REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403729
Archiwum rok szkolny 2016/2017
Edukacja Samorządowa

10 marca 2017 r. Zarząd Szkolnego Samorządu Uczniowskiego oraz przewodniczący klas 4-6 wzięli udział w projekcie „Edukacja Samorządowa” w Radzie Miejskiej Wrocławia. Warsztaty rozpoczęliśmy zwiedzaniem Starego Ratusza, gdzie poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na temat funkcjonowania dawnych władz miasta. Następnie zaprowadzono nas do Nowego Ratusza na spotkanie z radnymi, od których dowiedzieliśmy się, w jaki sposób władze miasta pracują dziś. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zasiąść w sali sesyjnej, a nawet rozpocząć spotkanie trzykrotnym uderzeniem laski przewodniczącego. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali od radnych upominek na pamiątkę.

 
Film animowany

Dnia 06.03.2017r z okazji Dnia Kobiet, klasa 2g uczestniczyła w warsztatach z filmu animowanego. Dzieci tworzyły swoje własne, krótkie opowieści filmowe. Pod okiem inspiratora, uczyły się praktycznie tworzyć multimedialne dzieła sztuki w formie cyfrowej, przy wykorzystaniu artystycznych aplikacji.  Zajęcia edukacyjne w sposób racjonalny, nowoczesny, twórczy i innowacyjny ukierunkowują uczniów w stronę  samorozwoju w świecie cyfrowym.

Uczniowie wcielili się w role scenografów, reżyserów i aktorów. Sami stworzyli scenografię, scenariusz filmu, postaci. Wszystkie animowane filmy są dostępne pod adresem: youtube – empiriafilm - „Kwadratowy świat”, „ Przygody psa”, „Dawno temu w kinie”, „ Miniecaftrowa przygoda”, „Dziewczynka i przyjaciele”, „Piłka”,  „Śmieszna bitwa”.

Zapraszamy na seans :).

https://www.youtube.com/watch?v=QEvNE9tnO_s

 

ZEW

 
Podziękowania

 
VI Gala Poezji Dzięcięcej

W piątek 3 marca odbyła się VI Gala Poezji Dziecięcej. W tym roku szkolnym obowiązywał temat przewodni wybranego wiersza: Muzyka w poezji- poezja w muzyce. Uczniowie, wspaniale przygotowani do występów, pięknie recytowali wybrane wiersze. Jak zwykle wybór najlepszych nie był łatwy. Po obradach wyróżniono 3 uczniów, którzy 21 marca będą reprezentować naszą szkołę w XVII Miejskim Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z wierszem":

- Zofia Jaśkiewicz z klasy 2d- wyróżnienie i nagroda książkowa,

- Mateusz Galik z klasy 2a- wyróżnienie i nagroda książkowa,

- Bruno Szymczak z klasy 3g- wyróżnienie i nagroda książkowa.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w Gali Poezji Dziecięcej.

Koordynatorzy konkursu:

M. Łabentowicz, K. Podsiadlik, D. Gołębiowska

 

 
Sukces grupy Odysei Umysłu - jedziemy do Gdyni!

04.03.2017 we Wrocławiu odbyły się eliminacje regionalne Odysei Umysłu.

Z naszej szkoły startowały 2 grupy konkursowe i 1 grupa Juniorów.
Problemy długoterminowe z jakimi grupy zmagały się to :

1. Od czasu do czasu Omer.....Przybysze z przyszłości cofają się w przeszłość, żeby dowiedzieć się co stanowiło inspirację dla powstawania trzech arcydzieł i odkrywają, że we wszystkich przypadkach był to Omer- odysejowa maskotka.  Grupa przeszła eliminacje regionalne i dostała się do eliminacji ogólnopolskich w Gdyni. :)

2. Bohater bardzo super...cdn. - Zazwyczaj superbohater kojarzy się nam z kimś kto walczy ze złem i pomaga słabszym, kto ma nadludzkie siły, ale czy taki istnieje? Tak naprawdę, super bohaterem może być każdy, choć nie zawsze może o tym wiedzieć.

3. Debeściacka przeprowadzka - Juniorzy- Rodzina przeprowadza się z jednego miejsca do drugiego. W spektaklu pojawia się zabawna postać oraz przedmiot, który zaginie i odnajdzie się w niespodziewanym nieoczywistym miejscu.

Trzymamy kciuki za naszą grupę na eliminacjach w Gdyni!

 
Zajęcia o Unii Europejskiej

Dwukrotnie w styczniu, uczniowie klasy 3g brali udział w zajęciach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną nr 54. Były to zajęcia o Unii Europejskiej.

Pierwsza część składała się z prezentacji multimedialnej, zabaw z różnych krajów.

Druga część spotkania była konkursem. W tej części to dzieci prezentowany ciekawostki z wybranego przez siebie kraju UE. Całą prezentację dzieci robiły samodzielnie, przez 2 tygodnie, na zajęciach świetlicowych. Podczas prezentacji nie zabrakło tez słodkości przygotowanych przez mamy – przy Austrii np. mieliśmy okazje skosztować sernika wiedeńskiego

 
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Saint Valentine's Card"

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie klas od I do VI

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców konkursu:

W kategorii klas od I do III:

I miejsce: Anna Lotko 2E

II miejsce: Amelia Michalak 2D;  Jan Jaśkiewicz 3C

III miejsce: Liliana Knichnicka 2E; Julia Andrzejczak 2B

Wyróżnienia: Lena Boszko 1A; Zofia Jaśkiewicz 2D; Miłosz Mojżeszowicz 2E; Adam Szachewicz 3C

W kategorii klas od IV do VI:

I miejsce: Zofia Biel 6A; Maksymilian Nowotnik 4D

II miejsce: Adam Biel 4A

III miejsce: Zofia Ździebło 5C ; Antonina Belka 4A

Serdecznie gratulujemy !

Prace powyższych uczniów są wywieszone na holu na tablicy, natomiast kartki pozostałych uczestników wiszą w sali językowej 1.073.

 
Teatr cieni - warsztaty

Przed feriami zimowymi klasa 3g brała udział w warsztatach organizowanych przez p. Magdalenę Grobelny – Jackowiak. Tematyką spotkania były emocje przedstawione za pomocą teatru cieni.

Na początku oprócz poznania tajników teatru cieni, dzieci określały kolory, kształty za pomocą jakich można określić emocje (nie tylko te przyjemne). Później była już tylko praca twórcza, która została zwieńczona przedstawieniem.

 
BEZPIECZEŃSTWO NA ZAJĘCIACH KOMPUTEROWYCH

W Szkole Podstawowej nr 16 znany wszystkim uczniom jest temat bezpiecznego korzystania  z internetu. Nauczyciele przy każdej okazji uświadamiają uczniom zagrożenia czyhające na nich w internecie. Dzieci z klas II i III  przystąpiły do Ogólnopolskiej akcji
„Dzień Bezpiecznego Internetu” przeprowadzonej w całej Polsce 7 lutego 2017 r.
DBI obchodzony jest od 2005 roku, ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej. Ma na celu kształtowanie świadomości społecznej dotyczącej niebezpieczeństw, na które narażone są osoby korzystające z Internetu – zwłaszcza dzieci i młodzież. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których w sposób szczególny uwagę poświęcali następującym kwestiom:

a)      jak radzić sobie z cyberprzemocą?

b)      jaką odpowiedzialność ponosimy za własny wizerunek w internetowych mediach?

c)      jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych, czatów i komunikatorów oraz gier online?

Z okazji zbliżających się ferii zimowych, uczniom klas II i III zorganizowano także warsztaty tematyczne – „Bezpieczne ferie”. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zagrożeniami, które mogą wyniknąć w czasie odpoczynku zimowego oraz ze sposobami zapobiegania tym niebezpieczeństwom.

ZEW

 
WYRÓŻNIENIE DLA VICTORII SIKORY W KONKURSIE WOKALNYM

 

4 lutego odbyła się XXII Edycja Wielkiej Nagrody Wrocławia II Powiatowego Konkursu Interpretacji Wokalnej dla Dzieci o Młodzieży „My Wrocławianie sami swoi, najpiękniejsze jest to co przed nami”.

Konkurs odbył się w MDK Krzyki we Wrocławiu.

W   kategorii solistów szkół  podstawowych wyróżnienie zdobyła Victoria Sikora, śpiewając piosenki: "Do serca przytul psa" oraz "Biegnij przed siebie".

W konkursie  również wzięła udział Weronika Wrona. Weronika zaśpiewała: "Litanię" oraz "Od nieba".

Gratulujemy udanych występów!

 
Sprawozdanie z konkursów - Semestr 1

 

Sprawozdanie z konkursów 1 semestr 2016/2017
 
Udany występ naszej reprezentacji w finale Strefy Centrum w mini siatkówce dziewcząt

Reprezentacja naszej szkoły w mini siatkówce dziewcząt w kategorii „4” tj. uczennic z rocznika 2004(klasy VI) i młodszych zajęła trzecie miejsce w strefie centrum na 17 drużyn biorących udział w rozgrywkach i awansowała do finałów Mistrzostw Wrocławia, które zostaną rozegrane po feriach. Nasze uczennice rozpoczęły zmagania od turnieju półfinałowego, w którym wygrały oba mecze dzięki czemu awansowały do turnieju finałowego. W turnieju finałowym nasze uczennice przegrały tylko finał z SP 63 i zajęły w nim drugie miejsce, ale ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscu trzecim, ponieważ SP 97 ma automatycznie przyznane miejsce pierwsze w Strefie Centrum ze względu na posiadaną klasę sportową oraz bardzo dobre wyniki każdego roku w rozgrywkach miejskich. Obie tury zawodów zostały rozegrane w naszej szkole i w osiągniętym sukcesie bardzo pomógł nam doping naszych uczniów. Czekamy na kolejny etap rozgrywek z wiarą w udany występ. Dobry wynik uzyskały również nasze reprezentantki w kategorii „3” czyli uczennic z rocznika 2005 i młodszych. Dziewczęta wygrały oba mecze w pierwszej fazie rozgrywek i awansowały do finałów strefy centrum gdzie musiały uznać wyższość przeciwniczek i ostatecznie zajęły piąte miejsce w strefie Centrum co jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że w naszej reprezentacji połowa dziewczynek była młodsza minimum o rok od zawodniczek  pozostałych drużyn.

Gratulujemy udanego występu i trzymamy kciuki za sukces w dalszym etapie rozgrywek.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji w galerii w zakładce „sport w naszej szkole”.

Krzysztof Lewkowicz

 
SZKOLNE STUDIO NAGRAŃ

Na potrzeby nagrania do konkursu wokalnego powstało w naszej szkole prawdziwe studio nagrań. A to za sprawą i z wielką pomocą jednego z rodziców naszej uczennicy. Pan Piotr Paśko razem z kolegami, z własnej inicjatywy przywiózł do szkoły profesjonalny sprzęt, dzięki któremu powstało nagranie piosenki „Mary did you know”, potrzebne do eliminacji do konkursu.

Panu Piotrowi bardzo dziękuję za zaangażowanie, użyczenie sprzętu oraz montaż!

A nagrywały: Weronika Wrona, Anna Paśko, Martyna Chmielewska, Marcelina Gryglewicz, Klara Smalec- ze szkolnego zespołu wokalnego.


 
Udany start naszych uczniów w V Otwartym Turnieju Karate Goju Ryu Shuseikan Poland

W sobotę 04.02.2017 r. startowaliśmy w Wińsku w V Otwartym Turnieju Karate Goju Ryu Shuseikan Poland – pierwszy start w tym roku. Tradycyjnie już wyjazd połączony ze zdobyczą medalową: ekipa ZSP 16 zdobyła łącznie 1 medal złoty; 3 – srebrne i 4 brązowe.

A oto nasi triumfatorzy:

złoto – Filip KOSYDOR w konkurencji kata, w swoim roczniku;

–     srebro – Alicja KOSYDOR w konkurencji kata;

- Igor STACHNIEWICZ w konkurencji kihon w swoim roczniku;

- Małgorzata STANKIEWICZ w konkurencji kihon w swoim roczniku;

–     brąz    - Albert PIERZCHLEWICZ w kumite w swoim roczniku ( pierwsza

walka sportowa i … medal! );

- Jagoda CHOROCIEJ – podwójny brąz: w kata i kihon w swoim

roczniku;

- Maria WRÓBLEWSKA – w kata w swoim roczniku;

 

Poza podium, ale na miejscach punktowanych ( lokaty 5-7 ):

–     Wojtek WARTECKI;

–     Zofia MICHALSKA;

–     Michał ORSKI;

–     Aleksandra WĘGLARZ;

–     Mateusz BIELERZEWSKI;

–     Magdalena SANTANA.

 

Gratulacje dla zawodników.

Grzegorz Gliński

 
Mini koszykówka dziewcząt – 5 miejsce w mistrzostwach Wrocławia!

Drużyna dziewcząt zajęła 5 miejsce w mistrzostwach Wrocławia w mini koszykówce! Nasze zawodniczki swoją długą drogę rozpoczęły 24.10.2016r. od zwycięstwa w zawodach eliminacyjnych strefy Centrum. Następnie awansowały przez pięć kolejnych szczebli rozgrywek i dotarły do mistrzostw Wrocławia. Dnia 26.01.2017r. w ćwierćfinale mistrzostw Wrocławia nasza drużyna rozegrała dwa mecze, udało nam się wygrać jedno spotkanie i dzięki temu zdobyliśmy świetne 5 miejsce wśród Wrocławskich szkół! Gratulujemy naszym walecznym zawodniczkom!

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Katarzyna Krychowska

Dawid Mikoś

 
Nasza szkoła została wyróżniona przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach współpracy.

 
Ratujemy i Uczymy Ratować

W dniach 23 i 26 stycznia uczniowie klas I, jak co roku, wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy w ramach programu WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak należy wezwać pomoc, rozpocząć RKO oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy bardzo chętnie brali w nich czynny udział. Spotkania takie mają na celu uświadomienie, że każdy z nas może pomóc innym w razie wypadku. Gratulujemy wszystkim „Młodym Ratownikom”!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Magdalena Pasieka

Anna Sobieska

 
Dni Kultury Chińskiej

W dniach 24-31 stycznia w naszej szkole odbyły się Dni Kultury Chińskiej. Z tej okazji lektorka z Chin przy pomocy uczniów klas IV przeprowadziła lekcję otwartą języka chińskiego, podczas której uczniowie zapoznawali się ze sztuką kaligrafii. Dzieci z klas I i III z uśmiechem na twarzy zaśpiewały również chińską piosenkę dla najmłodszych „Wo de pengyou zai nali?” [tłum. Gdzie jest mój przyjaciel?]. W tym samym czasie uczniowie mogli również obejrzeć w ramach kółka filmowego animowany film pt. „Mulan”, który jest adaptacją starej chińskiej legendy. Odbyły się również zawody w tenisie stołowym, narodowym sporcie Chińczyków, które rozgrywali uczniowie klas III i IV z kółka tenisa stołowego. Natomiast klasy V i VI wykonały prezentacje multimedialne w języku angielskim na temat Chin.

 
Ciąg dalszy promocji The World Games 2017 w naszej szkole – odsłona 3 – Lacrosse !

W ramach promocji dyscyplin, które będą rozgrywane podczas TWG 2017, we wtorek 24.01.2017 naszą szkołę odwiedzili zawodnicy wrocławskiej drużyny lacrosse – „Kosynierzy”. Uczniowie mieli możliwość nauki tej dyscypliny od najlepszych w Polsce.
W szkole zagościli reprezentanci oraz trener kadry Polski, który  jest Indianinem. To właśnie Indianie dawno temu stworzyli tę grę. Nasi goście poprowadzili dwie lekcję z lacrosse, w której udział brało łącznie około 80 uczniów z klas drugich i piątych. Dzieci mieli możliwość korzystania z profesjonalnego sprzętu, uczyli się podawać i przyjmować piłkę oraz strzelali na bramkę, co jak się później okazało wcale nie jest taką łatwą sprawą ;)
Podczas wszystkich zajęć panowała sportowa i miła atmosfera. Gracze wrocławskiej drużyny byli pod wrażeniem sprawności uczniów, obiecali, że wiosną z przyjemność jeszcze raz nas odwiedzą J

Dziękujemy wrocławskiej drużynie za przybycie. Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty :)

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji w galerii w zakładce "Sport w naszej szkole".

Aleksandra Szyrwiel

 
Dyskoteka karnawałowa

26 stycznia w godzinach 16.00-18.00 na hali sportowej odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas 4-6. Oprawą muzyczną i animacją imprezy zajmował się DJ Soundspace. Dodatkową atrakcją dla uczniów była fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z przyjaciółmi z wykorzystaniem śmiesznych nakryć głowy, okularów i innych gadżetów. Szkolny korytarz natomiast zmienił się w bufet, gdzie każda z klas przygotowała stolik na przekąski. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 11


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.