REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1990246
Archiwum rok szkolny 2016/2017


KURS i WARSZTATY PLASTYCZNE – MALOWANIE WITRAŻY FARBAMI ŻELOWYMI

W kwietniu i maju Grupa IX uczestniczyła w kursie i warsztatach malowania witraży przy użyciu farb żelowych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli różnorodne ozdoby na foliach. Największym powodzeniem cieszyły się wzory kwiatowe i zwierzęce. Oto kilka zdjęć z zajęć.

Warsztaty prowadziła p. Ania Jąkalska

 
II runda Igrzysk Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej Chłopców

W dniu 5.05.2017r. odbyła się II runda Igrzysk Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej Chłopców w strefie Wrocław Centrum.

Wszystkie mecze rozgrywane były na orliku przy ulicy Terenowej.

W grupie drugiej wraz z reprezentacją Naszej Szkoły znalazły się Szkoły Podstawowe nr 34 oraz 42.

Nasi młodzi chłopcy niestety oba mecze przegrali. W pierwszym pojedynku ulegli oni 1:5 Szkole Podstawowej nr 42, a jedyną honorową bramkę zdobył Maksymilian Guszpit z klasy 3b. W drugim meczu lepszy okazał się faworyt rozgrywek – Szkoła Podstawowa nr 34, która wygrała 5:0 z Naszą Szkołą. W meczu o pierwsze miejsce w grupie SP 34 nie dała szans SP 42 pokonując ich 7:2 i ostatecznie zajęła 1 miejsce w tabeli.

Mimo przegranych spotkań naszym chłopcom należą się wielkie brawa za postawę i walkę na boisku. Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce w Strefie Centrum Wrocław. W przyszłym roku chłopcy będą o rok starsi i na pewno powalczą o lepsze miejsce.

Skład reprezentacji naszej szkoły w II rundzie Minipiłki Nożnej:

Kaspar Jakub, Malewicz Kacper, Szczepański Klaudiusz, Gałecki Marcin, Słowiński Wiktor, Mączyński Jan, Guszpit Maksymilian, Terpiłowski Kajetan oraz Wieczorek Mikołaj.

Bogumił Włodarczyk


 
Promocja The World Games wśród najmłodszych!

Dzień 12 kwietnia w klasie 1D mijał pod hasłem The World Games 2017. Na pierwszej lekcji dzieci miały okazję obejrzeć prezentację na temat Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, które będą miały miejsce w tym roku we Wrocławiu. Oglądaliśmy filmiki z prawie wszystkimi dyscyplinami TWG, a na twarzach dzieci można było zobaczyć wyrazy zdziwienia, podziwu i zachwytu.
Druga lekcja została przeprowadzona wraz ze starszymi dziewczętami z klasy 5 A i C . Przy pomocy piłek edukacyjnych eduball układaliśmy hasła związane z The World Games. Podczas trzeciej lekcji nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję przełożyć teorię na praktykę – próbowali swych sił w dyscyplinach nieolimpijskich takich jak unihokej i kręgle.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

D. Mikoś
A. Szyrwiel
M. Pasieka

 
Wizyta uczniów z Zespołu Szkól nr 23 - Technikum nr 12 z Wrocławia

17.05.2017 r. gościliśmy w naszej szkole p. mgr Beatę Stępniewicz wraz ze swoimi uczniami z Zespołu Szkół nr 23.  Aleksandra, Emilia, Mateusz oraz Kacper są uczniami w klasie technik – logistyk. Podczas zajęć podzielili się z nami swoją wiedzą z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii. Przybliżyli nam pojęcie przedsiębiorczości i bankowości. Rozmawialiśmy także o cechach dobrego przedsiębiorcy. Według pani Beaty  cechy te powinny być pielęgnowane i rozwijane od najmłodszych lat i traktowane jako potencjał wiedzy, gwarantujący w przyszłości większą zdolność do samodzielnego myślenia, oceny sytuacji i podejmowania trafnych decyzji. Zajęcia były bardzo interesujące. Ugruntowały już naszą podstawową wiedzę z tego zakresu oraz pozwoliły zapoznać się z nowymi pojęciami.

Dziękujemy Wam bardzo za wizytę

Uczniowie klas trzecich

 
Smart City, Smart Desing Forum, Smart 4d!

17 maja w Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin” we Wrocławiu odbyła się pierwsza edycja „Smart Design Forum”, które było podsumowaniem warsztatów „Smart City”, w których braliśmy udział na początku kwietnia.

Klasa 4d wraz z paniami: Ewą Gil, Beatą Waincetel-Tabor i Martyną Drzewiecką była jedną z czterech grup, które miały okazję wziąć udział w tej prestiżowej, bo honorowanej przez Prezydenta Wrocławia - pana Rafała Dutkiewicza, inicjatywie. Nasi uczniowie mówili o prototypowaniu, tworzeniu nowych produktów i druku 3D. Po ich prezentacji, pan prezydent z podziwem stwierdził, że takich przedstawicieli mógłby mieć w swojej kancelarii. W dalszej części forum przypomnieliśmy sobie, czym są innowacje, nowe technologie i jak bardzo „smart” jest Wrocław. Dodatkową atrakcją była wystawa logicznych gier planszowych stworzonych przez uczestników warsztatów.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 41


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.