydor i K. Danko;

- brązowy medal w konkurencji kata drużynowe dziewcząt – J. Chorociej, A. Kosydor i U. Karamon;

- złoty medal w kata indywidualnym chłopców – F. Kosydor;

- srebrny medal w konkurencji fantom – M. Bielerzewski;

- brązowy medal w konkurencji fantom – K. Danko;

- brązowy medal w konkurencji fantom – J. Chorociej;

ponadto w wąskich finałach znaleźli się:  A. Kosydor – 5-te miejsce w konkurencji kata indywidualne i W. Wartecki – 5-te miejsce w konkurencji fantom i w kata drużynowym.

Teraz oczekuje nas start w grudniowych turniejach Budokan Cup i Wrocław Open.

 

Trener

Grzegorz Gliński

 
Świetny występ naszych sportowców w Finale Strefy Wrocławskiej w unihokeju!

W dniu 19 października w hali MCS przy ul. Parkowej we Wrocławiu odbyły się Finały Strefy Wrocławskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców. Nasi młodzi reprezentanci po zajęciu czwartego miejsca w  ubiegłorocznych zawodach, w tym roku chcieli „wskoczyć” na podium. Udało się to drużynie chłopców, która świetnie spisała się w fazie grupowej zajmując pierwsze miejsce. W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z SP BISC Wrocław. Nasza drużyna przez większość spotkania prowadziła 1:0. Szczęście uśmiechnęło się do przeciwników na 10 sekund przed końcem meczu, gdzie w dużym podbramkowym zamieszaniu udało się im wyrównać i doprowadzając do rzutów karnych. W bardzo emocjonującej i zaciętej serii przegraliśmy 4:5. Nasza drużyna w meczu o 3 miejsce wróciła do gry i pokonała po bardzo dobrym spotkaniu SP Dobroszyce 1:0. Reprezentacja dziewcząt po zaciętych spotkaniach grupowych, gdzie losy rozgrywały się w ostatnich sekundach, zakończyła rywalizację na 7 miejscu. Gratulujemy naszym reprezentantom!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów w galerii w zakładce "sport w naszej szkole"

 

Dawid Mikoś

Bogumił Włodarczyk

 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 6 z 8


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.