REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403746
Archiwum rok szkolny 2016/2017
Podsumowanie projektu “Uczeń w formie”

W naszej szkole zakończył się program “Uczeń w formie” dotyczący profilaktyki nadwagi i otyłości. W ramach programu odbyło się wiele inicjatyw związanych z dbaniem o dietę i dbaniem o kondycję fizyczną. Przeprowadzono między innymi warsztaty żywieniowe dla klas drugich oraz spotkania ze studentami dietetyki, które miały miejsce w świetlicy szkolnej. Odbyła się także akcja pod hasłem „Dbaj z nami o kondycję” czyli koleżeńskie lekcje uczniów klas piątych z uczniami edukacji wczesnoszkolnej. Akcja polegała na prowadzeniu pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Aleksandry Szyrwiel zajęć, podczas których uczniowie klas starszych prezentowali młodszym kolegom krótkie ćwiczenia wpływające korzystnie na kondycję fizyczną. Lekcje takie odbywały się podczas zajęć edukacyjnych oraz świetlicowych w różnych grupach wiekowych. Ważną częścią programu było przeprowadzenie przez pielęgniarkę szkolną p. Barbarę Pukowską badań przesiewowych (pomiar wskaźnika masy ciała BMI) w klasach I, III i V. Przebadano ogółem 306 uczniów, a rodzice osób wytypowanych dostały informacje na temat możliwości skorzystania z porad edukacyjnych prowadzonych przez zespół specjalistów zajmujących się leczeniem nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. Zachęcamy uczniów i rodziców do korzystania z przekazanej wiedzy oraz wcielania w życie wskazówek dotyczących zachęcania dzieci do aktywności fizycznej i wprowadzania w domu zasad zdrowego żywienia.

Koordynator projektu – Kamila Podsiadlik

 
Kolejny turniej "Basketmanii" za nami!

Za nami kolejny turniej „Basketmanii”, który został rozegrany 14.05.2017r. w hali WKS „Kosynierka”. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny złożone w większości z uczniów II klas. W turnieju łącznie uczestniczyło prawie 20 zawodników z SP 16. Nasi chłopcy nie dali szans przeciwnikom i wygrali wszystkie cztery mecze. W ostatnim spotkaniu zagrały dwie nasze drużyny i zobaczyliśmy bardzo fajny mecz rozegrany w świetnej atmosferze stworzonej przez zawodników i rodziców. Bardzo cieszy duża frekwencja naszych uczniów i rodziców podczas zawodów rozgrywanych w hali WKS Śląsk Wrocław. Ponownie jesteśmy najliczniejszą grupą!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Dawid Mikoś

 
Młodzieżowe Igrzyska Sportowe „Szukamy talentów na The World Games”. Wywalczyliśmy bilet na wielki finał!

Za nami udany start w IV EDYCJA „Młodzieżowych Igrzysk Sportowych 2017 
- finałowe odliczanie”, które odbyły się 15.05.2017r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 47 we Wrocławiu. W sportowej rywalizacji uczestniczyło 19 reprezentacji szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III i IV-VI. Gościem honorowym imprezy była Olimpijka, ambasador The World Games 2017 Renata Mauer-Różańska, która razem z Dyrektorem SP 47 dokonały uroczystego otwarcia zawodów. Nasi uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: przeciąganie liny, frisbee ( rzuty do bramki), strzały do celu (lacrosse, kajak polo, futbol amerykański), unihokej( tor przeszkód), mini kręgle, pokaz sumo (rodzic lub nauczyciel). Drużyna klas I-III świetnie wypadła w technicznych konkurencjach i uzyskała tyle samo punktów co trzecia drużyna. Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani tuż za podium. Około godziny 11.30 rywalizację rozpoczęło 10 zespołów szkolnych klas IV-VI, którzy spróbowali swoich sił w: przeciąganiu liny, frisbee( rzuty do bramki),strzały do celu (lacrosse, kajak polo, futbol amerykański), tor przeszkód z piłką do futbolu amerykańskiego, sumo. Tutaj nasi reprezentacji pomimo, że rywalizowali często z zawodnikami o dwa lata starszymi, zajęli świetne drugie miejsce i awansowali do wielkiego finału! Gratulacje dla dziewcząt i chłopców, którzy oprócz świetnego wyniku bardzo dobrze bawili się na turnieju. Brawo!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Magdalena Pasiek

Dawid Mikoś

 
Sprawozdanie z wycieczki klas szóstych

15 maja pojechaliśmy na czterodniową wycieczkę na Kielecczyznę. W wycieczce uczestniczyły obie szóste klasy.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Braliśmy udział w lekcji muzealnej na temat słonecznego pomiaru czasu. W Kielcach obejrzeliśmy ulicę Sienkiewicza i Pałac Biskupów Krakowskich. Drugiego dnia zdobyliśmy Święty Krzyż - symbol Gór Świętokrzyskich. Następnie zagłębialiśmy tajniki kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach, a także zwiedziliśmy fragment trasy podziemnej. Po obiadokolacji spędziliśmy miło czas na terenie ośrodka grając w gry na świeżym powietrzu. Trzeciego dnia wyruszyliśmy do Sandomierza - "Śladami Ojca Mateusza", gdzie odwiedziliśmy gotycki Ratusz, Dom Długosza, barokową Synagogę, Zamek oraz Ucho Igielne. Przeszliśmy również Podziemną Trasę Turystyczną, czyli systemem piwnic z XIV w., która znajduje się nawet do 12 m pod Rynkiem. Wieczorem zorganizowana została dyskoteka. Ostatniego dnia wycieczki wspięliśmy się na wieżę w Chęcinie i obejrzeliśmy miasto położone poniżej budowli. Jako ostatnią atrakcję biuro podróży przygotowało Centrum Nauki Leonarda da Vinci, gdzie spędziliśmy półtorej godziny na nauce o ludzkim ciele.

18 maja wieczorem wróciliśmy do domu zmęczeni, ale szczęśliwi.

Martyna, kl. VIa

 
"Mały ratownik"

W klasach trzecich odbyły się zajęcia „Mały ratownik” organizowane i prowadzone przez Straż Miejską. Dzieci miały możliwość utrwalenie i przećwiczenia zasad udzielania pierwszej pomocy. Każde z dzieci wcielało się w ratownika i ćwiczyło na fantomie.

Klasa 3g i 3c wzięły udział w ogólnopolskim konkursie Widzę, słyszę, ratuję organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Klasy na konkurs przygotowywały plakaty. Branie udziału w takim konkursie utrwala zdobyta już wiedzę!

 
Wyniki konkursu "Kangur"

 

 
Najświeższe informacje od Omerek!

Nasz drużyna Odyseuszy zajęła 16 miejsce w całym konkursie!!!! I 3 MIEJSCE W ZADANIU SPONTANICZNYM!!!!

Ogromnie gratulujemy i czekamy na ich powrót! BRAWO OMERKI!

 
UDANY WYSTĘP W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM !

Dnia 9.05.2017 na Stadionie Olimpijskim odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni. Jak sama nazwa wskazuje uczniowie musieli  zmierzyć się z czteroma dyscyplinami lekkoatletycznymi jednego dnia. W skład czwórboju wchodzą: rzut piłeczką palantową, do wyboru: skok w dal bądź skok wzwyż (nasi uczniowie skakali w dal), bieg krótki na dystansie 60 metrów oraz bieg dłuższy: 600m dla dziewczynek i 1000m dla chłopców. Dziewczęta w składzie: Martyna Papierska, Zuzanna Gamrot, Aleksandra Rutkowska, Julia Cieślachowska, Dalia Kuchta, Kamila Wąs i Zofia Ździebło zajęły bardzo dobre trzecie miejsce, dające awans do zawodów rangi Strefy Wrocławskiej. Zaś chłopcy w bardzo młodym i obiecującym na przyszłość składzie zajęli 22 miejsce, nabierając cennego doświadczenia, które mamy nadzieje zaowocuje już w przyszłym roku.

Dziewczęta nie miały za dużo czasu na odpoczynek ponieważ dwa dni po wywalczeniu awansu stanęły na starcie Finału Strefy Wrocławskiej w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni. W czwartek, 11.05 również na Stadionie Olimpijskim dziewczęta rozpoczęły rywalizację o wejście do finału wojewódzkiego. Dyscypliny pozostały te same, natomiast delikatnej rotacji uległ nasz skład. Niestety na Finał Strefy nie mogły pojechać z nami Zosia i Julka. Na miejsce dziewczynek do drużyny dołączyła Lena Maksalion. Dziewczyny poprawiały swoje wyniki sprzed dwóch dni prawie w każdej konkurencji, startowały świetnie ustanawiając nowe rekordy życiowe i kończąc zmagania na VI pozycji. Do Finału Wojewódzkiego awansowały bezpośrednio dwie najlepsze ekipy z każdej strefy oraz 4 drużyny z największą ilością punktów. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki z innych stref ponieważ szansa na awans dalej była możliwa. Niestety zabrakło nam niewiele, zajęliśmy bowiem drugie niepremiowane awansem miejsce. Mimo braku awansu jesteśmy bardzo dumni ze szkolnej reprezentacji, ponieważ jest to największy sukces w Czwórboju LA w naszej szkole. Dziewczynkom gratulujemy i życzy powodzenia w dalszych startach!

Aleksandra Szyrwiel

Bogumił Włodarczyk

 
Omerki już w USA!

Jak już pewne wiecie, nasze wspaniałe Omerki wraz ze swoimi Trenerkami są już w USA na Światowej Olimpiadzie Odysei Umysłu. Transmisję otwarcia i wiele innych zdarzeń możecie śledzić na stronie http://www.odysseyofthemind.com/wf2017/2017-world-finals/ oraz FB Omerek.

Ten wyjazd nie udałby się dzięki wspaniałym sponsorom – w tym p. Dyrektor Uśmiech oraz hojności wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.Uśmiech

Trzymamy mocno kciuki za nasze Dziewczyny!!!!

 
Gala Finałowa WDUSŚ

22 maja w Ogrodzie Staromiejskim odbyła się Gala Finałowa XII edycji projektu "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci". Podczas uroczystego podsumowania projektu, dzieci wzięły udział w wesołym przemarszu. Ponadto z wielkim zainteresowaniem oglądały występy artystyczne, a także pokaz strojów ekologicznych z surowców wtórnych. Chętnie brały udział w różnych  grach, zabawach ,doświadczeniach ekologicznych przygotowanych przez starszych kolegów. W tym dniu na scenie wystąpił  również zespół prowadzany przez Panią Ewę Jaskułę. Uczennice zaprezentowały piosenkę, która wygrała Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej.

Renata Piotrowska

koordynator WDUSŚ

 
KARTA ROWEROWA

 

KARTA ROWEROWA – WAŻNE INFORMACJE dla zdających

JAZDA PRÓBNA NA ROWERACH: 24 MAJA  -  ŚRODA

Klasa 4b  od około 13.45 do 14.05

Klasa 4e  od około 14.10 do 14.40

Klasa 4d  od około 14.40 do 15.10

Klasa 4a  od około 15.10 do 15.30

Klasa 4c - 29 MAJA PONIEDZIAŁEK, od godz. 15.15

PROSZĘ  MIEĆ  ROWERY  I  KASKI

TEST PRÓBNY – TEORIA: 29 MAJA PONIEDZIAŁEK

Sala 1.024

Klasa 4b  od 12.10  do 12.30 (i 4 osoby z 4d)

Klasa 4d  od 12.30 do 12.50

Klasa 4c  od 12.50 do  13.10

Klasa 4a  od 13.10 do 13.30

Klasa 4e  od  13.30 do 13.50

MISTRZ SKRZYŻOWAŃ – 26 CZERWCA –

PIĄTEK na 3 godzinie lekcyjnej  -  Sala multimedialna

EGZAMIN TEORETYCZNY – PO WYCIECZKACH

8 czerwca (4b,c,d,e ) oraz 13 czerwca (4a)

Termin dodatkowy dla nieobecnych w dniu egzaminu (z klas 4b,c,d,e) to 13 czerwca godz. 13.15 w sali 0.070

EGZAMIN PRAKTYCZNY

19 CZERWCA, poniedziałek (od około 8.30)

PROSZĘ MIEĆ ROWERY I KASKI

Dzieci będą proszone z lekcji na egzamin, który będzie się odbywał na boisku, a w razie deszczu – w hali sportowej.

 
Rozstrzygnięcie konkursu "Zakładka do książki"

 
Pasieka Boża Iskierka

Klasy 3a,3e,2c,2e uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez Pasiekę Boża Iskierka. Usytuowana jest ona w Beskidzie Niskim, w przepięknej krainie pełnej lasów i łąk z dala od wielkich ośrodków przemysłowych, co ma ogromne znaczenie na jakość pozyskiwanych przez pszczoły miodów. W bardzo serdecznej atmosferze Pan Pszczelarz opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza (ubranie, dymkę, ramkę), produkty wytworzone przez pszczoły (pyłek, mleczko, węza pszczela) oraz różne rodzaje miodu. Prawdziwą atrakcją były przywiezione pszczoły. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.

 
Akcja Rowerowy Maj 2017 trwa!

 

 

Do końca maja w naszej szkole trwa akcja "Rowerowy maj" której patronuje Urząd Miejski Wrocławia. W kampanii bierze udział ponad 20 wrocławskich szkół podstawowych.

Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy w dniach 4-31 maja 2017 r. przyjeżdżać do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub rolkach. Nawet za jednorazowy przyjazd każdy uczestnik akcji otrzyma drobny upominek!

Głównym celem kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej.

O czym należy pamiętać? Szczególnie ważne są zasady bezpieczeństwa:

  • wasze pojazdy muszą być sprawne technicznie,
  • nie zapominajcie o KASKU,
  • dzieci do lat 10 powinny poruszać się tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej.

Apel do uczniów! Hulajnogi zostawiamy wyłącznie w szatni i nie jeździmy nimi po szkole.

 

 
ZBIÓRKA BATERII

 
KURS i WARSZTATY PLASTYCZNE – MALOWANIE WITRAŻY FARBAMI ŻELOWYMI

W kwietniu i maju Grupa IX uczestniczyła w kursie i warsztatach malowania witraży przy użyciu farb żelowych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli różnorodne ozdoby na foliach. Największym powodzeniem cieszyły się wzory kwiatowe i zwierzęce. Oto kilka zdjęć z zajęć.

Warsztaty prowadziła p. Ania Jąkalska

 
II runda Igrzysk Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej Chłopców

W dniu 5.05.2017r. odbyła się II runda Igrzysk Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej Chłopców w strefie Wrocław Centrum.

Wszystkie mecze rozgrywane były na orliku przy ulicy Terenowej.

W grupie drugiej wraz z reprezentacją Naszej Szkoły znalazły się Szkoły Podstawowe nr 34 oraz 42.

Nasi młodzi chłopcy niestety oba mecze przegrali. W pierwszym pojedynku ulegli oni 1:5 Szkole Podstawowej nr 42, a jedyną honorową bramkę zdobył Maksymilian Guszpit z klasy 3b. W drugim meczu lepszy okazał się faworyt rozgrywek – Szkoła Podstawowa nr 34, która wygrała 5:0 z Naszą Szkołą. W meczu o pierwsze miejsce w grupie SP 34 nie dała szans SP 42 pokonując ich 7:2 i ostatecznie zajęła 1 miejsce w tabeli.

Mimo przegranych spotkań naszym chłopcom należą się wielkie brawa za postawę i walkę na boisku. Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce w Strefie Centrum Wrocław. W przyszłym roku chłopcy będą o rok starsi i na pewno powalczą o lepsze miejsce.

Skład reprezentacji naszej szkoły w II rundzie Minipiłki Nożnej:

Kaspar Jakub, Malewicz Kacper, Szczepański Klaudiusz, Gałecki Marcin, Słowiński Wiktor, Mączyński Jan, Guszpit Maksymilian, Terpiłowski Kajetan oraz Wieczorek Mikołaj.

Bogumił Włodarczyk


 
Promocja The World Games wśród najmłodszych!

Dzień 12 kwietnia w klasie 1D mijał pod hasłem The World Games 2017. Na pierwszej lekcji dzieci miały okazję obejrzeć prezentację na temat Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, które będą miały miejsce w tym roku we Wrocławiu. Oglądaliśmy filmiki z prawie wszystkimi dyscyplinami TWG, a na twarzach dzieci można było zobaczyć wyrazy zdziwienia, podziwu i zachwytu.
Druga lekcja została przeprowadzona wraz ze starszymi dziewczętami z klasy 5 A i C . Przy pomocy piłek edukacyjnych eduball układaliśmy hasła związane z The World Games. Podczas trzeciej lekcji nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję przełożyć teorię na praktykę – próbowali swych sił w dyscyplinach nieolimpijskich takich jak unihokej i kręgle.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

D. Mikoś
A. Szyrwiel
M. Pasieka

 
Wizyta uczniów z Zespołu Szkól nr 23 - Technikum nr 12 z Wrocławia

17.05.2017 r. gościliśmy w naszej szkole p. mgr Beatę Stępniewicz wraz ze swoimi uczniami z Zespołu Szkół nr 23.  Aleksandra, Emilia, Mateusz oraz Kacper są uczniami w klasie technik – logistyk. Podczas zajęć podzielili się z nami swoją wiedzą z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii. Przybliżyli nam pojęcie przedsiębiorczości i bankowości. Rozmawialiśmy także o cechach dobrego przedsiębiorcy. Według pani Beaty  cechy te powinny być pielęgnowane i rozwijane od najmłodszych lat i traktowane jako potencjał wiedzy, gwarantujący w przyszłości większą zdolność do samodzielnego myślenia, oceny sytuacji i podejmowania trafnych decyzji. Zajęcia były bardzo interesujące. Ugruntowały już naszą podstawową wiedzę z tego zakresu oraz pozwoliły zapoznać się z nowymi pojęciami.

Dziękujemy Wam bardzo za wizytę

Uczniowie klas trzecich

 
Smart City, Smart Desing Forum, Smart 4d!

17 maja w Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin” we Wrocławiu odbyła się pierwsza edycja „Smart Design Forum”, które było podsumowaniem warsztatów „Smart City”, w których braliśmy udział na początku kwietnia.

Klasa 4d wraz z paniami: Ewą Gil, Beatą Waincetel-Tabor i Martyną Drzewiecką była jedną z czterech grup, które miały okazję wziąć udział w tej prestiżowej, bo honorowanej przez Prezydenta Wrocławia - pana Rafała Dutkiewicza, inicjatywie. Nasi uczniowie mówili o prototypowaniu, tworzeniu nowych produktów i druku 3D. Po ich prezentacji, pan prezydent z podziwem stwierdził, że takich przedstawicieli mógłby mieć w swojej kancelarii. W dalszej części forum przypomnieliśmy sobie, czym są innowacje, nowe technologie i jak bardzo „smart” jest Wrocław. Dodatkową atrakcją była wystawa logicznych gier planszowych stworzonych przez uczestników warsztatów.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 11


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.