REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403849
Archiwum rok szkolny 2016/2017
"Nad rzeką czasu" - Towarzystwo Kultury Czynnej

Klasy 6a i 6b miały przyjemność uczestniczyć w cyklu warsztatów literacko-teatralnych "Nad rzeką czasu" zorganizowanych we współpracy z Towarzystwem Kultury Czynnej we Wrocławiu. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas 4 spotkań uczniowie mieli możliwość poznać warsztat aktora oraz nauczyć się interpretacji tekstu niezbędnej do wystawienia utworu na scenie.

Z pewnością nie jest to nasze ostatnie spotkanie z Towarzystwem Kultury Czynnej.

Podziękowanie dla Towarzystwa Kultury Czynnej za przeprowadzenie warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży ze Sp nr 16 we Wrocławiu w ramach programu Nad rzeką czasu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

http://www.kulturaczynna.pl/

 

 
JESIENNE INSPIRACJE

Jesień zawitała za naszymi oknami na dobre. Temperatura sprzyja jesiennym spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Nasi uczniowie z jesiennych  wypraw przynieśli dary natury, które wykorzystali w kreatywny sposób.

Ich pomysły  można podziwiać w holu szkoły, na  wystawie „Jesienne inspiracje”.

Zapraszamy do oglądania prac, a tych, którzy nie przepadają za jesienną szarugą spróbujemy przekonać do tej pory roku wierszem:

Tadeusz Karasiewicz „ Pokochaj jesień”

Spróbuj pokochać jesień
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami.

Kolorowo jak wiosną
barwne liście ostatki zieleni
Dadzą chwilę radosną
twą szarość życia mogą odmienić.

Wieczór szybciej nastaje
słońce też znika wcześniej niż latem
Lecz nowe czy nie daje
chwile spokoju skorzystaj zatem.

Renata  Piotrowska

Małgorzata Kamińska

1 2 3

 
Świetny występ naszych sportowców w Finale Strefy Wrocławskiej w unihokeju!

W dniu 19 października w hali MCS przy ul. Parkowej we Wrocławiu odbyły się Finały Strefy Wrocławskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców. Nasi młodzi reprezentanci po zajęciu czwartego miejsca w  ubiegłorocznych zawodach, w tym roku chcieli „wskoczyć” na podium. Udało się to drużynie chłopców, która świetnie spisała się w fazie grupowej zajmując pierwsze miejsce. W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z SP BISC Wrocław. Nasza drużyna przez większość spotkania prowadziła 1:0. Szczęście uśmiechnęło się do przeciwników na 10 sekund przed końcem meczu, gdzie w dużym podbramkowym zamieszaniu udało się im wyrównać i doprowadzając do rzutów karnych. W bardzo emocjonującej i zaciętej serii przegraliśmy 4:5. Nasza drużyna w meczu o 3 miejsce wróciła do gry i pokonała po bardzo dobrym spotkaniu SP Dobroszyce 1:0. Reprezentacja dziewcząt po zaciętych spotkaniach grupowych, gdzie losy rozgrywały się w ostatnich sekundach, zakończyła rywalizację na 7 miejscu. Gratulujemy naszym reprezentantom!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Dawid Mikoś

Bogumił Włodarczyk

 
Panel Eksperta z Akademią Małych Mistrzów

Dnia 29.09.2016 odbył się w naszej szkole "Panel Eksperta", który został zorganizowany przez Akademię Małych Mistrzów Piłki Ręcznej. Dzieci aktywnie spędzały czas pod okiem naszych ekspertów m.in spotkały się z psychologiem sportu i ekspertem ds. żywienia. Mamy nadzieję, że zdobyta tego dnia wiedza teoretyczna pozwoli młodym piłkarzom ręcznym doskonalić sportowe umiejętności. Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie! Oto fotorelacja z wydarzenia.

Przygotowała:

Marta Łyszczyk

 

 
Warsztaty w ZOO - projekt "Bioodkrywcy"

W dniach 11 i 12 października klasy 4c, 4a i 6b uczestniczyły w bezpłatnych warsztatach we wrocławskim ZOO w ramach projektu „Bioodkrywcy – ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej”, dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących problemów, z którymi borykają się zwierzęta żyjące na wolności, następnie zwiedzili fragment ZOO.

 
Wycieczka dla wyróżnionych

W dniach 1-2 października odbyła się dwudniowa wycieczka dla 50 uczniów z klas piątych i szóstych, którzy w roku 2015/2016 uzyskali najwyższą średnią ocen. Dodatkowym warunkiem udziału w wycieczce było uzyskanie na świadectwie wzorowego lub bardzo dobrego zachowania. W tym roku udaliśmy się do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W pierwszym dniu wycieczki uczniowie zwiedzili zamek Ogrodzieniec oraz gród Birów. Wieczór natomiast przeznaczony był na gry, zabawy integracyjne i wspólne ognisko. Drugiego dnia zwiedziliśmy Częstochowę oraz Muzeum Regionalne Krasińskich w Złotym Potoku. O tym, jak uczniowie bawili się podczas wyjazdu, przekonacie się z galerii zdjęć.

 
Pasowanie na Ucznia

W październiku, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, starsi uczniowie i  rodzice.

Podczas akademii uczniowie klas pierwszych  zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Swoje umiejętności pokazali nam również uczniowie klas starszych. Zaprezentował się chór szkolny oraz sekcja gimnastyki artystycznej.

Po programie artystycznym dyrektor szkoły Pani Małgorzata Mazur uroczyście pasowała uczniów, którzy wcześniej złożyli ślubowanie.

Po uroczystej części oficjalnej uczniowie udali się wraz z rodzicami do swoich klas, gdzie otrzymali dyplomy, drobne upominki i miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku.

 

Wychowawcy klas pierwszych

 
Udany występ naszej reprezentacji w turnieju Volleymanii klas VI

W sobotę 8 października w hali sportowej AWF we Wrocławiu odbył się pierwszy turniej klas szóstych w ramach projektu Volleymania w roku szkolnym 2016/2017. W tej kategorii wiekowej gra odbywa się w zespołach czteroosobowych. Regulamin zawodów dopuszcza również posiadanie czterech zawodniczek rezerwowych i tym samym nasza reprezentacja dziewcząt liczyła 8 zawodniczek. Nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze wygrywając 3 z 5 meczów  co pozwoliło im się uplasować na trzecim miejscu w grupie liczącej 6 zespołów. Dzięki temu w kolejnym turnieju, który odbędzie się 10 grudnia dziewczęta będą rozstawione w 3 lidze.

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:

 1. Janowska Hanna
 2. Tomczyk Julia
 3. Grzędzińska Julia
 4. Szmelter Pola
 5. Wąs Kamila
 6. Zimoch Aleksandra
 7. Kuchta Dalia
 8. Plak Anna

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z turnieju w galerii w zakładce „sport w naszej szkole”.

 

Krzysztof Lewkowicz

 
Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

(ang. World Multiplication Table Day)

W ubiegły piątek 30 września 2016r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Akcja miała na celu przede wszystkim propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wydarzenie to było okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

 

Matematyczna wiedza była sprawdzana  w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni  w losy i specjalne identyfikatory przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych.

Do akcji włączyły się także klasy młodsze, które cały dzień poświęciły matematycznej integracji grup.

 

Jeden z patroli dotarł nawet do samego Prezydenta Miasta Wrocławia p. Rafała Dutkiewicza. Jak donoszą podopieczni p. Ewy Misiejuk i p. Barbary Bierońskiej Prezydent egzamin zdał.

Uczniowie klas trzecich sprawozdali nam, że pozytywnie egzamin zdała Pani Dyrektor Małgorzata Mazur, pracownicy szkoły oraz kadra pedagogiczna.

Młodzi egzaminatorzy twierdzą, że taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla… dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w akcji i zdobycia tytułu „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Serdecznie zapraszamy do zabawy w przyszłym roku!

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii

 

Małgorzata Kamińska

Ewa Misiejuk

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
Sprzątanie Świata

Jak co roku, we wrześniu, rozpoczęła się w naszej szkole międzynarodowa kampania "Sprzątanie Świata". Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie  zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyli, aby pozbierać zalegające  śmieci. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać. Wierzymy, że zachęci ona wszystkich do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami.

Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej

Wychowawcy świetlicy

1 2 3 4 5 6 7 8

 
Międzynarodowy Dzień Kropki!

 

15 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16 obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki!

To święto twórczości - zainspirowane losami Vashti - bohaterki książki Reynoldsa. Książka opowiada o dziewczynce, która odkryła swoją pasję dzięki kropce! Jak to możliwe? Dowiedzieli się tego uczniowie wszystkich klas w Szkole Podstawowej nr 16. Krótki film animowany - promujący Dot’s Day - prezentuje historię dziewczynki, zniechęconej do malowania, bez wiary we własne możliwości, która namalowała zwyczajną kropkę. Na szczęście nauczycielka Vashti uwierzyła w nią i doceniła nawet najmniejsze zaangażowanie dziewczynki. Ta iskra chęci zaczęła się tlić i Vashti malowała dalej, ale już z pasją, rozwojem i radością!

Takie święto to okazja do przypomnienia sobie jak łatwo pomóc odkrywać uczniom swoje pasje, ale tylko pod warunkiem, że jesteśmy czujnymi i wrażliwymi obserwatorami. Jak potrzebne jest pozytywne wzmocnienie od rodzica, nauczyciela i innych bliskich. Przypomina także o tym, jak małe wydarzenia mogą wielce wpływać na życie i rozwój człowieka. Ci, którzy odnieśli sukces - w sporcie, w sztuce - często wspominają pojedyncze wydarzenie, kilka słów, życzliwą osobę, która sprawiła, że odkryli swoje życiowe powołanie.

Dot’s Day w SP 16 stał się także okazją do przyjrzenia się naszej różnorodności. Wszyscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w zadaniu związanym z kropkami. Chodziło o połączenie kropek na tej samej matrycy przez jak największą liczbę uczniów. Okazało się, że jeden schemat może mieć setki rozwiązań. W wyniku łączenia kropek pojawiały się: kapelusze, mozaiki,koty, chmury, bohaterowie kreskówek i mnóstwo innych ciekawych wizji uczniów. Część prac zagościła w galerii na holu szkoły.

Kształtowanie postawy twórczej wymaga trenowania wyobraźni, obcowania z różnorodnymi bodźcami, metodami, inspiracji w grupie i otwartej komunikacji. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 oraz nauczyciele SP 16 zdają sobie z tego sprawę i od momentu powstania szkoły odbywa się wiele działań skłaniających uczniów do twórczego myślenia. Od 2 lat prowadzone są w szkole Lekcje Twórczości w klasie w ramach innowacji miejskiej. Prężnie działają drużyny Odysei Umysłu oraz Destination Imagination - dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców oraz nauczycieli - trenerów. Nauczyciele SP 16  wciąż się doszkalają w zakresie twórczych heurystyk i innych innowacyjnych metod, by jak najwięcej przestrzeni dla rozwoju kreatywności ucznia pojawiło się na lekcji.

 

Pracownicy ZSP nr 16

 
Wizyta klas piątych u wiceprezydenta miasta

3 września 2016 r. klasa Va i Vc odwiedziły wrocławski Ratusz i spotkały się z wiceprezydentem miasta - Adamem Grehlem. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z wiceprezydentem i zadać mu kilka pytań w gabinecie prezydenckim. Dzieci pytały o place zabaw w mieście oraz wycinanie drzew, które było dla nich miejscem zabawy. Po rozmowie z wiceprezydentem uczniowie mogli zwiedzić Salę Sesyjną oraz Stary Ratusz.

Wycieczka była dla uczniów okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat samorządności, spojrzenia na Wrocław z perspektywy zarządzających nim osób. Po spotkaniu w Ratuszu dzieci odbyły spacer turystyczny, podczas którego wcielały się w rolę przewodników i opowiadały o wybranych miejscach na starówce.


Zapraszamy do pełnej galerii zdjęć oraz przeczytania relacji uczniów z wycieczki na szkolnego Bloga Piątoklasistów - http://wietrzna.blogspot.com/

Bożena Andrzejewska

 
Sukces Zosi Biel

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Zofia Biel otrzymała stypendium na rok 2016/2017 w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego. 28.09.2016r. Zosia wraz z rodziną, wychowawcą oraz panią Dyrektor naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Samorządu Wrocławia. W roku szkolnym 2016/2017 w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego 256 uzdolnionych uczniów i absolwentów wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendium.

Ze świadczenia finansowego wypłacanego z Uczniowskiego Programu Stypendialnego ubiegać się mogą uczniowie spełniający jeden z warunków:

 1. posiadają oceny celujące na świadectwie końcowym (minimum pięć) oraz szczególne osiągnięcia w dziedzinach szkolnych i pozaszkolnych, na szczeblu co najmniej wojewódzkim (okręgowym),
 2. uzyskali tytuł laureata ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej,
 3. są laureatami “Szkolnego Nobla”.

Gratulujemy Zosi i życzymy dalszych sukcesów.

 

1 2 3 4
 
AKADEMIA MAŁYCH MISTRZÓW oficjalnie otwarta przez mistrza ARTURA SIÓDMIAKA

Dnia 8.09 w naszej szkole odbył się otwarty trening piłki ręcznej, który został poprowadzony przez Mistrza Artura Siódmiaka – reprezentanta Polski w piłkę ręczną, wicemistrza Świata,  uczestnika Igrzysk Olimpijskich. Akademia małych Mistrzów jest ogólnopolskim projektem szkoleniowym, skierowanym do dzieci i młodzieży. W ramach Akademii współpracujemy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, Polskim Komitetem Olimpijskim oraz licznymi samorządami na terenie całego kraju.

Brak presji na wynik oraz indywidualne podejście Trenerów zapewniło dobrą zabawę zgodnie z zasadami Fair Play. Akademia stwarza możliwość rozpoczęcia kariery każdemu dziecku, które ma wystarczająco dużo chęci i zapału, aby być lepszym z każdym kolejnym treningiem, o czym dzieci z wszystkich klas mogły przekonać się już podczas przeprowadzonego treningu otwartego. Akademia Małych Mistrzów jest najszybciej rozwijającym się projektem szkoleniowym w zakresie piłki ręcznej w Polsce.

O sukcesie treningu otwartego piłki ręcznej świadczy ogromna ilość chętnych dzieci do udziału w systematycznych treningach, które od 20.09 w naszej szkole poprowadzi pani Marta Łyszczyk w dniach:

WTOREK:

15:05 – 15:50 (klasy 4,5,6)

16:00 – 16:45 (klasy 1,2,3)

CZWARTEK:

15:05 – 15:50 (klasy 1,2,3)

16:00 – 16:45 (klasy 4,5,6)

 

Dzieci zapisane do Akademii już wkrótce czeka niespodzianka – wizyta Artura Siódmiaka i innych ekspertów w naszej szkole już niebawem! J
Poniżej fotorelacja z treningu otwartego piłki ręcznej.

Informacji dotyczących Treningów Akademii udziela pani Marta Łyszczyk ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 

Przygotowała:

Marta Łyszczyk

 

 
UDANY WYSTĘP REPREZENTACJI SZKOŁY PODCZAS SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH!

W dniu 21 września na kąpielisku Morskie Oko odbyły się Finały Mistrzostw Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Wrocławskich.

W zawodach brały udział 32 reprezentacje dziewcząt Szkół Podstawowych oraz 27 reprezentacji chłopców Szkół Podstawowych.

Dziewczęta z Naszej szkoły uplasowały się na bardzo dobrej 7 pozycji i niewiele zabrakło im by dostać się do kolejnego etapu.

Chłopcy natomiast ukończyli zmagania na 21 miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że w drużynie większość stanowili czwarto i piątoklasiści możemy stwierdzić, że ich występ był równie udany, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłym roku.

 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego

 

W czwartkowy poranek dzieci zostały gorąco przywitane przez Panią Dyrektor, nauczycieli i rodziców. Dzieci uśmiechnięte i wypoczęte wróciły do szkoły by podejmować kolejne wyzwania.W naszej szkole jak co roku, pierwszoklasiści poza częścią oficjalną, dostali prezent w postaci przedstawienia teatralnego.

Dociekajcie, eksperymentujcie, rozwiązujcie problemy, pytajcie, a my postaramy się pomóc w zdobywaniu wiedzy.

Cytując Rzecznika Praw Dziecka:

Nie bójcie się myśleć oraz wyrażać własnych opinii i emocji. Nie wstydźcie się własnego „JA”, pamiętając jednocześnie o szacunku do drugiej osoby oraz podstawowych zasadach demokracji, które obowiązują również w szkole.

Budujcie szkolne społeczności. Nie tylko te wirtualne – w internecie, ale przede wszystkim te oparte na codziennym dialogu, współpracy, zrozumieniu.

Pracownicy ZSP16

1

 
Uwaga

 
SPOTKANIE Z MISTRZEM ARTUREM SIÓDMIAKIEM !!!

Już 8 września będziemy gościć w naszej szkole Mistrza Artura Siódmiaka – reprezentant Polski w piłkę ręczną, wicemistrz Świata,  uczestnik Igrzysk Olimpijskich – który  wraz ze swoją ekipą Fundacji Akademia Sportu przeprowadzi otwarty trening piłki ręcznej oraz oficjalnie otworzy Akademię Małych Mistrzów, która od tego roku będzie działać w naszej szkole. Trening odbędzie się w czwartek (8 września) o godz. 8:00 w hali sportowej. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci i rodziców.

 

Projekt Narodowy – Akademia Małych Mistrzów jest ogólnopolskim projektem szkoleniowym, skierowanym do dzieci i młodzieży. W ramach projektu współpracujemy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, Polskim Komitetem Olimpijskim oraz licznymi samorządami na terenie całego kraju.

Nadrzędnym celem projektu jest rozwijanie oraz szerzenie pasji sportowych wśród najmłodszych. Zajęcia mają na celu kompleksowy rozwój psychomotoryczny, koordynacji ruchowej jak również mnóstwo dodatkowych atrakcji mających na celu wychować młodych sportowców. W naszej ofercie nie brakuje profesjonalnych turniejów, rozgrywek, meczów oraz obozów, podczas których młodzi szczypiorniści mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności z piłki ręcznej oraz poprawienia sprawności ogólnej.

Akademia to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego dziecka, brak presji na wynik, oraz dobra zabawa zgodnie z zasadami Fair Play. Fundacja stwarza możliwość rozpoczęcia kariery każdemu dziecku, które ma wystarczająco dużo chęci i zapału, aby być lepszym z każdym kolejnym treningiem.

Akademia Małych Mistrzów jest najszybciej rozwijającym się projektem szkoleniowym w zakresie piłki ręcznej w Polsce.

 

Więcej informacji oraz zapisy u Pani Marty Łyszczyk, która będzie trenerem Akademii Małych Mistrzów.

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

http://fundacjaakademiasportu.pl/amm/

1 2 3 4 5
 
Wyprawka szkolna 2016

Wyprawka szkolna 2016 r.


Dofinansowanie do zakupu podręczników w roku szkolnym 2016/2017 w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r.

 • Miejsce złożenia dokumentów/załatwienia sprawy:
  Wniosek należy złożyć do 7 września 2016 r. u pedagoga szkolnego.

 • Wszelkie informacje w sprawie uzyskania dofinansowania udzielane są w szkołach do których będą uczęszczać uczniowie uprawnieni do otrzymania pomocy.

 • Kto może wystąpić z wnioskiem / zainicjować sprawę:
  Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników (w szczególnych przypadkach również materiałów edukacyjnych) jest udzielana na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia albo na wniosek nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia.

Uwagi:

Uprawnieni uczniowie oraz kryteria jakie należy spełnić, aby otrzymać pomoc finansową:

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego, będzie udzielana uczniom:

 1. słabowidzącym,

 2. niesłyszącym,

 3. słabosłyszącym,

 4. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

 5. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

 6. z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

 7. z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

 8. z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1-7

- posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego - uczęszczającym w roku szkolnym 2016/2017 do szkół dla dzieci i młodzieży do:

 • klasy VI szkoły podstawowej,

 • klasy III gimnazjum,

 • szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, klasy VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klas III-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, liceum plastycznego lub klas III i VI-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej.

W przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną  w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczającym w roku szkolnym 2016/2017 do klas I-III szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej - pomoc w formie dofinansowania udzielana będzie również na zakup materiałów edukacyjnych.

Zakup materiałów edukacyjnych nie dotyczy uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym  lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczającym w roku szkolnym 2016/2017 do klasy I-III szkoły podstawowej, gdy uczniowie ci korzystają z darmowego podręcznika do zajęć z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, zapewnionego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:


http://bip.um.wroc.pl/sprawa-do-zalatwienia/23127/wyprawka-szkolna-2016-r-dofinansowanie-do-zakupu-podrecznikow-w-roku-szkolnym-2016-2017-w-ramach-rzadowego-programu-pomocy-uczniom-w-2016-r

 
UWAGA

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 11


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.