REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1990233
Archiwum rok szkolny 2016/2017


Podsumowanie projektu “Uczeń w formie”

W naszej szkole zakończył się program “Uczeń w formie” dotyczący profilaktyki nadwagi i otyłości. W ramach programu odbyło się wiele inicjatyw związanych z dbaniem o dietę i dbaniem o kondycję fizyczną. Przeprowadzono między innymi warsztaty żywieniowe dla klas drugich oraz spotkania ze studentami dietetyki, które miały miejsce w świetlicy szkolnej. Odbyła się także akcja pod hasłem „Dbaj z nami o kondycję” czyli koleżeńskie lekcje uczniów klas piątych z uczniami edukacji wczesnoszkolnej. Akcja polegała na prowadzeniu pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Aleksandry Szyrwiel zajęć, podczas których uczniowie klas starszych prezentowali młodszym kolegom krótkie ćwiczenia wpływające korzystnie na kondycję fizyczną. Lekcje takie odbywały się podczas zajęć edukacyjnych oraz świetlicowych w różnych grupach wiekowych. Ważną częścią programu było przeprowadzenie przez pielęgniarkę szkolną p. Barbarę Pukowską badań przesiewowych (pomiar wskaźnika masy ciała BMI) w klasach I, III i V. Przebadano ogółem 306 uczniów, a rodzice osób wytypowanych dostały informacje na temat możliwości skorzystania z porad edukacyjnych prowadzonych przez zespół specjalistów zajmujących się leczeniem nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. Zachęcamy uczniów i rodziców do korzystania z przekazanej wiedzy oraz wcielania w życie wskazówek dotyczących zachęcania dzieci do aktywności fizycznej i wprowadzania w domu zasad zdrowego żywienia.

Koordynator projektu – Kamila Podsiadlik

 
Kolejny turniej "Basketmanii" za nami!

Za nami kolejny turniej „Basketmanii”, który został rozegrany 14.05.2017r. w hali WKS „Kosynierka”. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny złożone w większości z uczniów II klas. W turnieju łącznie uczestniczyło prawie 20 zawodników z SP 16. Nasi chłopcy nie dali szans przeciwnikom i wygrali wszystkie cztery mecze. W ostatnim spotkaniu zagrały dwie nasze drużyny i zobaczyliśmy bardzo fajny mecz rozegrany w świetnej atmosferze stworzonej przez zawodników i rodziców. Bardzo cieszy duża frekwencja naszych uczniów i rodziców podczas zawodów rozgrywanych w hali WKS Śląsk Wrocław. Ponownie jesteśmy najliczniejszą grupą!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Dawid Mikoś

 
Młodzieżowe Igrzyska Sportowe „Szukamy talentów na The World Games”. Wywalczyliśmy bilet na wielki finał!

Za nami udany start w IV EDYCJA „Młodzieżowych Igrzysk Sportowych 2017 
- finałowe odliczanie”, które odbyły się 15.05.2017r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 47 we Wrocławiu. W sportowej rywalizacji uczestniczyło 19 reprezentacji szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III i IV-VI. Gościem honorowym imprezy była Olimpijka, ambasador The World Games 2017 Renata Mauer-Różańska, która razem z Dyrektorem SP 47 dokonały uroczystego otwarcia zawodów. Nasi uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: przeciąganie liny, frisbee ( rzuty do bramki), strzały do celu (lacrosse, kajak polo, futbol amerykański), unihokej( tor przeszkód), mini kręgle, pokaz sumo (rodzic lub nauczyciel). Drużyna klas I-III świetnie wypadła w technicznych konkurencjach i uzyskała tyle samo punktów co trzecia drużyna. Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani tuż za podium. Około godziny 11.30 rywalizację rozpoczęło 10 zespołów szkolnych klas IV-VI, którzy spróbowali swoich sił w: przeciąganiu liny, frisbee( rzuty do bramki),strzały do celu (lacrosse, kajak polo, futbol amerykański), tor przeszkód z piłką do futbolu amerykańskiego, sumo. Tutaj nasi reprezentacji pomimo, że rywalizowali często z zawodnikami o dwa lata starszymi, zajęli świetne drugie miejsce i awansowali do wielkiego finału! Gratulacje dla dziewcząt i chłopców, którzy oprócz świetnego wyniku bardzo dobrze bawili się na turnieju. Brawo!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Magdalena Pasiek

Dawid Mikoś

 
Sprawozdanie z wycieczki klas szóstych

15 maja pojechaliśmy na czterodniową wycieczkę na Kielecczyznę. W wycieczce uczestniczyły obie szóste klasy.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Braliśmy udział w lekcji muzealnej na temat słonecznego pomiaru czasu. W Kielcach obejrzeliśmy ulicę Sienkiewicza i Pałac Biskupów Krakowskich. Drugiego dnia zdobyliśmy Święty Krzyż - symbol Gór Świętokrzyskich. Następnie zagłębialiśmy tajniki kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach, a także zwiedziliśmy fragment trasy podziemnej. Po obiadokolacji spędziliśmy miło czas na terenie ośrodka grając w gry na świeżym powietrzu. Trzeciego dnia wyruszyliśmy do Sandomierza - "Śladami Ojca Mateusza", gdzie odwiedziliśmy gotycki Ratusz, Dom Długosza, barokową Synagogę, Zamek oraz Ucho Igielne. Przeszliśmy również Podziemną Trasę Turystyczną, czyli systemem piwnic z XIV w., która znajduje się nawet do 12 m pod Rynkiem. Wieczorem zorganizowana została dyskoteka. Ostatniego dnia wycieczki wspięliśmy się na wieżę w Chęcinie i obejrzeliśmy miasto położone poniżej budowli. Jako ostatnią atrakcję biuro podróży przygotowało Centrum Nauki Leonarda da Vinci, gdzie spędziliśmy półtorej godziny na nauce o ludzkim ciele.

18 maja wieczorem wróciliśmy do domu zmęczeni, ale szczęśliwi.

Martyna, kl. VIa

 
"Mały ratownik"

W klasach trzecich odbyły się zajęcia „Mały ratownik” organizowane i prowadzone przez Straż Miejską. Dzieci miały możliwość utrwalenie i przećwiczenia zasad udzielania pierwszej pomocy. Każde z dzieci wcielało się w ratownika i ćwiczyło na fantomie.

Klasa 3g i 3c wzięły udział w ogólnopolskim konkursie Widzę, słyszę, ratuję organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Klasy na konkurs przygotowywały plakaty. Branie udziału w takim konkursie utrwala zdobyta już wiedzę!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 41


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.