REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1338413
Lekcja twórczosci Rok szkolny 2015/2016
CZERWIEC

Czerwiec

 
Maj

Maj

 
Kwiecień

Kwiecień

 
Marzec

MARZEC
 
Innowacja "Lekcje twórczości"
PREZENTACJA

SPRAWOZDANIE
 
Innowacja "Lekcje twórczości"

„Lekcje twórczości –  twórcze rozwiązywanie problemów  w praktyce”

 

„Jedną ze zdolności, bez której nauczanie byłoby wręcz niemożliwe, jest zdolność dziwienia się, pytania i chęć poznawania wciąż czegoś nowego”.

/M. Mach, M. Braun, 2012/

 

W Szkole Podstawowej nr 16 we Wrocławiu realizowany jest innowacyjny program edukacyjny „Lekcje twórczości – twórcze rozwiązywanie problemów (TRP) w praktyce”, który powstał  z inicjatywy Akademii Twórczego Nauczyciela przy wsparciu i zaangażowaniu Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Program jest jednym z głównych założeń strategii edukacyjnej miasta. Program nauczania TRP jest nowym impulsem pedagogicznym i może stać się przyczynkiem edukacyjnego sukcesu współczesnej szkoły. W celach i założeniach programu widoczny jest akcent położony na naukę myślenia stymulowaną w procesie twórczego rozwiazywania zadań i problemów. Zaplanowany pilotaż programu Lekcje twórczości – TRP w praktyce, polegający na stosowaniu nowych metod i form kształcenia, służyć ma zmianie sposobów nauczania na takie, które lepiej odpowiadać będą na rzeczywiste potrzeby edukacyjne uczniów w szkole.

Nauczanie uczniów twórczego rozwiązywania problemów w praktyce a przede wszystkim rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci oraz kształcenie umiejętności formułowania trafnych, ciekawych pytań, to gimnastyka umysłu – usprawniająca płynność, giętkość i oryginalność myślenia – ukierunkowana na rozwijanie mądrości.

To także nauka umiejętności: słuchania innych, pracy zespołowej, podejmowania decyzji, obrony swego zdania, rozwijanie postawy odpowiedzialności, pracowitości, budowania poczucia własnej wartości.

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.