REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1336034
Archiwum rok szkolny 2016/2017
Cyberbezpieczeństwo

Za nami działania związane z projektem ,,Cyberbezpieczeństwo" do którego włączyli się wszyscy nauczyciele, uczniowie i rodzice. Głównym celem projektu było położenie nacisku na profilaktykę zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu poprzez edukację dzieci, młodzieży i rodziców w zakresie zasad bezpieczeństwa korzystania za pomocą mediów i Internetu.


Podczas spotkań, zajęć warsztatowych i pokazów zajmowaliśmy się zagadnieniami związanymi z promowaniem zasad bezpieczeństwa z Sieci, , wyposażenie uczniów w wiedzę na temat zagrożeń i umiejętności ich unikania, oraz zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z szeroko rozumianych mediów. Omawialiśmy wspólnie z uczniami i rodzicami zjawiska cyberprzemocy. Wskazywaliśmy się jak ważne jest  znaczenie bezpośrednich relacji interpersonalnych- do czego może prowadzić zanik więzi, uczciwości, poczucie anonimowości, przekraczanie granic. Przekazywaliśmy informację jak się zachować w sytuacji doświadczania przemocy i gdzie szukać pomocy.


Efekty pracy uczniów, które utrwalają informacje można oglądać w holu szkoły.

 

 
Rostrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego

II Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Przyjaciele w mundurach - Strażak”


1 miejsce : Małgorzata Pacula, Szkoła Podstawowa Nr 118,

2 miejsce: Julia Dudzik, Szkoła Podstawowa Nr 61,

3 miejsce: Hanna Dźwigońska, Szkoła Podstawowa Nr 40,


wyróżnienie: Olesia Zikii, Szkoła Podstawowa Nr 16.


Gratulujemy nagrodzonym.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.


Poniżej nagrodzone prace.

Dziękujemy

komisja konkursowa.
 
Szkolne Święto Książki za nami!

W ostatnim tygodniu nasza szkoła zamieniła się w stolicę literatury, wszystko to dzięki projektowi, który został zwieńczony Szkolnym Świętem Książki.

Przez ostatnie tygodnie każda klasa pracowała nad szeregiem prac związanych z dodatkową, wybraną przez siebie, lekturą. Klasy 1-3 wykonywały prace plastyczne do wiersza oraz ilustracje przedstawiające ulubionego bohatera literackiego. Klasy starsze tworzyły oryginalne plakaty zachęcające do przeczytania książek, nagrywały filmy promujące dane teksty, wykonywały ramki do zdjęć niezbędne na wystawę I Ty zostań bohaterem... oraz przygotowywały ilustracje do wybranych lektur. Zaangażowanie w projekt było ogromne, dlatego tydzień wieńczący wszystkie działania był pełen atrakcji.

8 maja nastąpiła inauguracja projektu, podczas której każda klasa wzięła udział w wystawie prac plastycznych. Uczniowie mogli zobaczyć dziesiątki ilustracji związanych z książkami oraz, co okazało się największą atrakcją, zrobić sobie zdjęcie w ramach, wcielając się tym samym w jakiegoś bohatera literackiego.

9 maja w szkolnej bibliotece odbyły się pokazy uczniowskich filmów. Uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością, a efekty ich pracy, można podziwiać na naszym Blogu literackim http://opowiadaniasp16.blogspot.com/p/filmy.html

10 maja odbyło się Wielkie Czytanie Nauczycieli, podczas którego uczniowie mogli na każdej lekcji, choć na chwilę, przenieść się do świata książek, dzięki nauczycielom, którzy czytali im lekturę.

12 maja nasza szkołę odwiedziło wielu ciekawych gości, a to za sprawą Dnia Bohatera Literackiego, w którym to każdy uczeń mógł przebrać się za postać literacką z wybranej przez swoją klasę lektury. Żeby jednak nie było tak łatwo, każdy bohater musiał znać historię swojej postaci oraz potrafić o niej opowiedzieć. Zamiana kilku słów z Mikołajkiem - bezcenna.

Podczas Szkolnego Święta Książki naszą szkołę zdobiły cytaty z wybranych przez uczniów lektur, a także zainicjowana została idea Bookcrossingu, która na razie kiełkuje. Mamy jednak nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom, uda nam się zapełnić regał książkami z duszą. Wszystkim dziękujemy za tegoroczną edycję Szkolnego Święta Książki i zapraszamy do zabawy za rok!

 
KOLEJNY SUKCES NASZYCH WOKALISTÓW

12 maja w Szkole Podstawowej nr 44 we Wrocławiu odbył się już XXII Festowal Piosenki Ekologicznej.

Nie mogło zabraknąć w nim naszych uzdolnionych wokalistów.

Wzięliśmy udział w trzech kategoriach: zespoły 1-3, zespoły 4-6 oraz soliści 1-3.

Bardzo miło nam poinformować, że nasz młodszy zespół zajął III miejsce, starszy zespół również III miejsce oraz Victoria Sikora jako młodsza solistka zdobyła wyróżnienie. Zespoły przygotowała oraz akompaniowała Ewa Jaskuła.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 
W DRODZE DO ŚWIATOWEGO FINAŁU

Pewnego dnia kilka zwariowanych i odważnych dziewczyn postanowiło kolejny raz wystartować w konkursie Odysei Umysłu. Z ogromnym zaangażowaniem pracowały przez całą jesień i zimę, aby na początku marca wystartować w Eliminacjach Regionalnych. Z uśmiechem na twarzach wkroczyły na scenę i pokazały się z jak najlepszej strony. Chwilę później zmierzyły się z problemem spontanicznym, który rozwiązały najlepiej w swojej grupie. To sprawiło, że drugi raz z rzędu awansowały do Finału Ogólnopolskiego. Zaczął się kolejny etap przygotowań. W Gdyni do pokonania było 21 drużyn. To nie zniechęciło dziewczyn. Wręcz przeciwnie, zaczęły pracować jeszcze intensywniej. Postanowiły zawalczyć o podium. I udało się! Zdobyły tytuł V-ce Mistrza Polski i tym samym uzyskały prawo do reprezentowania naszego kraju na Finałach Światowych w USA.

Ogrom emocji w niedzielny wieczór był nie do opisania. Krzyk, radość, łzy, wzruszenie i jednocześnie niepewność. Czy damy radę? Czy uda nam się zdobyć fundusze na wymarzony Finał w USA?

Nie było czasu, aby zbyt długo się zastanawiać. Cała drużyna wraz z rodzicami podjęła wyzwanie. Damy radę, każdy powtarzał te słowa. Odyseusze wierzą, że solidną pracą i dzięki ciekawym pomysłom można osiągnąć to, o czym się marzy.

I ruszyła maszyna... Kiermasz, kawiarenka, popcorn, wata cukrowa i piknik na Wyspie Słodowej. Nawet deszcz nie wystraszył dziewczyn. Kilogramy ciast, dziesiątki blach i setki kilogramów chęci do pracy. W ten sposób drużyna zaczęła zarabiać pierwsze pieniądze. Nie zabrakło też wsparcia na koncie RR, z Urzędu Miasta, ze szkoły i od prywatnych firm. Wszystkim bardzo dziękujemy!!!

Od początku pomagają nam również media, które nas wspierają i piszą o naszym sukcesie.

Do wyjazdu pozostało kilka dni. Nie udało nam się zebrać całej kwoty, ale wciąż wierzymy, że znajdzie się jeszcze kilku darczyńców, którzy zechcą nas wesprzeć.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za każdą złotówkę, która pozwoli nam spełnić marzenie.

Obiecujemy dać z siebie wszystko i pokazać się z jak najlepszej strony.

TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI !!!

Drużyna Odysei Umysłu

 
ONE OF THE BEST!

Dnia 12 maja odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród w II Wrocławskim Konkursie Czytelnictwa i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych  "Discover English Speaking Countries 2017". Gala miała miejsce we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W konkursie, który składał się z III etapów, uczeń klasy 4a - Jakub Dojlido zajął  II miejsce. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością wiedzy o krajach oraz umieć wykorzystać w konkursie zdobytą wiedzę z danej przeczytanej książki. Organizatorzy już teraz zapraszają przyszłych uczniów klas 4, 5 i 6 do wzięcia udziału w przyszłorocznej III edycji. Tematem przewodnim ma być Australia. W tym roku były to Stany Zjednoczone Ameryki.

 
Nasze książki dla Was

Drodzy uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły. Jeszcze tylko czerwiec i będziemy się z Wami żegnać. Smutno nam, ale mamy coś dla Was, abyście zawsze o nas pamiętali. Napisaliśmy dla Was książki. Znajdziecie w nich namiastkę naszych marzeń , fantazji oraz wyobraźni. Zapraszamy Was w podróż po Kubie, zapoznacie się z pięknymi  krajobrazami Włoch, poznacie  zainteresowania naszych najbliższych oraz ich marzenia kiedy byli tacy jak my. Będą opowieści o naszych „milusińskich” zwierzętach oraz ciekawe przygody naszych przyjaciół. Dowiecie się jaki sen miała Dorotka i o czym marzyła szczypiornistka Żaneta. Zabierzemy Was także w podróż kosmiczną na Marsa oraz poznacie zagadkowe gbory należące do Władzi. Wszystkie książki znajdziecie na szkolnym blogu literackim lub w bibliotece szkolnej. Zapraszamy wszystkich do interesującej lektury. Miłego czytania!

Uczniowie klasy 3c

 
WDUSŚ - Podchody Ekologiczne

 

12 maja w Parku Leśnickim uczniowie z klasy 3a brali udział w Podchodach Ekologicznych- konkurencja drużynowa dla przedszkoli ,szkół podstawowych i gimnazjów biorących udział w projekcie. Celem zmagań było kształtowanie postawy wrażliwego na degradację środowiska przyrodniczego człowieka oraz znającego przyrodę i umiejącego korzystać z jej zasobów, dostarczenie dzieciom radości i wyzwalanie w nich postawy aktywności twórczej inspirowanej tematyką przyrodniczą. Na wyznaczonej trasie zostały umieszczone przystanki, przy których drużyny  miały do wykonania zadania z zakresu wiedzy o lesie, ekologii i szeroko pojętej wiedzy przyrodniczej, za które otrzymywały punkty. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i sprawnością. Pozwoliło to na zdobycie I miejsca. Na zakończenie zabawy każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nowych wrażeń. Chętnie rozmawiali o swoich przeżyciach i doświadczeniach.

 

Renata Piotrowska

koordynator WDUSŚ

 
Szlakiem Piastowskim

10-11 maja dzieci z klas 2f i 2h pojechały na wycieczkę "Szlakiem Piastowskim". Uczniowie zwiedzili najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny- Muzeum w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny XIV- wiecznego zamku w Wenecji. W drugim dniu dzieci zwiedziły Ostrów Lednicki- miejsce chrztu Polski, na który przeprawiły się promem, a na koniec Wielkopolski Park Etnograficzny.

ZEW

 
25 kwietnia odbył się XVII MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY dla klas trzecich

Naszą szkołę reprezentowało trzech najlepszych matematyków. Zmagali się oni w rozwiązywaniu zadań, których tematem przewodnim były The Word Games, które w tym roku odbywają się we Wrocławiu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, trzymając kciuki.

 
Wrocław w kadrze

Wiosna nas nie rozpieszcza w tym roku…, tak najogólniej można by było rozpocząć … Jednakże dzieciom z klasy 3c, 3d i 3f nie zabrakło sił i odwagi, aby w pewien zimny, kwietniowy poranek, udać się do centrum miasta Wrocławia,  na prawdziwy „maraton zwiedzania”. Uczniowie zaopatrzeni w mapy/plany miasta i różne pomoce dydaktyczne oraz inne sprzęty (albumy, zdjęcia, notatki własne, aparaty fotograficzne…), zostali podzieleni na 3 zespoły. Zadaniem każdego zespołu było zwiedzania innej części miasta. I tak na przykład: 1 zespół udał się w stronę Mostu Grunwaldzkiego, 2 zespół – zwiedzał Rynek, 3 natomiast – poszedł  w stronę Ostrowa Tumskiego. Zadania dla każdego zespołu były takie same i wyznaczały główne cele zorganizowanej przez wychowawczynie wycieczki (w ramach realizowanych treści z edukacji regionalnej).

Cele:
- poznanie Wrocławia - jego środowiska przyrodniczego, zabytków, kultury i historii

- kształtowanie więzi emocjonalnej i patriotycznej ze swoim miejscem zamieszkania, regionem,
- rozwijanie ekspresji i aktywności twórczej uczniów w różnych dziedzinach,

- umiejętność przyjmowania odpowiedzialności za wspólne działanie i jego efekty,

- integracja zespołów klasowych.

Zwieńczeniem wspaniałej wycieczki było przygotowanie albumów o Wrocławiu i podarowanie ich szkolnej bibliotece.

Zapraszamy go galerii zdjęć.

ZEW

 
Konkurs Piosenki Ekologicznej

W naszej szkole odbył się międzyszkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej organizowany w ramach projektu Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci. W muzycznej rywalizacji udział wzięło kilka zespołów z wrocławskich podstawówek. Jury oceniało kreatywność prezentacji, powiązanie piosenki z tematyką ekologiczną oraz walory wokalne występu. Prawdziwą gratką były autorskie teksty piosenek oraz akompaniament na żywo, które urozmaicały prezentacje niektórych zespołów. Podczas narady sędziów odbył się również pokaz mody ekologicznej, występy taneczne. Wszystkie wykonania cechował wysoki poziom, ale na podium stanęły:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 113

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

Zabawę zwieńczyło wspólne śpiewanie zwycięskiej piosenki. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zespołom!

Renata Piotrowska

Ewa Jaskuła

 
"Karolcia"

Pod koniec kwietnia wszystkie klasy drugie wybrały się do Teatru Radia i Telewizji we Wrocławiu na spektakl "Karolcia". Teatr Alert przygotował przedstawienie w oparciu o lekturę drugoklasistów. Wszystkie dzieci zgodnie zauważyły, że fabuła przedstawienia odbiegała od książki i tylko najważniejsze wątki zostały zawarte. Dobrze, że nasi uczniowie z taką uwagą czytają lektury i potrafią znaleźć nawet najmniejsze różnice pomiędzy książką, a przedstawieniem.

 
Gość specjalny- prawnik

29 kwietnia 2017r.  mieliśmy okazję gościć w naszej klasie radcę prawnego mec. Ewę Czapiewską. Nasz gość opowiedział nam o swojej pracy. Przybliżył nam specyfikę tego zawodu. Dowiedzieliśmy się jak nazywa się strój prawników, w którym muszą występować w sądzie. Toga jest po prostu niezbędnym elementem stroju sędziego, prokuratora i adwokata. Regulują to specjalne rozporządzenia ministra sprawiedliwości. Dzięki naszemu gościowi wiemy również kim był Temida i co symbolizuje. Pani Ewa zachęcała nas do rozwijania zainteresowań prawniczych, z chęcią odpowiadała na nasze pytania. Spotkanie było dla nas  bardzo ciekawe.

Uczniowie klas 3c, 3e, 3f

 
II Quiz Wiedzy o Konstytucji 3 Maja dla klas 4-6

27 kwietnia, w ostatni dzień przed długim weekendem majowym, w szkolnej bibliotece odbył się II Quiz Wiedzy o Konstytucji 3 Maja dla uczniów klas 4-6. Podczas konkursu każdy z uczniów miał do wykonania konkretne zadanie, do którego wcześniej się zgłosił. Uczniowie zmierzyli się w następujących konkurencjach:

1) uzupełnianie tekstu i śpiew pieśni „Witaj majowa jutrzenko”,

2) krzyżówka historyczna,

3) projekt logo Polski,

4) rozpoznawanie twórców Konstytucji 3 Maja,

5) sobowtór Stanisława Małachowskiego - Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów, gdzie jedna osoba z klasy przebierała się za marszałka,

6) patriotyczne zadania matematyczne,

7) przygotowanie i zaprezentowanie układu tanecznego inspirowanego krakowiakiem,

8) dekorowanie sal.

Wszyscy uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie się do konkursu, rywalizacja była bardzo zawzięta. Punkty przyznawało 3-osobowe jury wybrane spośród nauczycieli oraz uczniów. Ostatecznie w konkurencji klas 5-6 zwyciężyła klasa 6a, natomiast wśród klas 4 najwięcej punktów zaś zdobyła klasa 4e. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

 
Awans do II rundy Igrzysk Szkół Podstawowych w mini piłce nożnej chłopców !!!

W dniu 26.04.2017r. odbyła się I runda Igrzysk Szkół Podstawowych w mini piłce nożnej chłopców w strefie Wrocław Centrum.

Nasza Szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tych zawodach i jak się okazało był to udany debiut.

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 30 we Wrocławiu. Oprócz gospodarzy i naszej Szkoły Podstawowej nr 16 w grupie rywalizowała również Szkoła Podstawowa nr 17 z Wrocławia, która w pierwszym meczu pokonała SP nr 30 2:1 (1:1).

Nasi chłopcy zagrali pierwsze spotkanie z gospodarzami – SP nr 30.

Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 po bramce Maksymiliana Guszpita i ładnej akcji całego zespołu. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Olaf Kania po indywidualnej akcji i strzale z dystansu. Gospodarze odpowiedzieli bramką kontaktową i było 2:1. W samej końcówce wynik meczu na 3:1 ustalił Jakub Kaspar mijając bramkarza i strzelając do pustej bramki.

Do następnej rundy przechodziła tylko 1 drużyna, która zajęła 1 miejsce w grupie. W decydującym i bardzo wyrównanym meczu Nasza Szkoła pokonała Szkołę Podstawową nr 17 - 1:0 (0:0), a zwycięską bramkę pod koniec meczu strzelił Wiktor Słowiński.

Tym samym nasi chłopcy awansowali do II rundy Igrzysk Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej, co jest świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy piątej (2 osoby), klasy czwartej (7 osób) oraz jedna osoba z klasy trzeciej. Drużyny przeciwne składały się w większości z uczniów klas szóstych i piątych.

Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w II rundzie, która odbędzie się 5 maja w piątek.

 

Skład reprezentacji Naszej Szkoły w mini piłce nożnej:

Kania Olaf, Kaspar Jakub, Szczepański Klaudiusz, Gałecki Marcin, Słowiński Wiktor, Mączyński Jan, Guszpit Maksymilian, Terpiłowski Kajetan, Wieczorek Mikołaj i Nowakowski Stanisław.

Zapraszamy również do galerii zdjęć w zakładce „Sport w Naszej Szkole”.

Bogumił Włodarczyk

 
Ogromy Sukces w Konkursie Perfect Reading Skills

W dniu 26 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 107 we Wrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Perfect Reading Skills. W konkursie tym udział wzięli przedstawiciele klas IV-VI z 16 wrocławskich szkół podstawowych. Niezmiernie miło mi ogłosić, iż Anna Plak zajęła 11 miejsce, Wojciech Stachyra 13 miejsce natomiast (pokonując 47 uczestników) zwycięzcą całego konkursu z maksymalną liczbą punktów została:

Oliwia Wójtowicz z klasy VIB!

Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Wasiak

 
SUKCES SZACHOWY

W sobotę 22.04. odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska 2017 w szachach dla dzieci do lat 7.

Na starcie zawodów stanęło 61 dziewcząt i chłopców. Pierwsze miejsce zajęła Maja Wieczorek z klasy 1c, zdobywając komplet punktów (6 z 6), trzecie miejsce zajął Karol Król, również z 1c, zdobywając 5 z 6 punktów.

 
KOLEJNY BARDZO UDANY WYSTĘP REPREZENTACJI SZKOŁY PODCZAS DOLNOŚLĄSKIEGO FINAŁU DRUŻYNOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWCYH!

W dniu 8 kwietnia na trasach wytyczonych pod Zamkiem w Oleśnicy odbył się Dolnośląski Finał Drużynowych Biegów Przełajowych. Trasa zawodów nie należała do łatwych, zawodnicy musieli pokonać wiele podbiegów i ostrych zakrętów zanim dotarli do mety.

W zawodach udział brali uczniowie szkół podstawowych z całego województwa. Tym milej jest nam oznajmić, iż z Oleśnicy wróciliśmy z przysłowiowym „workiem” pełnym medali.  Indywidualnie brąz wywalczyły dwie zawodniczki z naszej szkoły. W kategorii dziewcząt starszych nie zawiodła nas ZUZANNA GAMROT. Wśród dziewcząt młodszych medal tego samego koloru zdobyła MARTYNA PAPIERSKA.

W klasyfikacji drużynowej zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony! To dzięki niej do naszego „worka” z medalami mogliśmy dorzucić kolejne dwa krążki. ZŁOTO zdobyliśmy w kategorii dziewcząt młodszych (klasy III-IV)!  Nasze „złotka” biegały w następującym składzie (indywidualne miejsca w nawiasie): Martyna Papierska (3), Kamila Serafin (8),
Pola Michalska (11), Gabrysia Kopeć (12), Milena Szczyrba (20), Gabrysia Papierska (61 -  tutaj wielkie brawa ponieważ Gabrysia rywalizowała z dziewczętami o dwa lata starszymi!).

Brązowy medal wywalczyli panowie w kategorii chłopców młodszych (klasy III-IV).
W skład brązowej drużyny wchodzą:  Adam Opolski (16), Maks Guszpit (24), Marcin Kempa (38), Michał Nadeiko (42), Rajmund Niedośpiał (46), Karol Hamela (69). Proponujemy zapamiętać ten skład, ponieważ nic nie będzie stało na przeszkodzie aby ci sami chłopcy rywalizowali w tej samej kategorii za rok, ponieważ wszyscy wyżej wymienieni to uczniowie klasy III.

Dziewiąte miejsce zajęły dziewczęta starsze (klasy V-VI) w składzie: Zuza Gamrot, Kamila Wąs, Basia Forsztęga, Zosia Dyrkacz, Ala Szuster. Na XIII miejscu występ zakończyli chłopcy starsi (klasy V-VI): Mikołaj Ceglarski, Kacper Wiącek, Mateusz Pigan, Maciek Koperski, Mikołaj Sobolewski i Michał Marczak. W tym składzie również wszyscy będą mogli wystartować w tej samej kategorii w przyszłym roku!

Bardzo udany debiut w biegach przełajowych miał Filip Sobolewski, który zajął  6 miejsce w specjalnym biegu Sprawnego Dolnoślązaczka dla klas I uczestniczących w programie Mały Mistrz.

Tak bogatego w medale i udanego sezonu biegów przełajowych jeszcze nie mieliśmy w naszej szkole! Wszystkim startującym jeszcze raz serdecznie gratulujemy oraz trzymamy mocno kciuki za kolejny start, tym razem już na bieżni. Wielkimi krokami zbliża się czwórbój lekkoatletyczny, gdzie również postaramy się powalczyć o jak najwyższe lokaty.
Do zobaczenia 9 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Aleksandra Szyrwiel

Dawid Mikoś

 
Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia na całym świecie obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji przeprowadzono w naszej szkole szereg działań, których celem było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, promowanie ochrony środowiska, rozszerzanie świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. W związku z tym w klasach pojawiły się zajęcia tematyczne - "Dlaczego warto dbać o naszą Ziemię?", prezentacje multimedialne, pt.: "Piękno naszej Ziemi", prace plastyczne - "Nasza planeta", sadzenie roślin. Dzieci napisały również własne wiersze "Przyjaciel Ziemi"oraz posprzątały wały nad Ślęzą, dołączając tym samym do programu "Posprzątaj Odrę" w ramach dni Odry. Na podsumowanie działań w holu szkolnym została umieszczona wystawa.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 11


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.