REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403727
Archiwum rok szkolny 2016/2017
ANIELSKA MUZYKA

III miejsce w V Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Religijnej

ANIELSKA MUZYKA

 

5 kwietnia odbył się konkurs Piosenki Religijnej w Szkole Podstawowej nr 95 we Wrocławiu. Był to konkurs dla solistów-amatorów. Naszą szkołę reprezentowała WERONIKA

WRONA z klasy piątej.

Wykonała piosenkę pt."Alleluja", przy akompaniamencie Ewy Jaskuły.

Weronika zajęła III miejsce, czego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

 
Pies naszym przyjacielem

Psy są wyczekiwanymi przez dzieci gośćmi. Ich obecność podczas lekcji służy nie tylko zabawie, ale przede wszystkim uczy wielu przydatnych rzeczy. Wykwalifikowane osoby, które im towarzyszą, odpowiadają na pytania i pokazują, jak wielki potencjał drzemie w tych zwierzętach. W takim właśnie spotkaniu uczestniczyła klasa 3a. Dzieci brały udział w pogadance na temat odpowiedniego postępowania z psem. Dowiedziały się jak czytać jego mowę ciała i opiekować się nim. Poznały jakie ma potrzeby i prawa. Od tej pory wiedzą jak wielką miłością pies potrafi obdarzyć swojego właściciela.

Renata Piotrowska

 
Warsztaty perkusyjne

12 kwietnia w naszej szkole odbyły się Warsztaty perkusyjne. Uczestniczyło w nim wiele klas, miedzy innymi 3G.

Dzieci miały możliwość zapoznać z różnymi instrumentami (w większości nie znanymi wcześniej) oraz zagrać na każdym z nich. Po kilku próbach, na koniec warsztatów dzieci przy akompaniamencie pianina zagrały mini koncert.

Warsztaty były niesamowita przygodą w świecie muzyki.

 
"Czytanie jest fajne"

Dzieci z naszej szkoły lubią czytać i zachęcać do tego innych, dlatego biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Czytanie jest fajne!". Jego celem jest promowanie czytelnictwa wśród uczniów. Dzieci przygotowały prace, które zachęcają do czytania. Zobaczcie sami, oto kilka przykładowych prac.

ZEW

 
Życzenia

 
XXIII Międzyszkolna Olimpiada Kultury Starożytnej Grecji

12 kwietnia drużyna w składzie: Atena, Afrodyta i Hermes (na co dzień Pola, Marcelina i Maks Puszcza oczko) zeszła prosto z Olimpu, aby wziąć udział w XXIII Międzyszkolnej Olimpiadzie Kultury Starożytnej Grecji w Szkole Podstawowej nr 68. Drużyny zmierzyły się w kilkunastu różnorodnych zadaniach - od typowo wiedzowych, poprzez zawody sportowe, aż do zadań sprawdzających umiejętność improwizacji. Oceniane były również stroje (za co nasi bogowie otrzymali maksymalną ilość punktów!). Konkurencja była wielka, na olimpiadę przybyło kilkanaście szkół. Wszyscy biorący udział w igrzyskach otrzymali upominki, a na zakończenie zaproszono nas na poczęstunek w greckim stylu. Najlepszym podsumowaniem dzisiejszego dnia było stwierdzenie jednego z naszych olimpijskich bogów: "No i co, że nie zajęliśmy miejsca na podium? Warto było jechać, bo super się bawiliśmy!" Uśmiech

 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w roku 2017

W dniu 10 kwietnia 2017 r. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadził międzyszkolne eliminacje do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Ola Zimoch, Zosia Ździebło, Igor Zasina i Bartek Topolnicki wraz z opiekunem – nauczycielem techniki. Wszyscy nasi uczniowie świetnie wypadli w części teoretycznej, zdobyli 1, 2, 3 i 5 miejsce indywidualne.

Po bardzo wymagających zadaniach sprawnościowych drużyna zajęła ostatecznie 2 miejsce w tych eliminacjach. BRAWO

Serdecznie gratulujemy!!!

S.A. Jąkalska

 
Prace naszej uczennicy w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W Miejskiej Bibliotece Publicznej na ul. Jesiennej można podziwiać wspaniałe prace uczennicy naszej szkoły, Moniki Wójcik.

Zapraszamy na wystawę.

 

 
Chcecie bajki - oto bajka

6.04.2017 r. w naszej bibliotece odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Chcecie bajki-oto bajka", który nasza szkoła już od trzech lat organizuje wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 34 we Wrocławiu.

Na uroczystość przybyli laureaci, którzy odebrali swoje nagrody, ale również musieli wykazać się znajomością budowy bajki.

Całość uświetnił występ szkolnego chóru oraz zespołu muzycznego grającego na bum bum rurkach.

Laureatom gratulujemy!

 
Spotkanie z autorem książek "Magiczne Drzewo"

Kilkoro dzieci z drugiej klasy spotkało się w weekend na warsztatach i spotkaniu autorskim, ze znanym pisarzem z Poznania- Andrzejem Maleszką. Autor książek "Magiczne drzewo" opowiadał m. in. o swoich inspiracjach do książek i kulisach filmu, w którym jest reżyserem. Dzieci miały okazję, pod okiem autora, wcielić się w role bohaterów i zagrać krótkie scenki teatralne. Autor odpowiadał na pytania dzieci, a na koniec podpisywał książki. Plakat z podpisem pana Maleszki dla naszej szkoły można zobaczyć w bibliotece.

ZEW

 
Zabytki Wrocławia

Klasę drugą w tym tygodniu odwiedziła mama Ani, która na co dzień pracuje jako przewodnik po Wrocławiu. Pani Agnieszka opowiedziała nam ciekawostki o wrocławskich zabytkach, przedstawiła z innej perspektywy, dotąd nieznanej uczniom. Dzieci poznały historię wybranych miejsc, wpisujących się w dzieje Wrocławia.  W celu utrwalenia wiadomości, dzieci wzięły udział w quizie, zorganizowanym przez naszego gościa. Bardzo dziękujemy za tak wartościową i ciekawą lekcję.

ZEW

 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W ramach działań dotyczących bezpieczeństwa oraz edukacji związanej z bezpieczeństwem, uczniowie z klasy 3c, 3d oraz 3f wraz z wychowawczyniami zaprosili na lekcję Pana Policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się uczniowie w tym również zagadnienia dotyczące zagrożeń wynikających z nierozważnego korzystania z internetu. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się opowiadania Pana Policjanta o codziennej pracy Policji. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań.
Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez Pana Policjanta podstawowych akcesoriów policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć, np.: odznakę, kajdanki, pałkę policyjną, rękawiczki, paralizator, pas a nawet przymierzyć kamizelkę kuloodporną.  Na zakończenie spotkania zadedykowali Panu Policjantowi kilka wierszy o tematyce bezpieczeństwa oraz uroczyście wręczyli laurkę upamiętniającą spotkanie. 
Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

ZEW

 
Zajęcia komputerowe w klasach I-III

BO JUŻ SĄ ŚWIĘTA, ŚWIĘTA WIELKANOCNE…

Z wiosną w sercach i ze słowami piosenki na ustach, dzieciaki z klas młodszych dumnie prezentowały swoje wiadomości i umiejętności na lekcjach komputerowych. Tworzyły piękne kartki, które mogą stać się wspaniałym wielkanocnym prezentem dla najbliższych lub inspiracją do tworzenia pamiątkowych albumów. Pojawiły się również pierwsze próby projektowania prezentacji multimedialnych z wykorzystaniem programu PowerPoint. Całości zajęć dopełniała wspaniała, ciepła i radosna atmosfera oraz muzyka, która jak wiemy …łagodzi obyczaje.

ZEW

prezentacji power point

 
LIST OMEREK

MY uczennice  Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 16 z klasy 4, razem z dwiema trenerkami Małgorzatą Łabentowicz i Joanną Stajniak tworzymy drużynę Odysei Umysłu. Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, którego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Podczas zajęć uczymy się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując się w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych, czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Jesteśmy dziećmi, które nie boją się marzyć, myśleć nieszablonowo i tworzyć oryginalne rozwiązania.

Od września samodzielnie rozwiązywałyśmy problem długoterminowy oraz ćwiczyłyśmy  rozwiązywanie problemów spontanicznych. W tym roku szkolnym jako drużyna odnieśliśmy sukces podczas Eliminacji Regionalnych. Zakwalifikowaliśmy się na Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu, gdzie zdobyłyśmy tytuł v-ce mistrza Polski i tym samym mamy prawo reprezentować nasz kraj na Finałach Światowych w USA, które odbędą się już w maju bieżącego roku. Możliwość udziału w Finale Światowym to dla nas olbrzymi sukces i szansa na przyszłość. Jednakże, aby móc pojechać do USA, potrzebna jest nam kwota około 70 tys. złotych na przelot w obie strony, zakwaterowanie, wyżywienie i inne wydatki związane z konkursem.

Wraz z Rodzicami aktywnie poszukujemy sponsorów, którzy wspomogliby naszą drużynę.  Wsparcie dla naszej drużyny to świetna forma promocji na nagłośnionym, medialnym widowisku, jakim z pewnością jest Światowy Finał Odysei Umysłu, który odbędzie się na Uniwersytecie Stanowym w Michigan w dniach od 23 do 28 maja br.

We wtorek 11.04. zapraszamy na ciasto do kawiarenki odysejowej godz. 16.00 do 18.00 będzie można kupić kawę i ciastko, a zebrane pieniądze przekażemy na drużynę z Odysei Umysłu.

Od poniedziałku 10.04 do środy 12.04 będzie w szkole kiermasz świąteczny, również wspierający drużynę odysejową. Dzieci mogą mieć kieszonkowe, by móc zakupić różne rzeczy. W domu mogą zrobić też jakąś rzecz na kiermasz do sprzedaży. Zachęcam Państwa do  zaangażowania. Wspomagając nas, wspomagają Państwo utalentowane dzieci i promują rozwój zdolności twórczych.

Oto numer konta, na które można wpłacać pieniądze, aby pomóc drużynie:

Rachunek bankowy Rady Rodziców

Właściciel/Odbiorca:

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 16

ul. Wietrzna 50, 53-024 Wrocław

nr rachunku: 32 1440 1156 0000 0000 1566 6102

- w tytule proszę dopisać Odyseja Umysłu 2017r.

 

Warto nam pomóc.

Drużyna Omerki (Olga Prokopska, Lena Michałków, Julia Kawalec, Basia Kawalec, Amelia Grądziel, Maja Cichocka, Tosia Kałuża oraz trenerki: Małgosia Łabentowicz, Joasia Stajniak)

 
DZIEŃ OTWARTY

 
Matematyczny MARZEC

Matematyka jest wszędzie, zaś w marcu dosłownie. W kalendarzach zarezerwowano już stałe daty na: Dzień Polskiej Statystyki - 9 marca; Dzień Matematyki - 12 marca; Dzień liczby Pi - 14 marca.

W naszej szkole matematycznie działo się wiele: uczestniczyliśmy w ogólnopolskich obchodach Dnia Matematyki – na specjalnych lekcjach rozwiązywaliśmy zadania ukryte w prezentacji opracowanej przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Naukę i zabawę kontynuowaliśmy na warsztatach prowadzonych przez starszych uczniów (z kl. 5) dla najmłodszych wychowanków świetlicy oraz w klasach młodszych, które m.in. łamały sobie głowę z TANGRAMEM.

Uczniowie klas piątych przygotowali w holu szkoły wystawę swoich fraktali. Wszyscy mieliśmy też okazję rozwiązywać łamigłówki zapałczane.

Uczniowskie umiejętności matematyczne były testowane w konkursach matematycznych:

  • 2 marca odbył się szkolny etap XVII Turnieju Młodych Matematyków. Dziewięciu uczniów zmagało się z sześcioma zadaniami konkursowymi. Do wrocławskiego finału, który odbędzie się 22 kwietnia,  zakwalifikował się uczeń klasy 6 Batłomiej Kozan.
  • 3 marca trzydziestu sześciu uczniów z klas 4, 5 i 6 rozwiązywało zadania Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA 2017. Do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się 10 kwietnia w dwóch miastach Polski: Warszawie i Wrocławiu, dotarło pięciu uczniów ZSP16: Adam Biel, Justyna Rojek-Nowosielska, Paweł Czujowski (kl. 4), Hanna Ciechowicz i Nadia Jasieniecka (kl. 5).
  • 9 marca w Ogólnopolskim Matematycznym Maksie czterdziestu siedmiu uczniów klas 4, 5 i 6 na czas wykonywało zadania logiczno-rachunkowe. Wynik bardzo dobry uzyskali:

- z klas 4: Justyna Rojek-Nowosielska, Adam Biel, Jakub Troska

- z klas 6: Bartłomiej Kozan, Mateusz Ciechowicz

Wynik dobry uzyskali:

- z klas 4: Paweł Czujowski, Magdalena Nieplowicz, Paweł Kowalewski, Michał Śliwa, Jan Mączyński, Alicja Słońska, Artur Dreksa, Maksymilian Nowotnik

- z klas 6: Tymoteusz Dreksa.

Wymienieni uczniowie otrzymali dyplom oraz czasopismo Logi-Mix, a szkoła statuetkę Sowy za popularyzację matematyki.

  • 16 marca stu dziewiętnastu uczniów z klas 2, 3, 4, 5, 6 wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie  KANGUR.

 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę; wyróżnionym gratulujemy, a za finalistów „trzymamy kciuki”, cdn.

 

ZEW i ZMP

 
BARDZO UDANY WYSTĘP REPREZENTACJI SZKOŁY PODCZAS INDYWIDUALNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH. ZŁOTY MEDAL DLA ZUZI GAMROT!

W dniu 4 kwietnia na terenie kąpieliska „Morskie Oko” odbyły się Finały Mistrzostw Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Wrocławskich. Trasa zawodów nie należała do łatwych, zawodnicy musieli pokonać na początku i na końcu odcinek po piasku, a na trasie zmagali się z wbieganiem pod górę oraz biegiem przez lasek.

W zawodach brało udział ponad 900 uczniów wrocławskich szkół, więc konkurencja była niemała. Tym milej jest nam oznajmić, że najlepszą zawodniczką szkół podstawowych została uczennica naszej szkoły, szóstoklasistka ZUZANNA GAMROT. Pokonała ona około 200 rywalek przybiegając na linie mety jako pierwsza!

W klasyfikacji drużynowej również zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, bo nasze dziewczęta uplasowały się na IV pozycji. Spośród 10 osobowej reprezentacji, aż 5 dziewczynek ukończyło bieg w pierwszej 50tce. (18. Kamila Wąs, 36. Zosia Biel, 37. Kamila Serafin, 49. Martyna Papierska).

Chłopcy generalną klasyfikację drużynową  zakończyli na miejscu dobrym XV. Spośród 8 osobowej reprezentacji 1 z zawodników ukończył bieg w pierwszej 50tce  - Olaf Kania 25 miejsce.
Pełni optymizmu patrzymy w przyszłość i występy naszych podopiecznych w kolejnych latach, ponieważ większość reprezentacji chłopców jak i dziewcząt to uczniowie klas V, IV a nawet i III!
Wszystkim startującym jeszcze raz serdecznie gratulujemy oraz trzymamy mocno kciuki za kolejny start. Już niedługo, bo w sobotę 8 kwietnia, największa impreza biegowa Szkolnego Związku Sportowego. Jedziemy do Oleśnicy na Finał Dolnośląskich Biegów Przełajowych!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Aleksandra Szyrwiel

Dawid Mikoś

 
„SKS – Szkolny Klub Sportowy”

Uczniowie Naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, które odbywają się w ramach nowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pt. „Szkolny Klub Sportowy”. Zajęcia prowadzone będą do końca roku szkolnego. Jeżeli ktokolwiek z uczniów chce spróbować swoich sił w jednej z poniższych dyscyplin, serdecznie zapraszamy J

Tenis stołowy - poniedziałek o godzinie 9.00-10.00 oraz we wtorek o godzinie 16.00-17.00 – prowadzący Bogumił Włodarczyk

Ultimate frisbee – poniedziałki  i piątki w godzinach od 15.00-16.00 – prowadząca Aleksandra Szyrwiel.

 
Finał strefy centrum w Tenisie Stołowym

W Szkole Podstawowej nr 99 odbył się Finał strefy centrum Wrocław w drużynowych zawodach w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła wzięła po raz pierwszy udział w zawodach w tej dyscyplinie. Zarówno w turnieju dziewczynek jak i chłopców wzięło udział 12 szkół z naszej strefy. Drużynę dziewcząt z naszej szkoły reprezentowały: Alicja Szuster, Dalia Kuchta oraz Maja Cichocka. Dziewczynki wygrały jeden mecz oraz dwa przegrały. W efekcie czego zajęły 3 miejsce w grupie i tym samym 7 miejsce w całym turnieju.

Podobnie powiodło się chłopcom w składzie: Mikołaj Wieczorek, Maciej Drozdowski oraz Jakub Kaspar. Chłopcy wygrali swoje pierwsze spotkanie, następnie ulegli w drugim i w meczu o wyjście z grupy przegrali po wyrównanym meczu. Chłopcy również zajęli 7 miejsce w całych rozgrywkach.

Uczniowie zebrali cenne doświadczenie z zawodów, które pozwala mieć nadzieję na większe powodzenie na przyszły rok.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z zawodów.

Bogumił Włodarczyk

 
WYGRALIŚMY!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 11


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.